Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Satın @crazycells çok teşekkür ederim. Evet doktor raporu içindi.Yanlışlıkla mülakat yazmışım.

• @denizci hayırlı olsun darısı başımıza

• Selamlar,

Benim sadece sağlık raporum eksikti.Doktor sekreterliği pasaportumu konsolosluğa yollayabileceğimi söyledi.Benim de böyle bir durumda kayıt yapmam gerekiyor mu?Yoksa sadece pasaportumu ptt'ye gidip kargolayacak mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@scorpio DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,

Benim sadece sağlık raporum eksikti.Doktor sekreterliği pasaportumu konsolosluğa yollayabileceğimi söyledi.Benim de böyle bir durumda kayıt yapmam gerekiyor mu?Yoksa sadece pasaportumu ptt'ye gidip kargolayacak mıyım?

Evet, siteden eksik evrak kaydi yapip pasaportunuzu konsolosluga gonderin. Isterseniz saglik raporunu direkt doktorun yollayacagini belirten bir not da ekleyin pakete.

• Merhaba arkadaşlar 23.01.2018 tarihinde bana konsolosluk görüşmesi maili geldi.
    (CSC kaydi) bir süredir yapamıyordum sistem izin vermiyordu ki ta bugün izin verdi, yani 07.02.2018 tarihinde vize görüşmem 1 Mart günü olacak 15 gün sonraya ancak randevu alabildim.Genel bilginiz olsun diye bu mesajı yazıyorum. Hemen CSC kaydı yapamayan arkadaşlar panik yapmasınlar.

• Merhaba arkadaslar bizim randevumuz 6 Şubat saat 9 daydı 8.15 te oradaydık. 11 de tüm işlerimiz tamamlanmıştı. İlk önce belgelerimizi verdik. 5 buçuk aylık evli olduğumuz icin yanımızda ilişki kanıtları da götürmüştük fakat istemediler. Nüfus kaydi ve adli sicil kaydi icin sadece e-devletten olanlari aldılar. Sonrasında parayi odedik ve 3. asamada mülakata girdik. Ne zaman tanıştığımızı, ne zaman evlendiğimizi, başka ülkede yaşayıp yaşamadığımızı, nereye gideceğimizi ve mesleğimizi sordu. Toplamda mülakat süresi 5 dakikayı bulmadı. Tebrik edip onay kağıdı verdiler. Bugün de pasaportlarımizin kargoya verildiği mesaji geldi. Forumda yardımı bulunan herkese çok teşekkürler 🙂

• @duygudemirez təbrik edirəm sizi

• @azeusa Teşekkürler darısı sizlere 🙂

• @duygudemirez hayırlı olsun 🙂

• @gkhanfeez Çok teşekkürler 🙂

• @smesut nisanda florida düşünüyorum

• Merhabalar, Oncelikle forumu yeni kesfettim. Bu konuda tum arkadaslarin sorularini yanitlayan @crazycells ve diger emegi gecen herkese tesekkur ederim Bize randevu tarihi 2 Mart olarak verildi. Ben talihli olarak esimle birlikte mulakata girecegiz. Benim eskiden ortak oldugum sirketle alakali banka hesabimin uzerinde haciz oldugundan dolayi kendi adima para gosteremiyorum. Esimin hesabinda 12.000 USD gibi bir para gosterecegim. Bir de Amerika da bir sirketten is teklifi yazisi aldim. Su anda baska bir imkan sunamiyorum bu konuda. Gayrimenkul veya araba yok. Bu konuda sikinti olur mu? Yani para esimin adina olmasi. Bir de yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alto DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, Oncelikle forumu yeni kesfettim. Bu konuda tum arkadaslarin sorularini yanitlayan @crazycells ve diger emegi gecen herkese tesekkur ederim Bize randevu tarihi 2 Mart olarak verildi. Ben talihli olarak esimle birlikte mulakata girecegiz. Benim eskiden ortak oldugum sirketle alakali banka hesabimin uzerinde haciz oldugundan dolayi kendi adima para gosteremiyorum. Esimin hesabinda 12.000 USD gibi bir para gosterecegim. Bir de Amerika da bir sirketten is teklifi yazisi aldim. Su anda baska bir imkan sunamiyorum bu konuda. Gayrimenkul veya araba yok. Bu konuda sikinti olur mu? Yani para esimin adina olmasi. Bir de yeterli olur mu?

12.000 USD ve is teklifi yeterli gelecektir. Aileleri butun olarak degerlendiriyorlar o nedenle paralarin esinizin adina olmasi bir sorun degil. Mulakatta bol sanslar!

• Tesekkurler bu kadar kisa zamanda cevap verdiginiz icin. Ben de mulakat ve saglik randevu deneyimlerimi paylasmak icin sabirsizlaniyorum. Herkese bol sanslar.

• @duygudemirez tebrikler

• Merhaba arkadaşlar..! Nihayet biz de bugün mülakat sürecini tamamladık ve vizemizin onaylandı.. 8:15 gibi içeriye girdik, 12:00 sularında elçilikten ayrıldık.. bekleme süresi biraz uzun sürdü 🙂
    Biz 4 kişi için 1320 USD nakit olarak ödedik. Forumda okuduğum tecrübelerden hiç bir farkı yoktu mülakatın. Bu yüzden, bir çoğunuzun merak ettiğini düşündüğüm hangi evrakları, nasıl bir sıralama ile verdiğimize değinmek isterim. Her birimizin evraklarını ve 2 şer adet fotoğraf ile beraber pasaportlarımız arasına koyarak görevliye verdik. Bu evraklar ise şöyle; asıl talihli (bu ben oluyorum:)) için sırasıyla; vukuatlı nüfus kayıt örneği, arşiv kayıtlı adli sicil kaydı, evlilik cüzdanı ve fotokopisi, banka hesapları, diploma fotokopisi (aslını konsolosa gösterin mutlaka dediler ama kimse sormadı), daha önce boşandığım için mahkeme kararının aslı ve fotokopisi, sağlık raporu.. 7 ay önce evlendiğimiz için 9-10 adet eski fotoğraflarımızdan ve eski pasaportlarım ve tüm yurtdışı vizelerin fotokopilerini de ayrıca verdim. Eşim için; vukuatlı nüfus kayıt örneği, arşiv kayıtlı adli sicil kaydı, evlilik cüzdanı fotokopisi, banka hesapları, sağlık raporu.. Çocuklar için (13 yaşındalar) vukuatlı nüfus kayıt örneği ve sağlık raporları..
    Bize sorulan sorular: Nereye gideceksiniz? Tanıdığınız var mı? Ne zama tanıştınız? Ne zaman evlendiniz?
    İşte hepsi bu 🙂
    Pasaportlarımız vizeler basılmış bir halde elimize ulaşır ulaşmaz uçak biletlerimizi alıp, en kısa sürede Houston’a doğru yol alacağız inşallah.. bizim umutlarımız yeşermeye başladı.. darısı bekleyen tüm arkadaşlara..:)

• @b-family tebrikler darısı başımıza.Allah yüreyinize göre verir İnşallah

• @b-family tebrikler 🙂

• Selam bugün 09:00 da bizimde vizemiz onaylandı. Darısı tüm bekleyenlerin başına olsun.

• @greenleo Hayırlı olsun.Darısı biz bekleyenlerin başına.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |