DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar ben arabistana dosya taşımak icin mail attım oturum izni istiyorlar. Aksi halde taşımayacaklarını belirtiyorlar

• @cttl benim mayis sonu attigim maile biraz sert bir dille olumsuz cevap verdiler.

• @EzgiLera yok alamadım maalesef başka ülkelere gitmeyi göze aldım evraklarda eksiklik olmasın istiyorum. Peki aşı karnemize nasıl ulaşacağız acaba

• Merhabalar, current olduktan sonra ve dosya hala kcc/nvc de iken dosyasini basari ile tasiyan olmustur mutlaka. Surec nasil ilerliyor bilgilendirebilirse cok sevinirim. Dosyayi hangi party aliyor?
    1- Applicant kcc den mi istiyor?
    2- dosyayi transfer alacak konsolosluk mu kcc den istiyor?
    3- ankara devreye giriyor mu herhangi bir evrede?

• @Biks
    Anladım hocam. Üstte dediğim gibi current olmayanların kcc üzerinden son kurşunu olabilir diye dedim.
    10dk.da alınacak bir turist vizesi ile kcc’ye mail atılıp, kcc’nin son zamanlardaki taşıma istatistiğinden yararlanılabilir.
    Turist vizesi 100dolardı sanırım. Yine dediğim gibi, kcc burada bulunma şartı ararsa gelecek arkadaşı misafir edebilirim.

• @qwe19 KCC ye mi mail attınız ? Riyad konsolosluğa mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Baris-Erdem, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba tekrardan
    Dosya taşıdığımızda mülakata götürmemiz gereken evraklar nelerdir ? İnternette yazanlar eksik gibi geldi

internette yazanlar doğru kardeşim..

• Merhaba arkadaşlar,

11 Haziran Salı günü Ankara'dan Katar havayolları üzerinden Doha aktarmalı Hong Kong'a vardım. (Yerel saat 15.05)

Sınır memurlarından geçip bavulumu alınca bilgisayarı sırt çantamdan çıkarıp önceden hazırladığım taslağa (ülkeye girerken bize verdikleri 3 aylık süre hak tanıyan) küçük kağıdın resmini ekleyip Hong Kong'a gönderdim. Havalanından 88 HK dolarına 80 GB bir aylık internet sunan bir sim kart aldım. 300 Dolar bozdurup 500 HK dolarını aldığım Octupus kartına yükledim. Aşağıdaki adada (Hennesey Road) kaldığım için havaalaından kalkan A11 otobüsüne binip yola çıktım.

2 katlı otobüsün üstündeyken ve maili göndermemin üzerinden 30dk geçmemişken HK, dosyanızı taşımayı kabul ediyoruz. Ancak KCC ile iletişime geçin bilgilerinizi oraya iletin denildi. (Dosya numaranız, doğum yeriniz ve HK'daki adresiniz.) :

1.jpeg

Sonra tabi insan seviniyor, işin büyük bir kısmı bitti diye, ancak buraya gelirkenki belirsizlik tekrar nüksetti. Burada gece, Amerika'da henüz mesai saatleri başlamışken KCC'ye HK mesajını foward ederek ve "bakın dosyamın taşınması sizlere yazışmayla ilettiğim gibi kabul edildi. Sizlere istenilen bilgileri sunuyorum. Dosyamı belirtildiği gibi HK'ya taşır mısınız diye yazdım" Bu sefer de mesaj sabaha doğru bugün şöyle geldi:

2.jpeg

Normalde bu işleri HK'nın yapması, bizleri hiç KCC'Ye yönlendirmemesi gerekirdi. Bu can sıkıcı durum nasıl çözülür bilmiyorum. Bu cevap üzerine hem HK'ya hem de KCC'ye tekrar mesaj gönderdim. Bu sefer sadece mesai saatinde olan HK cevap verdi. Onlarda işlemlerinizin devamı için biz sizler adına dosyanızı isteyemiyoruz. Siz orayla yazışmalarınızı aciliyet belirterek sürdürün dedi.

3.png

Normalde Hk'nın böyle işi yokuşa sürmemesi gerekirdir. Geçmiş deneyimlerde kendisi direkt dosya taşımalarında aktif rol oynamıştı. Acaba bu konuda nereyle(KCC mi yoksa Hong Kong mu) nasıl bir yazışma yolu izlenebilir?

İnsan bir çok duyguyu aynı anda yaşıyor. Eğer zamanınız olursa konu hakkında görüşlerinizi iletirseniz çok sevinirim değerli hocalarım, @gucarslan
    Zamanınızı aldığım için üzgünüm. Umarım bu deneyim başarısızlıkla sonuçlanmaz, sağlıcakla kalınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Demayfo burada konu yine, yeni, yeniden iş bilmez konsoloslukların insanlara yaşattığı eziyete dönüp geliyor.

KCC, bağlı olduğu kural gereği, cut-off içindeki bir dosyaya hiçbir şekilde işlem yapamaz.
    onun sorumluluğu, dosya cutoff olana kadardır.
    hong kong'un yapacağı tek şey, kısa bir mail ile 2024EUxxxx nolu dosyayı bana gönder demesi, hepsi bu.
    bir mail ile bunu yaptığı takdirde, KCC talebin konsolosluktan geldiğini görecek ve işlemi yapacak.

tekrar, uygun ve sakin bir dil ile konuyu onlara yazın ve talebinizi tekrar iletin.
    gerekirse konsolosluğa gidip kapıda bir görevli ile telefonda dahi olsa görüşmek istediğinizi aktarın.

işlem kesinlikle ama kesinlikle konsolosluk tarafından talep edilmedi.

• @gucarslan Anlıyorum Uğur Bey, tekrar öyle yapacağım olmadı arayacağım. Çok teşekkür ederim, çok sağolun. ^^

• Merhabalar aile üyelerinden biri ap kaldıysa abd giriş çıkış yapabilirmiyiz

• @cttl umarim bu yardimseverliginiz birinin hayatina dokunur 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@Demayfo başarısızlıkla sonuçlansa bile siz elinizden gelenin fazlasını yaptınız bir umudun peşinde binlerce kilometre uzaktaki başka bir ülkeye gittiniz en azından içiniz rahat olabilir bu konuda. Ayrıca bir cesaret gösterip bunu yaparak bir çok kişiyede ön ayak olmuş olacaksınız onun için yaptığınız çok değerli.
    Bu noktada yapmanız gerekeni Uğur bey anlatmış zaten bir çok dosya taşımasında asıl zorluk yaşanan noktadasınız konsolosluğu bu işlemi yapması gereken tarafın o olduğuna ikna etmeye çalışacaksınız. Şansınız bol olsun.

• @Emre-Kurtulmuş Yine haklısınız hocam en azından keşke demeyeceğim. ^^ Şimdi de Uğur Bey'in ve sizlerin belirttiği üzere HK'yı ikna etmeye çalışacağım. Umarım olacak ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz asıl talihli vizesini aldıysa, vizesini alan bütün aile üyeleri abd'ye giriş, çıkış yapabilir.

• @gucarslan bey bir soru sormak istiyorum şimdi green card süresi 30 eylülde bitiyor 30 eyüle kadar sonuç alamadık diyelim budan sonra süreç nasıl ilerlicek aile birlieşimi başlatmamız lazım

• @fahriakc konsolosluğa mail attim. Bir link gönderdiler ol link uzerinden iletişim kurmamı istediler. Zaten en başindan belirtiyorlar kabul etmeyeceklerini

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz DV ile ilgili bütün süreçler 30 eylül'de son bulur. AP'deki dosyalar da dahil..
    sonrasında aile üyeleri için F2B süreci ilerletmeniz gerekecek ama sizin dosyanızda buna gerek kalmacaktır.
    sabırla çocuğunuz için vizenin basılmayı bekleyin..

• @mrokanc viyanaya mail atın onlara durumu söyleyin onlar yardımcı olur size.

• Hep çılgınca nereden mülakat alabilirim nereye dosya taşıyabilirim acaba bizden başka böyle ülke varmı çaresizce dosya taşımaya çalışan bu arada Ankara mülakat dagıttımı bu ay hiç mail alan varmı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |