Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kadirkaracaoglu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

iyi forumlar ben 2018 yılında başvuruda bulundum fakat sonuçları öğrenmemiz için verilen kodu kaybettim bir aksilik yüzünden unuttum dediğim zaman hata veriyor şuanda 2019 7 mayıstan sonra açıklandığında tekrar unuttum desem acaba bilgilerimi mail adresime gönderirmi ayrıca soyadımda ğ var fakat ğ kabul etmiyor kodu unuttum dediğimde g yapıyor sizce nasıl bi yol izlemeliyim...

2018 başvurunuzun sorgusunu şuan veya 7 mayıs tan sonra yapamazsınız, çünkü o dönem kapandı. Yani sorduğunuz şey sadece 2018 başvurunuz içinse zaten artık sorgulamanız da gereksiz çünkü o mali dönem 30 eylül 2018 itibariyle kapandı, nitekim tekrar belirteyim 2018 için sorgulayabileceğiniz bir bölüm de yok artık. Check status te aktif olan sadece dv2019. Zaten sorgulama linki aktif olduğunda da mail ile göndermiyorlar bildiğim kadarıyla bilgilerinizi, yine o ekrandan kazanıp kazanmadığınızı görüntüleme durumu oluyordur.

• @aysegul yanlış anladınız sanırım 2018 ekim civarında sanırım kayıt oldum bu sene yani 2019 un mayıs 7 sinde belli olacak sonuçlar fakat şuanda dw kodumu göremiyorum bu normalmidir yani mayıs ayından sonra sorgulasam sorunum düzelip bana dw kodumu verirmi

@aysegul yanlış anladınız sanırım 2018 ekim civarında sanırım kayıt oldum bu sene yani 2019 un mayıs 7 sinde belli olacak sonuçlar fakat şuanda dw kodumu göremiyorum bu normalmidir yani mayıs ayından sonra sorgulasam sorunum düzelip bana dw kodumu verirmi

Evet pardon, ben dv2018 gibi algılamışım, o zaman dv2020 için başvurdunuz, doğru mu?
    Evet şuan göremezsiniz çünkü dv2020 için check status çalışmıyor, o yüzden 7 mayıstan sonra sorgulama yapabilirsiniz. İstediği bilgileri girdiğinizde(isim e-mail vs) tabiki conf.number ı verir, sorgunuza devam edip kazanıp kazanamadığınızı görüntülersiniz 👍🏻

• @aysegul soyadımda ğ var fakat conf.number i isterken ğ kabul etmiyor g kabul ediyor acaba bu sorun oluştururmu bu konu hakkında bilginiz varmıdır

• @kadirkaracaoglu ğ kabul etmemesi çok normal çünkü ingiliz alfabesinde ğ yok ğ yerine g yazmış olmalısınız o şekilde deneyin numaramı unuttum dediğinizde mail adresinizi girip bakabiliyordunuz sanırım

@aysegul soyadımda ğ var fakat conf.number i isterken ğ kabul etmiyor g kabul ediyor acaba bu sorun oluştururmu bu konu hakkında bilginiz varmıdır

@gözde Hanım ın bahsettiği gibi formlarda türkçe karakter kullanmadık diye hatırlıyorum ben de. O yüzden ğ kabul etmez. Yani siz de başvururken ğ yerine g kullanmışsınızdır, yoksa formu submit edemezdiniz bence de. 7 mayısa kadar rahat olun, bir sorun yoktur.

• @n0ne @crazycells @Gokhanc hoşbuldum. Teşekkür ederim. 🙂

• Eveet günaydın arkadaşlar saymaya devam, şunun şurasında 58 Gün kaldı 😉

• ⭐⭐

Sonuçlar açıklandığı zaman heyecandan bilgisayar faresini kontrol edememiştim geçen sene 🙂 Şimdi gene vakit yaklaştıkça insanın heyecan düzeyi artıyor. Geçen senelerde eski başlıkları incelediğim kadarıyla forumdan hep 1-2 kişiye vurmuş talih kuşu. Umarım bu sene daha çok kişiye çıkar da buralar matem yerine dönmez. Bir vursa valla şans, piyangolardan çekilişlerden amorti dışında bir şey kazanamadım. Belki şansımı bu zamana saklamışımdır kim bilir?

• Bu seneye kadar hiçbir bilgim yoktu bu konularda. Bir hayalin peşine son güne yetişerek bu başvuruyu yapabildiğimi umuyorum inşaAllah. Başvuru sırasında meslek kısmını sanırım Türkçe Teknisyen olarak doldurdum bu da bir sıkıntı teşkil edermi bilmiyorum. Aslında pasaport numarası istediğini düşünerek kasım 5de pasaport başvurusu yaptım, 6 kasımda çıkan pasaportu ptt'den almaya çalışıyordum ve alamadım. Ümitsiz şekilde başvuru için girdim siteye. Bilgileri vs doldurdum gönderdim başvurum alındığına dair mailler vs geldi. Şaşkınlık içerisinde araştırma yaptığımda pasaport numarası istemediğini öğrenemiş oldum. 7 Kasımda da pasaport geldi 😊 Bu şansımın lotonun çıkmasından Kartı alabileceğim zamana kadar devam etmesini ümit ediyorum. Herkese bol şanslar.

• @oradaki şansınız bol olsun ancak başvuru sonrası herhangi bir mail gelmiyor.
    Bir ekran çıkıyor ve oradaki numarayı kaydediyorsunuz bu kadar.
    Doğru yerden başvuru yaptığınıza emin misiniz?

• @oradaki başvuruda meslek sormuyor sadece öğrenim durumu var ve @VolkanU dediği gibi onay maili gelmiyor

• @VolkanU 😊 haklısınız mail gelmiyor. İlgili ekran görüntüsünü kaybetmemek için pdfleri indirerek kendime mail atmıştım.
    Onlarıda mail geldi olarak yazdım🙈

• @sametyavuz Ben meslek bilgisi sorduğunu ve doldurduğumu hatırlıyorum.
    İlgili ekran çıktısını paylaşabilirsem paylaşacağım.

• Başvuru sonrası aldığım çıktı. Umarım bir yanlışlık yoktur.

• @oradaki Bu çıktı yetersiz Confirmation Number ve İsim Soyisim yazan bi çıktı olması gerekmekte üstad.

• @likable Bu çıktıyı düzenlediğim için onlar görünmemekte. Tamamını paylaşmadım yani.

• @oradaki doğru galibada meslek girdiğini yanlış hatırlıyor olabilir misin? Bende youtube'dan forum doldurma videolarına tekrar baktımda öğrenim var. Sende bir bak istersen.

• Herkese selam olsun.
    İnternette gc ile ilgili araştırma yaparken konuyla ilgili tesadüfen bulduğum sitenize üye oldum.
    Hala (zaman buldukça) eski gönderileri okumakla meşgulüm.
    Forum gerçekten çok seviyeli arkadaşlardan oluşmakta. Paylaşılan bilgiler çok değerli ve bilgilendirici. Herkesin emeğine sağlık. Umarım hepimiz Austin, TX da karşılaşır ve bir kahve içeriz.
    Görüşmek dileğiyle 👋

• @sametyavuz Baktım bende 2019 başvuruna öyle bir seçenek çıkmadı lakin ben emin olduğumu düşünüyorum.
    Birde fotoğraf süresi 6aydan fazlaysa sorun yaşanır mı acaba ben tam bilmiyorum ne zaman çekindiğimi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |