Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erkangeziyor hayır işten ayrılınca bunu bildirmeniz gerek yok, form doldururken o anki durumunuzu soruyorlar, mülakat gününde sorarlarsa yeni işinizden bahsedersiniz zaten

• Merhabalar,

Bende foruma yeni üye oldum. 2020 çekilişinde talihlilerden biriyim. case number ım 32xxx. Şu an Amerika’da Work Permit ile bulunmaktayım. Eşim Meksikalı ve o da aynı şekilde bulunuyor burada. Numaraya sıra geleceğinden pek emin değilim ama sormak/danışmak istediğim birkaç konu var.

1-İşlemleri Ankara’daki konsoloslukta mı yaptırmak mantıklı olur yoksa statü değişikliği (AOS) için başvurmak mı? Statü değişikliği konusunda mevcut durumumu koruma açısından sıkıntım yok. ABD’deki forumlarda USCIS ofislerindeki yoğunluk sebebiyle numarama sıra gelse dahi zamanında görüşmeye çağrılmama gibi bir durum olabileceğinden bahsediliyor. (Numaranın yüksek olmasından ötürü işlemler son aylara kalabilir deniyor.)

2- Eğer konsoloslukta işlemlere devam etmeye karar verirsem, hangi tarihte DS formunu submit etmeliyim?

3- Eşim de benimle birlikte görüşmeye gelecek eğer Ankara’da görüşmeye girmeye karar verirsek (numaraya sıra gelirse elbette ki) bu konuda ne yapmamız gerekecek kendisi Meksika vatandaşı olduğu için. Farklı bir prosedür var mı bu durumda?

4- ilk bullettinde açıklanacak numaralardan sonra genel bir fikir oluşur mu bana ait numaraya sıranın gelip gelmeyeceği yoksa bir süre daha beklemek mi gerekli?

Çok teşekkürler, kafanızı şişirdiğim için özür dilerim.

İyi forumlar.

• Merhaba, mülakattaki bir kısımla ilgili kafama takılan iki nokta var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Ben lisedeyken göz ölçümü yaptıklarında gözlerimde ufak bir bozukluk çıkmıştı birisi 0.75 diğeride 1 gibi falandı aradan birkaç sene geçti şimdi biraz daha ilerledi, günlük hayatımda bana bir sorun olmuyor ama uzaktaki yazılarda biraz zorlanıyorum. Gözlük niye almıyorsun diye soranlar için hem bana yakışmadığını düşünüyorum hem de birçok kişinin tecrübesine göre gözünüz gözlüğe alışınca onsuz yapamaz hale geliyormuşsunuz, bende de öyle aşırı bir bozukluk olup günlük hayatımı çok etkilemediğinden gözlük alma gereği duymadım. Şimdi sorum şu, bildiğim kadarıyla Urganlarla olan sağlık muayesinde göz kontrolüde oluyormuş, bu durumun bana orda nasıl bir sıkıntısı olur? Bir şey falan mı okutucaklar? Olurda okuyamazsam nasıl bir süreç işler?

2. Bu güz döneminde Almanya'ya Erasmusa gideceğim ve yaklaşık olarak orada 3.5 ay ila 6 ay arası falan kalacağım. (Derslerin durumuna göre değişiyor bu süre) Olurda işlerim uzayıp 6 ay 5 gün veya 10 gün gibi bir süre kalmış olursam oradan bir sicil belgesi tarzı bir şey almam gerekir mi? Mülakat deneyimlerinde böyle bir şey okudum bazı ülkeler için bu durum 6 ay bazıları için 1 yılmış ama Almanya için tam olarak ne kadar bu süre resmi sitede araştırmama rağmen bulamadım. 😕 Okuyup yardımcı olan herkese minnettarım.

• Merhabalar, DS-260 formunu yolladıktan sonra KCC’den ne kadar zaman sonra mail geliyor?

• @ozn
    gözlük alıp unganlardaki randevuya bu şekilde gidebilirsiniz, kendileri gelecek olanlar gözlükleriyle gelsin diyor, muayeneden çıktıktan sonra kullanmazsınız zaten

• @miel
    Ekim 2019 da mülakatlar başlıyacak,case number küçükten büyüğe doğru, numarası aktif olanlara evrak e-maili atacaklar, Eylül 2019un 15 inden sonra e-mail lerimizi arada sırada kontrol etmek lazım

• arkadaşlar şuan sitede bir sorun mu var ? ds 260'a girmek istediğimiz de böyle hata veriyor.

On Saturday June 1, 2019 starting at 5:00 p.m. to Sunday, June 2, 2019 12:00 a.m. (Washington, D.C. time), CEAC will not be available to accept payments due to scheduled maintenance. Please do not submit payments at this time. Maintenance is expected to be completed by 12 a.m. but may be extended beyond this time. Thank you for your understanding and support.

bekleyecegiz sanırım 😞 😞

• @utahlı-kedi
    Continue ye bas devam et

• @muhtaradana şu an bakım veya güncelleme var herhalde akşam 19 gibi açılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drmehmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds260 şimdilik adres yok diye yazarsam sıkıntı olur mu ?

imzamdaki paketten yararlanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kushajj DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,

Bende foruma yeni üye oldum. 2020 çekilişinde talihlilerden biriyim. case number ım 32xxx. Şu an Amerika’da Work Permit ile bulunmaktayım. Eşim Meksikalı ve o da aynı şekilde bulunuyor burada. Numaraya sıra geleceğinden pek emin değilim ama sormak/danışmak istediğim birkaç konu var.

1-İşlemleri Ankara’daki konsoloslukta mı yaptırmak mantıklı olur yoksa statü değişikliği (AOS) için başvurmak mı? Statü değişikliği konusunda mevcut durumumu koruma açısından sıkıntım yok. ABD’deki forumlarda USCIS ofislerindeki yoğunluk sebebiyle numarama sıra gelse dahi zamanında görüşmeye çağrılmama gibi bir durum olabileceğinden bahsediliyor. (Numaranın yüksek olmasından ötürü işlemler son aylara kalabilir deniyor.)

2- Eğer konsoloslukta işlemlere devam etmeye karar verirsem, hangi tarihte DS formunu submit etmeliyim?

3- Eşim de benimle birlikte görüşmeye gelecek eğer Ankara’da görüşmeye girmeye karar verirsek (numaraya sıra gelirse elbette ki) bu konuda ne yapmamız gerekecek kendisi Meksika vatandaşı olduğu için. Farklı bir prosedür var mı bu durumda?

4- ilk bullettinde açıklanacak numaralardan sonra genel bir fikir oluşur mu bana ait numaraya sıranın gelip gelmeyeceği yoksa bir süre daha beklemek mi gerekli?

Çok teşekkürler, kafanızı şişirdiğim için özür dilerim.

İyi forumlar.

1. Bence risk almayin, konsoloslukta islerinize devam edin. Bence de ABD'de isleriniz zamaninda bitmeyebilir. Eger Eylul sonuna kadar islemler bitmezse Green Card sansinizi kaybediyorsunuz.

2. En yakin zamanda.

3. Hayir, hicbir farkli prosedur yok. Mulakat icin gereken belgeleri inceleyin, cunku dogum belgesini Meksika'dan almasi gerekecek, bir de adli sicil kaydi da gerekecek ayrica. Bunlara karsi hazirlikli oldugunuz surece bir sorun yasamazsiniz. Ayrica bildigim kadariyla Meksika vatandaslari Turkiye'ye giderken kapida vize alabiliyorlar, fakat siz onceden basvuru yapip e-visa alip, gidis gelisler sorun olmasin.

4. Oldukca uzun bir sure daha beklememiz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, mülakattaki bir kısımla ilgili kafama takılan iki nokta var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Ben lisedeyken göz ölçümü yaptıklarında gözlerimde ufak bir bozukluk çıkmıştı birisi 0.75 diğeride 1 gibi falandı aradan birkaç sene geçti şimdi biraz daha ilerledi, günlük hayatımda bana bir sorun olmuyor ama uzaktaki yazılarda biraz zorlanıyorum. Gözlük niye almıyorsun diye soranlar için hem bana yakışmadığını düşünüyorum hem de birçok kişinin tecrübesine göre gözünüz gözlüğe alışınca onsuz yapamaz hale geliyormuşsunuz, bende de öyle aşırı bir bozukluk olup günlük hayatımı çok etkilemediğinden gözlük alma gereği duymadım. Şimdi sorum şu, bildiğim kadarıyla Urganlarla olan sağlık muayesinde göz kontrolüde oluyormuş, bu durumun bana orda nasıl bir sıkıntısı olur? Bir şey falan mı okutucaklar? Olurda okuyamazsam nasıl bir süreç işler?

2. Bu güz döneminde Almanya'ya Erasmusa gideceğim ve yaklaşık olarak orada 3.5 ay ila 6 ay arası falan kalacağım. (Derslerin durumuna göre değişiyor bu süre) Olurda işlerim uzayıp 6 ay 5 gün veya 10 gün gibi bir süre kalmış olursam oradan bir sicil belgesi tarzı bir şey almam gerekir mi? Mülakat deneyimlerinde böyle bir şey okudum bazı ülkeler için bu durum 6 ay bazıları için 1 yılmış ama Almanya için tam olarak ne kadar bu süre resmi sitede araştırmama rağmen bulamadım. 😕 Okuyup yardımcı olan herkese minnettarım.

1. Hicbir sikinti olmaz.

2. Almanya icin sinir 1 yil, dolayisiyla belge almaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar şuan sitede bir sorun mu var ? ds 260'a girmek istediğimiz de böyle hata veriyor.

On Saturday June 1, 2019 starting at 5:00 p.m. to Sunday, June 2, 2019 12:00 a.m. (Washington, D.C. time), CEAC will not be available to accept payments due to scheduled maintenance. Please do not submit payments at this time. Maintenance is expected to be completed by 12 a.m. but may be extended beyond this time. Thank you for your understanding and support.

bekleyecegiz sanırım 😞 😞

o yazinin sizi ilgilendirdigini sanmiyorum, sadece yapilacak odemeler konusunda sikinti olacak diyor.

• Electronic Diversity Visa Confirmation Number
    Form da tam olarak buraya ne giriyoruz arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Electronic Diversity Visa Confirmation Number
    Form da tam olarak buraya ne giriyoruz arkadaşlar

cekilise basvuru sirasinda verilen confirmation numaranizi giriyorsunuz.

• @crazycells çok teşekkürler. Eşim birkaç kez Türkiye’ye geldi benimle, o açıdan sorunumuz yok. Bahsettiğiniz belgeler hali hazırda elimizde mevcut. FBI’dan güncellenmiş sicil raporu almak da 3-4 gün sürüyor.

Kafama takılan tek şey immigration forumun adminleri britsimon ve supermom case numberı ortalama ve ortalamanın üzerinde olan herkese ds260ları submit etmemelerini söylüyor erkenden. Siz ise tam tersini. Erken submit etmenin bir faydası var mıdır?

Çok teşekkürler vaktiniz için.

• arkadaşlar benim bir sorum olacak .

Doğduğumdan beri aynı yerde yaşıyorum.
    Sadece 2 yıl üniversite için farklı bir yerde yaşadım.
    1 - 16 yaş dediği için ben buraya 2003 yazsam nasıl olur ? yoksa doğduğum yılı mı yazayım ?
    2 - üniversiteyi yazmak zorunda mıyım ?

• Merhaba , süreci beklerken j-1 vizesi almak (2yıl kuralı dahil) acaba green card almaya engel teşkil eder mi?

• @utahlı-kedi olabildiğince doğru bilgiler vermek önem arz ediyor. İkametgah aldırmasanız da o tarihlerde orada olduğunuzu yazabilirsiniz. Üniversite devam mı ediyor mezunmusunuz duruma göre forumdaki ds260 doldurma paketindeki bilgilere göre giriş yapabilirsiniz.

• @omertug DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@utahlı-kedi olabildiğince doğru bilgiler vermek önem arz ediyor. İkametgah aldırmasanız da o tarihlerde orada olduğunuzu yazabilirsiniz. Üniversite devam mı ediyor mezunmusunuz duruma göre forumdaki ds260 doldurma paketindeki bilgilere göre giriş yapabilirsiniz.

sadece 2011 - 2013 arasında üniversite gereği il dışında bulundum. Onun dışında hep aynı yerdeyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |