Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Candemir-Candemir FedEx’ten evrak teslim edildi olarak güncelleme geldikten sonra USCIS hesabında statü hemen güncellenmedi. Biz de evrak acaba ne oldu diye endişelendik. Yaklaşık bir hafta on gün kadar sonra statü RFE responsenuzu aldık olarak güncellendi. Ondan 14 gün sonra da statü case is being actively reviewed’e döndü.

• @lavita teşekkürler. Benim statü de aynı şekilde. Ben ayrıca farklı bir onay response dönüyorlar diye düşünmüştüm. RFE üzerinden 70 gün geçti ama I-130 onaylanmadı henüz. Sizinki çok iyi sürede olmuş bence

• Herkese merhabalar Esim amerikali evleneli daha 6 ay oldu aslinda green card icin acelemiz yoktu ben amerikada ogrenci vizesiyleyim iki sene sonunda basvururuz diye dusunuyorduk ama hamile kaldim ve bebegimizi seneye turkiyede dogurmak istiyorum o yuzden green card basvuru surecine baslamayi dusunuyoruz. Sormak istedigim I-130 formunu online olarak esim doldurup onay almayi mi bekliyoruz yoksa tum gerekli formlari doldurup mail ile gonderip toplu sekilde sonuclanmasini mi bekliyoruz yardimci olabilirseniz cok sevinirim 🙏🙏*

• @Aysun-Asuman-Altun hayırlı olmasını dilerim.
    Bu konu başlığının en başında (1.sayfada) ihtiyacınız olan durumlara göre hazırlamanız gereken formlar var.
    I-130 u online hazırlayarak, çıktısını diğerleri ile toplu göndermek hem süreci kısaltır hem de maliyeti daha düşük oluyor. Birlikte gönderildiğinde bazı formlar bedelsiz oluyor.

• @frida_beau tesekkurler 🙏🙏 yani I-130 formunu online basvuru yapip sureci baslatip approve almak daha iyi olur diyorsunuz

• @Aysun-Asuman-Altun rica ederim. Ben bu yolu tercih ettim.
    I-130 u biran önce online doldurun. Diğer formlarıda bilgisayarınıza indirip, bilgisayarda doldurup çıktı alıyorsunuz.
    Çok fazla beklemeden yapınki eğer ek belge evrak vs isterlerse erken başladığınız için zamanınız olsun. Strese girmeyin sonrasında.

• @frida_beau cok tesekkur ederim 🙏🙏 cok sagolun cevabiniz icin

• Tum belgeleri Medical Reportla beraber gondermenizi tavsiye ederim. Herhangi bir belge eksik olursa surec o denli uzuyor malesef.

• @EfeNevada cok tesekkur edermm

• @lavita ben case durumuna baktığımda bu şekilde görünüyor.Sizde case kapandı olarak mı görünüyor acaba.Ağustos / de dosyalar göndermeme rağmen uzun süre gibi görünüyor.

Sil.png

• @Candemir-Candemir evet bende case closed görünüyor. O süreye bakmayın bende de 6 ay gösterirken birden onaylandı. O zamanlar gerçeği yansıtmıyor.

• Formlari cikti alip siyah kalemle doldurabilir miyiz yoksa bilgisayarda mi doldurup cikti almamiz gerekiyor

• Bilgisayarda veya elle doldurabilirsiniz herhangi bir farklilik yok hangisi daha rahat geliyorsa. Imzalar islak oldugu surece sikinti olmayacaktir.

• merhabalar, benim EAD kartim yaklasik 40 gun icinde geldi fakat advance parole olmadan 😞

acikcasi EAD'nin hizli geldigini dusunuyorum fakat advance parole olmamasi uzdu. sizce bu olay surec hakkinda herhangi bir on fikir veriyor mu ? ornegin interview de hizli gerceklesir veya interview olmaz veya advance parole su zaman dilimi icerisinde gelir vs gibi

• Yasaklı

merhabalar,
    Amerikali ile evlenip green kart a basvuru yapiyorum. I-130, Uscis kabul etti. Basvuru zamani Aralik 7 2022. Uscis dosyayi NVC ye yonlendirdi.
    NVC ye evraklar yollandi.
    1- sabika kaydinin 2022 versiyonunu yolladim, NVC kabul etmedi
    sabika kaydinin 2023 yeni versiyonunu yolladim, NVC iyi scan olmamis, tekrar yolla dedi.
    sabika kaydini tekrar yolladim, adliyeden aldigim ingilizce tercume edilmis olani, tekrar kabul etmedi??
    e devletten aldigi yolladim, bekliyorum.
    2- daha once bir bosanmam oldu, mahkemeden aldigim gerekceli karar ve yeminli tercumelerini 3 defa yolladim. kabul etmediler!!
    nvc sayfasinda bosanma ilami diyor, lakin turkiyede boyle bir evrak yok.
    bu sabika kaydinda ve bosanma evrakinda sizce nerede hata yapiyorum?

• @Aysun-Asuman-Altun USCIS açısından arada bir fark yok. Ancak ben bilgisayarda doldurmanızı öneririm. Hem okunaklı ,hem de sonrasında hata yaptığınızı farkettiğinizde düzeltmesi kolay oluyor. En son çıktınızı alırsınız.
    Ben formlarımı doldururken düzeltmeler çok yaptım. Sayfayı komple yeniden yazmanız demek.

• Merhaba arkadaşlar iki senelik süreçte sona geldiğimiz dosyada son sureci birturlu geçemiyoruz ne yüklediysek red yiyoruz. might not have a principal residence or be domiciled in the United States. Please submit proof of domicile. For more information on domicile cevabi aliyoruz her yuklediqimiz evraka yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

• @lavita teşekkürler. Sizin tecrübeleriniz faydalı oldu. Bekleyeceğiz artık

• merhabalar, evlilik ile ilgili belgelerimi 2 hafta once gonderdim. Zaman konusunda biraz stresliyim. Florida'da evlendim ve çalışma iznimin gelmesi sizce ne kadar sürer veyakın zamanda greencard almıs arkadaslarımız mevcut ise toplamda ne kadar sürdü?Timeline'nızı benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler bol şanslar

• @MyLife-0 belirttiğiniz adreste yaşadığınızı ispatlar hangi evrakları yüklediğiniz, ordan yola çıkarak yardımcı olmaya calısabiliriz.
    Bankadan bana gelen bir evrak vardı ben onun resmini çekip eklemiştim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |