Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Viyana ile basladi dosya tasimalar.Insallah diger konsolosluklarda baslar biran onceve maksimum kisi hayallerine kavusmus olur

• @gucarslan merhaba arkadaşlar ve değerli adminim bizde dosyamızı Viyana'ya taşıdık an itibariyle herkese bol şans diliyorum umarım olumlu sonuçlar alırız gerek shengen ve Gerek mülakatimizda

• Mulakatim 18 martta . Sizce evraklari hazirlamaya baslayayim mi ? Henuz evrak maili almadim ama forumdan ogrendik zaten belgeleri 🙂 @gucarslan

• @asdads hangi mail adresine mail atıyorsunuz

• @Sudenur-Meydan Teşekkürler cevabınız için. Frankfurt bana da oturumum olmadığı için kabul edemeyiz demişti.

• @gucarslan çok teşekkür ederim kendi adıma . bu forumu takip etmeseydim taşımayla alakalı bu kadar bilgi sahibi olamazdım. iyi ki var bu forum.
    bu arada bir şey sormak istiyorum. mülakat tarihi belli olmadığı için konsolosluğa bu vize süresi için nasıl bir tarih aralığı sunmalıyız. bizden sonuçta bir tarih isteyecek.

• Yasaklı

@gucarslan sizce tahmini mülakat mayıs ayına mi verilir ?

• Viyana + 1 arkadaşlar👍

• Dosyasını Viyana'ya taşıyabilen herkesi tebrik ederim. Bol şanslar. Benim bir sorum olacaktı. Ankara bu sene ds260 submit tarihine göre mülakat vermiyor. Bu diğer ülkelerde de böyle midir acaba? Bunu öğrenebileceğim bir kaynak vs. var mı? Ben mülakata Belgrad'da gireceğim ve çeşitli sebeplerden dosyamı açtırmam gerekiyor. Belgrad konsolosluğu tutumundan dolayı formu KCC üzerinden açtırmak istiyorum fakat emin olamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tekrardan herkesi tebrik ederim.

• @MMT merhaba. Gelen mailde Schengen vize almamızın bizim sorumluluğumuzda olduğunu, konsolosluğun bu konuda yardımcı olmayacağını belirtmişler.

• herkese merhaba,öncelikle forumdaki herkese çok teşekkür ederim,burdaki bilgiler sayesinde dosya taşımayı öğrendim ve avusturya dosyamı kabul etti. case numarım 14 binlerde viyana 9 nisan tarihine randevu verdi.Schengen vizem olmadığı için hemen başvurmak için harekete geçtim.umarım herkes randevusunu alır.eğerki schengen randevum yetişmezse konsolosluk vize randevumu erteler mi bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

Dosyasını Schengen bölgesine taşıyan arkadaşlar bir dakika durmadan VFS’ den randevu alsınlar çünkü CN perine göre mülakata alacaklar önümüzdeki haftalarda. VFS Avusturya size randevu tarihini iki defa daha ücretsiz değiştirme hakkı verir. Seyahatinize en az 3 hafta kala Avusturya başkonsolosluğuna başvurunuzu VfS araciligiyla teslim etmenizde fayda var. Bir de tabii mülakat ve sağlık randevunuza göre seyahat planı yapmanız gerekeceği için acele etmeyin, zaman aşımı olmayan belgeleri toplayın. Acele etmeniz gereken konu VFS randevusudur. Unutmayın su anda iki ülke için uğraşacaksınız ve size vize (Schengen) vermek zorunda değiller bu nedenle özellikle geçen sene olan deneyimleri dikkatlice gözden geçirmenizde fayda var. Avusturya hükümeti bizim (DV2023) sürecimizden dolayı konuya hakim, geçen sene kadar zor olmayacaktır ama mesela finansal durumunuz çok önemli çünkü Avusturya sizin ABD için yeterli maddi kaynağınızı da sorguluyor… Bunun gibi örnekler var, eğer başka bir güçlü sebebiniz varsa başka ülkeden de Schengen alabilirsiniz @gucarslan in da belirttiği gibi, yeter ki yasal olarak orada bulunabilin. Hepinizin süreci su gibi geçsin.

• Dosyasını taşıyan herkesi tebrik ederim. Viyana bu sene de türklerin yüzüne güldü. Kanuni sad.

kanuni

• Yasaklı

@lumos Schgen için başvururken amerikan konsolosluğunda mülakatımız olduğunu belirtebiliyor muyuz ? Bunu belirtmek bizi halihazırda bir göçmen statüsüne sokup vize vermelerini zorlaştırmaz mı ?

• @mamudo Gerçekten taşıyanları görüp mail attınız ve hemen taşıdılar mı çok iyi olay tebrikler 🙂

• ⭐⭐

@Lifepark-0 Turistik vize ( multi ve sadece seyahat süresince, lütfen abartmayın onlar biliyor ne vereceklerini) talep ediyorsunuz, başka tip değil, vize dilekçenizde acikliyorsunuz su tarihte sağlık bu tarihte mülakatım var ve ilgili belgeler ektedir (ispatlayıcı) şeklinde. Bunu yanlış yapan arkadaşlar alamadılar vize. Lütfen ”danışmanlardan” da çok etkilenmeyin, hiç bilgileri yok bu konuda, emsaliz olan geçen sene bile çözdük durumu, o nedenle bu sene daha rahat olacaktır. Dediğim gibi ABD de yaşam yürütme şüphesi bulurlarsa maalesef ‘göçmenlik riski’ olduğunuz için vermeyebiliyorlar. Ya da başka ülkeden alıp gideceksiniz ve GC den hiç bahsetmeyeceksiniz.

• Selamlar Herkese,
    Bana da taşıyabileceklerine dair mail attılar ve hala ilgilenmem durumunda acil olarak geri dönüş istediler. umarım dosyam taşırım sonrası ijkinci basamak schengen.

• Merhaba, ben de mail attım fakat geri dönüş almadım maalesef. Dosya numaram current olmadığı için mi sizce?

• @misha90 evet aynen öyle oldu. Mailim hazırda bekliyordu zaten. Foruma yazan arkadaşları görünce hemen maili attım ve 5 dk sonra döndüler. Paylaşım kültürünü yaşatan, haber veren, bizlere destek olan, tüm arkadaşlarımıza ve forum yöneticilerine tekrar teşekkür ediyorum. Umarım süreç hepimiz için kolay geçer ve hayallerimize kavuşuruz.

• @lumos merhaba abd'de yaşam yürütme şüphesinden kastınız nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |