Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @macarovski Amerikaya göçmen olarak yerleşmek istiyor musunuz ? Onceliğiniz burada işleri halledeyim sonra zamanı gelince Amerikaya giderim mi ? Bu soruları kafanızda net bir sekilde cevaplamanızı öneririm. Green Card basvurusu başka bir ülkeye goc amaçlı bildiğiniz gibi. Okulunuzu bitirmek tabiki de önemli ama vizenizi aldıktan sonra sağlık raporunuzun geçerli olduğu 6 aylık bir zaman dilimi içinde Amerikaya girip çıkabilirsiniz. İlk girişinizden sonra pasaportunuza vurulacak vize ile Green Card ınız elinizde olmasa bile direk uçuş ile sorunsuz tekrar Amerikaya gidebilirsiniz. Green Card ve SSn ın postalanacağı adresi de ülkeye giriş esnasında değiştirebilirsiniz. Kararınız hayırlı olsun simdiden. Bol sans

• herkese merhaba,
    bugün itibari ile DV2019 mülakat sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. bizim sürecimiz de herkesin olduğu gibi kendine has bir süreçti ve bu zaman zarfında forumda paylaşılan deneyimler en iyi yol göstericimiz oldu. üşenmeyip buraya sürecini paylaşan herkese, forumu kuran ve ayakta tutan herkese emekleri için çok teşekkür ederim 🙏 ben de kendi sürecimi diğerlerine yol göstermesi amacıyla paylaşmak isterim. 🤗
    benim sürecim 2012 yılında usafis isimli bir greencard başvuru firmasına internette gezerken denk gelip başvurmam ile başladı. üniversite hazırlık öğrencisiydim o dönem ve çok sıkılıyordum. tek hayalim olan amerikaya gitmenin kendimce yollarını arıyordum ( tabi ki kendi kendime başvuruda bulunabileceğim konusunda bi fikrim yoktu, genel olarak çok bi fikrim yoktu. sadece hayalim vardı. ) işin özü o dönem kendimce çalışıp kazandığımı bu şirkete yatırdım, bir gün beni aradılar ve 10 yıllık VIP hizmeti hakettiğimi söylediler. 10 yıl boyunca benim adıma başvuruda bulunacaklarını anlattılar. iyi güzel hoş.. yıllar geldi geçti ben okulu bitirdim , işsiz kaldım. ses seda yok. geçen seneye kadar. geçtiğimiz yıl beni arayıp kazandığım haberini verdiler 👯 benim suya düşen hayallerim tekrar yeşerdi, hazır işsizim de daha iyi bir zamanlama olamazdı.
    bu süreçte case numaram 21bin olarak açıklandı. yaklaşık 1 yıl gibi bir süre vardı önümde öğrendikten sonra. 🤦 acele etmedim, erkek arkadaşım askere gitti, geldi, 27 ocakta evlendik. 1 şubatta ds-260 ı doldurup teslim ettik. bu forum sayesinde yaklaşık 1 saatimizi aldı,almadı. sonra beklemeye devam ettik.. martta current olduk.haftasına evrak maili aldık. e devletten istenilen evrakları temin ettik . evrak onay maili aldık. derken mülakat tarihimiz açıklandı . 16 temmuzda mülakata girdik.evrakları yine edevletten mail olarak ne yolladıysak aynılarının güncel tarihlilerini götürdük. mülakattan 2 ay önce bi bankadan dolar hesabı açtım, yaklaşık 20 bin doları (emanet) imza sirküleri ile birlikte sundum. sağlık raporu en korktuğum adımlardan biriydi. 235 dolar düzen lab.'a, 500 dolar unganlara ödeme yaptık ikimiz için. ikimizde de 3er aşı yapıldı. aşı kartımı götürdüm ancak bu yapacakları uygulamaya yansımadı sadece raporla birlikte verdikleri yeni aşı kağıdına eski aşılarımı da işlediler, o kadar. 😇
    randevumuz 7.45 teydi. 7.15 gibi konsolosluğa gittik , dışarısı kalabalıktı biraz bekledik ve görevli bizi içeri aldı. yapılacak her adımı söylediler. zaten ben de burdan okuduğum için ezbere biliyor gibiydim 😊 ilk önce evrakları teslim ettik. önceki pasaportlarımızı da götürmüştüm almadılar. evliliğimizi kanıtlayan belgeyi sordular, neyse ki 2 adet A4 önlü arkalı zaman içinde yaptığım paylaşımlardan oluşan bi albüm hazırlamıştım . daha önce yurtdışında yaşadınız mı diye sordular. eşimle birlikte 10 ay belçikada kalmıştık, bunu belirttik. polis kaydını sordu ben de 10 aya istenmediğini söyledim. görevli tamam dedi ve yerime geçtik. ödememizi yaptık ikinci adım olarak. sonra ilk numaramızn yandığı yerde bir daha yandı , gittiğimizde eşime ait olan ds260ı bulamadıklarını o yüzden çağırdıklarınıancak daha sonra bulduklarını söylediler. ben her seferinde daha çok heycanlanıyordum nede olsa gergin bi durum. neyse son kez numaramız yandı. başka bi görevli beyefendinin önüne gittik, parmak izi ve yemin kısmı hızlıca geçti. türkçesinin çok iyi olmadığını mümkünse ingilizce mülakat yapmak isteidğini söyledi. bizim için bi problem yoktu, ingilizce devam ettik. eşime mesleğini sordu ve aynı meslekten olduğumuz için okulda mı tanıştınız diye sordu. ne kadardır birlikte olduğumuzu sordu.en sonunda pasaportları önümüze koydu ve buz kestik. belçikadan polis kaydımız olmadığını, onun dışında hiçbir pürüz olmadığını ancak o belge ile vizemizi onaylayacağını belirtti. ben de sayın @crazycells den aldığım yetkiye dayanarak karşı çıktım. 😝 bu belgeyi 12 ay ve üzeri kalımlarda istediklerini söyledim. hayır dedi önce ama sonra başka biri gidip öğrendi ve döndüğünde göreviliye haklı olduğumu söyledi. görevli gerçekten tatli bir beydi ve pasaportları hemen geri alıp şaka yaptığını söyledi. biz de derin bir oh çektik. vizemizi onayladığını 5 iş günü içinde pasaportlarımızın geleceğini söyledi 🕺 🙏 konsolosluktan hemen ayrıldık. ptt kayıt belgemizi vermeyi unuttuğumuzu düşündük yanımızda görünce ama bilerek almıyorlarmış bunu da öğrendik. salı mülakatımız vardı, cumasına benim pasaportum geldi, eşimin ki postada karışmış, bugun de onunkini elimize aldık. uçak biletlerimizi aldık. artık sadece uscis ödemesi ve hazırlık kaldı.
    bu süreç bana sabırdan başka bir şey öğretmedi. dile kolay 1 yıl 😳
    çok uzun uzadıya anlattım, kusura bakmayın, ancak süreçte beni geren detayları paylaşmanın faydalı olacağını düşündüm. bundan sonra da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım ben de 🙂
    benim gibi onay alanlara tekrardan hayırlı olsun, bekleyenlere de bolca sabır diliyorum onun dışında süreç kendi işliyor zaten 🙂 ✌🏻
    ✌🏻

• Hayırlı olsun.

• @aslierdem tüm bu süreci bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim, an be an heyecanınızı hissettim okurken, yeni yaşamınızda mutluluklar, hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem gozunuz aydin, tebrikler ve sonraki sureclerde bol sanslar.

Boyle durumlar yasanabilecegini tahmin ediyordum zaten, gectigimiz aylarda konsolosluk calisan sikintisi cekiyordu, yeni konsoloslar ve memurlar ekibe katilmis olabilir ve bu kisiler bazi yanlis faraziyelerle hareket ediyor olabilir. O nedenle bu tur durumlarda sizin yaptiginiz gibi dogru olan uygulamayi israrla tekrarlamak en iyisi.

Simdiden iyi yolculuklar.

• @aslierdem tebrikler, herşey gönlünüzce olsun...

• @crazycells merhaba. Benim green card vizem 10 gun once onaylanmisti. Gecen hafta Amerika'ya tasindim. Gelmeden once USCIS fee'yi yatirmistim. Acaba bu asamalardan sonra green cardin adresimize ulasmasi genelde ne kadar suruyor acaba? Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐

• Hayırlı olsun Aslı Hanım, gerçekten bilgisi ve hazırlıklı olmanız sizi bir sıkıntıdan kurtarmış 🙂 Geçmiş olsun.

@aslierdem, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

pasaportları hemen geri alıp şaka yaptığını söyledi. biz de derin bir oh ç

• @unborn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Hayırlı olsun Aslı Hanım, gerçekten bilgisi ve hazırlıklı olmanız sizi bir sıkıntıdan kurtarmış 🙂 Geçmiş olsun.

@aslierdem, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

pasaportları hemen geri alıp şaka yaptığını söyledi. biz de derin bir oh ç

Çok teşekkür ederim 🙌🇺🇸

• @arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem tebrikler, herşey gönlünüzce olsun...

Teşekkürler 🎈

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem gozunuz aydin, tebrikler ve sonraki sureclerde bol sanslar.

Boyle durumlar yasanabilecegini tahmin ediyordum zaten, gectigimiz aylarda konsolosluk calisan sikintisi cekiyordu, yeni konsoloslar ve memurlar ekibe katilmis olabilir ve bu kisiler bazi yanlis faraziyelerle hareket ediyor olabilir. O nedenle bu tur durumlarda sizin yaptiginiz gibi dogru olan uygulamayi israrla tekrarlamak en iyisi.

Simdiden iyi yolculuklar.

Her şey için tekrar çok teşekkür ederim size ✈✌
    Sizin yonlendirmeleriniz sayesinde sorunsuz bir şekilde atlattık bu süreci 🙏

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem tüm bu süreci bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim, an be an heyecanınızı hissettim okurken, yeni yaşamınızda mutluluklar, hayırlı olsun

Teşekkür ederim 🗽
    Size de bol şans ve bol sabır diliyorum 🇺🇸✈

• @crazycells Henüz greencard gelmeden ilk giriştede re-entry permit yapabiliyor muyuz?

Birde bir kac hafta mı kalmak gerekiyor re-entry permit basvurusu için ?

Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@se-du sorularınızı ilgili konularda sorarsanız hem sizin sorunuza daha çabuk ve doğru şekilde ulaşmanız hem de forumun düzeni açısından daha faydalı olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Merhabalar,

6 aydır roaccutane gibi bir ilac kullanıyorumv ve tedavim bitmek üzere, doktor muayenesine giderken ilacımı yanımda götürecegim ancak İstanbuldaki cilt doktorumdan tedavi planımıza dair bir belge vs. almam gerekl mi ? Gelen mailde kronik hastalıklarnız için hastalık tedavi planı gibi bişeyler istiyordu benim bu durumumu kapsar mı ?

• @crazycells @aslierdem bzim mulakatımızı yapan beyfendi. kendisi yeni işe baslamıs olup Turkcesini geliştirmeye calısıyor . Cok kibar biri. Hayırlı olsun size de 🙂

• @aslierdem Gözünüz aydın 🙂 İyi yolculuklar

• ⭐⭐⭐⭐

@aslierdem hayırlı olsun. Yeni hayatında umarım herşey gönlünce olur.

• @se-du Roaccutane çok kullanılan ve kısa süreli uygulanan bir tedavi olduğu için herhangi bir rapor götürmenize gerek yok. Kronik bir hastalığınız olmadığı sürece ilaç raporu sormazlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |