Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Amerika'da ikinci el araba almak başlığı var ama sıfır araç ile ilgili bir başlık olmayınca açmak istedim.
    ABD'de ikinci el arabanın, Türkiye'deki gibi şans ve kazıklanmama mücadelesi arasında geçtiğini paylaşımlardan gördük.
    Belki ABD'ye giden dostlar sıfır araç konusunda yönlendirilebilir.
    Benim okuduğum ve gördüğüm kadarı ile sıfır araç alırken kredi skorunun çok bir önemi kalmıyor. (belki faiz oranını etkileyebilir)

Örneğin,
    VW ATLAS MODELİ için baktığımızda 36-37bin USD toplam bedeli. Aylık ödemeleri de (60 ay vadeli) 600-700 dolar gibi bir rakam çıkıyor. Ödenmesi gereken peşinatın 1000 USD olarak belirtildiği durumlar için bu rakam.

Yukardaki rakamlar VW GOLF DSG 2018 model için ödemeler 360-400 dolara geliyor.

Benim gördüğüm kadarı ile ikinci el şansını zorlamaktansa sıfır araç almak çok mantıklı gibi.
    Tabi sıfır araç alımı yapmış, @knnrn, @googlegibiherif ve ikinci el araç uzmanı @semavi nin buradaki fikirleri de çok önemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock Kredi skoru, geliriniz ve vereceğiniz peşinat önemli, buna göre faiz oranı belirleniyor. Normalde kredi geçmişi olmayan birine %23-26 civarlarında APR veriyorlar. Peşinatı yüksek yatırarak bunu %12-15 seviyesine çekmek mümkün olabilir. Ama aylık taksitlerin mantıklı olabilmesi için faiz oranı %5-7 seviyesine çekmek iyi olur. Biz bunu yapabilmek için TFS'in kampanyasından yararlandık. Arabanın yanında 3-4 bin dolarlık ek paketler alırsanız faiz indirimi yapıyorlar. İşlemler bittikten birkaç hafta sonra gidip bu ek paketleri iptal edebiliyorsunuz. Sistemin açığı gibi bir şey 🙂

Yazdığınız aylık ödemeler hangi faiz oranıyla hesaplanmış, ona dikkat edin. Ben kabaca hesapladım da, ancak çok düşük faiz ile bu rakamlar çıkıyor.

• Çok önemli bir konu olan sigortayıda atlamamanızı tavsiye ederim. $540 araç ödemem var 2017 Honda Accord için fakat sigorta teklifi aylık $350 civarı geldi. Eyaletten eyalete değişebilir ama böyle bir gerçekte var.

• @knnrn Faiz orani 3.9 uzerinden hesaplandi ama faiz oranini 10 desekte zaten aylik 100 dolar farkediyor.
    Sizin dedigini ek paket isi mantikli

@FreeWoRLD sigorta isini katmadim cunku o zaten ikinci el aldiginiz aracta da olacak

• @toprock Tabiki ikinci eldede olacak fakat asil demek istedigim suydu; Sifir almak mi & Ikinci El almakmi karsilastirmasinda aylik sigorta odemenizde cok farklar olacak. Karar verirken bu konuyuda dusunmek gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock sifir model araba almak konusundaki acilan sayfa surada 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/368/abd-de-yeni-araba-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Forumun yeni surumunde konulari birlestirmek mumkun, ben bu konuyu digerine ekleyecegim daha sonra. Baslik ve konular ayni...

• @knnrn bilgiler icin tesekkurler. Verdiginiz bilgiler isiginda kredi skorum olusmadan %6.9 yillik faiz orani ile 60 at vadeli Honda civic aldim. Dediginiz gibi isin onemli tarafi aracin yarisina yakinini parasini pesin vermek ( pay down) ve ek paket almak. 2.000 dolarlik ek paket 100.000 mile servis garantisi ve 4 yil boyunca servis bakimini karsilamakta. Buda aslinda 2.000 dolar daha fazla edecek bir getiri. Kafan rahat bir sekilde arabani 100bin e kadar keyiflice sur. 2. El alirkn belki alista cepten cikan parayi rakamsal olrak karli gozuksede yeni arabani fayda kalite guvenlik ve konfor acisindan degerlendirdiginde herzaman icin daha karli olcaginin kanisindayim.

• @freeworld tr de ehliyetiniz var ise bu rakam 200 dolar civarina iniyor. Benimde aldigim gecic ehliyete 290 dolar istendi fakat international ehliyet var diyince 205 dolar.

• Araç fiyatlamasından araç kredisine, sigortalardan ek paketlere kadar her türlü bilgiyi hap şeklinde veren bir videoya denk geldim. Pazarlık için ipuçları da içeriyor 🙂 Bu diyaloğa benzer birkaç diyaloğu deneyimlemiş biri olarak bu videonun oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

• Guzel hazirlanmis bir ikinci el arac onerisi tablosu.
    alt metni

Benzer Başlıklar

• 22
  • 1
  • 1
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |