Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@redsat2000 tesekkür ederim. Abi sonbahar 'da ins. Bazı seyleri halletmem lazım.

• ⭐⭐

Mülakat ayrıntıları ;

Kızılay 'daki arkadasım da kaldık ve konsolosluk 5 dakika mesafedeydi. O neden le cok iyi oldu, esyalarımızı evde bıraktık, eşim telefonunu Karsıdaki büfe ye bıraktı. Cocugum için bir kaç atıştırmalık ve oyuncak olan küçük çantayı girişte aldılar, burada kalsın lazım olan birsey olursa gelip alın dediler.

Dna örneği almada kullanılan bir kağıdı, pasaportumuza, vucudumuza sürüp kase gbi birseye koydular. Pasaport kontrolü olduktan sonra kapıları actılar.

Danısma ne için geldiğimizi sordu greencard için diyince soyismimizi sordu ve bize numara verdi ..13'dü...beklemeye gectik..

Numaramız yanınca gittik ve görevli sırasıyla, - pasaport, - nufus kayıt örnegi- adli sicil kaydı-diplomamı aslı ve fotokopisi (ben fotokopi yerine, e-devletten mezuniyet belgesi almıstım ama kadın gidip fotokopisini cekti.) - evlilik cüzdanı ve 2tane fotokokopisi, - sağlık raporları-mali dökümleri istedi. Ais sistemde oldugundan gerek yok dedi.

Tekrar numaramızı bekledik ve 990$ cık ödememizi yaptık.. Ve tekrar bekleme

En son aşama olan mülakat için numaramız yandı ve cok güler yüzlü esmer bir bayan hosgeldiniz, nasılsınız dedi. Oğlumda siz nasılsınız diyip gülmeye basladı ve dans gibi birseyler yapıyordu 😂, nereye gideceksiniz diye sordu bende texas düşünüyoruz dedim, - neden dedi, spor un orada popüler olması ve aile için daha uygun biryer oldugunu düşündüğümü söyledim, bransınız ne dedi, bende feild hockey dedim, cok sasırdı Türkiye gibi biryerde cok enteresan dedi 😂 (iyimi dedi, kötümü anlamadım 😂) ne yapmayı düşünüyorsunuz dedi, ileride sports recovery center acmak istediğimi soyledim, cok iyi dedi, yine oğlumla muhabbeti ilerlettiler, Barıs Egemen adını sordu, konsolos yardımcısı dedi 😂, eşime ne iş yapmak istediğimi sordu oda sporla alakalı birseyler dedi, oğlum için cok güzel yetiştirmissiniz, seratonin le mi büyüttünüz dedi, hep beraber güldük, hersey harika gözüküyor vizeniz onaylandı dedi, oglum da thank you, thank you diye bagırmaya baslayınca sen coktan Amerika lı olmussun dedi 😂

İşte böyle diğer birkaç ayrıntı;
    Cocuklar için oyalanacakları oyuncaklar var, erkek cocugu anneler için sebilde plastik bardak var işinize yarayabilir 😉, konsolosluk taki genç gönüllü kişi eşime abi sen türkmüsün, Amerika lımı dedi 😂 ve konsolosluk ta ki yaslı teyze ve Amerikalı geliniyle suan yht de karsılık lı masa olan koltuklarda gidiyoruz 😂 tesadüfün böylesi...

Hepinize tekrar tesekkür ederim. Hoscakalın 🙋🇺🇸🗽💞🎊🎉💐

• ⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 haklısın burada bazı yapılacak işleri yoluna koymak ve gönül rahatlığıyla gitmek şart. TX Usa da görüşmek üzere

• @hockeyumpire2 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selam Arkadaslar 🙋 bugun sabah 9'da mülakatımız vardı. Hersey cok güzel geçti, konsolos yardımcısı hersey harika görünüyor vizeniz hayırlı olsun dedi ☺🙏 oğlum thank you, thank you, thank you diye gülücükler attı, görevlide sen coktan America'lı olmussun bile seratonin le mi büyüttünüz dedi 😂😂 hepinize teşekkür ederim, en büyük tesekkürü yüce gönüllü Ali Cihan @crazycells ve @Sharm etmek istiyorum. İyiki varsınız. 💐✨ ✨ 🇺🇸🗽🎉🎊✌🌟

@HockeyUmpire2 Hayirli ugurlu olsun! Yolunuz acik sansiniz bol olsun!

• Merhaba arkadaslar, bugün sabah vize görüşmem olumlu sonuclandı. Sayın @HockeyUmpire2 anlattiğı gibi surec benim icinde ayni sekilde isledi, bir tek farklilik vardı. Ben banka hesabı hic para gostermedim. Sadece job offer yeterli oldu😊😊 bu surecte emegi gecen, yardimci olan tüm arkadaslara minnet borcluyum. Sagolun, varolun.

• Arkadaslar merhaba.. Biliyorum soruldu ama yanlış bisey yapmamak için tekrar soruyorum. Henüz mail gelmedi ama hazır olması için kcc den gelen maildeki istenilenleri direk e devletten indirip, Pasaportun ilk sayfasını scan edip Göndericem değil mi?

• Merhaba,

Bana göre halen bugün (yani dün - 17.05) mülakat'a sabah 7:45'de girdik ve biraz sıra biraz işlemler derken, saat 9:20'de greencard'larımızın onaylandığını belirten son konuşma sonrasında, elçilikten ayrıldık. Kendi adımıza gerçekten çok sevinçliyim. İnşallah bu mesajı okuyan herkes ve gönlü greencard sahibi olmak isteyen herkes başarılı bir şekilde bu süreci tamamlar.

Sormak istediğim ise, greencard başvurusu yaparken hem de ds260'ı doldururken, eşimin eski soyadı yazan güncel pasaportuna göre işlem yapmıştık. Oradaki görevli, bende bir sorun olmadığı için, benim visa işlemlerimin başlatılacağını, fakat eşimin güncel soyadıyla yeni pasaportunu onlara gönderdikten sonra, onun visa işlemlerinin başlatılacağını, diğer türlü amerikaya girişte veya amerikada sorun yaşayabileceğimizi belirttiler. Biz de hemen pasaport yenileme sürecine girdik. Anladığım kadarıyla böyle işlemler olabiliyor, orada görevli sonuçta bize visamızın onaylandığını belirtti.

Sizce herhangi bir sorun çıkabilir mi, düşünceleriniz nedir? Selamlar

DV2019
    Sağlık Muayenesi : 15.05.2019
    Vize Görüşmesi : 17.05.2019

• @tractor12 siz vizeyi almışsınız zaten, ortada sorun yok, yeni pasaportu gönderin, ellerine ulaştıktan sonra 1-2 gün içinde vizeyi basıp gönderirler, hayırlı olsun şimdiden.

• @tesko çok teşekkürler içimi rahatlattınız, insanın aklına ister istemez (1 yıldan beri süreçle ilgili hazırlık ve bekleyiş olunca) sorular geliyor, inşallah sizin sürecinizde güzel bir şekilde sonuçlanır, tekrar teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dscrt DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar merhaba.. Biliyorum soruldu ama yanlış bisey yapmamak için tekrar soruyorum. Henüz mail gelmedi ama hazır olması için kcc den gelen maildeki istenilenleri direk e devletten indirip, Pasaportun ilk sayfasını scan edip Göndericem değil mi?

Evet, pasaportu su an scan edebilirsiniz. Diger belgeleri istenildigi zaman temin edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tractor12 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,

Bana göre halen bugün (yani dün - 17.05) mülakat'a sabah 7:45'de girdik ve biraz sıra biraz işlemler derken, saat 9:20'de greencard'larımızın onaylandığını belirten son konuşma sonrasında, elçilikten ayrıldık. Kendi adımıza gerçekten çok sevinçliyim. İnşallah bu mesajı okuyan herkes ve gönlü greencard sahibi olmak isteyen herkes başarılı bir şekilde bu süreci tamamlar.

Sormak istediğim ise, greencard başvurusu yaparken hem de ds260'ı doldururken, eşimin eski soyadı yazan güncel pasaportuna göre işlem yapmıştık. Oradaki görevli, bende bir sorun olmadığı için, benim visa işlemlerimin başlatılacağını, fakat eşimin güncel soyadıyla yeni pasaportunu onlara gönderdikten sonra, onun visa işlemlerinin başlatılacağını, diğer türlü amerikaya girişte veya amerikada sorun yaşayabileceğimizi belirttiler. Biz de hemen pasaport yenileme sürecine girdik. Anladığım kadarıyla böyle işlemler olabiliyor, orada görevli sonuçta bize visamızın onaylandığını belirtti.

Sizce herhangi bir sorun çıkabilir mi, düşünceleriniz nedir? Selamlar

DV2019
    Sağlık Muayenesi : 15.05.2019
    Vize Görüşmesi : 17.05.2019

sorun cikmaz. tebrikler.

• @crazycells Size de ayrıca teşekkür ederim, büyük bir sabırla burada sorulan her soruya cevap verdiniz, veriyorsunuz. Emeğiniz çok, tekrar teşekkür ederim! saygılarımla

• @crazycells diğerlerini direk yollasak oluyor sanırım onların cıktısını daha sonrada alabilirim yani. Birde nüfus kayıt örneğinde aile seçip Amerika konsolosluğu için dedim bundada sıkıntı yok sanırım.. Ali bey kusura bakmayın basit sorular biliyorum ama işte kusursuz olsun die çabalıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells diğerlerini direk yollasak oluyor sanırım onların cıktısını daha sonrada alabilirim yani. Birde nüfus kayıt örneğinde aile seçip Amerika konsolosluğu için dedim bundada sıkıntı yok sanırım.. Ali bey kusura bakmayın basit sorular biliyorum ama işte kusursuz olsun die çabalıyorum

hepsi dogru 🙂 telasa gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tractor12 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Size de ayrıca teşekkür ederim, büyük bir sabırla burada sorulan her soruya cevap verdiniz, veriyorsunuz. Emeğiniz çok, tekrar teşekkür ederim! saygılarımla

rica ederim, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• @crazycells yaa siz harikasınız.. Hakkınız ödenmez

• @crazycells son bir sey daha.. Adli sicil kaydım İngilizce.. Onuda kurum için sectim yine Amerika konsolosluğu.. Nufus kayıt Türkçe sorun olmaz sanırım Di mi? Ve söz bu sorudan sonra yatıp uyuyacağım ses cıkarmıycam🤗😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yaa siz harikasınız.. Hakkınız ödenmez

rica ederim bol sans! Amerika'ya gittikten sonra deneyimlerinizi foruma aktarmayi unutmayin! 🙂

@crazycells son bir sey daha.. Adli sicil kaydım İngilizce.. Onuda kurum için sectim yine Amerika konsolosluğu.. Nufus kayıt Türkçe sorun olmaz sanırım Di mi? Ve söz bu sorudan sonra yatıp uyuyacağım ses cıkarmıycam🤗😁

Ikisi de uygundur 🙂 adli sicil kaydin arsiv kayitli olduguna emin olmaniz yeterli.

• @crazycells arşiv kayıtlı aldım:) ilk sayfada belirtmişsiniz cok güzel zaten😁 ohh gönül rahatlığıyla uyuya bilirim.. Cok teşekkür ediyorum.. Ama bunlar iyi günleriniz farkındasınız Di mi😜 daha mülakat için, Dr randevusu için kafanızı epey şişiricem 😜😁😁

• Merhabalar,
    16 Mayis gunu itibariyle konsolosluk gorusmemiz olumlu sonuclandi ve vizelerimiz onaylandi.
    Doktor randevusu ve mulakat ile ilgili detaylar kisaca asagidaki gibi:

Doktor Randevusu:
    13 Mayis Pazartesi gunu saat 11:00’deki randevumuza saat 10:30’da gittik ve hic bekletilmeden islemlerimiz basladi. Once kayitlarimiz yapildi, resimlerimiz cekildi ve bizi 3. Kattaki Duzen Lab.’a yonlendirdiler. 3. katta sirasiyla kan alindi, idrar ornegi verildi ve gogus rontgenlerimiz cekildi. Burada isimiz yaklasik yarim saat kadar surdu. 2 kisi icin toplam $235 odedik.

Saat 11:00’de tekrar 4. Kata ciktik ve siramizin gelmesini bekledik. Yaklasik bir bucuk saat kadar sonra once esim ardindan ben iceri alindik. Ikimizin de asi kartlari yoktu ve ikimize de 3’er tane asi yapildi. Yapilan asilar : Tetanoz, Su Cicegi, Kizamik-Kabakulak karma asi.
    Doktor hanim muayene sirasinda herhangi bir ameliyat oldunuz mu, herhangi bir nedenden dolayi hastanede yattiniz mi, sigara-alkol kullaniyor musunuz tarzi sorular sordu.
    Islemlerimiz bittikten sonra 2 kisi icin toplam $500 odedik.
    Saglik raprounun 2 kisi icin toplam maliyeti $735 oldu.
    14 Mayis Sali aksam saat 16:00’da raporlarimizi aldik.

Asilardan sonraki ilk gece:
    Muayene oncesi asilardan ve igne olmaktan cekincemiz vardi ama doktorun ofisinden canimiz acimadan ciktik.
    Ancak yapilan tetanoz asisi ayni aksam esimde kol ve gogus agrisi yapti. Bende ise gece saatlerinde kol agrisi yapti. Yaklasik 2 gun bu agriyi cektik. Diger arkadaslarin bilgisi olsun, agri olan kola soguk kompres uygulayabilirsiniz.

Konsolosluk Mulakati:
    Sabah 7:45 randevumuz icin saat 7:30’da siraya girdik. Ilk siraya biz gectik. Evraklarimizin oldugu poseti iceri almadilar. Pasaportlarimizi aldilar guvenlik kontrolunden gecirdiler ve sirayla iceri aldilar. Iceride sira numarasi ve pasaportlarimizi verdiler ve beklemeye basladik. Yaklasik 10 dakika kadar sonra numaramiz yandi ve evraklari teslim ettik.

Evraklar:

• Adli sicil kaydi
    • Nufus kayit ornegi
    • Saglik raporlari
    • Banka ekstreleri
    • 2’ser adet resim
    • Evlilik cuzdani orjinali ve 2 fotokopisi
    • Diploma orjinali ve 1 fotokopisi

Yaklasik 15 dakika sonra numaramiz tekrar yandi ve giseden 2 kisi icin $660 odedik.
    Bu islemden 10 dakika sonra numaramiz tekrar yandi ve gorusmeye basladik. Once yemin ettik, evlilik cuzdanimiz ve diploma orjinalini verdiler, ardindan parmak izlerimiz alinirken nereye gideceksiniz, neden oraya gideceksiniz, ne is yapacaksiniz sorulari soruldu asil talihli olan esime en son bana da ne is yapacaksiniz sorusu soruldu parmak izlerim alindi ve “her sey guzel gozukuyor, tebrikler kazandiniz, vizeniz onaylandi” denildi. Ben bu onaya iliskin bir yazi verecek misiniz dedim ancak bu vize turu icin boyle bir uygulama olmadigini soylediler. Gidebilirsiniz dediler ve yaklasik 1 saat icinde konsolosluktan ciktik. Saat 8:45’de konsolosluktan cikarken hem icerisi hem de disarisi oldukca kalabalikti.
    17 Mayis Cuma gunu “congratulations” baslikli mail geldi ve PTT mesaji geldi ardindan.
    3-5 is gunu icerisinde pasaportlarimiz sectigimiz PTT subesine gonderilecek.

Basvuru asamasindan bu gune kadar tum sureclerde forumda yer alan bilgilerden faydalandik. Hepinize tekrar tesekkur ederiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |