Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba değerli forum üyeleri
    Türkiye'de sigorta acentem var ve sigortacılık yapmaktayım. Nasip olur da bu sene şansımız yüzümüze güler ve gidebilirsek aynı sektörde çalışmayı hedefliyorum. tabiki ilk başta zorlu süreçlerin beni beklediğini biliyorum ama ilerleyen dönemlerde yinede kendi mesleğimin üzerinden yürüme düşüncesi ve hedefindeyim. Amerika'da ve özellikle AUISTIN ,HOUSTON , DALLAS VE CHİCAGO bölgelerinde bu sektörün nasıl işlediği ve ilerlediği , iş bulabilme imkanlarının/fırsatlarının acenteler ve şirketler ( genel müdürlük ve bölge müdürlükleri ) bazında ne kadar kolay veya zor oldugu hakkında amerikada yaşayan ve bu sektörde çalışan abilerimden ve kardeşlerimden bilgi edinmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tayfun-Durkaya vay meslektaşım iş konusunda hiç kafana takma inanılmaz denizde kum sigorta iş ilanı dolu ancaaaaaakkkk bizim segem gibi onların da sertifikası var. Fakat her acente bu sertifikayı zorunlu tutmuyor. Ondan dolayı sen sadece ingilizceyi orta değil iyi yapman gerekiyor çünkü sürekli bizdeki gibi ekrandan değil call center ile işini görüyorsun

• @ayvalik10 forumda bir meslektaşımın çıkmasına cok sevındım yalnız değilim en azından bunu öğrenmış oldum 😃 son zamanlarda Türkiyede sektörümüzü ayaklar altına almış olsalar bile sizin gibi yardımsever meslektaşlarımızla övünüyorum 🙂 sevindim yinede sertifikayı her acentenın zorunlu tutmayışına gerçi türkiyedede çok göruyorum segem olmadan teknik personel olarak çalışanalrı 🙂 ama sertifika olayını çözebılecegıme inanıyorum.sizinde dediğiniz gibi en önemlı faktör dil olarak orta sevıyelerımız bize yetmeyecek ama 1 yılı gecmeden dil sorunu ortandan kalkar inanıyorum buna sadece merak ettıgım iş olanaklarımızdı. siz de bu konuda yüreğime su serptınız allah razı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

amerika da pandemi dolayısıyla her sektör değişikliğe uğradı. Bu sektörlerden bir tanesi de sigortacılık o yüzden şu anda amerika da en güncel sigorta konusunda fikir almanız için bu söyleşiyi muhakkak izleyin

• Merhabalar bnde sigortaxiyim. 10 sendir turkiyede calisiyorum. Abd de sigortaciliga baslayan varmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@STK-TRCN şu anda yazan yok

• Selamlar, şu an için ABD'de sigortacılık eğitimi veya sertifikası alıp bu sektörde çalışan var mı aramızda? Ben dv2024 talihlisiyim ve Türkiye'deki mesleğim olan sigorta hasar uzmanlığını orada da devam ettirmek istiyorum. Bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |