Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İnsanlar ilk 1 haftada confirmation numberları ss alıp beklemeye geçtiler. Başka forumlarda ve bazı YouTube videolarının altında bu konudan çok yakınan insan gördüm. Bunlar sonradan öğrenenler. Öğrenmeyenleri de düşününce şansımız kesinlikle arttı umarım boşa çıkmaz. Daha confirmation numberı almayı unutan başvurusunu yanlış yapan vs. vs. çok kişi önümüzü açtı bu yıl Allah izin verirse bizim yılımız arkadaşlar.

• @hsndmn inşallah dediğiniz gibi olur hocam, bende o şekilde düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl dünya çapında 23 milyon başvurunun olduğunu bilmek insanı korkutuyor..

• Olumsuz olmak kesinlikle istemiyorum fakat gerçekleride görmezden gelemem.

Geçmiş deneyimlerime göre (sanırım 7. başvurum) forumlarda sabırsızca bekleyen kesimden 1 veya 2 kişiye çıktı her sene. Fakat her sonuç sonrası bir sürü talihli yeni üyeler belirdi. Her üyeninde sorusu hep aynıydı; “Bana green kart çıktı, şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor?”

Üzücü ama gerçek. Kendi penceremden bu filmi tekrar tekrar izledim. İnşallah bu sene bir mucize olur ve herkese çıkar diye dua ediyorum.

• Bence çekiliş tekrarlanmasının olumlu yada olumsuz olduğunu belirleyecek tek neden var.

Bizler bu forumda genellikle kendi başvuran insanlar olsakta Türkiye genel başvurularının oldukça büyük bir kısmının firmalar aracılığı ile olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizim milletin kimyasında parasını verir yaptırırım mantığı vardır. Nedenlerini saymak istemiyorum, çok farklı bir konu.
    Bu nedenle, en büyük soru işareti şu oluyor; green kart başvuru firmaları başvuruları tekrarladı mı yoksa umursamadı mı? Ki bence işlerinin devamı için başvuruları tekrarlamışlardır diye düşünüyorum...

• @freeworld Kesinlikle mantıklı ama şöyle de birşey var. Tek bir gc firması yok. Kimisi uğraşıp kimisi uğramamış olabilir. Bi laf vardır. Umut fakirin ekmeğidir derler. Bizimki de o hesap. İnşallah gerçekten isteyen herkese nasip olur diyelim.

• @trevorphillips Bildiğim kadarıyla Bulgaristan ve Türkiyeden fazla alım oluyor. Türkiye başvuruları sanıldığı kadar fazla değil bence. Şu örnek gibilerini de göz ardı etmemek lazım. Kısa bir hayali diyalog.

(Ali) - Greencard başvurusu yaptın mı?
    (Veli) - Gırinkartd ne la gardaş?
    (Ali) - Amerika'da ömür boyu süresiz çalışma ve oturma izni belgesi.
    (Veli) - La bırağq buraanın bohunu yidik de orayamı geldi sıra.

Gibi gibi.

• @FreeWoRLD başvuruları tekmi yapıyorsunuz ailenizde varmi yanı eşinizin adına da başvuru yapiyormusunuz

• 👉29 gün 👈 kaldı.

Ne olacağı belli değil valla. Ben de umutlu olmak istiyorum. Başvuru yaptığımda kesin çıkacak diye düşünerek yaptım. Hâlâ kesin kazandım diye düşünüyorum ama numaram kaç olacak iste onu kestiremiyorum🤣

• Şafak hızlı atıyor arkadaşlar. Daha düne kadar 50 küsüratı sayıyorduk bugün 29. 00.00 dan sonra atarsa 27 diyelim. 🙂 Çok kalmadı ama şafak yaklaştıkça korku ve heyecan arası bir duyguya kapılıyorum. Allah bu işin sonunu hayır eylesin. İnşallah önce bana sonra hepinize çıkar.

• Bu ileti silindi!

• @takip Şimdi düşününce hatırlıyorum sanırım 8 başvurum oldu. Son 2 sene evli, öncekiler bekar olarak

• @ekpr suç bizdeymiş gibi hakaret etme hadsizliğini de gösteriyor. Bu forum sayfasına bakıyorum eğitim seviyesi yüksek, bilinçli insanlar gitmek istiyor. Bence bu ülkeye biz "yük" değiliz en azından zararımız yok.

• @sefer-çavuş Elbette bizi ''yük'' olarak görmeleri çok normal. Kör ve dilsiz olmak lazım, şakşakçı olmak lazım, kangren olmuş kendi kendini boğan bir sistemin içine adapte olup etik yerine sürü psikolojisine ayak uydurmak lazım. Yani bizim gibi sivrilmemek lazım, gerçeklere uyanmamak lazım, fazla şeetmemek lazım, her şeyi sineye çekip lafını yutup tabiri caizse dizini kırıp oturmak lazım. Bunları yapmadığımız için yüküz.

• @Sefer-Çavuş bence bizler ülkedeki yükleri taşımaktan yorulduğumuz ve bu düzen bize uymadığı için gitmek istiyoruz .Zaten bize yük olan zararı olan insanlara gitme fikrimizi açtığımızda bizden büyük vatan haini yok. Biz bu çarka girmek istemediğimiz için vatan haini adlandırılıyoruz ne yazı ki .Ne diyim Allah tez zamanda kurtarsın hepimizi.

• @crazycells cevaben yazılan gönderilerin üst kısmındaki atıf linkinde "/forum" kısmı eksik olduğundan 404 hatası dönüyor.
    Örneğin hemen yukarıdaki örnekte https://yesilkartforum.com/forum/post/9011 olması gereken link
    https://yesilkartforum.com/post/9011 olmuş.
    alt metni

• alt metni

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@sefer-çavuş Elbette bizi ''yük'' olarak görmeleri çok normal. Kör ve dilsiz olmak lazım, şakşakçı olmak lazım, kangren olmuş kendi kendini boğan bir sistemin içine adapte olup etik yerine sürü psikolojisine ayak uydurmak lazım. Yani bizim gibi sivrilmemek lazım, gerçeklere uyanmamak lazım, fazla şeetmemek lazım, her şeyi sineye çekip lafını yutup tabiri caizse dizini kırıp oturmak lazım. Bunları yapmadığımız için yüküz.

Çok haklısınız.
    Geçenlerde ABD ve Türkiye mutfak ihtiyaçları fiyatlarının karşılaştırmasını yaparak paylaşmıştım. Ne kadar genel olarak farkındalık olsada, halen benim yazdığım ABD tarafı fiyatlarını abartı bulanlar, inanmayanlar, yerine göre değişeceğini düşünenler vs vs gibi nedenlerle bir çok yorum geldi. Çok garipsedim çünkü o insanlar ABD fiyatlarında kılı kırk yararken (ki bunlar gerçek) acaba bir defa bile neden Türkiye’de bu fiyatlar böyle diye sorguladılar mı acaba? Haklarını aradılar mı? Veya buna isyan ettiler mi? Tabii ki cevabı hepimiz biliyoruz.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bugün Readerden önce yazayım.

alt metni

alt metni

alt metni

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |