Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @green01 hayırlı olsun tekrar. Peki lease yönteminde araç sigortasını da siz mi ödüyorsunuz ? Eğer öyleyse sizin için şu an aylık ödeme ne kadar çıkıyor sigorta için sakıncası yoksa paylaşır mısınız ?

• @filth_grinder ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@green01 hayırlı olsun tekrar. Peki lease yönteminde araç sigortasını da siz mi ödüyorsunuz ? Eğer öyleyse sizin için şu an aylık ödeme ne kadar çıkıyor sigorta için sakıncası yoksa paylaşır mısınız ?

Cok tesekkurler. Evet araci teslim almadan full sigorta yapmaniz gerekiyor. Benim odemem 6 ay icin 850 usd. Progressive snapshot ile

• @green01 merhaba neden 6 aylık sigorta yapılıyor. Yıllık sigorta yok mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wedofun Poliçeler standart olarak 6 aylık, ama yıllık yapmak da mümkün.

• ⭐⭐

Konuyla ilgili yararlı bir video (dk 27'den sonra yeni araba almayı anlatıyor):

• Merhabalar arac alim asamasindayim. 2 mazda arasinda kaldim.

https://odessa.craigslist.org/cto/d/fort-stockton-2007-masda-cx7/6788783876.html
    https://odessa.craigslist.org/cto/d/odessa-2011-mazda-mazda-3/6794685989.html

Suv olan daha guzel gozukuyor ama bulundugum yere 1.5 saat mesafede.Is yogunlugundan dolayi gidebilme durumum yok gibi. bi de arada 4 yas var.
    ikincisi icin dibimde sayilir arac.bi ugradim hatta 4500 e geldi deal de. tavsiyelerinizi duymak isterim. Bu arada umarim formu bu sekilde bir mesaj ileti ile kirletmiyorumdur 🙂

• Mazdalar ilgi alanim. Ikiside iyi araclar ama ikinci arac fiyat olarak avantajli lakin sag taraftan darbe yiyip yapilmis falan olmasin, dikkat edin. Bazen clean diye satarlar ama rebuilt gelir araba. O araba 4500 dolardan fazlasini eder normalde kullanici icin...

• Şu videoyu izlemenizi de tavsiye ederim.

• Herkese merhaba
    Eşim charleston da iş buldu , hemen başlaması gerektiği için benden önce gidecek ve tabiki olmazsa olmaz araba sorunu var. Tecrübe edinenlerden fikir almak adına 1 aylık araç kiralasa önereceğiniz site marka var mı?
    İş yerinden yazı alabileceği için ford ve jeep kredi ile sıfır araç alabileceğini belirtmişler ilk gelişte sıfır araç almak mantıklı mı?
    İkinci el almak istese işlemleri zor mu ? Yönlendireceğiniz bir yer var mı?
    Şimdiden teşekküler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrbdk21 @semavi @semavi lütfen klavyeye en kısa zamanda gelmeniz gerekiyor

• @emrbdk21 ilk geldigimde Alamo sitesi uzerinden arac kiraladim. Fiyatlar gayet uygun. Enterprise ile ayni gurup. 2019 model Ford fusion 206 dolar/hafta odedim. Kiralarken TR vatandasi olarak kiralamayi unutmayin aksi taktirde fiyat vergilerden dolayi cok yuksek cikar. Yeni veya kullanilmis arac alımı tamamen kişinin bütçesine ve konforuna bağlı bir durum. Her ikisninde kendi icinde avantaj devantaji var ama benim onerim alabilirseniz sıfır alın kredi skorunuza olumlu yonde etki eder ve olasi ariza ve risklerl ugrasmazsiniz.

• @ashborn
    Hızlı geri dönüş içim teşekkür ederim
    Eşim ford ve jeep ile konuşmuş jeep renegade compass ve ford escape için aynı fiyatları vermişler .6 yıllık ayda 370 usd civarında.Bizdeki tedirginlik tabiki geri dönme gibi bir fikir yok ama olası bir durumda aracı hemen satabilirmiyiz değer kaybı ne olur .

İkinci el içinde işlemler zor mu ? Buradaki gibi noter vs işleri var mı

• @emrbdk21 2. El almadım bilgi versem yanlış olur ama yeni alırsanız imza ve ödemeden başka birşey yapmıyorsunuz. Tüm işlemler satış yerinde tamamlıyorlar. Aynı gün içinde arabayı teslim ediyorlar. Ekstradan size satılan bakım, garanti süresi uzatma işlemlerini 1 hafta sonra iptal edebilirisiniz.

Apr% oranı nedir? Nekadar kredi çektiniz nekada odeyeceeksiniz onlar onemli? Yeni arabaya binmek isterseniz alim satimda sadece burda değil heryerde hezaman zarar olur onu goze alacaksiniz. Dediğim gibi kar fayda ilişkisine bakmak lazım.

• Net değil ise kafaniz asla sıfır araca yaklaşmayın. Sıfır araba aldığınızda da sizden ikinci elde rahatlıkla bir araba alacak kadar peşinat alırlar. Peşinat miktariniz belirler faizinizi.

Arabaya mal değil masraf olarak bakın. Ona göre hesap kitap yapın, daha rahat olur... Çünkü arabalardan zarar edilir... 20bin civarı peşin fiyatı olan bir araç size ıvır zıvır derken 25i aşar... Ertesi gün satsaniz 16-17... Borçlu çıkarsınız yani...

Alıp eskitene kadar kullanacaksanız sıfır... Yoksa ikinci el...

• Teşekkür ederim cevaplarınız için ikinci el daha mantıklı ilk aşamada inş şansımız düzgün gider

• Merhaba daha öncede sizleri rahatsız etmiştim araç satınalma konusunda , fiyat mertebeleri konusunda fikir almak istedim
    140.000 mil toyota matrix 5200 usd fiyatı sizce arabada sorun yoksa iyimidir , arkadaşımızın bir tanıdığı olduğu için güvenebiliriz dedik ama bazı dealerlarda 4900 5500 ford esvape ve chevrolet trail var tabi 170.000 180.000 mil civarlarında tabiki araçların görmeden kimse hüküm veremez ama işin içinde olanlar en azından mertebeler hakkında yorum yaparbilirlerse sevinirim.

Ya da 4000-5000 arası bir bütçe ayıralım dedik önereceğiniz marka var mıdır ?

@semavi kadir bey konu ile ilgili bütün kapılar size çıkıyor fikir verebilirseniz sevinirim:))

• Eger gerecekten bakimli ve sorunsuz ise Matrix dusunebilirsiniz. Pontiac Vibe ile ayni arac. Ortak uretim.

Mesela Fod Escape ile Mazda Tribute ayni uretim 🙂

Emin olun bir cok marka elimizden geciyor. 4-5 bin dolar butceli arabalarda markaya takilmayin. Ilk arabaniz bakimli ve size masraf acmayacak bir sey olsun yeter. Burada araba degistirme suresi kisa eger sifir almadiysaniz...

Bazen arkadaslar soruyor 2bin dolarlik bir araba var mi? 1-2 sene gotursun yeter diyor 🙂 Sen bir gel, sonra konusalim diyorum 🙂

4-5-6 gibi fiyatlara cok fazla arac var. Bulursunuz bir seyler. Toyota gercekten bakimli ve temiz ise alabilirsiniz... Modelo yilini yazmamissiniz ama...

• Aracınızı satarken yada 2. el bir araç alırken araçları fiyatlandırmada kullanabileceğiniz siteler.

https://www.nadaguides.com/

https://www.kbb.com/

• @semavi kadir bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim keşke houstonda olsakta size gelsek:))
    Bakımlı bir araç toyota en azından kullananı biliyoruz 2009 model
    Ford craigslistten bulduğumuz bir dealer vın numarasından hasarsız gözüküyor ama dediğiniz gibi markaya takılmadan ilk seferde güvenilir bir yerden lazım. Sadece fiyatları yakın olunca kararsız kaldık

• Ben isimde de musteriye gidip gelirken ve uzun yol kullanacagim konforlu bir arac almak zorundaydim , eski olmayan ve yolda birakmayacak bir arac lazimdi. Kardesimin de kullandigi 2009 Venza denk geldi onunden gectigimiz bayide cok temiz ilk sahibinden ce clean carfax li . Ucuz degil ama saglikli sorunsuz bir arac.
    Bakilim bizi uzmeyip pisamna etmeyecek mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |