DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @madeby hangı bankayı kullanıyorsunuz bilemiyorum ama bankanızdan mevcut bakıyenızı usd cınsınden ne kadar ettıgıne dair bir belge alabılıyorsunuz.iş bankası halk bankası yapıyor ıkısını net bılıyorum.ziraat bankası yapmıyor.ama mulakata gırmeden once mevcut kur fıyatıyla dolara cevırın ve ne kadar paranız var dıyınce sozel olarak usd cınsınden soylersınız.belgelerı de yanınızda goturun tabı.

• Var mı bir hareket arkadaşlar 😂

• @melikemim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Var mı bir hareket arkadaşlar 😂

Yok

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @Oguzhanyesildag Ben kendim antikorlarima baktirdim ve dr randevusundan 2 gun once kizamik negatif cikinca yaptirmam gerektigini ogrenince kendim aile hekimine karma asi yaptirdim. Canli asi oldugu icin sorun oldu.Dr Ungan bunun dogru olmadigini ve Amerika'dan izin almasi gerektigini soyledi.Muayene etmedi ve 1 hafta sonra izin alinca raporumu alabildim. Benim asi icin tavsiyem dr randevunuzdan 1 ay once aile hekiminize ya da baska bir doktora bu asilari yaptirabilirsiniz. Biz aile hekimine gene dr randevusundan 35 gun once tetanozu da yaptirmistik. Daha sonra esime de bana da karma asi (bana aile hekimi yapti) hepatit b , influenza ve varicella yapti Dr Ungan. Bu asilari aile hekimi ucretsiz yapiyor. Hepatit B parali olabilir. Ama tercih size kalmis. Kesin bunlari yapiyor 40 yas civarina eger bir saglik sorunu yoksa tabi. Siz de 1ay oncesinden yaptirip hazirlikli olabilirsiniz. Covid ayrica yaptirmistik zaten onu da randevudan once. Ama onun 12 ay icinde yapilmis olmasi gerekiyor. Son 1 ayda da yapilmasinda sorun yok.

• Arkadaslar merhaba, esimin sag alt kosesi biraz yirtik pasaportuna vize basilacagina dair umudumu kaybettim artik 🙂 dolayisiyla mulakat gununden sonra hemen Rusya’ya gidip yeni pasaport alacak, onu konsolosluga kargolayagiz buyuk ihtimalle. Konsolosluk tamam, sizce saglik raporu icin unganlarda o pasaportu kabul edecekler mi? Bir fikri olan var mi?

• Arkadaşlar selam. Bizim mülakatta göstermemiz gereken belgelerin hepsinin yeminli tercümanla ingilizceye çevrilmiş olması gerekir mi? Bir de bizim almamız gereken bir üniversite diploması var fakat farklı bir şehirde olduğu için git gel yapmamız biraz zor, e devletten alınan diploma aslı yerine geçer mi?

• @CANBILBEY bir diger mesele, evlendikten sonra esim Rusya konsolosluguna veya Rusyaya gidip evlendigimizi bildirmedi, ve soyadini degistirmedi. Dolayisiyla suan pasaportundaki soyadi neyse o var tum evraklarda. Bunla alakali tecrubesi olan var mi? Ben iyisi hic kurcalamayalim kartlari alalim sonra hallederiz o isleri diyorum.

• @CANBILBEY Hocam aynı kararsızlığı ds 260 formunu doldururken ben de yaşadım. Türk medeni kanununda kadın evlendikten sonra eski pasaportu isim soy isim değişikliği sebebi ile geçersiz sayılıyor, o nedenle biz eşimin ds 260 formuna pasaport bilgilerini yeni pasaportunu aldıktan sonra ekleme kararı aldık. Ülkeler farklı olduğu için işleyiş farklı olabilir. Okyanusu geçip derede boğulmanızı istemem. Tavsiyem nüfus müdürlüğü veya ihtimal varsa konsolosluk ile iletişime geçmeniz olur.

• @yusufalak çatladım artık 😂

• @melikemim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak çatladım artık 😂

Yat yat ben öyle yapıcam 🙂 bugün zor artık bence 🙂

Sleep

• @Hanhun cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Biz las vegasta evlendik, evlilik sertifikamiz abd’den. Konsoloslugun buna takilacagini zannetmiyorum, sonucta soyadini değiştirip degistirmemesi kendi karari. Nevada’dan aldigimiz evlilik sertifikasinda apostil olmadigi icin Turkiyede isletemedik evliligimizi ve eylul ayinda Turkiyede tekrar evlendik. Iki tane evlilik sertifikam var yani. Pasaportu Turk pasaportu olmadigi icin, Turkiyede veya Abdde yapilan evliligin baska bir ulkenin pasaportunu iptal edebilecegini zannetmiyorum ki baska ulkere giris cikis yaptik bu pasaportla. Buradaki tek problem pasaportun kosesini kopek isirdi ne yazik ki, kopekler pasaport yemeyi cok seviyor 🙂

• @KEMALAKKAYA tatlı bir heyecan olsa gerek "Ankara'dan mülakat almayı beklemek" Sizin en azından bir umudunuz var. Kaybetmeyin. Bu ay gelmezse önümüzdeki ay gelecektir ( E gelsin bir zahmet )

Bize halimize şükretmek öğretildi hep bakın benim cn 20binde oturumsuz dosya taşımak için çırpınıyorum. Çırpındıkça batıyorum. AOS ihtimalim de sıfır üstelik. Ya talihli olmasaydım buna da şükür diyorum. Karınca misali varacağım meçhul bir yolda yolun tadını çıkarmaya çalışıyorum. Tavsiye ederim. Uzun lafın kısası bu hafta sonuna kadar umarım beklediğiniz o maili alırsınız 🤞🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkansn forumda defaatle cevaplanmış bir soru.
    lütfen ilgili başlıkları inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY ilgili hasar pasaportunuzun kişisel bilgilerini içeren kısmında mı?

• @zge Merhabalar Ankara'nın azizliğinden hepimiz nasibimizi alıyoruz ne bir eksik ne bir fazla.
    Herkesin derdi kendi sırtındaki yükü kadar,
    Umarım en erken şekilde AOS yapıp, en kısa sürede vizenizi alıp, yeni hayatınıza başlarsınız.
    Tüm bekleyen arkadaşlarımızla beraber her şeyin en iyisi olur.

• @gucarslan tum pasaportun, tum yapraklarin sag alt kosesi 1cm yirtik. Bilgiler veya fotograf hasarli degil, okunuyor. Gumrukteki scannerlar okuyor ama en son dubaiye giderken ne oldu bu pasaporta diye polis vs ugrastirdilar ama gectik. Turkiyeye girerken ise hoc problem yasamadik polis pasaportu cihaza okuttu ve gectik.

• @CANBILBEY havalani memur arkadaşlara sordum sizin için, bu pasaportun size sıkıntı çıkaracağını söylerler

• @hsn-kartal cok tesekkur ederim ilginiz icin illa ki problem cikaracak 😕 yeni pasaport alacak esim ama mulakattan hemen sonra gidecek, suan imkani yok yetismez. Konsoloslukta vize basmakta ve unganlarda problem olur mu bu pasaport diye merak ediyorum. Tum forumu aradim, kimse boyle bir pasaportla mulakata gitmemis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY üzerine bir fincan kahve dökülmüş pass'a dv basılmıştı ama; bu biometric kısmı hasar görmüş bir pass.
    konsolosluğun bu pass'a vize basacağını hiç zannetmiyorum.

Benzer Başlıklar

• 3152
  • 7344
  • 1250
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

68

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |