Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

herşeyi araştırdım fakat boşa çabaladım.amerikaya gitmem için tek şansım green card kaldı.o çekilişe katılıpta 9 yıl çıkmamış olanlar bile var.bende artık kaçak gitmeye karar verdim.bunun için önce Amerika turist vizesi alıcam.amerikaya turist vizesiyle girip vize süresi dolduktan sonra bir daha kendi ülkeme dönmeden yaşarsam turist vizesiyle kaçak yaşarsam yakalanma ihtimalim nedir? bu şekilde yakalanma şansım var mıdır? turist vizesiyle amerikada kaçak yaşayabilir miyim?

• @Ercan-Yılın Öncelikle illegal bir yol izlemek için akıl danışmanız forum açısından etik değil.
    Abd'de zaten 10 milyon civarı kaçak olduğu biliniyor ama hiçbirşekilde yasal statünüz olmuyor. Dolayısıyla ne kadar sağlıksız bir tercih yaptığınızı anlamanız lazım. Yakalanma durumu her zaman var ve yakalandığınızda birdaha Abd ye (yasal yollar dahil) girememe durumunuz olur.

• Yasaklı

@oradaki iyide benim bildiğim amerikada 7 yıl kaçak yaşadıktan sonra eğer ispatlayabilirsen vatandaşlığa geçme hakkın oluyor.ayrıca ben zaten yakalanma ihtimalimin düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu sordum.

• @Ercan-Yılın Bu durumu ilk kez sizden duyuyorum. Neyi ispatlarsanız vatandaş oluyorsunuz?
    Ayrıca sorunuzun cevabı şu video da mevcut

• Yasaklı

@oradaki 7 yıl kaçak yaşadığını ispatlarsan vatandaşlığa geçiyorsun.

• @ercan-yılın 7 değil 10 yıl

bu uygulama eskiden vardı artık yok diye biliyorum..

Ayrıca isim soyisim gibi duruyor nickiniz, şayet durum buysa forum herkese açık aklınızda bulunsun..

• @ercan-yılın

kaçak yaşamaktansa her şeyi göze aldıysanız iltica etmeyi deneyin. en azından yasal bir statünüz olur.

• @ercan-yılın Turist vizesiyle ülkeye girip kaçak yaşamaya başlarsam yakalanma ihtimalim nedir? içinde söyledi:

herşeyi araştırdım fakat boşa çabaladım.amerikaya gitmem için tek şansım green card kaldı.o çekilişe katılıpta 9 yıl çıkmamış olanlar bile var.bende artık kaçak gitmeye karar verdim.bunun için önce Amerika turist vizesi alıcam.amerikaya turist vizesiyle girip vize süresi dolduktan sonra bir daha kendi ülkeme dönmeden yaşarsam turist vizesiyle kaçak yaşarsam yakalanma ihtimalim nedir? bu şekilde yakalanma şansım var mıdır? turist vizesiyle amerikada kaçak yaşayabilir miyim?

Sırasıyla cevaplayacak olursak

1- Bu tip bir durumda yakalanma ihtimali hakkında olasılık hesabı yapabilmek için yeterli veri yok elimizde

2- Evet, yakalanma ihtimaliniz vardır

3- Evet turist vizesiyle Amerika'da kaçak yaşayabilirsiniz

• @ercan-yılın Turist vizesiyle ülkeye girip kaçak yaşamaya başlarsam yakalanma ihtimalim nedir? içinde söyledi:

@oradaki 7 yıl kaçak yaşadığını ispatlarsan vatandaşlığa geçiyorsun.

Böyle bir uygulama yok. Size olduğunu söyleyen birisi olursa ilgili kanunu göstermesini rica edin mümkünse

• Konu muhtemelen kilitlenip forumun derinliklerine gömülmeye terk edilecek. Daha sonra da aynı konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz öncelikle kategorilerden ilgili olabileceğini düşündüğünüz başlıklarda araştırma yapıp diğer kullanıcıların deneyimlerinden tecrübe edinmeye çalışmanızı tavsiye ederim

• Yasaklı

@daydreamer kardeş çok sağolasın.şimdi anladığım kadarıyla ne kadar uzun süre kaçak yaşarsan yaşa ispatlasan bile vatandaşlığa geçemiyorsun değil mi?

• @ercan-yılın . Aslında çok uzun anlatması ama bir hak olarak değil, kanuni olarak bir şöyle hak var.

cancellation removal...
    ABD göçmenlik makamları tarafından tutuklandıysanız, aşağıdakilerin tümünü kanıtlayabiliyorsanız, çıkarılmasını önleyebilir ve bir ABD yeşil kartı alabilirsiniz:

Zaten ABD'de en az on yıldır bulunuyorsunudur.
    Bu on yıl boyunca kurallara uyarak yaşayan bir insan oldunuz.
    ABD’den çıkarılmanız, ABD vatandaşı veya yasal olarak daimi ikamet eden eşinize, ebeveyinlerinize veya çocuğunuza istisnai ve son derece olağandışı bir zorlukla sonuçlandıracaksa
    Çeşitli türdeki suçlardan veya göçmenlik ihlallerinden birini işlediğiniz, başkalarına zulmettiği, totaliter veya komünist bir partiye üye olduğunuz ve bunun gibi nedenlerden biri nedeniyle iptal edilmesine sebebiyet vermediyseniz.
    cancellation removal kendi başınıza yapmaya çalışmayın,(başvurmayın) Bu, yalnızca hali hazırda göçmenlik mahkemesi (çıkarma-deport) işlemlerinde ve sınır dışı edilmesi durumunda geçerlidir. Bu durumda bir göçmenlik konusunda uzman bir avukatın yardımına ihtiyacınız olacak."

• @ercan-yılın bu sanki yeşil kart alma yolunda alternatif olarak görülmemeli ... çünkü kanunlar değişiyor. güncellemeler geliyor. Cancellation Removal statue, undocumented immigrant, gibi google'da aramalar yapabilirsiniz. Ancak. Hiçbiri SİZE BİR GÖÇMENLİK AVUKATLARI KADAR detaylı doğru güncel bir bilgi sunmayacak. Ve en nihayetinde gün sonunda göçmenlik mahkemesinde, hakimin insiyatifinde bir karara tabi olacaksınız. Yani ÖZET ABD'DE 10 YIL KAÇAK YAŞA VATANDAŞ OL DİYE BİR ŞEY YOK

• Abd legal statüyle yaşamak bile zorken, Kaçak yaşayarak kendinizi esaret altına almayın. Turist vizesiyle gidip iltica talebinde bulunun en azından mülteci statüsüyle devletin bazı yardımlarından yararlanırsınız. Bu arada sizi kaçak yaşamaya itecek kadar ne oldu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rozdede sayin @rozdede yanlis anlasilmamak icin bunu daha cok vurgulamaniz lazim. Bu duruma sadece removal proceedings sirasinda bir gocmenlik hakimi karar verebilir, fakat her 10 yildan fazla ABD'de kalan boyle bir sansa sahip olmuyor, bu sartlarin tamamini saglamak oldukca zor oldugu icin bu durumda olan pek cok kisi red alip ulke disina gonderiliyor.

Bu, kesinlikle bir Green Card alma metodu olarak gorulmemeli.

• @roccorocco arkadaşıma katılıyorum. Legal yollar hem eşit hem de herkese açık. 10 yıl boyunca, birçok işverenin haksız hukuksuz muamelemlerine maruz kalıp hukuktan yoksun yaşamak, hastaneye gidememek, ehliyet alamamak, araç kullanamamak bunlar çok kötü koşullar demek. Bunları düşünecek ne oldu. Yasal yollar var! Herkese sunulan.

• @crazycells kesinlikle katılıyorum. Bu bir yöntem değil. Zaten kendiniz başvurmayın da yazdım. Hakim karar veriyor. zaten bu statüdeki bir kişi iş sahibi olup aile de kuramayacak (çok büyük ihtimalle) burdaki yazılanlar bir yöntem metod olarak görülmemeli.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |