DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serapp anladım. inşallah olumlu olur da , ne kapatmakla uğraşırım nede farklı bi yer bulmakla...

• @gucarslan hahaha cok guldum😂😂 tesekkurler gucarslan bey cok net bir cevap oldu😂 insan bu kadar yaklasmısken hayallerıne bir sorun cıkacak diye korkuyor herseyı en ince ayrıntısına kadar sormak ıstıyor herseyı bazı sorularım cok sacma farkındayım kusura bakmayın🙏🏽🥹🥲

• @gucarslan hahahahahahaha

• Selam herkese, forumu araştırdım ama henüz göremediğim için soruyorum. Yurt dışında oturumu olmayıp dosyasını taşıyabilen oldu mu bu sene?

• @guroltr Henüz olmadı diye biliyorum

• Herkese selamlar,
    Mülakat yaklaştıkça heyecan ve sorular artıyor 🙂
    Ben askeri personelim ve aktif görevdeyim, dolayısıyla askerlik belgemi edevletten alamıyorum. Sanırım görevli olduğum birliğimden almam gerekiyor, aldıktan sonra bu belgeyi ingilizce tercüme ettirmeli miyim bu konuda bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keyifteyiz evet ettirmelisiniz.
    mülakatta bol şans.

• @gucarslan hızlı dönüşünüz için çok teşekkürler.

• Selamlar,

Konsoloslukta mülakat görüşme ücretini eski basım şeritsiz dolar ile ödeme yapan oldu mu?

Yada eski basım dolar ile ödeme alırken bu para eski mühabeti yapıldı mı hiç?

Bugün döviz bürosundan döviz alırken oradaki kişi ile böyle tartışma yaptık. Personele göre şeritsiz dolarlar tedahülden kalkmış. Abd de bu para ile sıkıntı yaşarsın gibi bir tartışma yaptıkda. (Konsoloslukta benzer olabileceği düşüncesi ile)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak eski yıllarda bir arkadaş vardı, "mülakata terlikle gitsem olur mu acaba?" diye sormuştu bir gün.
    sonra "sıcakta şort giyiyorum ben, konsoloslukta sıcak olur pantolon giyemem" demişti.
    bunları dert ederken kendine eksik evrakla gitmiş mülakata, sonra AP'ye kaldı.

öyle işte..

• @gucarslan hocam terlik yada şortu normal hayatımda da hiç giymedim. Sanırım mülakatta da giymem.

Ödeme sırasında sahte/geçerliğini yitirmiş vb para durumu olan oldu mu diye merak ettim. Olma ihtimalinin çok düşük olduğunun farkındayım hatta hiç sorun çıkmadığınıda düşünüyorum. Birinci önceliğimizin mülakat almak ve eksiksiz evrak ile mülakata girmeye çalışmak olduğununda farkındayım.

Bunlar çok ufak tefek konular haklısınız. Ama denizi geçip derede boğulmamak adına sormuştum.

Açıklama için teşekkürler.

• @yusufalak ben de aynı psikolojideyim şuan..😅🥹

• @yusufalak elinizdeki eski tip dolarları bankamtikten yatırıp gişeden çekerek yenileyebilrsiniz 😃

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar herkese tekrar merhaba.
    Gerçekten bu sürecin en zor kısmı beklemek 🥺. Aylardır geçmiş deneyimleri okuyorum ve halen daha bazı sorularıma cevap alamadım.

1- TC pasaportunun KKTC deki elçilikten alınmış olması sorun yaratır mı? Değiştirmeli miyim?
    2- KKTC vatandaşlığımı ben ds-260 formunda belirlemedim fakat geçmişte KKTC pasaportuna bile greencard çıktığını görüyorum. Bu konuyla ilgili ne yapmalıyım neyi yanlış yaptım? Konsolosluğa mail mi atayım? Yoksa gidince yüz yüze mi konuşayım?

Mülakatıma çok az kaldı ve gerçekten çok stresliyim. Bilen birilerinin ciddi anlamda yönlendirmesine ihtiyacım var…

• @rektinpeace

Hehehe bir bankamatikden yatır başka bankamatikden çek 🙂 diyorsun.

• @Busem-Ateş aylardir surecinizi imzaniza
    tasimamanizin bir nedeni var mi?

• @jtcarlos bende taşınmış görünüyor

• @Busem-Ateş ilk okudugum yorumda gorunmuyordu ama bunda gorunyor, pardon ☺️mulakatinizda basarilar diliyorum 👍

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

211

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |