Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben daha önce Amerika’da bulunmuştum. Sizce olumlu bir etkisi olur mu olmaz mı?

• @gurelo Görülen ihtimal %1 2 gibi rakamlar ancak benim de merak ettiğim nokta bunların ne kadarı hatalı resim ya da mükerrer başvuru oluyor. Bunu bilme imkanı olsa keşke.

• Bu ileti silindi!

• @totoro Evet bana da öyle geliyor.

• peki bu amerika dışında gidebileceğimiz ülkeler varmı buna benzer çekilişler yapan? ben araştırmalarım sonucu bulamadım belki szi biliyorsunuzdur

• @vecihi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

peki bu amerika dışında gidebileceğimiz ülkeler varmı buna benzer çekilişler yapan? ben araştırmalarım sonucu bulamadım belki szi biliyorsunuzdur

Evet Kanada’ya gitmek için Express Entry var, oranın başvuru formu, onu doldurabilirsiniz .

• Bu ileti silindi!

• @totoro benZer durumlardayız kardeşim. Umarım bu kez kalıcı gideriz🙏🏻🙏🏻

• @wwinter kanada iyide pek içime sinmiyor hayallerim hep amerikaydı, yenizelanda veya avusturalyada olailirde kanadaya pek içim sinmiyor :)sanki beni almaya dünden razılarda kanadaya burun kıvırıyorum 🙂

• Bu ileti silindi!

• @totoro inşallah çıkar sanada , umarım hepimize çıkar

• @ekpr Valla arkadaşın totemine ayak uydurayım dedim 🙂 Sen giderken adımlarını sayarım heyhat 😊 Bu gc işi çok bunalıma soktu beni bir an önce açıklansa da kazandık mı kaybettik mi öğrensek

• Arkadaşlar keşke kanada olsa. Emin olun Amerikadan daha avantajı bir ülke. Şartlarını az sonra araştıracağım. @wwinter teşekkürler.

• Gelin guzel bir deney yapmis olalim. Deneyin kobayi ise benim 🙂

Deney konusu ise cekilislere mudahale oluyor mu soru isareti.
    Bu benim 8.ci basvurum eger yanlis hatirlamiyorsam. Asagida size 7 senelik basvurumda hangi statude oldugumu, simdi yani son basvurumda ne tur ozelliklerle basvurduguma bakalim;

ilk 7 Sene statum;

• Bekar
    • Tek yurt disi cikisi 2000-2003 arasi F1 vizesi ile ABD
    • 1 kez F1 vize basvurusu reddi (2003 yili)
    • 3 kez B1/B2 vize basvurusu reddi (2015 veya 2016)

Son Sene Basvurudaki Degisiklikler

• Evli
    • Cocuklu
    • Bir kac Schengen vizesi ile 5-6 avrupa ulkesi is seyahati
    • Ilk basvuruda 10 senelik B1/B2 vizesi onayi
    • 2017 Ekim ayindan itibaren halen ABD'de L1 uzman transfer vizesi ile ailecek yasam (3+2 senelik vize)
    • ABD'de yasadigim bolgenin ortalama gelirinden yuksek kazanc
    • Yas 34
    • Esim ve ben evli olarak GC basvurusu (Sans 2 kati)

Bakalim bu sene sonuclari ne olacak. Eger bu sene bana cikarsa, ozaman bu cekilisin rasgele oldugu konusunda suphe duymaya baslayacagim. Cikmazsa zaten bir aksilik olmamasi durumunda isyeri araciligi ile GC basvurum baslayacak. Bakalim ne olacak...

NOT: Konu eglence amaclidir :)

• @FreeWoRLD Bende bu sene çıkmazsa evlenip başvurcam sırf gc için en azından şansı ikiye katlarız 🙂

• @vecihi Sadece çevremden 5 kişi 4 sene içerisinde gc ile gitti. Hepsi de 20-27 yaş arasındaydı. Evlilerin gc hikayesini internette çok görüyorum da bekarlar gider gitmez internet ile alakasını kesiyor heralde 🙂

• @hsndmn evlenme kısmı işin şakasıda 🙂 5 kişi 4 sene içerisinde gittiyse etrafındakiler çok şanslı 🙂 sizin kaçıncı başvurusunuz?

• Karı koca ikisine aynı anda çıkanlar da olmuş Milletin şansı çifter çifter 🤣

• @vecihi Benim ilk başvurum daha. 15 yaşımdan beri bildiğim bir sistem ama ailemi bu yıla kadar razı edememiştim. Yaş oldu 26 DV 2019'a nasip oldu hadi hayırlısı bakalım. @ekpr O olaya şaşırdım bende. Millet 10 sene deniyor tutturamıyor karı koca ikisine birden aynı başvuruda çıkıyor. İlginç.

• @ekpr valla büyük şans benimde @hsndmn benimde 4. başvuruşum 28 yaşına gircem , keşke daha erken aklım başıma gelseydide başvursaydım diye yakınıyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |