Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Ford Focus SE 2017. Kalkista yokusta veya arac yukluyse azicik fazla yuklendigimde silkeliyor. Ayni seyi yuklenme fazla ise 2. viteste de yapiyor. Ivmelenmeyi kademeli yaparsam veya yuk az ise (yokus asagi vb) silkelemiyor. 3. vites ve sonrasinda silkeleme yok. Alirken hafifti ama simdi artti. Ozellikle 10 saate yakin Lyft yaptigimda sonlara dogru artiyor.
    Bir de bundan bagimsiz, frene basladigimda 1. vites hizlarinda (durmadan hemen once) surtme sesi aliyor, balatalar mi acaba? Yoksa yine debriyaj vb mi?

Arabayi arastirmadim...

AMT tarzi bir otomatik sanziman ise, yani otomatiklestirilmis mauel ise balata dan yapabilir...

Ateslemeden de benzer bir hata yapar arabalar ama genellikle ariza isigi yakar o zaman...

• Cumartesi günü araba almaya gittim ve arabayı aldım.Yalnız şöyleki frenlerin değişmesi gerektiğini ve bunu yapıp teslim edeceklerini söylediler ben daha arabayı almadan ve bende bu iyi birşey diye aldım arabayı .Bakalım bekliyorum ve ayrıca beğenmezsem sürüşünü tamirattan sonra iptal edebileceğim şeklinde bir madde koydurdum sözleşmeye.Araba 2007 Hyundai Santa Fe 3.3 V6 AWD.6000 usd ye aldım + vergiler.KBB.com dan baktığıma göre aşağı yukarı iyi bir fiyat olarak duruyor.Arabaya kavuşmak için sabırsızlanıyorum.Çarşamba akşamı teslim alıcam

• @Richmond hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• ⭐⭐⭐

@Richmond hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

• @Oktay-İbiş @Sefa çok sağolun

• Hayırlı olsun... Güle güle eskiteme

• Merhaba yardımlarınızı bekliyorum;
    2014 vw passat sahibiyim. İlk şahsi araç deneyimim, dolayısıyla bakımları hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Aracımı 97bin milde aldım. 100bin milde yağ ve yağ filtresini değiştirdim. Sorum şu, hangi mil'lerde ve mil aralıklarında hangi bakımların kontrollerin yapılması gerekmektedir?

İkinci sorumda şu; D modunda kalkış yapınca 1. vitesten 2.vitese geçtiği anda devir saati 1700-2000 arası silkeleme yapıyor. S modunda yada manuel modda aynı devir aralıklarında herhangi bir silkeleme yok. Diğer vites geçişlerinde de sorun yok. Neden olabilir? Düzeltilmesi tahmini kaça patlar?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Merhaba yardımlarınızı bekliyorum;
    2014 vw passat sahibiyim. İlk şahsi araç deneyimim, dolayısıyla bakımları hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Aracımı 97bin milde aldım. 100bin milde yağ ve yağ filtresini değiştirdim. Sorum şu, hangi mil'lerde ve mil aralıklarında hangi bakımların kontrollerin yapılması gerekmektedir?

İkinci sorumda şu; D modunda kalkış yapınca 1. vitesten 2.vitese geçtiği anda devir saati 1700-2000 arası silkeleme yapıyor. S modunda yada manuel modda aynı devir aralıklarında herhangi bir silkeleme yok. Diğer vites geçişlerinde de sorun yok. Neden olabilir? Düzeltilmesi tahmini kaça patlar?

Teşekkürler

Kavrama yada mekatronik ünitesi sorunu olabilir servise göstermende fayda var bu benim kişisel tahiminimdir bir passat kullanıcısı olarak çok görmüştüm ve okumuştum forumlarda bu tarz problemleri. yerinde olsam şanzıman yağı ve filtresinide değiştiririm baktırmışken.

2 ci sorunuzun cevabı yine aynen bakımlarını zamanı geldiğinde yaptırın. birde sizin aracınızın trigeri zincir mi yoksa kayışmı bilemiyorum eğer zincirse sıkıntı yok ama kayışsa Türkiye için konuşuyorum her 90000 km de değiştirilir. eğer zincir ise bir miktar gevşeme yapar biraz ses yapar sadece.
    unutmadan eksantrik gergi zamanlayıcı zinciri de ses yapabilir önemlidir dikkat etmekte fayda var.

• Dün arabayı teslim aldım ve teslim alırken full coverage yaptırdım. ABD'ye geleli 1 yıl oldu ve 23 yaşındayım.Aylık 242usd çıktı.Colorado eyaletindeyim.Belki birilerinin işine yarar diye onuda not düşeyim zira benim kafamdaki en büyük soru buydu.(State farm )

• ⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Dün arabayı teslim aldım ve teslim alırken full coverage yaptırdım. ABD'ye geleli 1 yıl oldu ve 23 yaşındayım.Aylık 242usd çıktı.Colorado eyaletindeyim.Belki birilerinin işine yarar diye onuda not düşeyim zira benim kafamdaki en büyük soru buydu.(State farm )

232 fazla. Arabayi ilk cikarirken boyle yuksek cikiyor. Progressive ve geico dan online quote alip hemen degistir bence. $150 yada altina dusurursun bence

• @goodluck Geico ya sordum 270 verdiler.25 yaşın altında olduğum için ve probitional license oldugu icin yuksek cıkıyor malesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond geçmiş tecrübelerini sıfır ilk defa giriyorlar fakat Türk ehliyetin uluslararası olduğu için onu geçmişi var olarak bildirirsen düşecek indirim alacaksın

• ⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@goodluck Geico ya sordum 270 verdiler.25 yaşın altında olduğum için ve probitional license oldugu icin yuksek cıkıyor malesef

Tum bilgileri oldugu gibi girme. Mesela soruyor arabayi ne kadar siklikla kullaniyorsun. Evinle isin arasi mesafe ne kadar gibi sorulara kendine avantajli olacak sekilde cevaplarsan dusuk fiyat alabilirsin

• @goodluck aklıma cinlik yapmak gelmemişti 😃 teşekkür ederim deniyeceğim 🙂

• ⭐⭐

Tabiki yasin ismin legal status un gibi sorulari dogru cevapla. Bir de online quote alirken coverage lar ile oynayabilirsin. Arabadaki ek kisiye covarage istiyor musun kaza sonrasi rental car karsilansin mi gibi ek imkanlari kisitlayip aylik odemeni dusurebilirsin

• ⭐⭐

@Richmond ben aylık 137 den geico ya yaptırdım. Ama geico 1 ay sonra abd geçmişiniz yok diyerek taksitleri 200 e çıkardı. Antlaşma yaparken muhtemelen sordu bizde yanlış anladık. Dönem dönem şartları tekrar kontrol edip primleri değiştirme hakları var.

• @arnblt bende söyledim anlattım durumu böyle çıkardıalr ama bazı durumlar dolayısıyla indirim yapabiliriz dediler.Yeni olmam her nekadar kötü olsada trafik cezam olmaması bir fayda bana 🙂

• AAA bakın sigorta için , yol yardımı asistans da dahil aynı fiyatlara .

• @sash bende ekstra 1dolar 28 cent e yol yardımını eklettim.

• Merhaba arkadaşlar ,

VIN reportunda belirtilen NHTSA Recalls'lar sadece check için yapılan kontroller midir yoksa sorun yaşandığı için geri çağırılan arabalar için mi belirtilmiştir.
    Airbag brake system fuel system vb nedenler ile NHTSA Recalls olarak belirtilmiş fakat detay verilmemiş nedir bu detayın açıklaması tam olarak ?

Teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 9
  • 9
  • 20
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |