DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bende 2-3 gün önce 25 ülkeye mailler atmıştım bugün Viyana yüzümüze güldü. Dosyamı Viyanaya taşımayı onayladılar.

Schengen için bir sorum olacak, bilgili arkadaşlardan cevap verirlerse çok mutlu olurum,

Geçen ay schengen için birkaç adım atayım ve 6 ay-1yıl cebinde dursun demiştim ve almanya vize vize görüşmesine girdim,

16-19 mart arası 4 günlük multi Almanya vizesi verdiler 😞

Bu vizem varken olası bir 16 mart öncesi başka schengen ülkesinden randevu bulursam vize almada sorun yaşar mıyım? (Senin almanya schengen var daha gitmemişsin veya vizen bitince gel gibi vb.)

• @Sudenur-Meydan Gayet açık bir şekilde dile getirmiş arkadaşımız.
    Amacınız Amerika Göçmenliği ise vizesi olmayan arkadaşlar için, Schengen vizesi başvurusunda buna dair herhangi bir şüpheye yer verilmemesi gerekir. Tabii alternatif olarak background’ınıza güveniyorsanız, Amerika göçmenliğinden bahsetmeden Schengen vize başvurunuzu yapmanızdır. Sizlere uygun olan seçenek ile ivelikle randevu işlemlerine başlamalısınız. Geçen senelerde Viyana’da mülakata giren arkadaşların deneyimleri sizlere yol gösterecektir.

• @ugursway teşekkür ederim açıklamanız için

• @Lifepark-0 Tam olarak aynı durum değil ama kendi tecrübemi paylaşayım. Schengen başvurumda Greencard talihlisi olduğumu ve işlemleri tamamlayıp Amerika'ya gidebilmek için Türkiye'ye geri dönmek zorunda olduğumu dolayısıyla Almanya'da göçmen olmak gibi bir niyetimin olmadığını belirtmiştim. Yani Amerika'ya gidecek olmanız Avusturya'da kalmayacak olmanızı ispatlayabilir. Kendi tecrübeme dayalı, şahsi fikrimdir.

• Yasaklı

Vfs globalde giriş yapmaya çalışırken boş alanları doldurunuz hatası alıyorum. Yaşayıp çözümü olan var mı acaba ? Tüm yerler dolu ama sürekli boş yerleri doldurunuz diyor

• Selamlar herkese, ben de Viyana konsolosluğundan bugün itibarıyla geri dönüş aldım. Açıkçası taşıma talep ettiğim ilk ve son konsolosluk oldu. 4 gün önce mail atmıştım başta kabul edemeyeceklerini söylemişlerdi. Aslında bana dosya taşımakla hala ilgilenip ilgilenmediğimi sordular ve tekrar dosyamı taşımak istediğimi söyledim. Şuan resmi olarak taşındı mı taşınmadı mı pek emin değilim herhalde tekrar bilgilendirirler. Hiçbir şey belli değil tabi ama en azından bu süreç için bir adım daha atmış olduk. Herkes tavsiyeleri için başta @gucarslan Bey, forum yöneticileri ve bilgi veren forum üyelerine teşekkürü borç bilirim. Şimdi asıl mesele shengen almakta. Bu konuda da burayı takipte kalıp bir gelişme olduğu taktirde kendi adıma güncel gelişmeleri aktaracağım.

• Arkadaşlar, Schengen vizesi alamazsam dosyamı Viyana'dan taşımak mümkün mü? Geçen senelerde taşıyanlar oldu mu?

Teşekkürler.

• @Lifepark-0 boş randevu görüyor musunuz?

• Avusturya'ya baktığımda boşta sadece arkadaş vizesi için boşluk gördüm bir adet acaba başka ülkelerden geçiş yapan oldu mu ? Bir taraftan mülakat deneyimlerini okumaya çalışıyorum.

• @merve26 Merhaba. Siz de mi bugün mail atıp dosya taşıdınız acaba? Mülakat gününüzü nasıl öğrendiniz mail mi geldi?

• Yasaklı

@melikemim hayır hepsi doluydu

• @lumos Merhaba. Bu bahsettiğiniz Schengen vizesi için sanırım değil mi? Yeşil pasaport sahiplerinin VFS ile irtibata geçmesine gerek yok sanırım.

• Yasaklı

@MMT ben diş hekimliği son sınıf öğrencisiyim. Ondan dolayi geri dönüş açısından sorun olacagini sanmiyorum cunku hali hazirda hala okuyor gorunuyorum ama düzenli bir maaş gelirim olmadığı için kabulde sorun yaşayabilirim düşüncesindeyim. Daha önce reddedilmiş bir schgen başvurum var 😕

• ⭐⭐

@Lifepark-0 ABD göçmenliği için okurken bu işlemi yapıyorsunuz, düşündüğünüz gibi değil, sonuçta gitmek gibi bir niyetiniz var onu söylemiş oluyorsunuz. O zaman bu kişi ABD’e niye gidiyor okulu varken der, detaylara bakmaz. Garanti değil yani hiç bir şey. Mutlaka B planınız olsun Schengen için. Schengen reddiniz son 6 ay içindeyse, her hangi bir reddiniz varsa belirtmek zorundasınız bu arada, özellikle gelir ve/veya finansal kaynak sağlam olmalı…

• burada paylaşan arkadaşlara teşekkür ederiz. biz de paylaşımı görüp, viyana'ya dosyamızı taşımış olduk. geçen sene de bu zamanlar viyana ortamı hareketlendirmişti. taşıyanlara schengen sürecinde kolaylıklar.

• ⭐⭐

@Sudenur-Meydan Herhangi bir Schengen ülkesinden Avusturya’ya geçiş yapabilirsiniz tabii önemli olan sürenizin buna uygun olmasıdır. Bu kural bütün Schengen ülkeleri için geçerli.

• @mamudo ben geçen haftasonu mail atmıştım 5 gibi kcc dosyamda randevu talebi aldığım ile ilgili mail attı green card sonuçlarının açıklandığı siteyi kontrol etmem söylendi baktığımda randevu tarihim görünüyordu sonrasında viyana mail attı evraklarımı paylaşacaklarını söyledi

• @merve26 Merhaba, Size randevu tarihi ile ilgili ekstra bir email daha mı geldi? Randevu tarihini sonradan bildireceklerini söylemişler bir çok kişiye

• @demireser Siz dosya taşıma durumunu düşünüyor musunuz?

• @ack evet bana ayrı bir mailde randevu tarihim geldi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

679

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.9k

| | | |