DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Duygu-Çelik 3 hafta sonra bu epostayı aldım 5 şubatta eveaklarım teslmi edildi..

• @justmansam teşekkürler hocam ancak DQ olduğumu belirten bir ifade yok epostada diğer hocama o şekilde gelmiş. ondan tereddüt yaşadım acaba DQ oldum mu diye.

• @Hilal-2 kargoya verdikten sonra evrakları ilk gelen epostada bunları mı dedi size hocam

çünkü benim epostada sanki "aldık" evrakları diyorlar

This case is now documentarily qualified. **ifadesi yok acaba siz de önce başka bir eposta aldınız mı yoksa evrak yollatyınca direkt yazdığınız eposta mı geldi ilk ve tek mail olarak NVCden?
    teşekkürler tekrardan

• @nimble Bu söylediğinize katılmıyorum. I 140 dilekçemde ve avukatın bana yazdırdığı "proposed statement of endeavor"da ne söylediysem mülakatta da onu söyledim. Endüstri veya akademinin hangisinin ulusal çıkarlara daha uygun olduğu öznel bir mesele. I 140 dilekçenizde zaten yapacağınız şeyin ulusal çıkarlar lehine olduğunu savunuyorsunuz. Mülakatta bu konu tartışılmıyor. Sadece son kez ne yapacağınızı beyan ediyorsunuz. ABD'de NIW kategorisinde yeşil kart alanların çoğu endüstride çalışıyor zaten.

• @Burak-Aslan bence "industry" ifadesi research center lar için de geçerli..Teaching değil industry "research industry"

• @begumm onlar size biz postanızı aldık diye bir mail atmazlar, onunla uğraşmazlar. Dökümanınız ulaşınca inceleyip DQ mu incomplete mi onu bildirir. Ben sadece bunu aldım evraklarımı yolladıktan sonra. İSterseniz avukatınıza bir sorun sanırım hala avukatlaydınız o NVC ile temasa geçip öğrenir en doğrusunu.

• @justmansam size de aynı içerik mi epostada geldi?

• @begumm Evet aynı. NVC açık ve net bir şekilde gerekli belgeleri aldığını ve mülakatınız için Ankara'yla çalışmaya başladığını belirtiyor. Yoruma kapalı.

• @begumm hocam industry ifadesi burada özellikle biyoloji alanında özel şirketler olarak anlaşılıyor, ve orada makale basmak gibi bir maksattan ziyade şirketin geliştireceği ürün vs. için araştırma yapılıyor. Research industry fazla geniş bi kavram, makine endüstrisi, silah endüstrisi gibi tabirlerle mühendislik için daha uygun olabilir. Ben nacizane fikrimi belirttim, @Burak-Aslan siz zaten aldınız hocam bir riskiniz kalmadı bu açıdan tekrar hayırlı olsun 🙂 Ulusal çıkara uygunluğu da maalesef yayın ve atıfla "nesnelleştirmeye" çalıştıkları için dikkatli olmak gerek, yoksa herkes kendince faydalı olduğunu düşünür muhakkak ama ispatı gerekir.

• @Hilal-2 evet EB-2 NIW benim de ama AOS bekliyorum.

• @justmansam evet, tek kafamı karıştıran travel state gov uzantılı web adresinde de NVC nin documents çomplete diye bildirmesi ifadesini görünce buradan sormak istedim. İnşallah randevu da çabuk olur hepimize bol şans.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   B begumm 

• arkadaşlar EB1A için de mülakat süreleri aynı mı? EB1A olsa da EB2 olsa da aynı mülakat süreleri mi bekleniyor?

• @pointcloud belli değil net period lar yok ama Şubat ayında, şubat 2024, ağustos 2022 PD si olan bir hoca mülakata girdi sizin 2025 yazı en erken interview tarihî bence

• benim (EB2 NIW) en az 2-3 senem var şu anda :). PD current olması 2 seneyi bulur. üstüne bir de interview sırası. Bu kadar uzun süre beklememek adına bir de EB1A başvurusu yapasım var. O yüzden soruyorum aslında. interview süresi EB1A olsa da 1-1.5 yıl mı diye merak ediyorum.

• @pointcloud bence current olmanız 3 yılı bulmaz:) 2 yıl taş çatlasa 🙂 Gücünüz varsa neden olmasın, sanırım onun interview bekleme süresi gördüğüm kadarıyla daha kısa.

• Bu ileti silindi!

• Sanırım mülakat alma açısından bir farkı yok. Benimkisi EB1A ve Ağustos ayından bu yana bekliyorum.

En mantıklısı turist vizeniz varsa concurrent filing yapmak.

• Ben de NVC eksik evrak isteğini şubat 28 de yolladım hala DQ olmayı bekliyorum dönüş yapmaları uzun sürüyor mu bilen var mı ?

• @pointcloud Merhaba. EB1 ile daha hızlı olacaktır. Visa bulletin e baktığınızda eb2 de retrogression (gerileme) nedeniyle 2023 başındaki başvurular current iken eb1 de tüm başvurular current. Yani EB1 ler başvuruları NVC tarafından onaylanır onaylanmaz mulakat sırasına giriyorlar ama diğerleri öncelikle retrogression nın ılerlemesi yada sona ermesini beklemek durumundalar.

Bununla birlikte başvuru ve sonrasında yerine getirilmesi gerekli kriterler açısından farklılıklar var. Değerlendirmek için USCIS in sitesini inceleyebilir yada bir avukatla görüşebilirsiniz.

Şimdiden iyi şanslar diliyorum.

• @dil merhaba aslında prosedürü ve kriterleri biliyorum. Benim sormak istediğim aslında tamamen consular processing (NVC sonrasında) bir fark oluyor muydu. PD + DQ sonrası, konsolosluğun interview ayarlama süresinde. EB1A onaylandı, NVC'de herşeyi tamamladık. sonra yine 1-1.5 sene bekleyecek miyiz? yoksa E1 vize interview'ları da E2 interview'larından hızlı ilerliyor mu mesela?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

54

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.7k

| | | |