DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kevin-Kingston merhaba, umarım kısa sürede çözümlenir bu belirsiz durumunuz.
    Ben gönderdiğim evraklarımı kontrol ettim şimdi.
    Sabıka kaydı için Kaymakamlıktan aldığım sabıka kaydı ve onun Apostili, sonra yetmemiş ingilizceye çevirttirip onuda noter onayı almışım. Bence abartmışım. Çunku forumda sonradan okuduklarımda hep e-devlettikinin yeterli olduğunu yazmışlardı.
    Boşanma içinde kesinleşmiş kararı (kısa olan) ve uzun detayların yazılı olduğu kararı, onun apostili ve çevirisini noter onaylı göndermişim.

• Yasaklı

@Candemir-Candemir BU ESTIMATED TIME a cok takilma, bende 2 defa degisti, ucsic e basvurup, evraki onaylayip nvc ye yollamalari 11 ay surdu bende.

• @frida_beau Merhabalar, Sabika kaydi amerika icinde yapilan AOS'lerde istenmiyor sadece consular processinglerde isteniyor diye biliyorum ama yanlissam duzeltin lutfen. Bu arada cok yakin zamanlarda basvuru tarihlerimiz. Bol Sans diliyorum.

• @Kevin-Kingston 11 ay uzun süreymiş.Interview onaydan ne kadar sürede geldi peki

• @Kevin-Kingston Bir de bu süre içinde yurtdışı seyahat izniniz geliyor mu yoksa ülkeye dönebilmek için GC beklemek şart mı.Seyahat isni case'inde de hiç bir gelişme yok çünkü.Acil birşey olsa ne yapacağız bilemiyorum

• @EfeNevada ben gelmeden once hazirlamistim dokumanlari. İlgili oldugunu dusundugunuz kanitlari ekleyin ibaresini gorunce, bende eklemistim.
    Evet tarihlerimiz yakinmis. Bol sans diliyorum 🙏🏻☘

• @frida_beau anladim ben avukatla yaptim istemediler ondan sordum ve sizlere de bol sans

• @intothewild Cok degiskenlik gosteriyor. Son zamanda cogu kisinin calisma izni 1-2 ayda gelmis gibi gorunuyor, fakat genelde travel izni olmadan. Benim calisma iznim basvurduktan 4 ay sonra geldi ama hem calisma hem travel verdiler. Baska bir arkadasin 2.5 ayda calisma izni, 5 ay sonra da green cardi gelmis. USCIS sitesinden takip edebilirsiniz. Sitedeki case progress zamanlari genelde dogru gostermiyor ama calisma izni gelmeden once "case taking longer than expected"den 2 weeks'e dondu benimki, sonra Documents altinda onay yazisini gordum ayni gun. Simdi green card 3 weeks'ten 1 week'e dustu, gelicek mi diye bekliyorum.

• Merhaba ben yaklaşık 14-15 aya yakın ABD ‘de göçmen statüsüne kalıyorum . ABD ye Meksika'dan kaçak yol ile memurların gözetim noktasında giriş yaptım . Kafama takılan bir kaç
    soruyu sizlere yöneltmek istiyorum .
    1- şu an ABD vatandaşı birisi ile evlendim , evlilikten sonra ne kadar sürede GC alabilirim ?
    2- göçmen statüsünde iken evlilik yolu ile GC almaya hak kazandım onu almak için türkiyeye mi dönmem gerekiyor ?
    3- evlilik yoluyla kazandığım GC sonrası iltica dosyamında kapanmasından sonra türkiyeye gidip gelme konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım ?

• @Mehmet-İş Bir avukata danismanizda fayda var cunku yasal yollarla giris yapmadiginiz icin bir uzmana danismak daha saglikli olacaktir.

• @researchescholar merhaba arkadaşınızın interview olmadan mı geldi GC ve sizinki de interview olmadan mı onaylandı acaba

• @Candemir-Candemir Evet interviewsiz sanirim, benim green cardim daha onaylanmadi ama work permit interviewsiz geldi.

• @researchescholar work permit evet interview olmadan oluyor ama GC için sanırım değişkenlik gösteriyor.Kiminde interview var kiminde yok gibi

• Arkadaslar selamlar , bir sorum olacak, J1 vizesi ile 1 sene once amerikaya geldim. 2 ay sonrasinda kiz arkadasimla tanistim ve subat ayinda evlenmeyi dusunuyoruz. Sonrasinda immigration ofise gerekli dosyalari gonderecegiz.

Sorularim sunlar.

-Kiz arkadasim 2014 yilinda bir evlilik yapmis ve 2018 yilinda bosanmis durumda bu immigration office tarafindan problem olarak gozukur mu ?
    -Benim vizem expire olacak bu surece baslamadan once COS yapmali miyim ?
    -J1 ile geldigim icin SSN'im mevcut bu surecte bir ise girip calissam problem yasar miyim dosya ile alakali.

donuslerinizi bekliyorum cok tesekkurler.

• @trainee

-Kiz arkadasinizin onceden evlenmis olmasi sorun yaratacagini dusunmuyorum ama onceden birine sponsor olup olmadigini sorun o onemli olabilir cunku belgelerde bu bilgi soruluyor.

-Vize sureniz bitmeden basvurunuzu yapmaniz lazim ama 212 (e) kuralina tabi misiniz kontrol edin lutfen. Waiver almaniza gerek var mi yoksa bu kurala tabi degil misiniz?

-J1 vizesi ile geldiginiz icin geldiginiz is disinda calisamazsiniz. SSN'inizi de farkli islerde kullanamazsiniz EAD (Employment Authorization Document - I-765). Bunu evlenip greencard basvurusu ile toplu gondermenizi oneririm. Eger farkli islerde calisip bu bulunursa Greencard surecinizde size sikinti yaraticaktir.

Sorularinizi umarim yanitlayabilmisimdir.

• @EfeNevada Tesekkurler yanitiniz icin , J1 waiverimi almistim zaten 2 yil kuralina tabi tutulmustum vizeyi aldigimda. Eski esine Sponsor olduysa tekrar bana sponsor olamama gibi bir durum mevcut mu peki ? Tesekkurler simdiden.

• Merhabalar green card basvurusu yapacagiz esim amerikali ben onun soyadini kullanmak istiyorum hem basvuruda kolaylik saglar diye dusunuyorum. Basvuru yaparken bilgileri doldururken kendi soyadim yerine direk onun soyadini almis sekilde mi basvuru yapmaliyim yoksa once id ehliyet basvurusu yapip oyle mi soyadini kullanmaliyim ve ilk olarak i130 formunu gondermeyi dusunuyoruz onay alip oyle diger formlari göndermeyi planliypruz bu dogru olur mu? Yardimci olursaniz cok tesekkur ederim 🙏🙏

• @trainee bir avukatla yapmanizi oneririm basvurunuzu cunku USCIS basvurunuzu daha dikkatli inceleyecektir ikinci bir sponsor olma durumu oldugunda. Ama gunun sonunda sponsor olma konusunda ustunden zaman gectiyse, arastirdigimda sikinti gormedim.

• @Aysun-Asuman-Altun Merhabalar kullanacaginiz dokumanlarda kendi soyadiniz var ise degistirmeyin bence tum belgelerde ayni bilgi olmasi acisindan. Tum basvurulari ayni zamanda yapmanizi oneririm daha hizli sonuc almak acisindan. I-130 & I-485 & I-131 & I-765 ve saglik raporunu da mutlaka ekleyin.

• @Aysun-Asuman-Altun @EfeNevada Kadinlar icin durum biraz farkli. Eger green cardin ustunde esinizin soyadi olmasini istiyorsaniz esinizin soyadiyla basvurun cunku sonradan degistirmek cok zahmetli oluyor. Basvuru sirasinda evlilik belgesini vericeginiz icin oradan bakip teyit ediyorlar. Ben kizlik soyadimi middle name'im yapip esimin soyadiyla doldurdum tum belgeleri. Evlilik belgesi aldiktan sonra yeni soyadinizla ehliyet, SSN vs basvurmaniz gerekiyor. Bir de tabi TC pasaportunu da yenilemeniz lazim. Kisacasi ileride hangi soyadinizi kullanicaksaniz o isimle doldurun.
    Yalniz evlilik belgesindeki isim durumu eyaletten eyalete degisiyor, oturdugunuz eyalette durum nasil tekrar bir kontrol edin ehliyet ve SSN konusunda.

Benzer Başlıklar

• 153
  • 57
  • 3
  • 7344
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |