Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Teşekkür ederim abi, o zaman gözlük falan almama gerek yok. Gözümde biraz bozukluk olduğunu belirteyim mi eğer sorarlarsa falan?

• @utahlı-kedi bence orayı da yazmalısın. Yani tarih sıralaması olarak 1. Ev adres 2. Okul 3. Yine ev adresi olabilir.

• Ben Ds-260 formunu dolduracam da şuan hala üniverste okuyorum ve temmuzda mezun olacam diplomamı eylülde alabileceğim formu dolduruken eğitim bölümene ne yazmam gerekiyor öğrenci olarak mı doldurmam lazım yoksa mezun olarak mı?

• @ismailozcn doldurduğun an kimsen onu yazıyorsun. Öğrenciysen öğrenci gibi... formdaki yardımcı pdfi ve videoyu incelemeni de öneririm. kolaylıklar dilerim.

• Fen bilgisi öğretmeni olarak sadece bachelors degree yazdım forma başka bişey eklemeye gerek var mıydı sizce? Science eklemedik şimdi aklıma takılıyor 🙂

• Bu ileti silindi!

• aynı zamanda yüksek lisans yapıp çalışıyorum. Primary occupation bölümüne student mı yoksa architect mi yazmam mantıklı sizce?

• @pelinkoroglu çalıştığınız için mesleğinizi yazmanız, uygun olur.

• Merhabalar
    Bir konu hakkında sorum olacaktı Ds-260 formunu doldurken okuduğum okuları yazmam gerekiyor.Ben bir sene bir üniversede hazırlık okudum bir sene başka bir üniversitede okudum ama bitirmeden başka bir üniversteye geçtim gittiğim bütün okulları yazmam gerekiyormu.
    2)Üniversiteden daha mezun olmadığım için Universty no degreey mi işaretlemem lazım .
    3)Çeklişe katılırken sadece lise diplomasına sahip diye işaretlemiştirm.University degree yi işaretlemmeiştim bitirmediğim için bu bir sorun olabilir mi?
    Şimdiden Teşekkür ederim cevaplarınız için.

• Herkese selamlar,

Benim sorum ds-260 formunun okuduğumuz okullar ile ilgili kısmından olacak.

Ben açıköğretim 1. Sınıf öğrencisiyim ve 2 yıllık halkla ilişkiler bölümünü okumaktayım. Ds-260 formuna sadece mezun olduğum liseyi yazdım ve formu gönderdim.

Okul bilgileri kısmında bitiş tarihi sorduğu için mezun olunan okul olarak algıladım, aynı zamanda seçenekler arasında sadece ' terk ve mezun ' vardı eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Ancak içime bir kurt düştü acaba yanlış mı yaptım diye, öğrenci olarak devam ettiğim okulu yazmalı mıydım sizce? Eğer yanlış bir şey yaptıysam bunun için formu açtırmak gerekir mi?

Yazdıktan sonra bir üstteki arkadaşımında benzer bir soru sorduğunu farkettim ancak yinede bazı farklılıklar var eğer yanıt verirseniz çok sevinirm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kushajj DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler. Eşim birkaç kez Türkiye’ye geldi benimle, o açıdan sorunumuz yok. Bahsettiğiniz belgeler hali hazırda elimizde mevcut. FBI’dan güncellenmiş sicil raporu almak da 3-4 gün sürüyor.

Kafama takılan tek şey immigration forumun adminleri britsimon ve supermom case numberı ortalama ve ortalamanın üzerinde olan herkese ds260ları submit etmemelerini söylüyor erkenden. Siz ise tam tersini. Erken submit etmenin bir faydası var mıdır?

Çok teşekkürler vaktiniz için.

O durumda sorun cikmaz. ABD'den polis kaydi gerekmiyor bu arada.

Onlar kendilerine mantikli gelen bir aciklama yapiyorlar, ben de bana mantikli gelen aciklamayi yapiyorum. Bizim forumumuzdaki cizelge kendilerinde mevcut degil. Bizim forum cizelgemize gore, DS-260 formlarinin gonderim tarihleri arasindaki 1 aylik ara bile mulakat belgeleri emailini ya da mulakat tarihini oteleyebiliyor. Neden risk alalim 🙂

Bir de yaptiklari aciklamada dogruluk payi oldugunu ama gereksiz bir aciklama oldugunu su konuda uzun uzun belirtmistim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2239/sayilarla-dv2020

Onumuzdeki bir yil hicbir zaman numaralarin nerede duracagini ya da nasil ilerleyecegini bilemeyecegiz, dolayisiyla bir yerden sonra sanki her sey berraklasacakmis gibi bir algi yaratmak dogru degil. ABD'ye gitme sansi cok yuksek olan arkadaslarin zaten vizelerini DS-260 formu doldurmus olmak etkilemeyecek (H1B, L1 vs.), ABD'ye gitme sansi yuksek olmayan arkadaslarin ise -eger DV vizesi alamazlarsa- herhangi bir gocmen olmayan vize sansini azaltacak. Bu kisim dogru ama zaten bu arkadaslarin gitme sansi cok yuksek degil, bu kismi unutuyorlar. Dolayisiyla ihtimal %100'den %0'a inmiyor, zaten %10'lardayken azaliyor... Her neyse, ben yukarida uzun uzun yazdim zaten, siz iki tarafi da dinleyip, hangisi size mantikli geliyorsa o sekilde ilerleyebilirsiniz.

Su an icin elimizdeki bilgilere gore benim tavsiyem herkesin en yakin surede DS-260 formunu gondermesi yonunde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar benim bir sorum olacak .

Doğduğumdan beri aynı yerde yaşıyorum.
    Sadece 2 yıl üniversite için farklı bir yerde yaşadım.
    1 - 16 yaş dediği için ben buraya 2003 yazsam nasıl olur ? yoksa doğduğum yılı mı yazayım ?
    2 - üniversiteyi yazmak zorunda mıyım ?

1. 16'yi yazin.
    2. zorunda degilsiniz ama uzun sureli tek bir adreste kaldiysaniz yazmanizi tavsiye ederim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@drhappy DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba , süreci beklerken j-1 vizesi almak (2yıl kuralı dahil) acaba green card almaya engel teşkil eder mi?

sorun olmaz, fakat ABD'ye girdikten sonra J1 waiver basvurusu yapmanizi tavsiye ederim, cunku yasalara gore waiver olmadan Green Card alamiyorsunuz; ama waiver alacak kadar sureniz olacak.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/82/green-card-ve-j1-visa-2-years-rule-waiver

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Teşekkür ederim abi, o zaman gözlük falan almama gerek yok. Gözümde biraz bozukluk olduğunu belirteyim mi eğer sorarlarsa falan?

eger sorarlarsa soyleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deadland DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Fen bilgisi öğretmeni olarak sadece bachelors degree yazdım forma başka bişey eklemeye gerek var mıydı sizce? Science eklemedik şimdi aklıma takılıyor 🙂

sorun olmaz, yeterli.

• @crazycells Tekrardan teşekkür ederim Ali Cihan abi, hakkın ödenmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailozcn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar
    Bir konu hakkında sorum olacaktı Ds-260 formunu doldurken okuduğum okuları yazmam gerekiyor.Ben bir sene bir üniversede hazırlık okudum bir sene başka bir üniversitede okudum ama bitirmeden başka bir üniversteye geçtim gittiğim bütün okulları yazmam gerekiyormu.
    2)Üniversiteden daha mezun olmadığım için Universty no degreey mi işaretlemem lazım .
    3)Çeklişe katılırken sadece lise diplomasına sahip diye işaretlemiştirm.University degree yi işaretlemmeiştim bitirmediğim için bu bir sorun olabilir mi?
    Şimdiden Teşekkür ederim cevaplarınız için.

1. Sadece biten okullari yazmaniz yeterli.

2. High school diye isaretleyebilirsiniz, cunku universite devam ediyor.

3. sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selamlar,

Benim sorum ds-260 formunun okuduğumuz okullar ile ilgili kısmından olacak.

Ben açıköğretim 1. Sınıf öğrencisiyim ve 2 yıllık halkla ilişkiler bölümünü okumaktayım. Ds-260 formuna sadece mezun olduğum liseyi yazdım ve formu gönderdim.

Okul bilgileri kısmında bitiş tarihi sorduğu için mezun olunan okul olarak algıladım, aynı zamanda seçenekler arasında sadece ' terk ve mezun ' vardı eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Ancak içime bir kurt düştü acaba yanlış mı yaptım diye, öğrenci olarak devam ettiğim okulu yazmalı mıydım sizce? Eğer yanlış bir şey yaptıysam bunun için formu açtırmak gerekir mi?

Yazdıktan sonra bir üstteki arkadaşımında benzer bir soru sorduğunu farkettim ancak yinede bazı farklılıklar var eğer yanıt verirseniz çok sevinirm.

problem olmaz, yanlislik yok en az lise mezunu olmaniz yeterli olacak. Bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Tekrardan teşekkür ederim Ali Cihan abi, hakkın ödenmez.

Bol sanslar.

• ds260 formunu doldurduk ve yolladık ama heycanlı ve hızlı yaptık
    eşimin kızlık soyadı ve bilgilerini girmeyi unuttuk
    ve green card içinde bir adres verdik ve kart oraya mı gelsin sorusuna da evet dedik
    biz ne yapabiliriz ?
    bir sıkıntı yaşarmıyız konsoloslukta acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |