Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @serel herkes sever diyemem ama biz gerçekten burayı sevdik☺️ Gelip görüp karar vermenizi tavsiye ederim 🙏🏻

• @dytmelek çocukların güvende olacağı huzurlu sakin bir yer bizim beklentimiz sizi instagramdan da takip ediyordum (hesapları dondurdum) çocuklu aileler için çok uygun bir yer gibi görünüyor... sayenizde haberimiz oldu 🙂 inşallah gelip görme imkanımız olur sizinle tanışmayı da çok isterim 🙂

• @serel, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek çocukların güvende olacağı huzurlu sakin bir yer bizim beklentimiz sizi instagramdan da takip ediyordum (hesapları dondurdum) çocuklu aileler için çok uygun bir yer gibi görünüyor... sayenizde haberimiz oldu 🙂 inşallah gelip görme imkanımız olur sizinle tanışmayı da çok isterim 🙂

Burası gerçekten de sizin beklentilerinizdeki gibi, çocuklu aileler için çok uygun bana göre🙏🏻 iklimi de güzel ne çok soğuk ne çok sıcak 👍🏻 gelirseniz tanışırız mutlaka🙏🏻🙏🏻☺

• @tolgasatir @dytmelek biz de aynı tur güzergahını ocak ayının son haftasında yapmayı düşünüyoruz. Umarım herşey herkesin gönlüne göre olur

• houston downtown nasil bir yer ? sizce downtown/the heights ve inner circle bolgesinde oturmak mi yoksa suburblarda mi ? bekar biri icin para onemsiz it ci ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor IT olarak Austin tarafına ikinci silikon vadisi kuruluyor bence o tarafa yönelmelisin

• Önemli herhangi bir aksi durum olmazsa, Mart ayı gibi Abd'ye gelmeyi planlıyorum. Daha önce Miami tecrübem olduğu için yine bu bölgeye gelip E2 için araştırma yapacağım.
    Şu anda avukat ile anlaşma aşamasındayız ( şirket kurulumu ) sonrasında her şey tamam olduktan sonra artık banka hesabı açmak için giriş yapacağız.
    Henüz E2 için uygun bir işletme bulamadım, zaten bu işler uzaktan gidip yerinde görmeden tecrübe etmeden olacak işler değil gibi.
    Mart'ta giriş yaptıktan sonra bize 1-2 ay (belki biraz daha fazla) işletme bulma için süre kalıyor, bu sürede daha önceden belirlediğim işletmelere bizzat gidip gözlem yaptıktan sonra değerlendirme yapacağım. ( dileyen olursa gezeceğim bölgelerde sizlerin işine yarayacak bilgiler de edinip sizinle paylaşabilirim )
    Bu forumdan edindiğim, işime yarayacak bir çok bilgi oldu. Ben de yeri ve zamanı geldiğinde dilim döndüğünce sizlerle deneyimlerimi, yaşadıklarımı ve söylediğim gibi uygun olması durumunda sizlerin edinmek istediği bilgileri de paylaşmaya çalışacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CVera aşağıdaki sitelerden devredilen şirketlerin listesini görebilirsin

www.businessmart.com

www.businessesforsale.com

• @ayvalik10 bilgi için teşekkürler. Bir kaç tane de ben yazayım takip ettiklerimden, belki birilerinin işine yarayabilir.

www.loopnet.com
    www.bizbuysell.com

• @CVera, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Önemli herhangi bir aksi durum olmazsa, Mart ayı gibi Abd'ye gelmeyi planlıyorum. Daha önce Miami tecrübem olduğu için yine bu bölgeye gelip E2 için araştırma yapacağım.
    Şu anda avukat ile anlaşma aşamasındayız ( şirket kurulumu ) sonrasında her şey tamam olduktan sonra artık banka hesabı açmak için giriş yapacağız.
    Henüz E2 için uygun bir işletme bulamadım, zaten bu işler uzaktan gidip yerinde görmeden tecrübe etmeden olacak işler değil gibi.
    Mart'ta giriş yaptıktan sonra bize 1-2 ay (belki biraz daha fazla) işletme bulma için süre kalıyor, bu sürede daha önceden belirlediğim işletmelere bizzat gidip gözlem yaptıktan sonra değerlendirme yapacağım. ( dileyen olursa gezeceğim bölgelerde sizlerin işine yarayacak bilgiler de edinip sizinle paylaşabilirim )
    Bu forumdan edindiğim, işime yarayacak bir çok bilgi oldu. Ben de yeri ve zamanı geldiğinde dilim döndüğünce sizlerle deneyimlerimi, yaşadıklarımı ve söylediğim gibi uygun olması durumunda sizlerin edinmek istediği bilgileri de paylaşmaya çalışacağım.

E2 den anlamam, ilgilendigim bir kol degil lakin eger kafanizdan tir isi geciyorsa, serkan yurekli yada mehmet uzun yada onlarin ayakcilari ile sakin calismayin.

• Yasaklı

@denizci10 birileri online olmuş forumda. Yaz bişeyler şuraya da okuyalım. 😂

• ⭐⭐

@hasanmakinaci, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

E2 den anlamam, ilgilendigim bir kol degil lakin eger kafanizdan tir isi geciyorsa, serkan yurekli yada mehmet uzun yada onlarin ayakcilari ile sakin calismayin.

Neden, bilgi verebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG ne yazalım kardeşim. Yardım isteyen kişilere bilgi veriyoruz elimizden geleni yapıyoruz. Daha ne yapalım. Houston'ı buz tuttu. 2 günlük zorlu bir sürece giriyoruz. Marketler boş yollar buz tutmuş evde tıkıldık kaldık.

Houston'a gelecek kişilere E2 için güzel işletmeler bulma işine başlıyoruz. Yakın zamanda bununla ilgili yeni bir iş planı açıklayacağım. E2 için ben dükkan işini tavsiye ediyorum. Çünkü tır gibi işletmelerde tırınız çalıştıkça mili artacak ve piyasası azalacak. Yani mesela 300bin milde 80bin dolara aldığınız tırınızı 500bin mil yaptığı zaman 60 bin dolara satabilirsiniz. Ama 15bin dolar ciro yapan dükkanı 60bin dolara aldığınız zaman cirosunu 1 yıl sonra 25 bin dolar yaptığınız zaman dükkanı 85-90 bin dolara satarsınız. Yani ciroyu artırırsanız değeri artacak ve satarken daha çok paraya satabileceksiniz. Ben ondan dükkandan yana tavsiye veriyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 şahsi fikrim öncelikle kendinize o bölgede bir bussiness broker veya real estate bulun. Çünkü iş yeri bulmanız bir anlam ifade etmeyecek real estator sizin için orayı inceleyecek ve rapor verecektir. Ayrıca sizin için kira sözleşmenizi ve diğer evrakları hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Zaten siz kendisine para vermeyeceksiniz. Genelde satan kişiden komisyon alacaklar.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Ping-PONG ne yazalım kardeşim. Yardım isteyen kişilere bilgi veriyoruz elimizden geleni yapıyoruz. Daha ne yapalım. Houston'ı buz tuttu. 2 günlük zorlu bir sürece giriyoruz. Marketler boş yollar buz tutmuş evde tıkıldık kaldık.

Houston'a gelecek kişilere E2 için güzel işletmeler bulma işine başlıyoruz. Yakın zamanda bununla ilgili yeni bir iş planı açıklayacağım. E2 için ben dükkan işini tavsiye ediyorum. Çünkü tır gibi işletmelerde tırınız çalıştıkça mili artacak ve piyasası azalacak. Yani mesela 300bin milde 80bin dolara aldığınız tırınızı 500bin mil yaptığı zaman 60 bin dolara satabilirsiniz. Ama 15bin dolar ciro yapan dükkanı 60bin dolara aldığınız zaman cirosunu 1 yıl sonra 25 bin dolar yaptığınız zaman dükkanı 85-90 bin dolara satarsınız. Yani ciroyu artırırsanız değeri artacak ve satarken daha çok paraya satabileceksiniz. Ben ondan dükkandan yana tavsiye veriyorum.

Ooooo mükemmel, hayırlı olsun abim.

Ya mart ta ya mayısta yanındayım. Benim evi beraber tutarız staging i de sen halledersin diye düşünüyorum.

Ikea mikea gezeriz biraz dimi 😂

Bir de araba almak lazım bana.

Bir şey daha lazım. Onu sen biliyorsun. 😂

Bir de yemek işi var. Ama merak etme çok rahatsız etmem. Akşamdaaaaaaaannnnn akşamaaa 😂

Arada Maya yı alıp gezmeye çıkarım. Kız tavlamaya 😂

Şimdilik bunlar yeterli. Aklıma geldikçe diğer şartlarımı da yazarım.

Kabul ediyorsan geliyorum. 😂😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG başımla beraber buyur gel kardeşim her zaman bekleriz.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Ping-PONG başımla beraber buyur gel kardeşim her zaman bekleriz.

Eyvallah Abi, saolasın. Zerre şüphem yok.

Orçun diye yazılır ADAM diye okunur. 😂

• @denizci10 80 bine aldığın tırı 60 bine satabilirsen iyi ben 50ye razıyım. 🙂 Burası da çok soğuk 2 haftadır ayağımızı okyanusa ya da havuza sokamadık, klima günde 1-2 saat anca çalışıyor. Eşim Türkiye'de kafe işletti, bir daha yapmam; ama bu tarz iş yeri devralmak isteyenler kesinlikle işi "iş geliştirme" olan business broker ile çalışsın.

Bir de Serkan Yürekli veya Mehmet Uzun ve yardakçıları ile çalışmayın diyen @hasanmakinaci arkadaşımızı dinlemek isterim, ne yanlışlarını gördü de bu şekilde yazdı. Bilelim de işi düşen ya da düşecek arkadaşları uyaralım.

• @EasternStar, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@denizci10 80 bine aldığın tırı 60 bine satabilirsen iyi ben 50ye razıyım. 🙂 Burası da çok soğuk 2 haftadır ayağımızı okyanusa ya da havuza sokamadık, klima günde 1-2 saat anca çalışıyor. Eşim Türkiye'de kafe işletti, bir daha yapmam; ama bu tarz iş yeri devralmak isteyenler kesinlikle işi "iş geliştirme" olan business broker ile çalışsın.

Bir de Serkan Yürekli veya Mehmet Uzun ve yardakçıları ile çalışmayın diyen @hasanmakinaci arkadaşımızı dinlemek isterim, ne yanlışlarını gördü de bu şekilde yazdı. Bilelim de işi düşen ya da düşecek arkadaşları uyaralım.

ben amerikan vatandasiyim ve +20 fazla bir suredir kendi companimde tircilik ile ugrasiyorum. piyasayi bilirim.

Mehmet uzun u taniyorum. kendisi 19 yaslarinda amerikaya gelmis, ilk once amcasinin pizza dukkaninda ise baslamis, amcasi tarafindan kacak olusu yuzunden tehdit ile calistirilmis, sonra orada parasini kaptiriyor. sahipsiz kaldi, ahiskalilar bunun elinden tuttu. ilk once araba tasima isini ogrettiler, birde hanim buldular buna, 10 yildir kendi halinde rgn lowboy yapip gidiyordu. Lakin uzun un narsist bir kisiligi var, eski kavgali oldugu turk trucker fatih yildirimin kurdugu lakin pek katilmadigi bir zelle telsiz programi vardi, burda herkezi kacirtti, almanci tircilar vardi, onlar ile kavgali oldu, serhan var san diago dan onunla kavgali oldu, herkez ile kavgaci olur, lafini gecirmeye calisir. tindir meraklisi, eve ugramaz, san diago ya gittiginde Tijuana da hayat kadinlari ile yaptiklarini en ince ayrintisina kadar anlatan biri. bir gun millete caka satar, diger gun hasta cocugu yuzunden demogi yapan biri.
    gel sana yemek ismarlayayim der, gittigi yerde ne varsa yer, koltugunun altina iki sise ickiyi koyar, binlerce bahaneden birtane bulup faturayi sana kitler.
    pandemi zamaninda isler cok iyi idi. aklindan tircilik gecmeyen biri bile tira girdi, buda bir kac tir aldi, pandeminin etkileri azaldigi bu gunlerde isler yolunda gitmeyince, 10 seneyi askin bir suredir tirsa calismaktan biktigi icin, eve gecmeye karar verdi, bos vakti cok oldugu icin insanlar ile calismaya basladi, emeksiz, alinteri dokulmeden kazanilan para tatli geldi. kendine cenk diye birini buldu, ortagi, onunla islerini goruyor.
    dogadaki her canli savunma icgudusu ile degisik alternatifler ariyor, mesela bir fil gunde 150-160 milage yuruyor su bulmak icin, sizlerde kendinize has muhtelif sebepler ile amerikaya gidiyorsunuz, statunuzu legalize etmek istiyorsunuz, bu arkadaslari buluyorsunuz, bunlar sizin etinizden sutunden derisinden ne koparirim diye hesap yapan adamlar.
    E2 den anlamam, kimseye bulasmadan yapabiliyorsaniz yapin.

Hic kimse bak sattigim yogurt eksi demez!
    Bu arkadaslar, Amerikaya yatirimci E2 vizesi alacagiz,seni amerikaya getirecegiz diye insanlarin agzina bal caliyorlar ve anlasma yapiyorlar. bir cok insanlar malesef sorgulamadan, yazilacak cok sey var, kisa geciyorum, adam para yolluyor, vizesi cikmiyor, paranin ustune yatmalar, aldigi Tir bozuluyor, Tirin ustune yatmalar, ayni tiri baskasina satmalar, Cok ucuk tir tamir masraflari ile karsilasmalar, double brokering dedigimiz, firmanin baska firmaya yuku satmasi, bu yuku yine E2 firmasina satmasi yada baska firmadan aldigi yuku daha dusuk fiyata E2 yatirimcisina kitlemeler, kisaca yuklerin firmalar arasinda birbirlerine pazarlanmasi ve en son bu yuk E2 yatirimcinin tirinin kucagina $1.20 den, $1.30 dan gecenin bir vakti team yukleri olarak yaptirilmasi. Hatta, yatirimcinin E2 vizesine sirf devam edebilmesi icin cebimden para koymaya devam etmek zorunda birakilmasi, tirin yag degisim parasini, tamir paralarini cebinden vermeye devam ettirilmesi, cunku tir gross yapmiyor! E2 yatirimcisi firmadan cikmak istediginde firmadan tehditler almasi, vizeni iptal ederiz diye, E2 yatirimcisinin duduklendigini(en kibar sekilde) bile bile sirf vizemde sorun cikmasin diye kulaginin ustune yatmasi gibi vs ucuk trailer ve dispach masraflari diye devam ederim uzun uzadiya.
    Tir sektorunde an itibari ile turlu turku rezilliklere sahit oluyorum, ratecon lar ile. Dolayli olarakta bu tir sektordeki ratelere yansiyor.

Tirciligin reklamini yapanlar, isleri bayagi abartiyorlar, kisilere duymak istediklerini soyluyorlar, duygusal ve saf turk milletide son zamanlarda suren turkiyenin muhtelif sorunlarindan dolayi ulkeden cikmanin yoluna bakiyorlar. ve ben yemedim al sen ye diye bu arkadaslarin laflarina kaniyorlar ve paralarini teslim ediyorlar.

mehmet uzun la is yapip parasini kaptiran, tirina kaptiran cok kisi taniyorum, telefonlarini verebilirim . onlar ile konusmak isteyen konussun.

gelelim serkan yurekliye, 5-6 senedir buralarda, ilk geldiginde muhtelif bir kac is yaptiktan sonra ohia base company energy trucking ile calisiyor, 1-2 sene tircilik oynuyor, baktiki tirla calismak zoruna gidiyor, bu arkadta insanlarin uzerinden ve emeginden istifade etmek isteyen biri, kubra adinda bir bayan buluyor evrak islerini takip eden, tir islerinede Nazif i buluyor. bunlar energy den gelen haftalik gross dan $1000 aylik komisyon kesip kalami hesabina yatiriyoruz, hem E2 vizen oluyor, hemde pasif income, cash flow masallari ile milletin agzina bal caliyorlar. tabi yersen.
    Bunlar yatirimcilarina energy nin yuklerini yaptiriyorlar, $1.20, $1,30 dan gece vakti team yuklerini size kaktiriyorlar, sizin niyetiniz vize, onlarin derdi size ucuza yuk tasitmak ve sizin tirinizi istedigi fiyattan yuku cektirmek istiyorlar.

bir tirin bedeli, onu satanla onu alan kisinin anlastigi fiyattir. lakin tir sektorundeki fiyatlar belirlenirken
    https://www.rbauction.com/myaccount/my-equipment?tab=watchlist

bu 2 sitedeki ayaga dusmus tir fiyatlari norm alan cok olur, 500 binde tirlar bu aralar $30-$40 binden gidiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@EasternStar Aynen öyle ben örnek verdim sadece. 1 yıl olmadı henüz bir arkadaşım restorant aldı 125 bin dolara şimdi 180 bin dolara satacak teklif verdiler. Bunu tırda yapamazsınız.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 16
  • 8
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |