Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben şuan Türkiye'deyim size ülkemden sıcak selamlar iletiyorum. Ben burada uluslararası kurumsal bir firmada çalışıyorum. Fabrika İn Amerikada Georgia da ve albany de bakır fabrikaları var beni albany deki fabrika için düşünüyorlar çok uzatmayalım 16 dolar saat ücretim çalışma saati 160 saat 2560 dolar yapıyor. Albany de 4 kişilik bir aile MASRAFI ne olur bir oğlum 8 yaşında kızım 4.5 yaşında ev kirası elektrik su doğalgaz sağlık sigortası mutfak araç gideri araç sigortası maliyeti ne olur bana yardımcı olabilirmisiniz. Saygılar

• @derindevrim Merhaba, şu sitelerden faydalanabilirsiniz;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@derindevrim Merhabalar içinde söyledi:

Ben şuan Türkiye'deyim size ülkemden sıcak selamlar iletiyorum. Ben burada uluslararası kurumsal bir firmada çalışıyorum. Fabrika İn Amerikada Georgia da ve albany de bakır fabrikaları var beni albany deki fabrika için düşünüyorlar çok uzatmayalım 16 dolar saat ücretim çalışma saati 160 saat 2560 dolar yapıyor. Albany de 4 kişilik bir aile MASRAFI ne olur bir oğlum 8 yaşında kızım 4.5 yaşında ev kirası elektrik su doğalgaz sağlık sigortası mutfak araç gideri araç sigortası maliyeti ne olur bana yardımcı olabilirmisiniz. Saygılar

Vize icin su konuyu okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/104/l-şirket-i̇çi-transfer-vizesi

Yasam masraflari icin de su konuyu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/393/amerika-da-yaşayanlardan-yaşam-maliyeti-örnekleri

• @derindevrim Rakam çok cazip değil ama ABD'ye yerleşmek için herkes üste para vermeye hazırken sizin üste alacak olmanız iyi bir fırsat 🙂 Hele bir gidin, (vizenizin şekline bağlı olarak) green kartı ele geçirip ortama uyum sağladıktan sonra daha iyi bir iş bulur oraya geçersiniz. Başlangıçta yalnız gitmeniz daha uygun olur sanki.
    Albany'nin cazip bir yanı yok ama yaşam şartları uygun. Çocuk yetiştirmek için de güvenli bir yer.

• @derindevrim

Merhaba,

Kisa cevap:
    Ucret dusuk fakat is ve hayat deneyimi acisindan dusunebilirsiniz.

Uzun Cevap:
    Bende sizin planladiginiz yoldan geldim. Uluslararasi bir firmada calisirken, ABD isletmesine transfer oldum. Pozisyon olarak daha alt seviyeye, fakat ucret acisindan buranin standartlarina gore daha yuksek bir duruma geldim. Muhtemelen L1 vizesi ile sizi alacaklar. L1 hakkinda bilgilere bu LINK'e tiklayarak ulasabilirsiniz.
    Eger ucret acisindan daha dusuk bir durum sunulsaydi, yine gelirdim. Cunku benim acimdan kaybedilecek bir nokta yoktu. 2 secenegim olacakti;

• ABD'ye giderek calismaya baslamak, ardindan calisma yolu ile Green Card alarak yasami orada surmek. Veya;
    • 2-3 senelik ABD calisma deneyimi kazanarak Turkiyeye donmek ve daha iyi is / pozisyonlarda calismak

Dedigim gibi, ben bu sansimi kullandim ve su aralar GC islemleri icin beklemekteyim. Kararimdan gayet memnunum.

Bu arada;
    Bahsettiginiz firma Turk kokenli bir firma mi? Eger cevap evet ise, sanirim ben o bahsettiginiz fabrikayı gormustum gecen sene. Albany'de yasayan turk yakinlarim bahsetmisti. Ayrica, Albany'ye yakin Troy, NY'da cok mazide 3 sene yasamistim - RPI universitesinin yaninda. Albany merkezi hakkinda bilgim yok fakat cevre semtlerde yasam cok pahali degil, en azindan benim kaldigim Troy, NY’da.

• Sağolun verdiğiniz bilgiler için. Türk firması oradaki arkadaşların çelişkili açıklamaları var ondan ince eliyip sık dokuyorum iyice araştırıyorum

• @freeworld verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. 1 2 sene sıkıntı çekerim ufak kızım büyürse 6 7 Yaşında olur eşim çalışabilir. Rahat geçinirim diye düşünüyorum 2 sene orada kalıp sonra ailemi getirmeyi düşünüyorum.

• @derindevrim Merhabalar içinde söyledi:

@freeworld verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. 1 2 sene sıkıntı çekerim ufak kızım büyürse 6 7 Yaşında olur eşim çalışabilir. Rahat geçinirim diye düşünüyorum 2 sene orada kalıp sonra ailemi getirmeyi düşünüyorum.

Sadece ek bir hatırlatma;
    Eğer ailecek gelirseniz vergi oranınız bir hayli düşecektir, zira tek yaşayan olarak verginiz yüksek olur. Ailecek harcamalarınızda ona göre yükselecektir diğer yandan.
    Ayrıca çok önemli bir bilgi, olurda L1 ile gelirseniz eşiniz gelir gelmez çalışma kartını alarak istediği işi yapmakta serbest olacaktır (L2 vizesi).

Benzer Başlıklar

• 491
  • 355
  • 152
  • 141
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |