Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth 50 eyalet sana en uygun yer ozaman işten başka kriterlere göre seçim yapman daha doğru olur

• @ayvalik10 gidebilirsem planım ucuz bir yerde başlangıç yapıp, var olan ingilizcemi çok akıcı konuşacak şekle getirene kadar gündelik işlerde çalışmak, sonra da iş başvuruları yapmak.. hayırlısı bakalım hocam..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bugun houstonda başıma gelen olayı anlatmak istiyorum. Kırmızı ışıkta dururken bir beyaz renkli amerikalı ırkı söylemlerde bulundu. Esmer renkli olunca çoğu kişi ispanik sanıyorlar. Türkiye 9 sene yaşamama rağmen hiç bir şekilde dışlandığımı hayırlamıyorum. Olaydan sonra biraz korkdum ve üzüldüm. Bazen böyle durumlar karşınıza çıkabilir (yeni gelecekler için söylüyorum).

cok gecmis olsun sayin @baymyrat , maalesef tum toplumu bu konuda egitmeniz oldukca zor. Nasil bir Amerikali Turkiye'nin her sehrinin her bolgesinde yasayamazsa, siz de ABD'nin her sehrinde ve sehrin her bolgesinde yasayamazsiniz. O nedenle sizin icin en mantiklisi bu tur irkci soylemlerin daha az oldugu bolgelerde yasaminizi kurmaniz, maalesef bunun disinda karsilastiginiz olaylari da dikkate almamaniz ve hic yasanmamis gibi davranmaniz en iyisi olur. Guney eyaletlerde bu soylemler biraz daha belirgin, fakat buyuk sehirlere yaklasirsaniz toplum daha kozmopolitlesecegi icin bu tur olaylarin gorunme sikligi azalacaktir. Tekrardan gecmis olsun.

• @baymyrat geçmiş olsun. Oldukça sıkıcı bir durum. İlk defa buna maruz kalan siz değilsiniz ve öyle görünüyor ki son da olmayacaksınız. Renklerin birbirinden ayrılması gereken tek yer, çamaşırhanedir. Moralinizi bozmamaya çalışın, elinizden gelenini en iyisini yapın.

• @ONROZR, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Sayın @baymyrat bizde 1 yıldır Houston planları yaptığımızdan bir çok lokasyonda ev baktık, the woodland, spring, sugarland bölgelerinde aileye uygun güvenli kompleksi olan apartman daireleri bulunmakta, realtor ve zillowdan bakmanızı tavsiye ederim..

Ustad woodlands ya da spring tarafindan ev tutarsaniz evinize yakin is bulun derim. Mesafeler o kadar uzak ki, sehir merkezine yakin is bulursaniz cok zorlanirsiniz. Sugarland daha mantikli.

• Herkese merhaba. Baya bi süredir yerleşeceğim yeri düşündüm araştırdım forumda da çok kez sordum insanlara çeşitli eyaletlerdeki iş fırsatlarını kalacak yeri vs. sonuç olarak Houston'a karar verdim en azından başlangıç için burayı seçtim. uçak biletimi alıyorum 12 ağustosta Houston'dayım. Eğer çevresinizde eleman arayan iş için birilerini arayan tanıdıklarınız varsa 5 yıllık barmenlik tecrübem var onun dışında üniversite öğrencisiyim kaydımı dondurdum 5 yıldır garsonluk barmenlik gibi işlerde çalıştım Ankara'da. Bir de davul (bateri) çalıyorum bilemiyorum belki o da bi işe yarayabilir 😃 .
    Ayrıca @semavi Kadir beye de sormuştum buradan da herkese sormak isterim ev arkadaşı arayan birileri varsa airbnb,hostel vs. ile uğraşmadan direk eve geçmek istiyorum. Zaten forumda herkes elinden gelen bişey varsa yardımcı olmaya çalışıyo o yüzden şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Bateri olayi iyiymis. Arabada 100 dolar ekstra indirim yapacagim sana, tabi ileride beraber calmak kaydiyla 🙂 🙂 Bir baterist kolay yetismiyor 🙂

Ev arkadasi olayini soruyoruz, cikartmaya calisiyirouz bakalim bir seyler...

• varsa çaldığınız bişeyler her aletle uyumlu olur bateri eğlenceli bişeyler çıkarabiliriz ortaya 😃 Türkiye'den varsa istediğiniz bişeyler getireyim ben de öyle karşılık vereyim bu indirime 😃 @semavi

• @berkergn13 Bende New Jersey ile Houston arasında kalmıştım, Houston ilk aşamada mantıklı geldi. Daha sonra başka bir yerde fırsat çıkarsa oraya da giderim. Amerika'ya gitmişken farklı şehirlerini de gezip görmek de lazım. @semavi Ben de öğrenmeye başlıyorum ))

• Baterist bulduk bas gitarist lazım artık bas gitar öğren. Öğrenip grupta çalacak seviyeye gelirsen Refund yaparim 100 dolar 🙂

• Pasadena, Sugar Lands, Springs ve katy'i karşılaştırabilirmisiniz ? İlk kez geleceğimden temiz ve ucuz olması ve lyft doordash, amazon flex vs. yapmayı düşündüğümden merkeze yakın ve buna elverişli yerler olması tercihimdir.

Teşekkürler...

• @Hawkerx, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Pasadena, Sugar Lands, Springs ve katy'i karşılaştırabilirmisiniz ? İlk kez geleceğimden temiz ve ucuz olması ve lyft doordash, amazon flex vs. yapmayı düşündüğümden merkeze yakın ve buna elverişli yerler olması tercihimdir.

Teşekkürler...

bunlara ek olarak Memorial bölgesi nasıldır? Bilen eden yorumlayana teşekkürler.

• @omertug memorial bölgesi ve onun altında bölge var ismini bilmediğim yeşil sınırın altında kalan orayı da merak ediyorum bende . ora hakkında bilgide paylaşan olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Sugar Lands

karşılaştırma yaptırıyor
    ayrıca google arama kısmına home snacks devamına hangi şehir istiyorsan onu yazarsın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hawkerx

karşılaştırma yaptırıyor
    ayrıca google arama kısmına home snacks devamına hangi şehir istiyorsan onu yazarsın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hawkerx, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Pasadena, Sugar Lands, Springs ve katy'i karşılaştırabilirmisiniz ? İlk kez geleceğimden temiz ve ucuz olması ve lyft doordash, amazon flex vs. yapmayı düşündüğümden merkeze yakın ve buna elverişli yerler olması tercihimdir.

Teşekkürler...

Bu bölgeler şehrin çok dışında kalıyor, bu tür işler için iyi olmayabilir. Merkezde bir apartman dairesi tutmak daha uygun olur. En çok iş Medical Center, Dowtown ve Galleria bölgelerinde oluyor.

Bu yazdığınız bölgeler "suburb" olarak kabul edildiği için müstakil ev satın alıp yerleşmek için daha mantıklı.

• @omertug, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Hawkerx, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Teşekkürler...

bunlara ek olarak Memorial bölgesi nasıldır? Bilen eden yorumlayana teşekkürler.

Houstonun en guzel evleri bu bolgede sanirim. Ev den cok malikaneye benziyor zaten. Memorial da oldugunu hemen anliyorsun cevresi ve ortami cok baska.

• @omertug, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Teşekkürler...

Merhabalar,
    @knnrn biraz bahsetmis ancak bende bir kac ekleme yapmak istedim. Pasadena genelde Hispanic'lerin yasadigi bir bolge. Eger yasayan kisiler Hispanic degil ise agirlikli olarak Oil and Gas sektorunde calisiyorlardir. Sugar Land ve Katy bu bahsi gecen yerler arasinda bahsettiginiz is imkanlarina daha cok imkan saglayan noktalar denebilir. Ancak bu konuda Sugar Land daha agar basar. @knnrn in bahsettigi gibi sehir icinde apartman kiralamaniz sizin icin cevreyi tanimaniz adina ve is imkanlarina ulasim adina avantaj saglar. Memorial denen bolge Houston'un icinde yer alan ve River Oaks bolgesinden sonra ikinci sirada yer alan ust tabakanin yasadigi bir yerlesim kesimi (istisnalar haricinde). Yeni geleceklere en buyuk tavsiyem Beltway 8 icerisinde Westheimer Rd' a yakin yerlerden ve haritaya baktiginizda Down Town'in solunda kalan bolgeleri tercih etmeniz olacaktir.

• mehaba Houston'a geleli 1 hafta oldu bugün. Hala alısmaya calısıyorum 😃 Geldigimde beni havaalanından karsılayan sorularımı ihtiyaclarımı elinden geldigince karsılayan Kadir abiye ( @semavi cok tesekkür ederim. Yeni gelenlerin ihtiyacı sorusu olursa ben de elimden gelen yardımı etmeye hazırım

• Is meselesi de çözüldü mü sen yoluna ben yoluma artık 🙂
    Başarılar dilerim... Bateri al sen 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |