DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@yuzi35 ben ve birçok arkadaşım aldı imkansız değil sadece 3 ay sonra alabiliyorsunuz. Eğer 3 aydan fazla kullandığınız bir Amerika hattınız varsa o zaman uçaktan indiğiniz gibi alabilirsiniz. Ben 20 gün sonra almıştım. Nede 20 gün bekledin derseniz 20 gün sonra öğrendim böyle bir şey yapabileceğimi. Öğrenir öğrenmez de aldım direkt zaten.

Siz yanlış hatırlamıyorsam turist vizesi ile kredili araçta almıştınız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu evet hem de uçaktan indikten sonra 72 saat içinde. Cuma gece 20.30 da uçaktan indim, Pazartesi saat 16.30 da araç satın aldım. Bir hafta sonra salı günü de teslim edildi bana. Dallas'da yerler buz olduğu için 2-3 gün gecikti. Yoksa 7 gün içinde teslim almış olacaktım.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@yigitberberoglu evet hem de uçaktan indikten sonra 72 saat içinde. Cuma gece 20.30 da uçaktan indim, Pazartesi saat 16.30 da araç satın aldım. Bir hafta sonra salı günü de teslim edildi bana. Dallas'da yerler buz olduğu için 2-3 gün gecikti. Yoksa 7 gün içinde teslim almış olacaktım.

Konu ile alakasız olacak ama 8 eylülde ben de houstona gidiyorum ve sıfır araç alma niyetim var.

Siz hangi dealerdan almıştınız aracınızı ?

• ⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu Don McGill Toyota bayisinden aldım ama bunun bazı şartları var mesela en az 3 aylık ABD bankasından statement göstermeniz gerekiyor.

@yigitberberoglu Don McGill Toyota bayisinden aldım ama bunun bazı şartları var mesela en az 3 aylık ABD bankasından statement göstermeniz gerekiyor.

Yine de denemeye değer bakalım gidince deneyeceğim ben de.

• Merhabalar, gelecek ay yüksek ihtimal Florida bölgesine greencard ile giriş yapacağım. Telefonum çok eski olduğu için hat satın alıp yanında da taksitli iphone alırım diye düşünüyorum. Bu şekilde ilk defa Amerika'ya giriş yapıp taksitli telefon ve hat alabildiniz mi acaba? Kredi skoru durumu kafamı karıştırdı açıkcası. Belki bir down payment istenir, örneğin 1000 dolarlık telefondan 300-400 dolar ve gerisi taksit yapılır belki.

Önceki iletileri de okudum fakat tam net bir sonuca varamadım. Ne yapmamı önerirsiniz tecrübeli arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim.

• Mint Mobile in ilk üyelikteki sınırsız 3 ay 15 dolar fiyatı iyi ancak sonrasında 3 aylık 120 dolar istiyor aylık 40 dolara geliyor. Bu noktada aslında visible ya da usamobile ın sabit 25 dolar olması daha iyi gibi gözüküyor. Mint mobile ayrıca tax ve feeleri sonradan ekliyorum diyor, visible direk eklenmiş olarak 25 dolar diyor. Gene de mint mobile ın sadeliği daha güzel geliyor bana

• Arkadaslar benim gibi Turkiyeden Amerikaya XIAOMI telefon ile gelirseniz, bu telefonu amerikada kullanamiyorsunuz. Xiaomi telefonlar amerikada sadece telefon konusmasina izin veriyor ama interneti kullanamiyorsunuz. Internet kesinlikle calismiyor. Bu nedenle amerikaya olaki xiaomi telefonla gelirseniz bu sorunu siz de yasarsiniz bilginize...

• @Atılay-Yeşilada merhaba biz aldık. Öncelikle hem ssn numaram vardı hem de banka hesabım. İlk gittiğimizde telefon alma düşüncemiz yoktu. Benim üstüme 2 hat aldık biri de bedavaya geldi 3 hat almış olduk. otomatik ödeme talimatı verdim orada hemen. Hat xiaomi telefonumda orada çalışmadığı için hazır oradayken telefon da alalım dedik ve hattın üstüne iphone 14 pro max alabildik. 420 dolar gibi ön ödeme 30 dolar da aylık taksitli şekilde alabildik. T mobile bu arada. Başka bir arkadaşım banka hesabı yokken at&tden denedi ve kredi skoru olmadığı için red aldı.

• Arkadaslar bir konuda acil desteginizi rica ederim. Turkiyede kullandigim telefonumdaki vodafone hattima Amerikada hic bir sekilde ne sms ne arama geliyor. Hadi arama gelmesin tamam ama sms alamadigim icin banka app lerine giremiyorum. Benzer sikayetten sikayetvar sitesinde de bir suru baslik acilmis ama bu isin cozumu nedir bilmiyorum. Cok zor durumda kaldim, telefonum Samsung gecen sene de Abd'ye geldim butun smsler geliyordu bu sene ne olduysa 1 tane bile sms gelmiyor cozumunu bilen varsa yazarsa cok memnun olurum tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123

Vodafone Yanımda’dan veya *121# yazıp arama tuşuna basarak veya yurt içinde «ROAM AC» yazıp 7048'e SMS göndererek hattınızı yurt dışında kullanıma açmalısınız.

.

roaming açık mı değil mi onu kontrol edebilir misin. Kontörlü ise en son ne zaman TL yükledin. 6 aylık geçtiyse geçici kapanmış olabilir

• @sanaldeniz xiaomi yasaklı değildi. acaba telefon frekans bantları sıkıntısından olmuş olabilir mi?

• @ayvalik10 , dediklerinin hepsini yapmistim ama malesef deisen bir durum yok telefona ne sms ne de arama geliyor.

Telefon kontorlu degil her ay faturasini duzenli oduyorum.

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Arkadaslar benim gibi Turkiyeden Amerikaya XIAOMI telefon ile gelirseniz, bu telefonu amerikada kullanamiyorsunuz. Xiaomi telefonlar amerikada sadece telefon konusmasina izin veriyor ama interneti kullanamiyorsunuz. Internet kesinlikle calismiyor. Bu nedenle amerikaya olaki xiaomi telefonla gelirseniz bu sorunu siz de yasarsiniz bilginize...

Esimin ve oglumun beraberinde getirdikleri Xiamoi telefonlarin ikisi de problemsiz calisti. Xiaomi Mi Note 10 Lite.
    Arti olarak benim de kendi telefonum oldukca eski olmasina ragmen (One Plus 5T) calisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 sana mesaj attım

• Türkiyede alınan iPhone Amerika'da çalışıyor mu? Hattı takıp kullanabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü hiç hatla uğraşmayın. E sim geçin amerikaya gidince kafanız rahat bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

• Samsung galaxy A54 hakkinda kullanim tecrubesi olan var mi? 2023 model, 5G.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea kamerası çok iyidir ancak işlemcisi eski olduğu için uzun süre gidecek bir telefon değildir. Güncelleme 3 yıl alacak o kadar. Google pixel 7 serisi çok daha iyidir. Aynı şekilde s23 ultra da bayağı iyidir. Kime alacaksın ekran boyutu bunları yazar bilir misin. Bahsettiğim telefon karşılaştırmaları eğer site açılırsa şu anda en çok Türkiye de kullanılan site bu

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/811647-811657-840975-844335/google-pixel-7_google-pixel-7-pro_samsung-galaxy-s23-ultra_samsung-galaxy-a54/

one plus 11 göz ardı etme daha 2-3 sene sonra gelecek teknolojiyi kullanıyor. Wifi 7. 100 w şarj oluyor

• @ayvalik10 Tesekkurler dostum karsilastirma icin! Ben kendim icin arastiriyorum. Telefonu dusurup kirdim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

168

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |