Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@semir, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Green card’i kazandim ce Amerika’ya gittim, gumruk memurlari, kartlar fiziksel olarak 2-3 ay icinde verdigin adrese ulasacak dediler…
    Bir hafta Amerika’da kalip geri dondum ve kartlar verdigim adrese ulastiktan sonra , arkadasim posta yolu ile Amerika’dan Turkiye’ye gonderdi ve nihayet elime ulasti…
    Su an fiziksel kart ile Amerika’ya giris yapsam sorun olur mu? (Kendim giris yapip almadigim icin endiseleniyorum)

Kartın size ne şekilde ulaştığının bir önemi yok. Sorunsuz giriş yapabilirsiniz.

• Merhabalar ben 5 ay önce greencard hakkı ile geldim green card ödememi 20 gün önce yaptım ama hala elime ulaşmadı 23 Temmuz Salı günü Türkiyeye ingiltere aktarmalı gidip 25 gün sonra geri döneceğim bu süreçte havaalanında herhangi bir problem Yaşarmıyım pasaportta ki vize kaç yıllık sadece pasaport ile gitsem bi sıkıntı olur mu acil ilginiz için şimdiden teşekkürler

• @Tolgahan-Deniz Vize suresi icerisinde giris yaptiginiz ilk anda basilan kase ile 1 yil kullanilabilir hale geliyor. 6 aydan uzun disarida kalmadigini surece sikinti yok. Ancak USA'ya donerken aktarmali ucuslarda aktarma yapilan ulkenin hangisi oldugu onemli, forumda anlatilan orneklere bakabilirsiniz.

• @caglaror verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim aktarmalı uçuşum İngiltere herhangi bir problem Yaşarmıyım ilk kez aktarmalı uçuş yapacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolgahan-Deniz, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhabalar ben 5 ay önce greencard hakkı ile geldim green card ödememi 20 gün önce yaptım ama hala elime ulaşmadı 23 Temmuz Salı günü Türkiyeye ingiltere aktarmalı gidip 25 gün sonra geri döneceğim bu süreçte havaalanında herhangi bir problem Yaşarmıyım pasaportta ki vize kaç yıllık sadece pasaport ile gitsem bi sıkıntı olur mu acil ilginiz için şimdiden teşekkürler

Green card icin resmi bekleme suresi 120 gun.

Eger vizenin tarihi gectiyse, diger ulkeler Green Card yerine kabul etmeyebilir, ABD'ye girerken sorun yasamazsiniz, ama aktarma yaparken buyuk ihtimal sorun yasarsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolgahan-Deniz, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhabalar ben 5 ay önce greencard hakkı ile geldim green card ödememi 20 gün önce yaptım ama hala elime ulaşmadı 23 Temmuz Salı günü Türkiyeye ingiltere aktarmalı gidip 25 gün sonra geri döneceğim bu süreçte havaalanında herhangi bir problem Yaşarmıyım pasaportta ki vize kaç yıllık sadece pasaport ile gitsem bi sıkıntı olur mu acil ilginiz için şimdiden teşekkürler

Kartınız girişten itibaren değil ödemeyi yaptığınız tarihten itibaren 120 gün içinde gelecek.

Kart olmadan İngiltere üzerinden aktarmalı gelemezsiniz, aktarmasız uçuş tercih etmeniz gerekiyor. Türkiye'ye giderken aktarmalı olmasının bir önemi yok.

• ⭐⭐⭐⭐

GC Teslimi resmi yazılarda tabir şöyle geçmektedir.
    Daimi Yerleşik Kartınızı, Amerika Birleşik Devletleri'ne girişinizden sonraki 120 gün içinde veya USCIS Göçmen Ücreti alındıktan sonraki 120 gün içinde (hangisi daha sonra olduysa) almalısınız.
    Düzeltme :
    @Tolgahan-Deniz durumu normalin aksine Ödeme geç yapıldığı için Ödeme sonrası 120 gün bekleme başlayacaktır. @knnrn bu konudaki tespiti doğrudur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@knnrn GC Teslimi resmi yazılarda tabir şöyle geçmektedir.
    Daimi Yerleşik Kartınızı, Amerika Birleşik Devletleri'ne girişinizden sonraki 120 gün içinde veya USCIS Göçmen Ücreti alındıktan sonraki 120 gün içinde (hangisi daha sonra olduysa) almalısınız.

bence sayin @knnrn , duruma ozel cevap yazdi sayin @redsat2000 , zaten sayin @Tolgahan-Deniz odemeyi gec yaptigini belirtmis.

• @knnrn Ben biletimi almıştım aktarmalı olarak Salı günü uçacaktım o zaman biletimi iptal ettirip direk uçuş mu almam gerekiyo

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Ben biletimi almıştım aktarmalı olarak Salı günü uçacaktım o zaman biletimi iptal ettirip direk uçuş mu almam gerekiyo

@knnrn Ben biletimi almıştım aktarmalı olarak Salı günü uçacaktım o zaman biletimi iptal ettirip direk uçuş mu almam gerekiyo

ABD’ye dönene kadar kart elinize ulaşmış olursa bir sorun kalmaz. Türkiye’de ne kadar kalacaksınız? Kartı teslim alıp size kargo ile gönderebilecek biri var mı?

• Biraz kafam karıştı kusura bakmayın. Eger green card fiziki olarak elime ulasmamıs ise ve Amerikaya ikinci girişi sadece pasaport üzerindeki ilk girişte vurulan üzerinde "admitted LAX" 5505 damgalı ve üzerine elle yazılı dv #A...… numaralı damga ile direk uçuş yapmaz isem , aktarma da sorun yaşanabiliyor. GC elime ulaşmamış ise aktarmalı uçuş sakıncalı oluyor, eger doğru anladı isem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Biraz kafam karıştı kusura bakmayın. Eger green card fiziki olarak elime ulasmamıs ise ve Amerikaya ikinci girişi sadece pasaport üzerindeki ilk girişte vurulan üzerinde "admitted LAX" 5505 damgalı ve üzerine elle yazılı dv #A...… numaralı damga ile direk uçuş yapmaz isem , aktarma da sorun yaşanabiliyor. GC elime ulaşmamış ise aktarmalı uçuş sakıncalı oluyor, eger doğru anladı isem.

Evet, eger aktarma yapiyorsaniz ve vizenizin tarihi gecmisse, bu belgeye asina olmayan bir gorevliye denk gelirseniz (ki baska ulkelerde yasayan hickimse ABD'nin kullandigi tum giris belgelerini bilmek zorunda degil), gorevli inisiyatif almayacagi icin sorun yasayabilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler. vize tarihi geçmeden aktarmalı gidişte bir problem oluyor mu peki .ikinci giriş Ocak sonu gibi olacak. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist senin vize tarihi 26.12.2019 da doluyor. Ocak'ta gideceksen aktarma yapmadan gitmen lazım. Akatarma yapılan yerlerde GC hariç diğerlerine fazla itibar etmiyorlar . (Vize tarihi eğer geçmiş ise) Yada Arkadaşın GC biri kanalıyla Sana ulaştırması lazım.

• @redsat2000 anladım şimdi. teşekkürler. gc gelir umarım o tarihe kadar da rahat ederiz.

• Abdye GC aldiktan sonra ilk girisimiz 28 eylul 2018, yerlesmek icin ikinci girisimiz 22 ocak 2019 ve hala benim GC kartim gelmedi. Esimin ve oglumun green cardlari tamam ancak benim nerdeyse 1 yil dolacak hala gelmedi, bu surecte neler yaptim bahsetmek istiyorum.
    Oncelikle 28 eylul 2018den sonra 4 ay bekledim gelmeyince uscis call centeri aradim ve Austindeki local field officee randevu verdi, orada tekrar parmakizi ve biometrik fotomu aldilar, gc gelmeme sebebi olarak da senin biometric fotonu ve fingerprintini bulamadik dediler, neyse tamam dedik, ve tekrar uzun bir bekleyis sureci bu arada uscisin web sayfasindan bir inquiry doldurmustum ona 2 ay sonra yanit geldi benim infopass randevusu almam gerektigini soylediler, bilenler bilir bu infopass randevusu da kolay bir is degil, neyse bunun icin de 1 hafta ugrastim austine en yakin infopass randevusu icin san antonioya randevu verdiler. En son 23 mayis 2019da san antonioya gittim, ayni seyleri anlattim ve bana ayni sekilde senin biometric foton ve fingerprintin sistemimizde gorunmuyor dediler ben de elimdeki ciktilari gosterdim bakin austindeki field ofiste vermistim onlarda bana bu belgeyi verdiler dedim, bir kez daha sasirarak check ettiler hayir gozukmuyor, gene ayni islemi yapacaksin dediler. Iyi dedim buradan fingerprinti ve biometrigi tekrar alin dedim burada almiyoruz, austindeki field ofiste yaptirabilirsin dediler, neyse austine ayni gun icerisinde geri donus yaptim, randevuyu da san antoniodan halletmislerdi ve 23 mayista ayni field ofiste tekrar fingerprint ve biometric cektiler, sayisiz kere de sordum bu sefer tamam mi, bununla beraber gc gelecek degil mi dedim, evet diye sayisiz kere cevap aldim. Bu arada uscise tekrar inquiry kaydi actirdim, hala bir sonuc yok, 23 mayisdan sonra 3 ay daha gecti bakalim bu hafta ici tekrar bir cagri merkezlerini yoklayacam ama illallah ettim bu uscisten. GC gelmedigi icin arafta kaldim :)Ne turkiyeye tatile gidebiliyorum(pasaporttaki 1 yillik damganin bitimine 1 ay kaldi) ise ilk girdigimde i9 niye bir form dolduruluyor amerikada legal olarak calisabilir misin diye check ediliyor; ordaki memurlara durumu anlatana kadar gobegim catlamisti, simdi is degistirme durumum var ve stamp 28 eylulde son buluyor, yine ordaki gorevlilere nasil anlatirim kara kara dusunuyorum.

Bilmiyorum forumda benim gibi biri var midir ama allah kimseyi bu duruma dusurmesin :))

• GC ler adrese ulaştı 🙂 tum aile için 🙂 7 Agustos giriş, USCIS ten gordugum kadarı ile 9 Agustos case açılmış, 30 Agustos case kapanmış ve USCIs te adrese postalanmıştır mesajı gozukuyordu. 31 Agustos adrese ulaştı kartlar.

• Ssn no elime ulasti ama green card im gelmedi. Uscis sayfasindan baktigimda 3 gun onceki tarih te green card iniz basildi adresinize gonderildi yaziyor. Ds260 formundaki adres gözüküyor. Ben o adreste kimseyi tanımıyorum. Ne yapicam simdi. Green cardimi alir kullanirlarsa veya cope atarlarsa ne gibi bir surec benj bekliyor. @crazycells ne yapmaliyim. Havaalaninda degisiklik yaptim. Hatta ssn ofisine gidip degistirdim. Ssn no evime geldi. Ben new jersey deyim green card floridaya gitti heralde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bluegreen, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Ssn no elime ulasti ama green card im gelmedi. Uscis sayfasindan baktigimda 3 gun onceki tarih te green card iniz basildi adresinize gonderildi yaziyor. Ds260 formundaki adres gözüküyor. Ben o adreste kimseyi tanımıyorum. Ne yapicam simdi. Green cardimi alir kullanirlarsa veya cope atarlarsa ne gibi bir surec benj bekliyor. @crazycells ne yapmaliyim. Havaalaninda degisiklik yaptim. Hatta ssn ofisine gidip degistirdim. Ssn no evime geldi. Ben new jersey deyim green card floridaya gitti heralde.

Gocmenlik formlarini ciddiye alarak doldurmalisiniz, size ait olmayan bir adresi kendinizin gibi gostermemelisiniz.

AR11 ile adres degisikligi yapip sonra USCIS ile onaylayabilirsiniz. O adreste yasamadiginiz icin buyuk ihtimal Green Card USCIS'e geri donecektir.

• @crazycells anladim. Maalesef havaalaninda degistiririm diye oyle yapmistim. Cunku benim tanidigim hic kimsem yok abd de o yüzden yazdim. Ar11 formu doldurup uscis ile onaylayinca bana geri gelirmi. Extra bir islem yapmalimiyim. Abd de yeniyim hic bir sey bilmiyorum. Formu munkun oldugunca okuyup bilgi sahibi olucam. Abd gelince yapmamiz gereken resmi islemler buradaki hayat ile ilgili herseyi okumaya calisicam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |