Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Silah Tamirciliği-Gunsmithing,Gravür,Bakım,Onarım,Atış Eğitmenliği,Güvenlik-Security Alanında İş Bulmak

• Selam arkadaşlar.Amerika genelinde silah tamirciliği,bakımı,onarımı,satışı,tezgahtarlığı,atış eğitmenliği,güvenlik sektörü alanında çalışan dostlarımız mevcut mu? Bu sektörlerde en çok iş verimi hangi eyaletlerde alınabilir ?Kısacası silahlar konusunda çalışma alanları hakkında bilgisi ilgisi olan yorum yapabilecek kapasitede olan yazabilirmi.Ortalama maaşları nedir? çalışılmaya müsait bir sektörmüdür? Kolay iş bulunabilirmi? Avantaj sağlarmı? Halihazırda şuanda ülkemizde bu iş koluyla uğraşıyorum.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

• @topraxxx Bu alanda IT'ciler ile yarışır sanırım iş ilanı sayısı. Hangi eyaletlerin en çok silaha sahip olduğunun istatistiği aşağıdaki sitede bulunmakta. Buna göre eyalet şeçimi yapılabilir bence.

Resimde nedense 2017'nin verileri çıkıyor. Ancak sitede 2018'e ait veriler de var.

• @topraxxx Merhabalar, neredeyse aklımda olanları tamamen sormuşsunuz bir fark var sizin sanırım mesleğiniz silah tamir ve onarım sürecinden ben şuan TR de bilişim sektöründe çalışıyorum Yazılımcıyım fakat Silahlar benim için Hobiden ötede ve sanırım yaparken uğraşırken keyif alacağım tek iş. Bu konuda forum haricinde(sorunuza henüz direk ilgili bir yanıt gelmediğinden) edindiğiniz bilgileri paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• Silah sayilari gerceklerden az bu arada. Cunku, ornegin illinois’de registration gerekmiyor. Nerdeyse tasima ruhasati sayisi bile buradaki kadar.

Silahtan para kazanabilirsiniz. Ornegin illinosite tasima ruhasi icin 16 saat egitim alinmasi gerekiyor ve bunun fiyari 60-200 dolar arasinda (poligon ve 30 mermi fiyati haric)

Tabanca temizligi min $25. Savunma egitimleri vs $100+

Poligon isinde bence de para var, ama vergileri dikkats almak lazim. Chicago silah satis vergisi $50 (%10.25 satis vergisine ilave), her mermi basina 5cent vergi var.

Genelde alimlarimi gun broker’dan yapiyorum.

Silah onarimina gelince, cok kiymetli bir tabanca yoksa zaten yedek parca genelde ucuz, bu isi seven adam da prcayi alip youtubedan izleyip yapar herhalde genelde.

Poligonda calisan kisilerin cok kazandigini sanmam, minimum wage e yakindir. Belki security officer (hayt tehlikesi vs den dolayi) daha fazla aliyordur. Ama tabi kusursuz ilgilizce de gerekecegini unutmayin. Genelde egitimciler veteran veya eski polis memurlari. Tr den gelip bu isi yapmak biraz zaman alabilir.

Federal firearm licence alip ($1500 falan aanirim) silah transferinden pra kazanabilirsiniz. Kanun geregi tabanca/tufek size kargolanamiyor. O kisiye gidiyor, o da sizin background checkinizi yapip, silahin adresinizde legal oldugunu kontrol edip size
    Devrini yapiyor. Bunun ucreti $25-$100 arasinda. Onun disinda auction’dan ucuz silah kovalayip onu satabilirsiniz (gunbroker.com)

Ben genelde mermilere teklif verip birakiyorum. Kapnmasina 15 dk kala uyari geliyor. Fiyat kafama uygun ise devam ediyorum. 1000 adet 9mm mermi kargoyla falan $145’e bulunuyor bazen. Mermi alirken ffl gerkemiyor.

Para olsa ben de poligon acarim 🙂

• Bu arada 2 hafta once tasima ruhasi egitimi icin aradigim sirket 13nisana randevu verdi. En son aurora shootinginden sonra insanlar bi yuklenmis. Ayda 500 ogrencimiz var dedi ki bu da $40,000 yapar 🙂

• @green01 Yararlı bilgileriniz için teşekkürler. Araştırmalarım dahilinde yakın bilgiler vermişsiniz. Abd de yine sertifikalar almak iş bulma şansımızı oldukça arttıracaktır. Bu sertifikalar 1000 dolar civarlarında tutuyor ama değer. Hem kişisel gelişim için hemde para kazanma açısından oldukça faydalı olacak. Cerakote boya sertifikası artık olmazsa olmaz sınıfında. Lazer engraving operatör sertifikası hem polimer silahlarda hemde ahşap ve metal için oldukça sık kullanılır hale geldi. Stippling işleri çok fazla. Elle yapıldığı için çok kıymetli. Ahşap el oymacılığı zanaati premium işlerde iyi getirisi var. Silahlardan gerçekten anlayan tavsiye verebilecek düzeyde bilgisi olan tezgahtarlık işlerinde başarılı olabilir. İşe alınmanızda etken olur. Hele prim usulu çalışılıyorsa tadından yenmez. Sayın green01 sizden rica etsek müsait bir zamanınızda bir işyeri sahibi ile yada çalışanı ile görüşebilirmisiniz? İşe alımlarda nelere dikkat ediyorlar neler ön planda hangi yetenekler ne kadar kazandırır. Genel olarak bizler için çok detaylı olmasada öğrenebilme şansınız varsa minnettar oluruz. Saygılarımla.

• @topraxxx tabi, bir dahaki gidisimde sorayim tezgahtar arkadaslara nelere bakiyorlar diye. Hatta maaslari da sorayim.

Ama bu tarz kisisel yetenekleriniz var ise downtowna bir dukkan acip yelp/craiglist/facebook/insta uzerinden yuruyebilirsiniz bence.

• Faydali olabilir.

• @topraxxx merhabalar herkese. Foruma yeni katıldım ve aklımda deli sorular var 😀 bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum bu nedenle aranıza katıldım 🙂 Silahlara yapılan costum stippling vs ile alakalı sormak istediklerimi en kısa sürede not edip sizlere sormak istiyorum saygıdeğer forumdaşlar 🙂

• @ieren344 Silah Tamirciliği-Gunsmithing,Gravür,Bakım,Onarım,Atış Eğitmenliği,Güvenlik-Security Alanında İş Bulmak içinde söyledi:

@topraxxx merhabalar herkese. Foruma yeni katıldım ve aklımda deli sorular var 😀 bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum bu nedenle aranıza katıldım 🙂 Silahlara yapılan costum stippling vs ile alakalı sormak istediklerimi en kısa sürede not edip sizlere sormak istiyorum saygıdeğer forumdaşlar 🙂

Hoşgeldin. Tabiki sorabilirsin.

• Tekrar merhaba... Ben uzun süredir silahımı costum ve stippling yapmak istiyorum. İnstgramda bulduğum videoları izledim ve gerekli teçhizatları alarak başlamak istiyorum lakin bir kullanıcının adım adım stippling yaptığı videolara resimlere çlalışmalara ihtiyacım var. Bu konuda bana destek ve yardımcı olabileceğinizi ümit ediyorum. Şimdiden teşekkürler

• Bu konuda bna destek olabilecek var mı acaba? Mesela gravür makinesi ile birlikte hangi havya cihazından almalıyım vs

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |