Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @the-black-eagle DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@hakanakin neyi ingilizceye çevirmeniz lazım. Evraklardan bahsediyorsanız Türkçe kabul edilmekte.

Kcc den mail geldi mülakat öncesi verilen maile doğum belgesi pasaport resmi askerlik gibi evraklar istendi ama ingilizce olması gerekiyormuş

• @hakanakin hayır gerekmiyor. Türkçe olarak gönderebilirsiniz. Mailde ingilizce denmesine bakmayın. Sadece mahkeme kayıtları var ise ingilizce tercüme isteniyor. Adli sicil kaydı (Sabıka Kaydı) çıkarırken e-devletten verilecek kuruma konsolosluk dediğinizde size abd için otomatik ingilizce çıkarıyor zaten. Onu ingilizce verebilirsiniz. Kalanları türkçe veriliyor. Ben dahil hepimiz bu süreçte e-devletten evrakları alıp türkçe yolladık.

• @hakanakin pasaportun resmi vukuatlı nufüs kayıt örneği (Doğum Belgesi) adli sicil kaydı (Police Certificate) askerlik evrakları işte terhis belgeniz var ise çavuş diploması falan başka bir evrak istenmiyordu hatırladığım kadarıyla. Ama aldığınız bir ceza var ise ya da boşanmış iseniz mahkeme kayıtlarının ingilizcesi isteniyor. Adli sicili e devlet zaten otomatik ingilizce veriyor. Kalanı türkçe.

• @the-black-eagle DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@hakanakin pasaportun resmi vukuatlı nufüs kayıt örneği (Doğum Belgesi) adli sicil kaydı (Police Certificate) askerlik evrakları işte terhis belgeniz var ise çavuş diploması falan başka bir evrak istenmiyordu hatırladığım kadarıyla. Ama aldığınız bir ceza var ise ya da boşanmış iseniz mahkeme kayıtlarının ingilizcesi isteniyor. Adli sicili e devlet zaten otomatik ingilizce veriyor. Kalanı türkçe.

Anladım hocam teşekkür ederim

• bu yeni bülten bu hafta açıklanmayacak mıydı ? Göbeğimizi çatlatmadan açıklamayacaklar herhalde

• @arnblt tamamdır çok teşekkürler ☺

• @the-black-eagle adli sicil kaydinida turkce yollayabilirmiyiz. sabikam yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bu yeni bülten bu hafta açıklanmayacak mıydı ? Göbeğimizi çatlatmadan açıklamayacaklar herhalde

Her ayin 15'ine dogru aciklaniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bebebiskuvisi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@bebebiskuvisi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Öncelerde benim numarama sıra gelecekmiş gibi hissetmiyordum, umudu kesmiştim yalnız son iki bültenle bana da sıra gelecek gibi gözüküyor.
    Bu arada eşimle boşandık. Onun adına da DS-260 formu doldurmuştuk. Vize görüşmesinde bu durum nasıl etki ediyor, bilen var mıdır? Benim vize almamda etkisi olur mu?

Eger talihli sizseniz bir etkisi olmaz, mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslugu bu durumdan haberdar edip DS260 formlarinda gerekli guncellemeleri yapin.

Evet benim adıma çıktı. DS-260 düzenleme için bir imkan tanınıyor mu yani sonrasında?

Evet, Green Card alan kisi sayisi degisecegi icin bu sekilde bir guncelleme yapmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bana bugün mail geldi kcc den evrak toplamam için hepsini topladım yalnız şöyle bir şey var İngilizce'ye çevirmem lazım nereden çevirebilirim acaba ?

Su konuyu takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Baska yerlerden yanlis bilgi almissiniz.

• @tekinistanbul türkçe yollamakta sıkıntı yok ancak e devletten verilecek kurum seçeneğini konsolosluk seçince abd için otomatik ingilizce veriyor zaten.

• @aykman DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba,

2 Nisan da evrak maili gelmeden evrakları [email protected] adresine göndermiştim. Hemen otomatik yanıt gelmişti.

Bugün (5 Nisan 14:43), Further DV Documents Required başlıklı mail geldi. Belgeleri istiyorlar.
    Belgeleri güncel yanıt olarak tekrar göndereceğim.

Başka gelişme olursa tekrar yazarım.

Evet an itibariyle “Records Indicate” ile başlayan mail geldi ve evraklar onaylanmış.

Sıra haziran bülteninin açıklanmasına ve randevu tarihini beklemeye geldi.

Bu sene inşallah current olur ve herkes görüşmeye gidebilir.

• @aykman tebrikler darısı başımıza

• Mülakat deneyimleri sayfasını meşgul etmemek için burada sorayım dedim, bu case number ın son 2-3 hanesini gizlemenin amacı nedir? Yani bu numaranın, x kişisinin eline geçmesinde nasıl bir beis var? Çok cahilane bir soru da olabilir valla kusura bakmayın, çok merak ediyordum da sormak anca nasip oldu 🙂

• @aysegul vallah ben de bilmiyorum. Forumda öle gördüm öle yapıyorum. Biz dedelerimizden böle gördük gibi oldu ama hakkaten öle yav 😂

• 26,800 açıklandı. Umarım bu sene current olur ve gitmek isteyen herkes şans bulur. Hepimiz için hayırlısı.

• 26800 en sonunda current olduk. Cidden güzel duyguymuş. Darısı isteyen ve bekleyenlerin başına. Yeniden forumu okuma zamanı geldi mülakat süreci için 😁

• Çok iyi rakam...

Uzmanlar 18 diyordu en çok.. ben şok... 🙂

• @oradaki DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bence 26 binleri görür bu sene current olur heralde 😊

Bu hislerim DV-2020 Talihlisi olmam konusunda da devam etmesini temenni ediyorum. Current olan arkadaşları tebrik ederim 😊 Darısı başımıza..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |