Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ttdvgg Süreciniz benimkine çok yakın. Sonradan ds-260 açtırmadıysanız şimdiye kadar evrak maili almanız gerekirdi. Mail attım demişsiniz, sormak için mi mail atıyorsunuz yoksa evraklarınızı yolluyor musunuz? Doğruca istenilen evrakları yollayın hemen. Bir de hangi mail adresine gönderdiniz? [email protected] olmalıydı. Bir kontrol edin lütfen.

• @ttdvgg şu anda bir anlamı yok maalesef. Mulakat aldıktan sonra Ankara olarak değişiyor.

• @mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Süreciniz benimkine çok yakın. Sonradan ds-260 açtırmadıysanız şimdiye kadar evrak maili almanız gerekirdi. Mail attım demişsiniz, sormak için mi mail atıyorsunuz yoksa evraklarınızı yolluyor musunuz? Doğruca istenilen evrakları yollayın hemen. Bir de hangi mail adresine gönderdiniz? [email protected] olmalıydı. Bir kontor edin lütfen.

Mail ile herhangi bir evrak istenilmedi su ana kadar. Durumumu sormak icin mail attim. O yuzden belirttiginiz adrese bir evrak yollamadim. Yollamali miyim istenilmemis bile olsa?
    Case number: 2019EU29XXX
    DS-260 Submit: 30.05.2018

• @ayvalik10 19 agustos benim mülakat tarihim

• @ttdvgg evet evet yollamalısınız. Son bir ay kaldı. Ben de kendim evrakları yolladıktan sonra onlardan mail almıştım Mayıs ayında.

• @mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@ttdvgg evet evet yollamalısınız. Son bir ay kaldı. Ben de kendim evrakları yolladıktan sonra onlardan mail almıştım Mayıs ayında.

Bu basligin ilk iletisindeki belgeleri yollamam yeterli mi? siz konu kismina ne yazarak yollamistiniz

• @ttdvgg Konu kısmına case number-Required Documents yazın. iletiye "required documents are attached" gibi basit bir şey yazıp, ilk sayfada söylenen evrakları ve pasaportunuzun ilk sayfasının fotoğrafını ekleyin. Onları da anlaşılır olsun diye casenumber-İsimSoyisim şeklinde adlandırmıştım ben Türkçe karakter kullanmadan. Alt kısma da tekrar case number, isim soyisim, doğum günü ay/gün/yıl şeklinde ekleyin.

• @ttdvgg selam kaç kişiniz. DS 260 formunda bildirdiğiniz tüm kişiler için arkadaşların söylediği belgeleri en kısa zamanda gönderin, pasaportların fotoğraflı sayfası dışında hepsi turkiye gov tr den alınabiliyor, kolay gelsin...

• @crazycells in transit ready yazmasi mi gerekiyor.benim ki transit yaziyor.mulakat 9 agustos.daha ne kadar beklemeliyiz ready icin

• @crazycells teşekkürler

• @cancakicitr Teşekkür ederim 🙂

• @crazycells Selamlar,

1. AIS kaydımı yaptım
    2. Saglık kontrolü için randevu aldım.
    3. AIS, Saglık kontrolü cıktıları ve Mülakat belgeleri cıktılarını topluyorum.
    4. Saglık kontrolü sonrası zarfı alıcam.
    5. 3 ve 4 teki belgeleri mülakatta yanımda bulunduracagım.

Baska bişey yok sanırım ?

• ⭐⭐

Sn @se-du 1 Elham 3 Kulhüvallah 🙂

• @se-du, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Selamlar,

1. AIS kaydımı yaptım
    2. Saglık kontrolü için randevu aldım.
    3. AIS, Saglık kontrolü cıktıları ve Mülakat belgeleri cıktılarını topluyorum.
    4. Saglık kontrolü sonrası zarfı alıcam.
    5. 3 ve 4 teki belgeleri mülakatta yanımda bulunduracagım.

Baska bişey yok sanırım ?

Herhangi bir olumsuzluk görünmüyor. Bol şanslar, bir çırpıda vizenizi almanız dileği ile.

• ABD caatsa yaptırımı uygulayacakMıs böyle bir durum bizim mülakatları etkiler mi

• CASE NUMBER 2019EU22XXX MÜLAKAT Ağustos ilk hafta Ancak maddi vs nedenlerle gitmekten üzülerek vazgeçmek durumundayım. Vazgeçince hangi email adresine bildirmem gerekir. hep tel no ve posta adresi vermişler nvc ye göndersem olur mu? Sağolun.

• @serfi öncelikle sizin için çok üzüldüm. Eminim düşünmüşsünüzdür ama en azından mülakata girip vizenizi alıp 1 yıl dondurmayı ve bu süreçte neler olabileceğini gözlemleyip, ekonomik durumunuzu düzeltip belki de gidebilirsiniz. Umarım sizin için en güzeli ve en hayırlısı olur. Bu arada vazgeçme durumunda bir şey yapmanıza gerek yok mülakata gitmezseniz zaten vizeni olmayacak ve 30 Eylül 2019 tarihinden sonra hakkınız kaybolacak. Bir şey yapmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

ABD caatsa yaptırımı uygulayacakMıs böyle bir durum bizim mülakatları etkiler mi

Şimdiye kadar bu tür olaylar göçmen vize başvurularını etkilemedi. Ben herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serfi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

CASE NUMBER 2019EU22XXX MÜLAKAT Ağustos ilk hafta Ancak maddi vs nedenlerle gitmekten üzülerek vazgeçmek durumundayım. Vazgeçince hangi email adresine bildirmem gerekir. hep tel no ve posta adresi vermişler nvc ye göndersem olur mu? Sağolun.

Gitmeyeceğinizi bildirmeniz gerekmiyor.

• @Dscrt ilgili yaptırımın tanımlandığı kanunun 235. maddesine göre uygulanabilecek tedbirler listelenmiş. aşağıda tam metin ve ilgili kısmı paylaştım. spoiler kısmından bakabilirsiniz.

Amerikan hukuku ve devletler hukukunu bilmem ancak İngilizce'm yettiği kadarıyla anladığım şu. Şayet bu yasaya dayanarak yaptırımlar uygulanırsa, başkan veya belirlediği birimler bir kişi veya belirli bir zümrenin kazanılmış göçmenlik ve vatandaşlık haklarını iptal edip, varlıklarına el koyup sınır dışı edebilir. bankalar arası transferleri ve diğer işlemleri durdurabilir.

Bunlar ne seviyede uygulanır, süreç nasıl işler bilmiyorum. uluslararası ilişkiler, devletler hukuku vs gibi ciddi ve derin uzmanlık gerektiren konular. yorum yapamıyorum ve ne kadar korkmamız gerektiğini bilemiyorum. Ancak şunu az çok kestirebiliyorum ki, bir zümre olarak "ABD vatandaşı veya daimi oturma izni almış ABD'de yaşayan Türklerin vizelerini ve vatandaşlıklarını iptal ediyorum ve tüm varlıklarına el koyuyorum" demeyeceklerdir. Ancak vize işlemlerini durdurabilir veya ek önlemler alarak, daha detaylı incelemeler yapıp normalden çok fazla red alınmasına sebep olabilirler gibi geliyor bana.

||235-b "Sanctioned Person Defined.—In this section, the term “sanctioned person” means a person subject to sanctions under section 224(a)(2), 231(b), 232(a), or 233(a)."

224-b.2: "EXCLUSION FROM THE UNITED STATES AND REVOCATION OF VISA OR OTHER DOCUMENTATION.—In the case of an alien determined by the President to be subject to subsection (a)(1), denial of a visa to, and exclusion from the United States of, the alien, and revocation in accordance with section 221(i) of the Immigration and Nationality Act (8 U.S.C. 1201(i)), of any visa or other documentation of the alien."

221-6: "UNITED STATES PERSON.—The term “United States person” means—
    (A) a United States citizen or an alien lawfully admitted for permanent residence to the United States; or
    (B) an entity organized under the laws of the United States or of any jurisdiction within the United States, including a foreign branch of such an entity."

234-2. ALIENS INELIGIBLE FOR VISAS, ADMISSION, OR PAROLE.—

(A) EXCLUSION FROM THE UNITED STATES.—If the foreign person is an individual, the Secretary of State shall deny a visa to, and the Secretary of Homeland Security shall exclude from the United States, the foreign person.

(B) CURRENT VISAS REVOKED.—

(i) IN GENERAL.—The issuing consular officer, the Secretary of State, or the Secretary of Homeland Security (or a designee of one of such Secretaries) shall revoke any visa or other entry documentation issued to the foreign person regardless of when issued.

(ii) EFFECT OF REVOCATION.—A revocation under clause (i) shall take effect immediately and shall automatically cancel any other valid visa or entry documentation that is in the possession of the foreign person.||||

https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/3364/text/enr#toc-H0FF1137077FC41D5B6E9A62D5095C7C2

||spoiler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |