DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar, iki gün önce JFK den E21 vizemle ilk girişimi yaptım. Yakın zamanda gelmeyi planlayan ve bu süreçle ilgili gerginlikleri olan arkadaşlar için tecrübelerimi yazmak istedim. Ben istanbuldan direk uçuş tercih ettim Newyork a. İniş yaptığımızda başka bir international uçuşla denk geldiğimiz için uzunca bir sıra vardı pasaport kontrolu sırasında. Bizler ilk girişimizde daha önce de paylaşıldığı gibi others (non-us citizen) kısmından giriş yapıyoruz. Kalabalığa ragmen 1 bucuk saatte memura ulaşabildim. Görevliye pasaportu ve sarı dosyayı birlikte teslim ettim (önceden elinizde hazırlayın). Hiç vize tipiyle, bavulumla ya da herhangi birşeyle ilgili soru sormadı bana. Adresimi teyit etti sadece, hatta çok tatlı bir şekilde çok önemli bu kontrol edelim beraber dedi. Vizeme damgayı basıp, bununla bir yıl boyunca giriş çıkış yapabileceğimi, max bir ayda da elime greencard ın ulaşacağını söyledi. Sarı zarfı actıgında sadece sağlık raporuna dikkatli bir şekilde inceledi. Süreç benim için rahat geçti, 2021 de başladığım süreç benim için bu şekilde tamamlandı. Herkese kolaylıklar diliyorum.

• @niwss Hayırlı olsun... Yeni hayatınızda mutluluk ve başarı diliyorum!

• @niwss Hayirli olsun. Yeni hayatinizda basarilar dilerim.

• @niwss Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar....

• @niwss tebrik ederim.

• @niwss hayırlı olsun

• Hayırlı olsun @niwss hocam

• Merhabalar, abd ye giriş yaparken adres değişikliği mümkün mü? Farklı deneyimler okudum. Fakat adresini verdiğim arkadaşım adresten taşındı. Bu da benim için riskli olacak, tavsiyesi olan varsa şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@afralalanci evet giriş esnasında size soruyorlar adresiniz güncel mi diye sizde belirtebilirsiniz

• @afralalanci evet mümkün. Adresinizin yazılı olduğu bir çıktı alın ve görevliye verin. Adreste posta kodu vs her şey tam olsun. Girişte görevli sormasa bile adres değişikliği istediğinizi söyleyin. Biz öyle yaptık. Okuduğunuz farklı deneyimler, girişteki görevlinin işini ne kadar düzgün yapıp yapmadığıyla ilgili.

• Herkese merhaba 12 mayis tarihinde Amerika'ya ilk girisimi yaptim. Istanbuldan Newark havalimanina ucusum yaklasik 11 saat surdu. Indigimde Amerika saati ile aksam 10'du. Neyseki pasaport kontrolunde cok sira yoktu. Yaklasik 5 dakika sira bakledikten sonra sira bana geldi. Pasaportumu ve sari zarfimi gorevliye uzattim. Inceledikten sonra sari zarfin uzerindeki kisisel bilgilerim ve adres bilgilerimin dogru olup olmadigini sordu. Ben bilgiler dogru dedikten sonra bir baska polisi cagirip onu takip etmemi istedi. Bir odaya gittim ve burada da yaklasik 5 dakika bekledikten sonra ismimle cagirdilar. Pasaportumu uzatip tamam gidebilirsin dendi. Herhangi bir soru sorulmadi ve parmak izim alinmadi. Sandigimdan kolay ve kisa suren bir deneyimdi. En uzun bekledigim sure valiz beklemek oldu o da yaklasik yarim saat surdu.
    12 Mayis'ta giris yapmamin ardindan 15 Mayis'ta SSA ofisine giderek SSN'imi ogrendim. 18 Mayis'ta SSN kartim elime ulasti. Is bulma ve green card bekleme surecim devam ediyor.
    Giris yapacak herkes icin en az bu kadar az beklemesini ve kolay olmasini diliyorum, hepimize sonsuz basarilar.

• @yunus_ başarılar işallah iyi olur dostum hayatın selamlar.

• @serkanist çok teşekkür ederim sağ olun size de başarılar 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@yunus_ Hayırlı olsun . Aramıza hoş geldiniz .

• Evet arkadaşlar uzun zamandır yazamadım kusura bakmayın . 5 mayıs 2024 tarihinde Seattle havalimanına uçtuk. Havalimanına inince önce bavullar ardından da pasaport kontrolü ve greencard sarı zarf evraklarını teslim ettik. Adresimizi değiştirmek isteyip istemediğimizi sordu görevli bizde tuttuğumuz evin adresi olarak güncelledik. Biz evimizi gitmeden tutmuştuk. ilk gün yine de evde eşya(mobilya) olmadığı için otelde kaldık. Ertesi gün evimize geçtik ufak tefek eşya toparladık gıda ürünleri aldık. Zaten o kadar yorulmuştuk ki sabah uyanınca neredeyiz ne yapıyoruz biz burada havasındaydık bir kaç gün. 3. gün banka hesabı açmaya gittik ve chase bankasından hesap açtırdık. Ssn olmadan açmak istemediğini öğrenmiştik o yüzden bankadan önce ssn bürosuna gidip numaramızı öğrendik ve bankaya öyle gittik . Hesap açıldı ardından 3-4 gün sonra kartlar geldi zaten. Ssn ise 7. gün evimizin adresine geldi. Bugün de ehliyet sınavına girdim yazılı ve yarın da inşallah sürüş sınavı var bana şans dileyin:) Yine sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz. Araba olayına gelince bir arkadaşımızda yedek araç vardı kendi sigortasına beni de ekletti o şekilde geçici olarak kullanıyoruz. Tavsiyem araç alacak paranız olsun arabasız buralarda biraz zor arkadaşlar , olmaz demiyorum ama olsa daha iyi olur.

• Arkadaslar merhaba, ilk girisimizin ardindan ucuncu haftayi bitirmek uzereyiz ancak hala kartlarimizi almadik. USCIS Case Status sayfasinda IOE ile baslayan ID'lerimizi girdigimizde sadece odemenin alindigi yaziyor, baska bir sey yok. Uyeligimizle giris yapip dosyalarimizi uyeliklerimize eklemek istedigimizde ise "Online Access Code" soruyor. Boyle bir kod hicbir yerde bulamadim, talep etmemiz mi gerekiyor?

• @bbsrn

Bu uygulamadan sahip olduğunuz receipt numaraları (IOE ile başlayan numaralar) girdiğinizde de aynı mesajı mı görüyorsunuz? Bizde ilk girişimizi yaptıktan sonra bu uygulamada ilk güncelleme 18 gün sonra olmuştu. Refresh yapmayı unutmayın uygulamayı (aşağı sürüklemeyi).

• @ATS16 Ayni seyi goruyoruz. Girmemiz gereken numara, odemeyi yapinca mail olarak aldigimiz IOE ile baslayan numara, burada hemfikiriz degil mi? Biz de giris yapali tam 14 is gunu oldu bu arada.

• @bbsrn IOE ile baslayan numara, burada hemfikiriz 👍

• 3-4 haftada geliyor.. USPS'in sayfasında üye olup "Informed Delivery" hizmetini aktifleştirirseniz sürekli posta kutusuna gitmekten de kurtulursunuz. Bir gün önceden postaların fotoğrafını koyuyorlar, postacıyı karşılayıp zarfı elden alıyorsunuz..

https://www.usps.com/manage/informed-delivery.htm

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |