Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 Teşekürler.

• @kenaniler sizin case number 2020EU diye mi başlıyor yoksa 2019 EU diye mi?

• @muhtaradana

2020EUX21XXX OLARAK BAŞLIYOR

• @alico
    biran korktum. visa bulletin i okumayı bilmiyordum. bu sabah inceledim biraz 26.800 u görünce korktum. teşekkürler rahatlattınız
    Ekimden sonra mı visa bulletin i takip edip ds-260 formunu dolduracağım ?

• @kenaniler DS 260 doldurmak için Ekim i beklemeyin.Hemen doldurun.

• Bu ileti silindi!

• Abi @crazycells en sonraki "Did anyone assist you in filling out this application?" sorusuna ne cevap verelim? Sizin formunuzdan yararlandık.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@bberke DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

@crazycells
    Doğduğumdan beri aynı adreste kalıyorum, yalnız 2008 de (18 yaşımdayken) 3 ay work and travel ile ABDde çalıştım ve belirli bir adreste konakladım. Videoda tatil gezi yerleri harici adresler demiştiniz, bu geçici konaklamayı yazmam gerekir mi? Adresi biliyorum fakat elimde bir belge yok orada kaldığıma dair, TR için edevletten çıktı alabilirim ama ABD için alamam tabii ki bilemedim, bu adresi eklemeli miyim sizce?

Bir de yine dökümanda belirtmişsiniz ama " degree, diploma or certificate" bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptım ve diplomamın üzerinde "Master of Art without thesis" yazıyor
    Dökümanda kısaltmalar olarak yazmışsınız bunu bu şekilde uzun yazmamda problem olur mu? Teşekkürler.

yazmaniz gerekmez. Adresler icin evrak istemiyorlar.

Sorun olmaz, uzun yazabilirsiniz.

@crazycells Teşekkürler cevap için sizce öğrencilik döneminde, 3 aylık Work and Travel da yaptığım işi; iş deneyimlerime eklemem gerekir mi?

• @kenaniler o zaman Ekim 2019 a kadar hiç bir şey yapmadan bekliyoruz

• @kenaniler ds 260 şu an dolduracaksınız,çok geç kalmadan doldurun

• Merhaba ds260 ı 10 gün önce gönderdim bugün bi bakmaya girdiğimde e maili yazdığımız sayfada en altta social media(son beş yıl içinde kullandığınız sosyal medyaları seçin)diye yeni bir bölüm gördüm.formu doldururken yoktu. Sonradan orda çıkmış.seçemiyorumda. Başka gören,karşılaşan varmı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pamuk sorun olmaz, mulakata goturulecek belgelerde gercek bilgiler yaziyor zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@redsat2000 @crazycells arkadaşlarım merhabalar,
    Mülakat aşamasında mali durumu gösteren belgede şöyle bir planım var bir sorun oluşturur mu acaba?
    Kayınvalidenin, içinde kiracısı bulunan bir dairesi var bu daireyi eşimin üzerine devretse(green card eşime çıktı), mali belge olarak bu evin tapusu artı para göstersek yeterli olur mu?
    Bu türkler hep aynısınız deyip evi üstünüze bilerek almışsınız derler mi? 🙂 zaten ha desen 1 seneye anca mülakat gelir diye düşünüyorumda. ev konusundaki düşüncenizi merak ettim. Biz damatlar sanırım hep kafamız biraz tilkiliğe çalışıyor 🙂
    Teşekkürler.

bu sureci 'sahibi olmadiginiz parayi sizinmis gibi gosterme sureci' olarak gormemelisiniz; yeni bir ulkeye tasinip hayat kurmaya calismak hem madden hem manen cok kulfetli bir surec, dolayisiyla eger kaynaklariniz yeterli degilse ve size ABD'de yardimci olacak birileri yoksa, bu sureci tekrar gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Abi @crazycells en sonraki "Did anyone assist you in filling out this application?" sorusuna ne cevap verelim? Sizin formunuzdan yararlandık.

Problem degil, ben sizin adiniza formu doldurmadim sonucta 🙂 size sadece her soruda ne bilgi soruldugunu soyledim, siz kendi bilgilerinize gore doldurdunuz 🙂

• Abi, @crazycells sosyal medya diye bir bölüm çıkmış üstte arkadaşın dediği gibi. Ben youtube bilgisini verdim "Social Media Identifier" kısmına youtube'deki kullandığım ismimi yazmam yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

@crazycells
    Doğduğumdan beri aynı adreste kalıyorum, yalnız 2008 de (18 yaşımdayken) 3 ay work and travel ile ABDde çalıştım ve belirli bir adreste konakladım. Videoda tatil gezi yerleri harici adresler demiştiniz, bu geçici konaklamayı yazmam gerekir mi? Adresi biliyorum fakat elimde bir belge yok orada kaldığıma dair, TR için edevletten çıktı alabilirim ama ABD için alamam tabii ki bilemedim, bu adresi eklemeli miyim sizce?

Bir de yine dökümanda belirtmişsiniz ama " degree, diploma or certificate" bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptım ve diplomamın üzerinde "Master of Art without thesis" yazıyor
    Dökümanda kısaltmalar olarak yazmışsınız bunu bu şekilde uzun yazmamda problem olur mu? Teşekkürler.

yazmaniz gerekmez. Adresler icin evrak istemiyorlar.

Sorun olmaz, uzun yazabilirsiniz.

@crazycells Teşekkürler cevap için sizce öğrencilik döneminde, 3 aylık Work and Travel da yaptığım işi; iş deneyimlerime eklemem gerekir mi?

eger sizin icin onemli bir deneyimse yazabilirsiniz, eger onemsizse yazmaniza gerek yok.

Abi @crazycells en sonraki "Did anyone assist you in filling out this application?" sorusuna ne cevap verelim? Sizin formunuzdan yararlandık.

Problem degil, ben sizin adiniza formu doldurmadim sonucta 🙂 size sadece her soruda ne bilgi soruldugunu soyledim, siz kendi bilgilerinize gore doldurdunuz 🙂

O zaman "no" diyorum :).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

O zaman "no" diyorum :).

"no" diyebilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds260 ı 10 gün önce gönderdim bugün bi bakmaya girdiğimde e maili yazdığımız sayfada en altta social media(son beş yıl içinde kullandığınız sosyal medyaları seçin)diye yeni bir bölüm gördüm.formu doldururken yoktu. Sonradan orda çıkmış.seçemiyorumda. Başka gören,karşılaşan varmı acaba?

Abi, @crazycells sosyal medya diye bir bölüm çıkmış üstte arkadaşın dediği gibi. Ben youtube bilgisini verdim "Social Media Identifier" kısmına youtube'deki kullandığım ismimi yazmam yeterli olur mu?

O kisim eksik mi gorunuyor? Yoksa hicbir bildirim olmadan yeni mi yuklenmis?

Fotografini cekip buradan ya da direkt bana email ile gonderebilirseniz sevinirim ([email protected]).

Demek ki DS-5535 'te istenilen sosyal medya hesaplarina erisim daha kolay olsun diye bu kismi da standartlastirmislar. Boyle degisiklikler genelde adaptasyon surecinden gecer, dolayisiyla bir gunde tum surec kesin olarak degismez. Cok buyuk ihtimal bu tarihten itibaren yavas yavas bu bilgileri girmeyi sart kosacaklar ama an itibariyle herkesin doldurmasi gerektigini sanmiyorum. Eger orasi eksiklik olarak gorunmuyorsa ya da bu sekilde bir yonlendirme emaili, mesaji almadiysaniz doldurmaniza da su an icin gerek yok demektir. Fakat bildirim alirsaniz, zaten dedigi sekilde doldurursunuz.

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds260 ı 10 gün önce gönderdim bugün bi bakmaya girdiğimde e maili yazdığımız sayfada en altta social media(son beş yıl içinde kullandığınız sosyal medyaları seçin)diye yeni bir bölüm gördüm.formu doldururken yoktu. Sonradan orda çıkmış.seçemiyorumda. Başka gören,karşılaşan varmı acaba?

Abi, @crazycells sosyal medya diye bir bölüm çıkmış üstte arkadaşın dediği gibi. Ben youtube bilgisini verdim "Social Media Identifier" kısmına youtube'deki kullandığım ismimi yazmam yeterli olur mu?

O kisim eksik mi gorunuyor? Yoksa hicbir bildirim olmadan yeni mi yuklenmis?

Fotografini cekip buradan ya da direkt bana email ile gonderebilirseniz sevinirim ([email protected]).

Demek ki DS-5535 'te istenilen sosyal medya hesaplarina erisim daha kolay olsun diye bu kismi da standartlastirmislar. Boyle degisiklikler genelde adaptasyon surecinden gecer, dolayisiyla bir gunde tum surec kesin olarak degismez. Cok buyuk ihtimal bu tarihten itibaren yavas yavas bu bilgileri girmeyi sart kosacaklar ama an itibariyle herkesin doldurmasi gerektigini sanmiyorum. Eger orasi eksiklik olarak gorunmuyorsa ya da bu sekilde bir yonlendirme emaili, mesaji almadiysaniz doldurmaniza da su an icin gerek yok demektir. Fakat bildirim alirsaniz, zaten dedigi sekilde doldurursunuz.

Yok abi, eksiklik olarak gözükmüyor ama arkadaş söyleyince ben de girip baktım kaydete bastığımda bilgileri girin uyarısı geldi. "review" kısmına geçemeyeceğim için mecburi kaydettim. Peki abi "Social Media Identifier" sorusuna youtube'deki ismimi yazmam yeterli olur mu? Çünkü artık bugün göndermek istiyorum formu.

Karmaşık bir durum yok aslında sadece seçenekli olarak hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsunuz diyor. Ve seçtikten sonra "Social Media Identifier" sorusunu soruyor bu kadar. Aynı zamanda farklı sosyal medya platform bilgilerinizi de "add another" kısmı ile ekleyebiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |