DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Şeyma-Yaren-Aytekin umarım bir problem yaşamadan eşinizle beraber yeni hayatınıza adım atabilirsiniz. Tebrikler ve bol şans diliyorum

• @susinx verdiğiniz bilgiler adına teşekkür ediyorum. yeni hayatınızda başarılı ve mutlu bir hayat diliyorum

• @UnluEmre tebrikler, yeni hayatınızda başarılar diliyorum

• @UnluEmre tebrikler yeni hayatınızda başarılar

• @yakt05 hayırlı olsun güzel günlerde kullanın vizenizi

• @CANBILBEY merhabalar, tesekkurler. Endeksa uzerinden degerleme aldim dolar cinsi olarak. Yalniz bunu yaparken para odeyerek rapor al sistemi ile degil gayet basit sekilde deger olcumu yapilinca link paylas uzerinden verdigi goruntuleri cikti almistim odeme falan yapmadim yani degerleme raporu alarak🙂

• @UnluEmre Bu site gerçekten doğru değeri veriyor mu Emre Bey? Yani gerçekten söylediği fiyata satılabilir mi eğer öyleyse çok iyi 🙂

• @misha90 ortalama fiyatlar olarak dogruya en yakini tahmini degerleme yapiyor evet, en azindan benim evim icin en yakin degeri gosterdi yani🙂 forumda arastirirken denk gelmistim daha once buradan degerleme alan arkadaslarin yorumlarini okumustum, onun icin ben de o siteden degerleme almistim isin acigi

• @UnluEmre Çok iyi o halde. Bizim evin fiyatı coşmuş haberim yokmuş, tabi mülakatta öncelik bankada gösterilen para 🙂

• @misha90 mulakatta o degere bakmadi bile aslinda bankada olan miktari sormustu bana soyledikten sonra tamam demisti🙂

• @UnluEmre vizeniz hayırlı olsun bu arada 🙂

• @Eren-Özpar Öncelikle şansında şanslısı olarak vizenizin onayını tebrik ederim Amerika'da ki hayatınızda başarılar dilerim. Benim sormak istediğim bir soru var ve biraz dv ile alakasız deneyiminizde eşinizin malzeme mühendisi olduğunu okudum ben lise son sınıf öğrencisiyim ve malzeme mühendisliği de hedeflerim arasında var okudugum diğer yazılarınıza bakarak daha gitmediğinizi fark ettim malzeme mühendisliğinin iş fırsatlarını abd açısından araştırdınız mı? Ben tamamen hedefimi abd üstüne kurdum ve malzeme mühendisliği okuyup gitmeyi düşünüyorum sizce başka mühendisliklere mi yönelmem daha doğru olur yoksa malzeme mühendisinin de abd için avantajlı bir meslek midir? Araştırma yaptıysanız bilgilendirirseniz çok sevinirim. Türkiye için bu mühendislik hakkında kaynak var ama spesifik olarak abd için fazla kaynak yok (ya da ben bulamadım). Şimdiden teşekkürler.

• @Biks teşekkür ederim. Umarım sizinde süreciniz olumlu tamamlanir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremost, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

Herkese Merhaba,
    6 Aralık 2023'te 7:45'te eşimle beraber mülakata girdik. Listede paylaşılan tüm belgeler yanımızdaydı. Fakat ben 2 kızımı da turist vizesi ile ABD'de doğurduğum için görevli buna takıldı. Hastane faturalarını kendimizin ödediğine dair belge istedi. Yanımızda bu belge olmadığı için, daha sonra göndermemizi talep edip pasaportlarımızı bize geri verdi. İlgili AIS kaydı ile hastane faturaları ve pasaportlarımızı 7 Aralık'ta postaladık. PTT'den takip ettiğimiz kadarıyla 8 Aralık'ta elçiliğe ulaştı. An itibariyle henüz tarafımıza bir mail vs gelmedi. Ben sürekli IV status check adresinden numaramızı kontrol ediyorum.

Hafta boyunca status'umuz "Pending for missing documents" idi. Bugün websitesini tekrar güncellediler ve status'umuz "Interview scheduled"a döndü. Yine bir mail veya herhangi bir bilgilendirme olmadı bize. Benzer bir süreç geçirmiş olan var mı? Ek belgeleri gönderdikten sonra elçilik maille geri dönüyor denmiş, ben bugün mail de atmıştım sabahtan ona da bir geri dönüş olmadı. Status'umuzun değişmiş olması ek belgelerin işleme alındığını mı gösteriyor acaba? Websitesinde status descriptions yazmışlar fakat "Interview scheduled" diye bir status ve açıklaması ne yazık ki mevcut değil. Bizim gibi ek belge göndermiş olan varsa sürecin nasıl işlediğini paylaşabilir mi? Teşekkürler.

ilk olarak bu sayfa uzun zaman güncellenmez ve doğru / güncel bilgiye ulaşamazsınız.
    bu yüzden sürecinizi oradan takip etmemenizi tavsiye ederim.
    1 ocak öncesi mülakat girenler ne yazık ki CEAC kullanamadığı için bunu yaşıyorlar, buna yapabilecek bir şey yok.

ilgili durumunuz için de yapacağınız tek şey sabırla beklemek.
    konsolosluktan öyle anlık, gün içinde, hemen cevap alamazsınız. bu yüzden her zaman mülakata gireceklere eksiksiz belgelerle gitmelerini tavsiye ederim.
    geçmiş yılların deneyimlerinde abd'de doğum için fatura götürülmesini deffatle tavsiye etmiştim, keşke baksaydınız.
    eğer yolladığınız evraklar konsolosluğa ulaştıysa endişe etmenize gerekecek bir durum yok.
    önümüzdeki günlerde (yoğunluğa göre yılbasşı sonrası da olabilir) vizeleriniz basılıp size gönderilir.
    bunu da PTT'den size gelecek sms ile anlayacaksınız, linkteki bilgiler sizi yanıltır oradan bakmayın.

şimdiden hayırlı olsun vizeleriniz, abd'de bol şans.

• @gucarslan merhabalar, haklısınız biz bir rehavetle başvurduk 🙂
    endişelerimiz yersiz çıktı, ben bu mesajı yazdıktan sonra ptt'den mesaj geldi ve çok hızlı bir şekilde elimize ulaştı pasaportlarımız.
    mesajınız için teşekkürler.

• 7 Aralık Unganlar Sağlık Muayenesi

Selamlar,

Öncelikle bu forumdan yararlanmamızı sağlayan tecrübelerini paylaşan, emek harcayan arkadaşlarımıza teşekkürü borç bilirim, emeklerine sağlık.

Unganlar sürecimizde mülakat tarihimiz açıklandıktan sonra sağlık muayenesi için planladığım randevu tarihinden 20- 25 gün önceden Unganlar sitesinden planladığımız gün için randevu aldım. Randevuların dolu olması gibi bir sorun yaşamak istemedim.

Sağlık muayenesi için tavsiyem muayene süreciniz tamamlandıktan sonra evraklarınızı aldığınızda kısa bir süre ayırarak, kapalı zarftaki sağlık raporuna yapıştırılan sticker, akciğer röntgen cd si ve olduğunuz aşıları gösteren belgede pasaport numaranız ve isim soy isim bilgilerinizin, doğruluğunu kontrol etmeniz.

13 Aralık Mülakat

Mülakat günü trafik vs uğraşmamak için metronun Büyükelçiliğin bulunduğu binaya 5 dk yürüme mesafesinde Söğütözü durağı var. Kızılay Metro durağında, Söğütözü hattının olduğu metroya geçiş yaparak ulaşılabiliyor.

8:15 teki randevumuz için 7:45' de konsolosluğun kapısındaydık. 8:15 randevuları için 8:00 gibi içeri alımlar başladı.

Söğütözü Büyükelçilik binasının İstanbul konsolosluğuna göre daha sıcak bir ortamı olduğunu söyleyebilirim.

Bizden talep edilen evraklar randevudan 7 gün önce Büyükelçilikten iletilen randevu mailindeki evraklarla aynı olarak istendi.

Verdiğimiz banka dökümü olarak da asıl talihli ben olduğum için benim hesabımda olmak üzere eşim ve ben için forumda her kişi için gösterilmesi tavsiye edilen15 k + her aile bireyine ek 5 k USD' den bir miktar daha fazla USD biriminde para gösterdik.

South Carolina' da arkadaşımız bulunduğu için son dakika bir değişiklik olmazsa ve kısmet olursa ilk etapta onun yanına gitmeyi planlıyoruz.

California, New York vb yaşam maliyetlerinin yüksek olduğu eyaletlere nazaran daha uygun yaşam maliyetlerinin olduğu bir eyalet olduğu için bu para yeterli görülmüş olabilir. Yanımda da destekleyici belge olarak tapu ve endeksa dan aldığım evin değerini gösteren belge, e devletten mali risk raporu almıştım bunlar istenmedi. Yine de yanınızda destekleyici evraklar bulundurmanızda fayda var.

Evrak tesliminden sonra heyecanlı olduğumuzdan mülakatın Türkçe olmasını rica ettik. Mülakatımız için sıra numaramız yandığında sarışın diplomat bey ve yanında bulunan tercüman bey ile mülakatımız şu şekilde gerçekleşti;

Öncelikle verdiğimiz bilgilerin doğru oluşu hususunda yemin ettik, daha sonra parmak izimiz alındı.

Sonrasında hesabımızda ne kadar para olduğu sözlü olarak soruldu kendimi rahat hissettiğimden mülakata İngilizce olarak devam ettim ve diğer soruları da İngilizce yanıtlamaya devam ettim.

Daha sonraki sorular Amerika' da nereye gitmeyi planladığımız, orada bir tanıdığımızın olup olmadığı, orada ne iş yapmayı planladığımız soruldu.

Soruları yanıtladıktan sonra diplomat beyin tebrikler vizenizi onaylıyorum sözüyle üzerimizden büyük bir yük kalkması ve sevinç duygularını aynı anda yaşadık🙂 8:15' te giriş yaptığımız Büyükelçilik binasından 10:20 gibi çıkmış olduk.

Talihli tüm arkadaşlarıma başarılar ve kolaylıklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun,

Sağlıcakla.

• @Peace-1 Hayırlı olsun, yeni yaşamıızda başarılar.

• @Peace-1 Hayırlı olsun, yeni yaşamınızda başarılar.

• @Peace-1 Tebrik ederim Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• @Peace-1 vizeniz hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |