Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dustyblue (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

crazycells, "'Bildigim kadariyla Ingiltere, hem ABD hem Kanada hem de diger Avrupa ulkelerinden daha zor vize veren bir ulke... O nedenle Ingiltere vizesi oldukca olumlu durur; "" demissiniz.

Sterlinin 8 e yaklasmasinin yaninda farkli bir dusunce aklimi kurcaliyor aslinda. Olurda ingiltere vize vermez ise bu sefer abd vizesine basvuru da ingiltereden aldigim red sikinti yaratabilir mi acaba diye dusunmuyor da degilim. O yuzden hazir elimde olan schengen vizesi varken schengen ile 1-2 schengen ulkesine daha mi gitmek daha mantikli olur bilemiyorum. Dolar euro da yukseldigi icin ucak biletlerine haliyle yansiyor o yuzden schengen ulkelerinden yunan a ve prag, budapeste, viyana gibi daha uygun ucak biletli yerlerden 1-2 sine giris cikis yapmak da abd vizesi oncesi olumlu bir goruntu verir mi acaba ?

Evet, maalesef kesin olarak ise yarayacak bir formul yok elimizde; ama dediginiz kisa sureli yurtdisi seyahatleri dosyanizda illaki olumlu gorunecektir.

Dediginiz gibi ingiltere vizesi reddinden buyuk ihtimal ABD haberdar olacaktir; ama bir ulkenin red vermesi illaki ABD'nin de red verecegi anlamina gelmiyor; olumsuz etki edebilir de etmeyebilir de, maalesef bunu kestirmek guc. Sonucta ABD'nin dosyanizda bakacagi sey ABD'yi ziyaret sonrasi Turkiye'ye donup donmeyeceginiz. Siz, basvuru dosyanizdaki "pozitif" elementlerin sayisini arttirip basvurunuzu yapmalisiniz.

Hali hazirda schengen vizesi varken ve suresi devam ediyorken yapilan abd turist vizesi basvurusu bitmis bir schengen vizesine gore daha olumlu gozukebilir degil mi ? Bu adam kacacak olsa butun avrupa ulkelerine kacardi zaten bu sure zarfinda nasil olsa diye dusunceyi aklindan gecirebilir diye dusunuyorum.

ben vizemi alırken ülkeleri sordu sadece. saydım 3 ülkeden sonra dur işareti yaptı. pasaportumu eline aldı vizeyi bulamadı giriş çıkış mühürlerine baktı göz ucuyla. diğer pasaporttada vizelerim var dedim sayfaları hızlıca çevirdi yine bulamadı schengenı pasaportu masanın ustune bıraktı vızen onaylandı dedı.bu arada ben vizemi aldığımda schengen biteli 2 ya da 3 ay olmuştu. almanyadan alınmıştı tüm vizelerim.

Eywllah tecrubeni paylastigin icin tsk ettim.

• Yakin zaman da abd turist vizesi basvurusu yapan ya da yapacak olan da bilgi ve tecrubelerini paylasabilirse burda seviniriz.

• merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ? (suan abd icin bir tur sirketini aradim tamamen bireysel olarak degerlendiriyorlar dedi yani tur almissin verecekler gibi birsey soyleyemeyiz dediler. )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ? (suan abd icin bir tur sirketini aradim tamamen bireysel olarak degerlendiriyorlar dedi yani tur almissin verecekler gibi birsey soyleyemeyiz dediler. )

diger konuda cevap vermistim, buraya da aktarayim:

hayir, cok etki edecegini sanmiyorum. Grup halinde basvurulsa bile zaten basvurunuzu teker teker alacaklar, ayrica bazi tur sirketlerinin vize alma sartina bagli is yaptigini animsiyorum, dolayisiyla tur sirketlerinin bir etkisi oldugunu pek sanmiyorum.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

merhaba crazycells, aklima bir soru takildi. Abd icin turistlik vize alma da bir tur sirketi ile gidecek olmak ile bireysel olarak gidecek olmak arasinda bir fark var mi acaba vize alma konusunda vize memuru bunu dikkate aliyormudur sizce ? (suan abd icin bir tur sirketini aradim tamamen bireysel olarak degerlendiriyorlar dedi yani tur almissin verecekler gibi birsey soyleyemeyiz dediler. )

diger konuda cevap vermistim, buraya da aktarayim:

hayir, cok etki edecegini sanmiyorum. Grup halinde basvurulsa bile zaten basvurunuzu teker teker alacaklar, ayrica bazi tur sirketlerinin vize alma sartina bagli is yaptigini animsiyorum, dolayisiyla tur sirketlerinin bir etkisi oldugunu pek sanmiyorum.

evet yanlis post un altina yazmis oldugumu sonradan farkettim o yuzden dogru olan yani buraya aktarayim dedim bence crazycells, tskler. 🙂

• @crazycells cok tesekkurler.

• son iki haftada 2 arkadaşım ret aldı istanbuldan. üstelik yurtdışına gitmiş(avrupa vs) bankada sağlam para göstermiş ve iş/okul konusunda gayet yeterli kariyerleri olduğu halde 30 saniyede ret verildi bu insanlara. anlamıyorum cidden. kumral iri yarı erkek görevliymiş ikisini de reddeden. hatta aynı kişi arkadaşım orada sırasını beklerken bir kişiye bile vize vermemiş 45 dakikada. siyah saçlı hafif çekik gözlü bayan uzun süre sorgulayıp genelde vize verirken, tercüman kullanan balık etli ablamız herkese vize dağıtıyormuş.

• Ben de annemlere davetiye gönderdim ve vizeye başvurduk. 25nisana gün verdiler umarım yolunda gider 🙂

• Merhaba. Temmuz'un başında amerikada bir okul ile laboratuvarda çalışmak üzere bir projeye dahil oldum. Ayrıca ablam Ekim ayından beri Amerika'da yaşıyor Greencard sahibi. Uçak biletimi gidiş dönüş aldım ve ablam sponsor olacak ayrıca kendisinin yanında kalacağım. B1/B2 vizesine başvurdum. Vize mülakatına henüz girmedim ancak onay alır mıyım diye merak ediyorum. Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

• @dustyblue (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

son iki haftada 2 arkadaşım ret aldı istanbuldan. üstelik yurtdışına gitmiş(avrupa vs) bankada sağlam para göstermiş ve iş/okul konusunda gayet yeterli kariyerleri olduğu halde 30 saniyede ret verildi bu insanlara. anlamıyorum cidden. kumral iri yarı erkek görevliymiş ikisini de reddeden. hatta aynı kişi arkadaşım orada sırasını beklerken bir kişiye bile vize vermemiş 45 dakikada. siyah saçlı hafif çekik gözlü bayan uzun süre sorgulayıp genelde vize verirken, tercüman kullanan balık etli ablamız herkese vize dağıtıyormuş.

Gecmis olsun. Red alan arkadaslariniz bekarmiydi acaba ? Mulakatta sorular sorular nelerdi ne sebep olmus olabilir bir fikirleri var mi ?

• @gok (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba. Temmuz'un başında amerikada bir okul ile laboratuvarda çalışmak üzere bir projeye dahil oldum. Ayrıca ablam Ekim ayından beri Amerika'da yaşıyor Greencard sahibi. Uçak biletimi gidiş dönüş aldım ve ablam sponsor olacak ayrıca kendisinin yanında kalacağım. B1/B2 vizesine başvurdum. Vize mülakatına henüz girmedim ancak onay alır mıyım diye merak ediyorum. Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

Merhaba, ablanizin abd yasiyor olmasi ve size sponsor olacak olmasi hem olumlu hemde olumsuz bir durum yaratabilir bu tamamen vize memurunun bakis acisina gore degisebilir olumlu olmasi ablanizi goruceksiniz size maddi anlamda destek saglayacak, olumsuz yani ise ablanizin orda olmasi sizinde gittiginizde ablanizin yaninda kalacak dusuncesini de dusundurebilir ama bu dedigim gibi vize memurunun dusunce yapisi ile alakali olucaktir. Ayrica ucak biletinizi almaniz konusunda ise vize garanti olmadan ucak ve otel almayin diyor konsolosluk calisanlari. Rezerve yaptirmissaniz o ayri tabi. Umarim alirsiniz vizenizi bu arada ne zaman mulakata gireceksiniz detaylari burda paylasirsaniz seviniriz.

• @vermaynen Merhaba. Türkiye'de iki farklı bölüm okuyorum birisi çift Anadal olmak üzere ve ortalamam yüksek bu durum olumsuz yani ortadan kaldırabilir mi? Mülakat tarihi 19 Nisan olmak üzere 27 Haziran gidiş ve 13 Eylül dönüş planlıyorum. Proje takımına dahil olduğum üniversite programı ise 1 Temmuz'da başlıyor. Ek olarak projeyi yürüten hocadan davetiye mektubu da aldım.

• @gok (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen Merhaba. Türkiye'de iki farklı bölüm okuyorum birisi çift Anadal olmak üzere ve ortalamam yüksek bu durum olumsuz yani ortadan kaldırabilir mi? Mülakat tarihi 19 Nisan olmak üzere 27 Haziran gidiş ve 13 Eylül dönüş planlıyorum. Proje takımına dahil olduğum üniversite programı ise 1 Temmuz'da başlıyor. Ek olarak projeyi yürüten hocadan davetiye mektubu da aldım.

Olabilir tabi neden olmasin fakat son karari vize memuru vericek dedigim gibi. Memur bizim gibi dusunmuyor nasil bir dusunce tarzi varsa alacak kisiler alamiyor alamicak kisiler aliyor ben cozemedim isin acikcasi o yuzden benim yada bir baskasinin ne dedigi onemli degil. Ben de 3 kez red yedim bana sorsaniz yada bir baskasina sorsaniz alirsin daha once abd vizesi almissin 5 yil sartlar olumlu calisiyorsun evlisin yeterli para mevcut banka da ama hicbir evraka bakmadan 2-3 soru sorarak red aldim. Tekrar sansimi deneyecegim 4. kez fakat bu sefer esimle birlikte basvurucagiz mayis ayinda kismet olursa. Simdide herkes ve biz da dahil olmak uzere 3 redden sonra sansimiz cok dusuk imkansiza yakin ama bakalim ne olacak denemeden bilemeyiz. Siz de denemeden bilemiceksiniz sansiniz acik olsun.

• Merhabalar bu ayin basinda turist vizemle amerikaya giris yaptim daha önce 2 kez giriş yapmama rağmen bu sefer çok fazla soru ve sorgulamayla karşılaştım. Dönüş biletim 2 ay sonrasındaydı ama görevli bana 1 ay verdiğini söyleyledi ve içeri giriş yaptım. 10 yıllık turist vizem var .Yasal olarak maksimum 6 ay kalabilme imkanı veriyor bu durum bana. Bilgilerimi pasaport numaramı girdiğimde internet sayfasında görebiliyorum ve pasoportımun üzerinde yada resmi internet sayfasında bu durumla ilgili bir ifade gözükmüyor.(1 ay verdiğini söylemesine rağmen ) Yani her şey normal gözüküyor maksimum kalma sürem 6 ay olarak gözüküyor. 5 ay kalmayı düşünüyorum.Çıkışta herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım acaba. Yada herhangi yaptırımı olur mu bu durumun . Böyle durumlarda görevlinin pasaportuma yada bilgilerimi kontrol ettiğim internet sayfasına herhangi bir değişiklik yapması gerekmezmi.ilgilenirseniz çok memnun olurum .

• @muratp35 (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar bu ayin basinda turist vizemle amerikaya giris yaptim daha önce 2 kez giriş yapmama rağmen bu sefer çok fazla soru ve sorgulamayla karşılaştım. Dönüş biletim 2 ay sonrasındaydı ama görevli bana 1 ay verdiğini söyleyledi ve içeri giriş yaptım. 10 yıllık turist vizem var .Yasal olarak maksimum 6 ay kalabilme imkanı veriyor bu durum bana. Bilgilerimi pasaport numaramı girdiğimde internet sayfasında görebiliyorum ve pasoportımun üzerinde yada resmi internet sayfasında bu durumla ilgili bir ifade gözükmüyor.(1 ay verdiğini söylemesine rağmen ) Yani her şey normal gözüküyor maksimum kalma sürem 6 ay olarak gözüküyor. 5 ay kalmayı düşünüyorum.Çıkışta herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım acaba. Yada herhangi yaptırımı olur mu bu durumun . Böyle durumlarda görevlinin pasaportuma yada bilgilerimi kontrol ettiğim internet sayfasına herhangi bir değişiklik yapması gerekmezmi.ilgilenirseniz çok memnun olurum .

Merhabalar, turist vizesini ilk basvurunuz da mi aldiniz ve yakin tarihte mi aldiniz acaba ? Kisaca bilgi verirseniz seviniriz.

• @vermaynen
    2010 da ilk basvurumda aldim. Daha once 2009 da j1 vizem vardi. J1 le 4 ay turist vizem le de 2010 da 4 ay Kaldim. Benim ogrenmek istedigim sozlu olarak sana bir ay verdim diyen bir vize görevlisinin bunu pasaportuma yada benim görebildiğim https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home
    Bu sisteme kayıt etmemesi normal mi. Çünkü herhangi bir belge Yok . Bu durumda 5 ay kalsam bana her hangi bir yaptırımı olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratp35 (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar bu ayin basinda turist vizemle amerikaya giris yaptim daha önce 2 kez giriş yapmama rağmen bu sefer çok fazla soru ve sorgulamayla karşılaştım. Dönüş biletim 2 ay sonrasındaydı ama görevli bana 1 ay verdiğini söyleyledi ve içeri giriş yaptım. 10 yıllık turist vizem var .Yasal olarak maksimum 6 ay kalabilme imkanı veriyor bu durum bana. Bilgilerimi pasaport numaramı girdiğimde internet sayfasında görebiliyorum ve pasoportımun üzerinde yada resmi internet sayfasında bu durumla ilgili bir ifade gözükmüyor.(1 ay verdiğini söylemesine rağmen ) Yani her şey normal gözüküyor maksimum kalma sürem 6 ay olarak gözüküyor. 5 ay kalmayı düşünüyorum.Çıkışta herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım acaba. Yada herhangi yaptırımı olur mu bu durumun . Böyle durumlarda görevlinin pasaportuma yada bilgilerimi kontrol ettiğim internet sayfasına herhangi bir değişiklik yapması gerekmezmi.ilgilenirseniz çok memnun olurum .

Yasal olarak 6 ay degil, size verilen I-94 surenizin sonuna kadar kalabilirsiniz. Eger orada yazan sayi 6 aysa, o durumda 6 ay olmasi lazim. Eger size 1 ay verseydi, o durumda 1 ay gorurdunuz diye dusunuyorum. USCIS gorevlisi bunu baska bir yere not ediyor mu ben de emin degilim, ama dediginiz sartlarda sanki I-94'te de bu degisikligi yapmali gibi geliyor bana. Ben yine de 1 ay demisse, 1 ayi gecirmemeye calisirdim.

Cikista bir problem yasamazsiniz, ama eger 1 ayi gecirirseniz ve sonraki gelisinizde bu bilgiyi gorebilirlerse (buyuk ihtimal sizle olan konusmasini sisteme not etmistir diye dusunuyorum), bu sefer turist vizesi ile girisinizde daha cok problem yasayabilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim bilgi için böyle bir platformun olması İnan’ın çok işime yaradı tekrar tekrar teşekkürler

• Herkese merhaba, benim bugun Amerika turist vizesi mulakatim vardi. İlk kez alacaktim vizeyi evraklarimin tumunu hazirlamistim ama sadece soru cevap seklinde ilerledi. Sorulan sorulara kisa ve net cevaplar verdim. Sorular; Ne icin gideceksiniz? Hangi eyalete gitmek istiyorsunuz? Yalniz mi gideceksiniz? Ne isle ugrasiyorsunuz? Calistiginiz firmanin ticari faaliyeti nedir? Seklindeydi hepsini cevapladim ve onay verildi. Toplamda 3 dakika surmustur. Evrak olarak herseyi yanima almistim ama gostermemi istemedi. Pasaport ve Ds-160 formu uzerinden ilerledi . Daha once iki kez schengen vizesi almistim, avrupa seyahatlerim olmustu. Gozlemledigim kadariyla istenen evraklarin tumunun ve seyahat planinin hazirlanmasi gerektigi. Cunku bazi gorusmeler epeyce detayli yapiliyor. Neye gore detaylandiriyorlar bilmiyorum... benimki kisa surdu. Bir de umarim 10 yillik verirler vizeyi bakalim bekliyorum ))))

• @heavenblue (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Herkese merhaba, benim bugun Amerika turist vizesi mulakatim vardi. İlk kez alacaktim vizeyi evraklarimin tumunu hazirlamistim ama sadece soru cevap seklinde ilerledi. Sorulan sorulara kisa ve net cevaplar verdim. Sorular; Ne icin gideceksiniz? Hangi eyalete gitmek istiyorsunuz? Yalniz mi gideceksiniz? Ne isle ugrasiyorsunuz? Calistiginiz firmanin ticari faaliyeti nedir? Seklindeydi hepsini cevapladim ve onay verildi. Toplamda 3 dakika surmustur. Evrak olarak herseyi yanima almistim ama gostermemi istemedi. Pasaport ve Ds-160 formu uzerinden ilerledi . Daha once iki kez schengen vizesi almistim, avrupa seyahatlerim olmustu. Gozlemledigim kadariyla istenen evraklarin tumunun ve seyahat planinin hazirlanmasi gerektigi. Cunku bazi gorusmeler epeyce detayli yapiliyor. Neye gore detaylandiriyorlar bilmiyorum... benimki kisa surdu. Bir de umarim 10 yillik verirler vizeyi bakalim bekliyorum ))))

Merhabalar, hayirli olsun vizeniz.Daha once yurtdisina ciktiniz mi ve hangi ulkeleri ziyaret ettiniz gibi soru gelmedi mi acaba yoksa zaten pasaportdan gordugu icin gerek kalmadi mi sormasina? Ne icin gideceksiniz sorusuna direk turistlik amacli demek mi yoksa daha detaylandirarak mi cvp verdiniz acaba? Bireysel mi basvuru yaptiniz bir danisman sirketle mi ve tek mi basvuru yaptiniz es ile mi acaba ? Ve daha onceki schengen vizeleriniz hangi ulkeler oldu ve hangi avrupa ulkelerine giris yaptiniz ve hali hazirda schengen vizeniz devam ederken mi vize basvurusunda bulundunuz ? Kac gunluk ve nasil bir seyahat plani yaptiniz ? Son olarak gozlemlediginiz kadariyla istanbul konsoloslugundaki vize memurlarinin vize verme oranlari nasildi? Biraz fazla soru sordum fakat bende esimle turist vizesi basvurusu yapmayi dusunuyoruz onumuzdeki ay sonuna dogru o yuzden tecrubelerinizden yararlanmak istiyoruz ben ve benim gibiler. Simdiden vereceginiz bilgiler icin tskler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |