Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @damladav amerikada Z4, TT gibi küçük 2 kişilik arabalar pek tutmuyor sanırım. Bu ikinci el olarak alacak biri için avantaj olabilir ama ileride nakite dönmek istediğinizde hemen satamayabilirsiniz.

Sayın @semavi 'nin sorunuza "bakımlı olan araba alınır" şeklinde yanıt vereceğini düşünüyorum 🙂 benim görüşüm de bu yönde..

• @damladav Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Sevgili arabadan anlayan arkadaşlarım. 2008 model iyi durumda Audi tt alınır mi? Yoksa Alman arabaları Amerika’da pişmanlık midir? :)) biliyorum çok genel soru ama herkes Alman arabaların tamir masrafı çok fazla diyor. Napalim hayalimiz de Audi tt yanı. Binmeden mi olelim? 😃

Kesinlikle ABD araba konusunda içinizde kalanların yaşanabileceği bir yer...

Allah aşkına kendinizi basit modellere hapsetmeyin böyle bir zevkiniz var ise ...

Bu tip kült araçların bakım maliyetleri yüksek olmaz. Genelde kaporta gibi malzemeleri biraz fazla olur... Hangi marka alırsanız alın özel araçlar böyledir... Mekanik olarak düzgün ise alın geçin ...

Ben chrysler crossfire almistim... Kazada pert ettim ama iyi ki o arabayı tecrübe ettim diyorum... Aklımda kalacağına garajında kalsın...

• @volkanu Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@damladav amerikada Z4, TT gibi küçük 2 kişilik arabalar pek tutmuyor sanırım. Bu ikinci el olarak alacak biri için avantaj olabilir ama ileride nakite dönmek istediğinizde hemen satamayabilirsiniz.

Sayın @semavi 'nin sorunuza "bakımlı olan araba alınır" şeklinde yanıt vereceğini düşünüyorum 🙂 benim görüşüm de bu yönde..

Aslında burada ufak bir ekleme yapabilirim... Mesajı şimdi farkettim...

Amerika tek kapı hatta 2 kişilik araç cenneti... Neden mi
    ..

Her evde 2-3-4 araba var. Bir çok arabanın sadece sol ön koltuğu kullanılıyor. Hal böyle olunca bir çok kişi spor arabaları tercih ediyor. O nedenle yollarda aşırı derecede bu tip araçlara rastlıyoruz... Hatta bazı modellerde aracın tek kapısı tutuluyor yada daha yüksek fiyata satılıyor...

Bende yeğenimin mx5i vardı. Satarken çok zorlanmadıgim gibi 2001 model arabayı 3bin civarına sattım. Aslında crossfire varken de bir kaç kişi istemişti ve keyifijk alayım diye satmamistim. Sonra satma kararı aldım. Bir üyemize anlaştık fakat 15 dakika sonra kaza yapmıştım 😞

Sonuç olarak ...

Bakımlı ise alınır :)))))

• Teşekkür ederim. Bende tek kapı araçları sık görüyorum hatta TT de sık gördüğüm araçlardan. Tek kapı araçla çocuğunu okuldan almaya gelen de var. Ne kadar kullanmak istediğinize bağlı bence :))

• İyi Günler @semavi Bey

Allah aşkına kendinizi basit modellere hapsetmeyin böyle bir zevkiniz var ise ...

Piyasada satışı olmayan bir aracı Raptor şasisi üzerinde toplamak istersek kaporta için ne kadar bir meblağ gerekir tahmininiz var mı?

• @smyael evet satiyorlar. yaklasik dort sene once Hertz den araba aldim. Bana en yakin olana gittim, deneme surusu yaptim sectigim bir kac araba ile. Sonra birine karar verdim ve aldim. Cok memnunum. Herseyi Hertz halletti. O zaman green kartimda yoktu, tourist vizesi ile yapmistim. Hala kullanmaya devam ediyorum.

• @funda-çırak-kinli çok teşekkür ederim cevap için.. bende biraz baktım da 20bin mille'larda çok gördüm.. fiyat olarakta mantıklı gibi duruyorlar.. taksit de yapıyorlarsa çok iyi bence..

• @ehehehe Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

İyi Günler @semavi Bey

Piyasada satışı olmayan bir aracı Raptor şasisi üzerinde toplamak istersek kaporta için ne kadar bir meblağ gerekir tahmininiz var mı?

@ehehehe Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

İyi Günler @semavi Bey

Bu tarz bir projeye girdiğinizde ustayı bulmak mesele... Özel işleri yapan ustalar da gerçekten özel paralar alıyorlar... Yani usta bulmak mesele... Fiyat vermek ayrı bir dert. O yüzden insanlar do it yourself olayına giriyor böyle hobilerde...

• Piyasada satışı olmayan bir aracı Raptor şasisi üzerinde toplamak istersek kaporta için ne kadar bir meblağ gerekir tahmininiz var mı?

Bu tarz bir projeye girdiğinizde ustayı bulmak mesele... Özel işleri yapan ustalar da gerçekten özel paralar alıyorlar... Yani usta bulmak mesele... Fiyat vermek ayrı bir dert. O yüzden insanlar do it yourself olayına giriyor böyle hobilerde...

Teşekkürler. Meksikalı ustalarda kurtarmıyor demek

• ⭐⭐⭐

Carvana markası ile online araç satışı yapan firmaya göz atabilirsiniz.

Aracı isterseniz evinize teslim ediyorlar veya bazı noktalarda kurulan otomat cihazlarından alabiliyorsunuz.

• 7 gün ücretsiz deneme süresi
    • Araç kredisi sağlamaları
    • Minimum kredi Skoru gereksinimi bulunmaması (Sadece $10.000 -yıllık- gelir istenmesi)
    • Araçların 150 noktadan kontrol edilmiş olması

Gibi avantajlı olabilecek vaatleri mevcut.

Carvana.com

Bu link ‘te Carvana hakkında bir incelemeye ulaşabilirsiniz

alt text

alt text

• ⭐⭐

@freeworld 10.000 dolar aylık gelirden mi bahsetmiyoruz değil mi? 🙂

• ⭐⭐⭐

@edelweiss Hayır, yıllık gelirden bahsediliyor.

• ⭐⭐

@freeworld O zaman müthiş. Acaba kredi faiz oranları falan mi yüksek? Her şey bu kadar iyi olamaz sanki 😄

• ⭐⭐⭐

@edelweiss

Muhtemelen yüksektir. Pre-approval yapıyorlar, kredi skorunu etkilemeden.

• @freeworld Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Carvana markası ile online araç satışı yapan firmaya göz atabilirsiniz.

Aracı isterseniz evinize teslim ediyorlar veya bazı noktalarda kurulan otomat cihazlarından alabiliyorsunuz.

• 7 gün ücretsiz deneme süresi
    • Araç kredisi sağlamaları
    • Minimum kredi Skoru gereksinimi bulunmaması (Sadece $10.000 -yıllık- gelir istenmesi)
    • Araçların 150 noktadan kontrol edilmiş olması

Gibi avantajlı olabilecek vaatleri mevcut.

Carvana.com

Bu link ‘te Carvana hakkında bir incelemeye ulaşabilirsiniz

@FreeWoRLD Sistem güzele benziyor teşekkürler incelemekte fayda var. Credit score gene önemli gibi gözüküyor daha az bir taksit ödemek adına genede araştırmak lazım, daha kurumsal bir firma en azından güvenilir duruyor.

İnceleme sitesinde ödemeler için bir örnek verilmiş..
    Car: 2016 Mazda 3 iSport
    Price: $13,100 (46,437 miles)
    Down payment: $1,400

Credit score APR Monthly payment
    Excellent (780) 4.58% $388
    Good (680) 8.83% $413
    Average (630) 12% $433
    Below average (588) 16.63% $462

• Bu Carvana tam bir zehir bu nasıl birşey böyle aman allahım :)) .Ama görmedende araba alınmazki.Walmarttan manava pick up yapar gibi 🙂

• https://chicago.craigslist.org/chc/ctd/d/chicago-2017-dodge-grand-caravan/6782020479.html?lang=tr

örnekteki gibi bir fiyat bence çok uygun. aynı özelliklerde ki galeriler ve kiralama şirketleri 2000-3000$ daha pahalı gördüğüm yerler de oldu. en azından 2-3 yıl sorunsuz binebileceğiniz bir tür araç olur ve de 50k mille altı..

bu arada ben Türkiye'den araştırıyorum fiyatlarını. örnekler de verebilirim galerilerden istenirse. oradaki arkadaşlar daha iyi bilirler benden kesin..
    mesela gitmeyi planladığım yerdeki büyük bir galeri aynı donanımlarda ki başka bir örnek..

https://www.gateschevyworld.com/VehicleDetails/used-2017-Dodge-Grand_Caravan-GT_Wagon_Fleet-Mishawaka-IN/3282335093

• @freeworld bu siteyi ben de duydum araştırmalarımda ancak sitesine maalesef türkiyeden giremiyosun. Sadece usa diye uyarı alıyosun. Gerçi ben telefondan bakıyorum pc den denemedim hiç.

• @the-black-eagle craigslist de koyuyorlar.. gitmeyi düşündüğünüz bölgeyi seçin carvana diye aratın.. bölgenize en yakınındaki ilanlarını listeliyor..

• @smyael teşekkürler incelerim. Ancak Houston a gidersek zaten @semavi beyden alıcaz aracı.

Benzer Başlıklar

• 282
  • 9
  • 29
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |