Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok teşekkürler sayın @arkben 😊

• @crazycells çok teşekkür ederim sayın @crazycells

• Sayin @crazycells merhabalar ;
    Pasaportlarimizi bugun ptt den teslim aldik. Fakat esimin kagidi ve vizesinde married yazarken , benim kagit ve vizemde single yaziyor. Boyle bir hatayi nasil yaparlar anlamis degilim. Sanirim eski ds-260 formlarina gore duzenlemisler ki gidecegimiz yerler bile eskiden submit ettigim CA gorunuyor. Oysa esimle Floride demis hatta mulakatta da oyle soylemistik. Simdi bu durumda embassy ile iletisime gecmeli miyim ? Adresi hadi giriste tekrar verdik diyelim. Ama bu marital status single yazmasi bir problem teskil eder mi ? Yoksa tekrar pasaportumu gondermem mi gerekir. Tesekkurler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayin @crazycells merhabalar ;
    Pasaportlarimizi bugun ptt den teslim aldik. Fakat esimin kagidi ve vizesinde married yazarken , benim kagit ve vizemde single yaziyor. Boyle bir hatayi nasil yaparlar anlamis degilim. Sanirim eski ds-260 formlarina gore duzenlemisler ki gidecegimiz yerler bile eskiden submit ettigim CA gorunuyor. Oysa esimle Floride demis hatta mulakatta da oyle soylemistik. Simdi bu durumda embassy ile iletisime gecmeli miyim ? Adresi hadi giriste tekrar verdik diyelim. Ama bu marital status single yazmasi bir problem teskil eder mi ? Yoksa tekrar pasaportumu gondermem mi gerekir. Tesekkurler...

Evet, hata yapmislar. PTT ile yine pasaportunuzu gonderin kendilerine, duzeltip geri gondersinler. O hatalarin duzelmesi en makulu olur.Oncesinde kendilerine bu site uzerinden ulasip durumu anlatabilirsiniz:

Zaten sizi yonlendirirler.

Kesin olmayan bir adresi yazmamaniz gerekirdi, birden fazla adres vermek bu sekilde karisikliklara ihtimal doguruyor maalesef. Yine konsoloslukta belirtseniz de adres degismeyebilir, o nedenle siz daha sonra USCIS ile degistirip, sonra USCIS call center'i arayarak adresin degistiginden emin olabilirsiniz.

• Tamamdir sayin @crazycells . Peki vize paketimi de yollamam gerekir mi yaninda? Cunku orada da immigrant ozet sayfasi falan var. su anda iletisime gectim embassy ile cevaplarina istinaden aisden gerekli islemleri yapip haftaya gondermeyi planliyorum.

• Adres evlilikten once ciddi ve tanidigim birisiydi Amerikali biriydi Californiada. Fakat evlilikten sonra is tanidik vs baglantilardan dolayi Florida oldu. Dediginiz sekilde adres guncellemelerini halledecegim. Tesekkur ederim .
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Tamamdir sayin @crazycells . Peki vize paketimi de yollamam gerekir mi yaninda? Cunku orada da immigrant ozet sayfasi falan var. su anda iletisime gectim embassy ile cevaplarina istinaden aisden gerekli islemleri yapip haftaya gondermeyi planliyorum.

• Adres evlilikten once ciddi ve tanidigim birisiydi Amerikali biriydi Californiada. Fakat evlilikten sonra is tanidik vs baglantilardan dolayi Florida oldu. Dediginiz sekilde adres guncellemelerini halledecegim. Tesekkur ederim .

Ok, eger iki adres de hala aktif ise o durumda sizin icin bir sorun yok. Diger adrese gitse bile kartlar, size gonderecek birileri var.

Dogrudur, ben vize paketini unuttum. Isterseniz konsolosluga sorun bunu da, eger istiyorlarsa paketi de gonderin. Sanirim en ustteki bilgileri degistirmek isteyeceklerdir.

• Evet sayın @crazycells . Şimdi mail geldi both send diyor. Yani paketle pasaportu gönderin diyor. O şekilde hareket edeceğim. Bir de bize verilen zarfların sol üst köşesi üçgen şeklinde kesik gibi onu da sorsam mı? Yoksa normal bir durum mudur ?

• @civilengineer19 kesik kısmı sormana gerek yok. Herkesinki öyle merak etme 🙂

• @fireandwater sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Konsolosluk size güncellenmiş randevu tarihinizi ve ptt kabul evrağını mail atacaktık.

• Aaaa bilmiyordum tamamdır sayın @the-black-eagle . Peki bende olan hatanın çözülmesi için eşimin evraklarını ve passaportunu da göndermem gerekir mi yoksa benimki yeterli midir ? Çünkü passports diye ifade var mailde ?

• @civilengineer19 açıkçası mailde ne yazdığına dikkat edin. Yukarıda bahsettiğiniz both ibaresini eşiniz ve sizin için mi yoksa pasaport ve paket için mi kullanmışlar. Kafanıza takılan birşey var ise konsolosluğa mail olarak tekrar sorun bence. Tekrar birşey göndermek zorunda kalmayın. Mailin tamamını siz görüyorsunuz ve hata sanırım sadece sizin pasaportta 🙂

• Haklısınız sayın @the-black-eagle. Ben ikimizin dosyasını da pazartesi göndericem kayıt oluşturdum. Açıklamaya da yazdım , belirttim zaten bakalım. Teşekkürler 🙂

• @onurr çok teşekkür ederim,insan panik yapıyor ister istemez.

• Merhaba. Vize görüşmesinde hesapta nakit para olmasından ziyade üstümüze olan gayrimenkullerin de etkisi var mıdır? Yoksa satıp hesaba atmakta fayda mı var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bebebiskuvisi DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba. Vize görüşmesinde hesapta nakit para olmasından ziyade üstümüze olan gayrimenkullerin de etkisi var mıdır? Yoksa satıp hesaba atmakta fayda mı var?

Hayır, satmaya gerek yok. Satılıp nakite dönüştürülebilecek şeylerin tapu, ruhsat gibi belgeleri de kabul ediliyor.

Bizim hesabımızda sadece 600 TL nakit para vardı, ama ev tapusu ve araba ruhsatı ile görüşmeye gittik. Ayrıca bireysel emeklilik birikimlerinin de dökümünü götürdük.

• @bebebiskuvisi size vizenizi almadan ev ya da arabanızı satmayın diye uyarı yapılıyor. Sanırım mülakat mailindeydi. Yani açıkçası hatırlamıyorum hangisinde olduğunu. Nakit dışında gayrimenkul araç ya da iş teklifi kabul ediliyor diye biliyorum.

• @bebebiskuvisi @knnrn arkadaşımız da hemen öncesinde cevap vermiş oldu ki kendisi canlı örnek olmuş durumuyla.

• Teşekkürler 🙂 @knnrn @The-Black-Eagle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aaaa bilmiyordum tamamdır sayın @the-black-eagle . Peki bende olan hatanın çözülmesi için eşimin evraklarını ve passaportunu da göndermem gerekir mi yoksa benimki yeterli midir ? Çünkü passports diye ifade var mailde ?

Evet, mumkunse tum pasaport ve paketleri gonderin. Kendileri istedikleri bilgileri guncelleyip size geri gondersinler.

• Tamamdir sayin @crazycells ben de o sekilde dusundugumden ve anladigimdan dolayi ikisi icinde talep olusturdum. Kismetse pazartesi ptt ye verecegim. Bu arada is teklifi yapan firma aradi. Mayista bizi bekliyor . Mayis basinda yol gorunuyor bakalim 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |