Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Özge-0 sonra götürmesi zor olur. Şimdiden hazırlık yapın ve beraberinizde götürün. Ev sahibinize amazon üzerinden ihtiyaçlarınızı alıp gönderebilirsiniz ve eve bırakmasını rica edebilirsiniz.

• Merhaba, CDC’ye başvurmuş olan kişilerden yardım istemekteyim. Dün CDC’den 2. defa microchip record ile ilgili missing info/incomplete maili aldım. Veterinerimiz bize hiç yardımcı olmuyor ve hatanın da nerede olduğunu bilmiyoruz. İlk başta eksik bilgiler var şeklinde dönüş yaptılar, yalvar yakar veterinerimize tekrardan doldurttuk. Bugün ise incomplete olarak mail gelmiş. Mailde yazan: Missing: Valid CDC Rabies Vaccination and Microchip Record. The record must be completed and signed by the licensed veterinarian who administered the rabies vaccine. Please have the administering veterinarian complete the form or provide further explanation in the additional comments when you re-apply. Please see www.cdc.gov/rabiesrecord for more details.

Hatanın nerede olduğunu bir türlü anlayamıyorum ve stres arttıkça artıyor. Veterinerimiz bu konuda çok bilgisiz. Bundan bir önceki ile bu formu karşılaştırdığımda iki tane imzadan biri eksik atılmış dün yolladığımda. Hata bundan kaynaklı olabilir mi? Daha önce bu uyarı ile karşılaşan sadece ben miyim yoksa herkesin başına mı geliyor? Hiçbir şey yolunda gitmiyormuş gibi hissetmekten alıkoyamıyorum kendimi… yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

• @gelecegeyatırımcı "The record must be completed and signed by the licensed veterinarian who administered the rabies vaccine." Olarak belirtmisler zaten.

Mikrocip ve kuduz asi bilgilerinini iceren formun veterineriniz tarafndan doldurulup imzalari ve kasesi tam olarak gonderilmesi gerekli.

Bizim veterinerimiz nasil dolduracagini bilmedigi icin ben doldurup ona imzalatmistim. Muhtemelen imzalari tam olursa sorun kalmayacaktir.

• @md1987 tekrar deneyeceğim, teşekkür ederim. Bana biri whatsapp grubundan tarım orman bakanlığına imzalatmam gereken bir belge olduğunu söyledi Microchip Record için. Siz öyle bir şey yapmış mıydınız?

• ⭐⭐

@gelecegeyatırımcı Daha önceki mesajlara bakın lütfen, grafiklerle detaylıca aktarıldı.

• Merhabalar,
    Öncelikle @lumos ve @md1987'ye verdikleri tüm bilgiler için çok teşekkürler. ❤
    Şu an sizin yazdıklarınızı takip ederek sürecin ortasına doğru yaklaştım.

Forum içinde bir yerlerde yazıyorsa ve gözümden kaçmışsa kusura bakmayın ancak köpeğimizle ABD'ye girdikten sonraki süreci de kısaca özetleyebilir misiniz? (Hatta @lumos'un harika tablolarından bir kesit gelebilirse çok seviniriz 🥹🙏🏽)

Köpeğimiz Türkiye'de nişanlımın üzerine kayıtlı olduğu için ben buradan vekaletnameyle götüreceğim. Sonrasında inişten sonra belirli bir gün içinde tekrar kuduz aşısı, oraya kayıt yaptırma zorunluluğu gibi şeyler okumuştum. Bir de ABD'de de evcil hayvan pasaportu alabiliyor muyuz? Evetse ikimizin üzerine kayıt edilebilir mi? Çok teşekkürler şimdiden tüm yanıtlar için 🙏🏽

• Arkadaslar benim sorum olucak, bizim pekines bir cocugunuz var, green kartinizi alirsak onu kesin goturucez. THY sitesine baktiginizda bazi Irklari tasimadiklari liste var. Bizim cogunuz irki pekines bu tasimadiklari listede gozukuyor. Boyle bir durum ile karsilasan oldu mu hic …

• ⭐⭐

@ametin-k Önemli olan gideceğiniz ulkenin bu cinsi kabul etmesi. Havayolu şirketini değiştirmek çözüm olacaktır.

• ⭐⭐

@irmakbella Ucusun bitmesi süre öyle ilgili aktarım yapmıştım.

Ulkeye geldikten sonra yapmanız gereken ilk şey kuduz aşısı için randevu almak ve bunu 10 gün içinde yapmazsınız ve bir durum olursa büyük cezaları var. O nedenle on gün içinde aşısının yaptırılması öneririm randevuyu Türkiye’den de alabilirsiniz bu tamamen sizin gideceğiniz yerdeki kliniklere bağlı çünkü randevu bulamama ihtimaliniz var.

Dikkat edeceginiz diğer konu da kopeginizin kaydi/lisanslanmasi bunun için de zaten veteriner hekim onaylı (bulunduğunuz eyaletten alinan) kuduz karnesi istemekte eyalet bölgeleri (county). Çevrimiçi başvuruyorsunuz ve yıllık kopek kayıt lisasnsiniz tamamlanıyor, hatta bağlı olduğunuz county posta yolu ile tasmasına lisans numarasının olduğu madalyonu iletiyor.

• @lumos Bilgi için elinize sağlık. Kuduz aşı kaydı,numaralı tasma için biz online bir kayıt yapmadık farklı olarak. Randevu ile gittiğimizde Veterinerde çıkışta direkt numaralı tasmayı(Madalyonu) aşı kaydıyla birlikte verdiler ve başka bir kayıt işlemine gerek olmadığını belirttiler. Belki bizim eyalete özgü bir durum da olabilir tabi ki.

• @lumos Çok teşekkür ederim gerçekten yaptığınız tabloyla işimiz o kadar kolaylaştı ki 26 saat içinde CDC onayını aldık 🙏🏽❤️ Gitmeden de mutlaka randevu alacağız veterinerden çok sağ olun tekrar

• @md1987 Size de ayrıca teşekkür ederim, her şey gönlünüzce olsun 🙏🏽

• @lumos Çok teşekkür ederim cvp için

• Dün Oğlumuz Ody(Pekinez) için Kuduz titrasyon testi için İstanbul Beylikdüzünde ki Vetenier kliniğimize gittik. Kuduz titrasyon testinin sonucunun 2-2,5 ayı bulabileceğini söyledi. ( Bugün için maliyeti 9-10 bin tl civarında). Ama şunu söyledi eğer kuduz aşısı OCAK 2024 ten önce olmuşsa, Kuduz aşısının parti seri no ları Tarım bakanlığındaki karnesinde gözüküyormuş. OCAK 2024 ten sonra kuduz aşısı olmuşsa parti no ver serino sunu karnesinde değilde ÇİP Pasaportunda gözükmesi gerekiyormuş. Veteniermiz eğer aceleniz yoksa Mart 20 sinden sonra yapalım çünkü birkaç çocuğumuzda bu konuda sorun yaşadık, yeniden kan almak zorunda kaldık dedi. Siz de titrasyon testi yapacaksanız veterinireinize mutlka kuduz aşısı parti no ,serino ları sistemde nerede gözüktüğünü sorun.

• ⭐⭐

@md1987 Evet bu durum kliniğe göre değişir.

• Merhava, sokaktan cok kisa bir sure once evlat edindigimiz 6 yasindaki cocugumuzu amerikaya getirecegiz. Benim sorum 'eger ilk (kayit altina alinabilen) kuduz asisindan sonra 30 gun bekleyerek titrasyon testi alirsak kayitli 1 kuduz asisi CDC permit icin yeterli olur mu?'

For dogs older than 15 months with booster vaccinations, make sure the CDC Rabies Vaccination and Microchip Record shows the current rabies vaccination and at least one previous rabies vaccination given when the dog was 12 weeks old or older if your dog’s titer was collected less than 30 days from the date of the current rabies vaccination.

Bu paragraftan anladigim eger kuduz asisi ve titre ornegi alimi arasindaki sure 30 gunden az ise onceki bir onceki kuduz asisini da istedikleri.

• Merhabalar, tüm işlemlerimizi gerçekleştirdik. Yalnızca THY'nin CDC onayımızı kabul etmesini ve akabinde biletlendirme yapmasını bekliyoruz. Çağrı merkezini defalarca aradık, usaops ve istocc uzantılı emaillerine defalarca email gönderdik, defalarca geri bildirim oluşturduk. Ancak 3 gündür olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlanmıyor. Rezervasyonumuz da kısa süre içinde sona erecek ve muhtemelen bu sürece yeniden başlamak zorunda kalacağız. Kızıltoprak ofisine gitme çözümü dışında THY ile bu şekildeki problemini çözebilen oldu mu? En hızlı nasıl sonuç alabiliriz? Çok teşekkürler yanıtlarınız için.

• Merhabalar, Nisan ayın başında Ankara'da mülakatımız var. 3 yaşında golden-husky kırması bir köpeğimiz var. Kuduz ve karma aşıları için zaten yıllık dönemi geliyor. mart ayında aşıları olacak. Bu kuduz aşısı olduktan ancak 3 ay sonra mı gidebiliriz ABD'ye?

• @semihistanbul Merhaba, öncelikle hayırlı olsun umarım her şey gönlünüzce olur. İşlemleri başlattığınız döneme göre ve yeni çıkan kurallara göre süreler değişebilir.
    Ben kendi deneyimimizi aktaracak olursam;

• Kuduz aşısını yaptırdıktan 1 ay sonra numune verdik.
    • Numune sonucunun gelmesi de yaklaşık 7-8 hafta sürdü.
    • Numune sonucunu ve istenen diğer belgeleri CDC onayına sunduk.
    • 26 saatte de CDC onayı geldi. Fakat sizin başvurduğunuz dönemde yoğunluk ve dönüş hızı nasıl olur bilemiyorum çünkü websitesinde bu onayın gelmesinin 6 haftaya kadar sürebileceği yazıyor.
    • Dolayısıyla her şey çok hızlı ilerlese bile en iyi ihtimalde ABD'ye gitmeniz 2-3 ay sürebilir.
    • 31 Temmuz 2024'ten itibaren de değişiklik olabilir bu kurallarda: https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/dogs.html

• @irmakbella çok teşekkürler. Aşıyı olduktan hemen sonra veremiyoruz sanırım numuneyi... Peki bu numuneyi nereye vereceğiz?

CDC onayı için neyi, nereye mail atmamız gerekiyor?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 7
  • 3
  • 182
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |