DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fatihuslu devlet memurusunuz sanırım, size loto çıkmışmıydı ? yıllık izinmi aldınız istifamı edeceksiniz ? Bilgilendirirseniz çok seviniriz.

• Evet kamu kurumunda çalışıyorum evet 2018 talihlisiyim öncesinde ücretsiz izin almayı dusunuyorum sonrasında istifa dilekçemi yollarim diye düşündüm ama gitmeden istifada edebilirim.

• Arkadaşlar Merhaba
    8 martta görüşmem oldu vizem onaylandı ancak henüz bir sonuç olmadı görüşmede benden posta kaydı alınmadı bundan dolayı gecikme olabilirmi ceacta ap gözüküyor bu arada pasaportum da iade edilmedi tavsiyeleriniz nedir elçiliği aramadım mailde atmadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpha DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba
    8 martta görüşmem oldu vizem onaylandı ancak henüz bir sonuç olmadı görüşmede benden posta kaydı alınmadı bundan dolayı gecikme olabilirmi ceacta ap gözüküyor bu arada pasaportum da iade edilmedi tavsiyeleriniz nedir elçiliği aramadım mailde atmadım

Eger eksik bir belge oldugunu farkederlerse size email adresiniz uzerinden ulasirlar. Eger konsolosluga verdiginiz email adresinize email gelmemisse (cekiliste basvuru yaparken kullanmis oldugunuz email adresi) herhangi bir sorun yoktur, sadece beklemeniz gerekiyor.

• @crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@alpha DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba

Eger eksik bir belge oldugunu farkederlerse size email adresiniz uzerinden ulasirlar. Eger konsolosluga verdiginiz email adresinize email gelmemisse (cekiliste basvuru yaparken kullanmis oldugunuz email adresi) herhangi bir sorun yoktur, sadece beklemeniz gerekiyor.

• Merhaba Crazycell
    Forumdaki bilgilerden çok fayda sağladım emeğinize bilginize saglık teşekkür ederim.
    Herhangi bir e mail gelmedi , daha önce B1-B2 vizesi aldığımda 3 günde gelmişti bu sefer bekliyeceğim demekki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba Crazycell
    Forumdaki bilgilerden çok fayda sağladım emeğinize bilginize saglık teşekkür ederim.
    Herhangi bir e mail gelmedi , daha önce B1-B2 vizesi aldığımda 3 günde gelmişti bu sefer bekliyeceğim demekki.

eger email atilmadiysa ya da pasaport geri gelmediyse rutin bir idari islem yapiyor olabilirler. Isterseniz konsolosluga su adres uzerinden ulasabilirsiniz ama beklemeniz gerektigi disinda elinize bir bilgi gececegini sanmiyorum.

• arkadaslar oncelikle merhaba benim esim amerikan vatandasi 1 sene once islemlerimizi amerikadan baslattik
    23.03.2018 cuma gun randevuya girdim gorevli memur kizmin annesinden dolayi amerikan vatandasi olabilecegini vr yasal.olarak amerikan vatandaslarina vize verilemedigini soyledi ama biz daha onceden arastirmistik vatandas olmasi icin annesinin en az 5 sene amerikada yasamasi gerekiyormus bunu memura acikladim oda bana ozman esimin daha once amerikada yasamadigini kanitlar begle sunmam gerektigini soyledi bende 26 martta diploma ssk dokumu ilkokul ogrenim belgesi cocukluk fotograflari vs vs gibi belgelerle pasaportlarimizi gonderdim site 3 kez guncellendi benim durumum hala pending for missing documents olarak gorunuyor bu durumun ne kadar surecegi hakkinda bir bilgisi olan varmi acaba kusura bakmayin biraz uzun oldu ama tum.ayrintilari yazmak istedim tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdem35 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

arkadaslar oncelikle merhaba benim esim amerikan vatandasi 1 sene once islemlerimizi amerikadan baslattik
    23.03.2018 cuma gun randevuya girdim gorevli memur kizmin annesinden dolayi amerikan vatandasi olabilecegini vr yasal.olarak amerikan vatandaslarina vize verilemedigini soyledi ama biz daha onceden arastirmistik vatandas olmasi icin annesinin en az 5 sene amerikada yasamasi gerekiyormus bunu memura acikladim oda bana ozman esimin daha once amerikada yasamadigini kanitlar begle sunmam gerektigini soyledi bende 26 martta diploma ssk dokumu ilkokul ogrenim belgesi cocukluk fotograflari vs vs gibi belgelerle pasaportlarimizi gonderdim site 3 kez guncellendi benim durumum hala pending for missing documents olarak gorunuyor bu durumun ne kadar surecegi hakkinda bir bilgisi olan varmi acaba kusura bakmayin biraz uzun oldu ama tum.ayrintilari yazmak istedim tesekkur ederim

konsoloslugun sureci yogunluklarina gore 3-4 haftaya kadar uzayabilir. Sizin durumunuzda da bir problem oldugunu zannetmiyorum, eminim bir hafta- 10 gun icerisinde size donus yapacaklardir; eger bir eksik dokuman ya da problem olursa size email yoluyla ulasirlar. Siteden bilgi almanizi tavsiye etmem, cunku anlik guncellenmiyor, sisteme giren memurun guncellemeyi unutup unutmamasina bagli oradaki bilgiler.

• @crazycells cevabin icin tesekkur ederim zaten gorusme esnasinda memur tebrik ederim sizide onayliyorum dedi daha sonra esimin dogum belgesini gorunce (dogustan vatandas) boyle bir talebi oldu yani evrak eksiginiz yok hersey yolunda gorusmemizde olumlu fln dedi ama iste planlari askiya alinca birde forumu okudum 1 ay ile 6 ay suruyor fln gorunce baya bi sitres oldum cocuk 1.5 senedir annesini gormuyor gerildik baya en kotusu beklemek umarim diger bekleyen arkadaslarin islemleri de bir an once hallolur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdem35 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells cevabin icin tesekkur ederim zaten gorusme esnasinda memur tebrik ederim sizide onayliyorum dedi daha sonra esimin dogum belgesini gorunce (dogustan vatandas) boyle bir talebi oldu yani evrak eksiginiz yok hersey yolunda gorusmemizde olumlu fln dedi ama iste planlari askiya alinca birde forumu okudum 1 ay ile 6 ay suruyor fln gorunce baya bi sitres oldum cocuk 1.5 senedir annesini gormuyor gerildik baya en kotusu beklemek umarim diger bekleyen arkadaslarin islemleri de bir an once hallolur

sizinkisi bu konuda bahsedilen idari islemlerden farkli. Konsoloslugun sadece esinizin statusunu kontrol etmesi gerekecek. Ayrica bir background check'e ihtiyac duyacaklarini hic sanmiyorum, o nedenle bahsettiginiz gibi aylarca bekleyeceginizi zannetmiyorum.

• @crazycells umarim en kisa zamanda bekleyen herkesin islemleri biter hepimiz rahat bir nefes aliriz tekrar tesekkur ederim cevaplarin icin

• 5 nisan perşembe günü bizimde mulakatimiz vardı eşimin onaylandı benim ise ap kaldığım söylendi ve pasaport geri iade edildi umarım kısa süreli olur

• ⭐⭐

@fatihuslu geçmiş olsun. Size bir sebep söylendimi. Asıl talihli sizmiydiniz.

• @arnblt hayır bir sebep söylemediler asıl talihli eşim

• Teşekkür ederim bu arada

• ⭐⭐

Eşiniz asıl talihli ise çokda sıkıntı çıkarmazlar sanıyorum. Ne de olsa asıl talihli onaylandı. Memuriyetten kaynaklı olabilir mi. Öyleyse bizde de sıkıntı olur.

• @arnblt hiç bir bilgi vermiyorlar malesef gülümseyerek geçen bir mulakatti ama böyle oldu iste

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@fatihuslu geçmiş olsun. Size bir sebep söylendimi. Asıl talihli sizmiydiniz.

genelde bir sebep soylenmiyor. Buyuk bir ihtimal nedeni isim benzerligi oluyor.

• Ben görevlinin elinde olan birşey değil diye düşünmeye başladım sanki ekranda kişiyi ap bırakması gerektiği veya gerekmediği yaziyor sanırım 👀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

267

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |