Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'da elektrikçilik yapabilir miyim? herhangi bir belge lazım mıdır? kurs almak denklik almak lazım mıdır? Nasıl yapabilirim bilgisi olan yazarsa sevinirim....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurbetde-yaşam Amerika da elektrikçilik içinde söyledi:

Amerika da elektrikçilik yapabilir miyim? herhangi bir belge lazım mıdır?kurs almak denklik almak lazım mıdır? Nasıl yapabilirim bilgisi olan yazarsa sevinirim....

• @knnrn cvp için teşekkürler...ben teknik lise mezunu elektrikçi yım.tesisat ve pano otomasyon sistemleri üzerine ustaligim..yani ben orda çalışmam için önce okula gidip (Texas eyaleti için) önce 4000 saat çıraklık sonra da 4000 saat elektrikçilik okuyup mu belge alabilirim.benim diploma min hiçbir katkısı yok mu?

• ⭐⭐ Yasaklı

Çirak olarak biyere girip hemen baslayın. Duruma gore collegeye yazılırsınız seneye

• Bende universite mezunuyum hemde elektrik pano tesisatinda ustalik belgem var yani bizim belgeler cöp orda gecmiyor anladigim kadariyla peki ulusal meslek egitimi adi aldinda ozel bir kurulus var onlara gore belge her yerde geciyor ama gercekler cok farkli c

• Çıraklara maaş veya kendi masraflarını karşılayabilecek kadar ödeme sağlanıyor mu? Çırak olarak işe alınmak ne kadar zor? Elektrik ile alakalı bir iş yeri açmak için zorunlu olarak Electrical Contractor License lazım mı? Açıkçası teknik lise mezunu olarak orada vasıfsız elemanız sanırım. Bu beni biraz kendi mesleğimi yapmaktan soğuttu keza şartlar belli, Türkiye'de teknik lise mezunu olduktan sonra iş yeri açabiliyorken ABD'de anladığım kadarıyla neredeyse 10 yıl heba etmek lazım ve çıraklık dönemi maaş verilmiyor. Oraya yaşamak ve hayata tutunmak için giden birisi için çok zor şartlar bunlar. Bizi çırak olarak işe alacakları bile belli değil. Bilgi verebilecek, aynı aşamalardan geçmiş hiç elektrikçi yok mu acaba? Enteresan şekilde Amerika'da bu işi yapan Türk birisini bulamıyorum.

• @Meto-0, içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

Çıraklara maaş veya kendi masraflarını karşılayabilecek kadar ödeme sağlanıyor mu? Çırak olarak işe alınmak ne kadar zor? Elektrik ile alakalı bir iş yeri açmak için zorunlu olarak Electrical Contractor License lazım mı? Açıkçası teknik lise mezunu olarak orada vasıfsız elemanız sanırım. Bu beni biraz kendi mesleğimi yapmaktan soğuttu keza şartlar belli, Türkiye'de teknik lise mezunu olduktan sonra iş yeri açabiliyorken ABD'de anladığım kadarıyla neredeyse 10 yıl heba etmek lazım ve çıraklık dönemi maaş verilmiyor. Oraya yaşamak ve hayata tutunmak için giden birisi için çok zor şartlar bunlar. Bizi çırak olarak işe alacakları bile belli değil. Bilgi verebilecek, aynı aşamalardan geçmiş hiç elektrikçi yok mu acaba? Enteresan şekilde Amerika'da bu işi yapan Türk birisini bulamıyorum.
    https://www.indeed.com/m/viewjob?jk=2ad0c18b7ed3ab34&from=appsharedroid

Bu is ilani apprantice icin tecrubeye gore 14 - 20$ arasi baslangic ucreti diyor. Onemli olan sizin kendinizi ne kadar gelistirdiginiz. Eger buraya gelene kadar 110v ile ilgili temel bilgileri ogrenirseniz ve ingilizce'nizde sizden istenileni ve sizin problemi anlatabileceginiz kadarsa rahatlikla is bulup, kazanacaginiz para ile gecinebilirsiniz. Buradaki bu zorlugun nedeni yapilan isin ne kadar onemli oldugu ile alakasidir. Ayni tir soforlugu egitimleri gibi. Tabii insanlar bunlari da atlamanin yollarini bulmuslar.

• @mamma-mia , içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

@Meto-0, içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

Çıraklara maaş veya kendi masraflarını karşılayabilecek kadar ödeme sağlanıyor mu? Çırak olarak işe alınmak ne kadar zor? Elektrik ile alakalı bir iş yeri açmak için zorunlu olarak Electrical Contractor License lazım mı? Açıkçası teknik lise mezunu olarak orada vasıfsız elemanız sanırım. Bu beni biraz kendi mesleğimi yapmaktan soğuttu keza şartlar belli, Türkiye'de teknik lise mezunu olduktan sonra iş yeri açabiliyorken ABD'de anladığım kadarıyla neredeyse 10 yıl heba etmek lazım ve çıraklık dönemi maaş verilmiyor. Oraya yaşamak ve hayata tutunmak için giden birisi için çok zor şartlar bunlar. Bizi çırak olarak işe alacakları bile belli değil. Bilgi verebilecek, aynı aşamalardan geçmiş hiç elektrikçi yok mu acaba? Enteresan şekilde Amerika'da bu işi yapan Türk birisini bulamıyorum.

Bu is ilani ciraklik, icin tecrubeye gore 14 - 20$ arasi baslangic ucreti diyor. Onemli olan sizin kendinizi ne kadar gelistirdiginiz. Eger buraya gelene kadar 110v ile ilgili temel bilgileri ogrenirseniz ve ingilizce'nizde sizden istenileni ve sizin problemi anlatabileceginiz kadarsa rahatlikla is bulup, kazanacaginiz para ile gecinebilirsiniz. Buradaki bu zorlugun nedeni yapilan isin ne kadar onemli oldugu ile alakasidir. Ayni tir soforlugu egitimleri gibi. Tabii insanlar bunlari da atlamanin yollarini bulmuslar.

Cevabınız için teşekkürler, burada 2 yıl deneyim yazmış iş veren, mülakatta türkiyede elektrikçiydim desem her hangi bir faydası dokunur mu?

• @Meto-0, içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

@mamma-mia , içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

Bu is ilani ciraklik, icin tecrubeye gore 14 - 20$ arasi baslangic ucreti diyor. Onemli olan sizin kendinizi ne kadar gelistirdiginiz. Eger buraya gelene kadar 110v ile ilgili temel bilgileri ogrenirseniz ve ingilizce'nizde sizden istenileni ve sizin problemi anlatabileceginiz kadarsa rahatlikla is bulup, kazanacaginiz para ile gecinebilirsiniz. Buradaki bu zorlugun nedeni yapilan isin ne kadar onemli oldugu ile alakasidir. Ayni tir soforlugu egitimleri gibi. Tabii insanlar bunlari da atlamanin yollarini bulmuslar.

Cevabınız için teşekkürler, burada 2 yıl deneyim yazmış iş veren, mülakatta türkiyede elektrikçiydim desem her hangi bir faydası dokunur mu?

Ben elektrikci degilim oncelikle bunu belirtip verdigim cevaplarin tahmini cevaplar oldugunu goz onunde bulundurmanizi rica ediyorum.

Cirak olarak isci alacak is yeri sizden tesisati cekmenizi beklemez zaten. Siz kullanilan el aletlerinin, merdivenin vs. nin ingilizce isimlerini ogrenin, temel 110v sistemini calisin, ev tesisatlari ile ilgili internetteki bilgileri calisin yeterli olur diye dusunuyorum. Burada kilit nokta ingilizce seviyeniz. Size bir sey soruldugunda, soylendiginde anliyormusunuz? Sizden isteneni yerine getirebilecek misiniz? Budur diye dusunuyorum.

• @mamma-mia , içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

@mamma-mia , içinde söyledi: Amerika da elektrikçilik

Ben elektrikci degilim oncelikle bunu belirtip verdigim cevaplarin tahmini cevaplar oldugunu goz onunde bulundurmanizi rica ediyorum.

Cirak olarak isci alacak is yeri sizden tesisati cekmenizi beklemez zaten. Siz kullanilan el aletlerinin, merdivenin vs. nin ingilizce isimlerini ogrenin, temel 110v sistemini calisin, ev tesisatlari ile ilgili internetteki bilgileri calisin yeterli olur diye dusunuyorum. Burada kilit nokta ingilizce seviyeniz. Size bir sey soruldugunda, soylendiginde anliyormusunuz? Sizden isteneni yerine getirebilecek misiniz? Budur diye dusunuyorum.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler, nispeten bir fikir sahibi oldum. Dediğiniz konulara çalışacağım.

• @knnrn Hocam selamlar

Elektrik elektronik mühendisliği son sınıfım öğrencisiyim. Kendimi PLC programlama, otomatik kumanda ve elektronik kart tamiri konusunda geliştirdim. Acaba bir elektrik elektronik mühendisinin ABD de iş bulma zorluğu süresi olasılığı nedir. Dil problemim yok

• @Meto-0, içinde söyledi: Amerika'da elektrikçilik

Merak etme tabiki maaş veriyorlar ama az tabi yıllar geçtikçe tecrübe ile beraber yükselir ve çırak olarak iş bulabilirsin senin yeterki istekli olduğunu görsünler

• Merhabalar biraz gec olacak cevap ancak Amerika'da elektrikcilik license almak her eyalette farkli, journeyman license almaniz icin Union ya da Non Union Electrical Contractor sirketlerinde Apprentice olmaniz gerekiyor bu genelde 4 yil suruyor. Tabi size kimse yan is(Side Work) yapamazsiniz demiyor, disarida Handyman adi altinda bir suru insan elektrik isi yapiyor acikcasi license olmadan. IBEW var sendika, burada genelde Elektrikciler $60-70 aliyor saati. Elektrikciligin bir suru dallari var acikcasi ben Lineman olmaya calisiyorum onumuzdeki ay okula baslayacagim.

• ⭐⭐ Yasaklı

Odtüden inşaat mühendisi bile green card cıktıgında sınava girip sertifikasyonunu alıp öyle başlaya biliyor iş yapmaya. Amerika türkiyede oldugu gibi Sınırdan geçen kafa kesen adamın sakalı kesilip elinden bıçagı alınıp oto tamircisi veya aşçı yapıldıgı bir yer degil malesef Ben kanadada oto kaportacılıgı okudum çıraklıgımız bizim 3 sene. Okulu bir seneye sayıyorlar, bu sürec icinde düşük ücrete calısıyosunuz tabiki fakat throughout certification un bir süreci ve bedeli var (Sınava girilip interprovincial red seal alınıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |