DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @dpdemir bana mi cevap yazmak istediniz

• @Nailaysegul Evet size cevap yazmistim. Kendimi tag’lemisim. Pardon.

• @dpdemir teşekkür ederim. Aslinda geliri yeterli sponsorun sadece eşinin adı geçtiği icin 864a formu istendi. Dedikleri sekilde yukledik daha ne reddetmek durumu olur bilemiyorum bilgim yetersiz kaliyo

• @Nailaysegul tek sebep olarak bu formu mu soylediler size? Mailinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim. DS5535 formu gonderebilirler. Bu form, son 15 yil icinde calistiginiz is yerleri, yasadiginiz adresler, seyahatleriniz vs. ile ilgili bir form. Ek bilgi talebi. Name check veya security check’den AP’ye kalanlardan isteniyor. Pasaportunuz gelsin, durum netlesir hayirlisiyla.

• @dpdemir mail kutumuza baktik mailde gelmedi yarın ola hayrola

• Merhaba. Saglik kontrolunu yaptirdim. Daha once hic asi kaydim yoktu. 400usd civari odedim.

• @Nailaysegul, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@dpdemir mail kutumuza baktik mailde gelmedi yarın ola hayrola

Umarım pasaportunuz vize basılı halde gelir. Çok yıpratıcı ve sabır gerektiren bir süreç. En kötü haliyle kısa süreli gecikme olur ama netice itibariyle vizesinizi alacaksınız kesinlikle

• @notron Merhaba Aysegul Nail,
    ABD Dışişleri Bakanlığı Ankara Konsolosluğu, Vize başvurunuzla ilgili belgeleri Turkish Post kuryemize sunmuştur. Bu belgeler, kayıt sırasında seçtiğiniz kurye seçeneği ile gönderilmektedir.
    Paketin takip numarası şudur:....... . Bu bildirimi aldıktan sonra size ait gönderiyi sistem üzerinden takip edebilmeniz için 1 iş günü fazla sürenin geçmesi gerekebilir.

• Merhaba amerikaya giris yaptim arkadaslar. Sorunsuz bi sekilde gecemedim ama. Ilk giriste sizi cam bi odaya koyuyorlar (hemen hemen ilk gelen herkesi koyuyorlarmis) 10 dk bekledim sonra pasaportumdaki vizenin green cardi alana kadar green card olarak kabul gordugunu soyledi. Bu arsda SSN için ssa office den randevu aldim da burada anlatiyorlardi bulamadim…

• @yenibasladim siz ds260 formunda ssn istiyorum diye belirtmediniz mi? Henüz yeni girmişsiniz neden ofise gitmek istiyorsunuz? Bir gecikme söz konusu degil şuan bildiğim kadarıyla. En geç 2-3 haftada geliyor zaten ssn.
    Bazı arkadaslarda gecikme oluyor gidip numaralarini öğreniyorlar yada talep gozukmedigi için yeniden talepte bulunuyorlar.
    Ama talep var ve siz beklemeden gidip yeni talepte bulunursaniz işler karışabilir ve iki talep oldugu için daha fazla gecikme yaşayıp, gidip ofise bu durumu duzelttirmeniz gerekir. Şuan durumu tam bilmediğim için genel bir bilgi vermek istedim.

• @Nailaysegul aysegül hanım pasaportunuz gelince bilgilendirirmisiniz

• Merhabalar herkese.
    22 Kasım 2023 de DQ olmuştuk. Hala mülakat maili bekliyoruz. Sanırım en son eylül ayında dq alanlar için mülakat yapıldı.
    Bu sıralarda haber alanlar var mıdır?
    Beklemekten çok yorulduk 😞

• @ikose haftaya mülakat maili almanız muhtemel.

• Yesil bir kağıtla pasaportum geri geldi i864-a belgelerini gondermistim şuan benden istenen irs tax transcript isaretlenmis joint sponsor isaretlenmis

• @Nailaysegul nispeten iyi haber. En azindan evraklarinizi eksiksiz gonderdiginizde sureciniz tamamlanacak. 221 (g) yani sadece Administrative processing isaretli kagitla gelmis olsaydi, o zaman koca bir belirsizlik sizi bekliyor olacakti. Su an 8 aydir icinde oldugum durum bu.

• @Nailaysegul aynı problem bende de var 😞

• @dpdemir off allah yardımcınız olsun inşallah nasil yıpratıcı bi durum

• @dpdemir merhaba. sizin AP olma sebebiniz nedir? Mümkünse belirtebilir misiniz?

• @dpdemir neden 221g oldu sebebini yazabilir misiniz teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |