Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem ortak düşman mı diyor tüm ihaleleri 5 şirkete ver.ortak düşman mı diyor en son model arabalar kamuya satın al.ortak düşman mı diyor yandaş mütahitlere devletin arazilerini peşkef çek.daha çok şeyler yazarım da konuyu uzatmayım.Cambaza bak yapıp (düşman yarat) cepleri doldur .olayın özü bu .

olaya çok yüzeysel bakıyorsunuz. Neyse. 🙂 tm kalsın burada bazı şeyler yaşanarak(ve kaybedilince) anlaşılıyor maalesef... yapacak bir şey yok

• o dış güç dediklerin var ya üretmeye ve eğitmeye başladığın an erimeye mahkum kalacaklar..yani sen kendi ellerinle yaratıyosun zaten onları..almanya 5 liraya ürettiği arabayı üstüne 5 lira kar koyup sana 10 liraya satıyor ama sen bunu halkına o koca koca vergilerle 40 liraya satıyosun..yani üretenden daha çok kar yapıyosun..ama bu kar bu rantı yaratanların cebine giriyor ve ülke ekonomisine zerre katkıda bulunmuyor..bu şekilde yönetilen ülkelerde ne denli bir üretim ve dolayısıyla gelişme beklenebilir ki..ülke yanlış iktidarların ellerinde olduğu sürece bu zihniyet devam edecek ve ''neden samanı bile ithal ediyoruz '' sorusu hep sorulacak...

• Yasaklı

çok basit bir örnek vereyim kamuya alınan araç 1990 model mi olmalı 2015-19 arası mı olmalı. Kamu demek devlet demek şahıs kullanıyor olsa da.. Oraya o makama o şahsı getirirken bunu da hesaba katarak getiriyorsunuz. Basit bir belediye başkanı bile yeri gelecek elbette o araca binecek ve ülkeyi de temsil ediyor olacak yeri geldiginde. Külüstür hacı muratlara da binilir ama millet bize herhalde fena güler. Aha der Türkiye tam istedigimiz gibi aciz ve güçsüz ... Ya da tam tersi olur 2019 model audiye biner kamu görevlisi(yerine göre) ve diger devletler içlerinden diş biler ve bu ülke bizden güçlü bunu fazla dürtüklemeyelim uzak duralım derler. Bunu ben şuna benzetiyorum. Fatih Sultan Mehmed Han huzuruna yabancı devlet adamlarını kabul ederken kılıcı elinde ve tam devlet adamının gözüne ışıltısı vuracak şekilde dururmuş. Elçi huzurdan çıkınca sorarlarmış birbirine ya nasıl bi adam bu Fatih diye de.. Elçi valla demiş kılıcının ışıltısı ve keskinligi o kadar gözümü aldı ki başımı bile kaldırıp şöyle dikkatlice yüzüne bakamadım demiş. Bize lazım olan bu.

• Yasaklı

dogru egitim dogru yasalar ve caydırıcılıkla çalmanın önüne geçilebilir ama dedigim gibi egitim sisteminin ve adalet sisteminin tamamen degişmesi lazım(devlet rejimi degil)

• @sinem çok şanslısın biliyormusun..etrafındaki insanlar tamamen aydın ve sadece sana birşeyler anlatmaya çalışıyorlar ve seninle düzeyli tartışma halindeler..tek birinden bile hakaret vs duymadın..ama tam tersi yaşanmış olup ben mesela karşıt görüştekilerle bu konuları tartışmış olsaydım herhangi bir mecrada ne anam kalırdı ne bacım..bu ülkeyi sevgi kurtaracak yani biz kurtaracağız ...

• Yasaklı

@aayhann DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem çok şanslısın biliyormusun..etrafındaki insanlar tamamen aydın ve sadece sana birşeyler anlatmaya çalışıyorlar ve seninle düzeyli tartışma halindeler..tek birinden bile hakaret vs duymadın..ama tam tersi yaşanmış olup ben mesela karşıt görüştekilerle bu konuları tartışmış olsaydım herhangi bir mecrada ne anam kalırdı ne bacım..bu ülkeyi sevgi kurtaracak yani biz kurtaracağız ...

sizler de şanslısınız bnm gibi karşıt görüşlerle hakaret etmeden muhabbet ederek konuşan bir dolu insan var ve eskiden bu kadar sabırlı degildik birbirimize karşı daha dogrusu bizim husumetlerimizi kaşıyanlara daha çok kanıyorduk(1980 darbesi) ama internet çagındayız ve öyle bir etkileşim var ki onlar husumet kaşıyana kadar biz mesafe almış oluyorz yani yaşasın teknoloji 🙂

• Yasaklı

bakın. farklı görüşte de olsa vatandaşımsın milletimsin belki komşum belki iş arkadaşım belki abim kızkardeşim ya da annem babamsın.. Hç fark etmez aynı gemideyiz batarsak da beraber çıkarsak da beraber. Ben bu algının gelişip yerleşmesini istiyorum. İstedigim bu. çabam da bu yönde. Çogalmamızı dilyorum.Baş edemeyecekleri kadar çok. Yenilmelerini diliyorum bir daha kıyamete kadar fitne körükleyemeyecek şekilde.

• @sinem Lojistik depo

• @sinem 560 sene öncesinden barhsediyorsunuz bilmem farkındaymışsınız, o zamanın dinamikleri savaş ve ordu gücü üzerindeyken, günümüzde savaşlar Bilgi ve teknoloji ile yapılıyor. Bir vatandaş olarak yöneticilerin 90 model arabaya binmesi değil Bilgi gücü benim için önemlidir. Argo tabirle ‘şekil’ geri kalmış toplumların beklentisidir. Bugün dünyada çoksa mütevazi yaşayıp ülkesini çok donanımlı yöneten bir çok yönetici mevcut... gelişmiş toplumlar yöneticilerinin Saray’larda yaşayıp, son model arabaya binmesiyle değil, Bilgi birikimi, teknoloji kazanımlarıyla övünür...

• Yasaklı

@dreams_usa lojistik bildigim kadarıyla hiç ölmeyecek her daim iş bulunabilir bir alan çıksın da inşallah muhakkak iş bulursun diye düşünüyorum. 🙂

• @likable Kısmet olur da gidersem, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitim programlarını araştıracam. Mümkün olursa eğitimi tamamlayıp öyle deneyecem şansımı. Olmazsa tırcı oluruz 🙂

• @dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@likable Kısmet olur da gidersem, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitim programlarını araştıracam. Mümkün olursa eğitimi tamamlayıp öyle deneyecem şansımı. Olmazsa tırcı oluruz 🙂

Hepimiz tırcıyız, tır şoförleri yalnız değil 😃

• Tanrı ignore seçeneğini koyan kullarının eline taş değdirmesin , dinimiz amin 😂😂😂 beyin yakan örümcek zihniyetleri okumak zorunda değiliz tenks to system

• @sinem
    sinem hoca düşüncelerin çok yanlış.muhafazakar insanların ülkeyi el birliğiyle çöplüğe çevirip.inşallahla maşallahla düzeleceğini düşünüp.çocuklarını yurt dışında okutmanın peşine neden düşerler anlamıyorum.bu demek oluyor ki türkiyede eğitim müfredat olarak sistem olarak çok kötü.ülke olarakta birşey vaad etmiyor.çocuklarım orada eğitim görsün.sonra huzurlu,refah,eğitimi çok iyi,insanlar daha saygılı.yaşam kalitesi güzel,alım gücü ve insan haklarına saygılı insanların haklarının son kuruşuna kadar ödendiği ülkeyi bırakıp türkiyeye hizmet etmeye gelsin diyin.yersek.eğitimcisiniz atanamışsınız.asgari ücretin altında maaş almışsınız.bu arada asgari ücret açlık sınırının bile altında.insanlar türkiyede yaşamıyor yaşamak bu değildir.nefes mi alıyoruz fotosentez mi yapıyoruz siz karar verin.bence siz ve sizin gibi insanlar ülkeyi terk etmeyin burada yaşamaya devam edin.sizden sonraki nesillerde burada kalsın.

• Yasaklı

@annecik amin. 🙂

• @sadikcagan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem
    sinem hoca düşüncelerin çok yanlış.muhafazakar insanların ülkeyi el birliğiyle çöplüğe çevirip.inşallahla maşallahla düzeleceğini düşünüp.çocuklarını yurt dışında okutmanın peşine neden düşerler anlamıyorum.bu demek oluyor ki türkiyede eğitim müfredat olarak sistem olarak çok kötü.ülke olarakta birşey vaad etmiyor.çocuklarım orada eğitim görsün.sonra huzurlu,refah,eğitimi çok iyi,insanlar daha saygılı.yaşam kalitesi güzel,alım gücü ve insan haklarına saygılı insanların haklarının son kuruşuna kadar ödendiği ülkeyi bırakıp türkiyeye hizmet etmeye gelsin diyin.yersek.eğitimcisiniz atanamışsınız.asgari ücretin altında maaş almışsınız.bu arada asgari ücret açlık sınırının bile altında.insanlar türkiyede yaşamıyor yaşamak bu değildir.nefes mi alıyoruz fotosentez mi yapıyoruz siz karar verin.bence siz ve sizin gibi insanlar ülkeyi terk etmeyin burada yaşamaya devam edin.sizden sonraki nesillerde burada kalsın.

Artı 1 kardeşim

• Yasaklı

siz hiç beterin beteri var sözünü duydunuz mu Sadık bey? Peki dediginiz gbi olsun .Mevcut durum sizce çokk kötü... Peki çözümünüz nedir?

• @mendebur ya zaten bu dedikleriniz yüzünden değilmidir ki araba vs şeylerin zenginlik göstergesi olduğu 5. sınıf ülkelerle aynı kategorideyiz..almanın ürettiği audi ye binip dış güçlere karşı forsum olacakmış bana gıptayla bakacaklarmış :)) off offf düşman çok çetin çünkü düşman cehalet...

• Yasaklı

@aayhann DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@mendebur ya zaten bu dedikleriniz yüzünden değilmidir ki araba vs şeylerin zenginlik göstergesi olduğu 5. sınıf ülkelerle aynı kategorideyiz..almanın ürettiği audi ye binip dış güçlere karşı forsum olacakmış bana gıptayla bakacaklarmış :)) off offf düşman çok çetin çünkü düşman cehalet...

karşımızdaki insanlar o dilden anlıyor ne yapalım. 🙂

• Hadi ama lanet olası federaller hakkında konuşmayı bırakın. GC sayımı devam ediyor odaklanalım lütfen 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |