DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Turkiye'den gelen pek cok arkadasim Mint mobile e-sim alip Turkiye'de aktive ettiler. Havaalaninda fahis fiyatlar odemekten cok daha mantikli bir karar. Cekim kalitesi de t-mobile altyapisi kullandigi icin bence gayet iyi, hic sorun yasamadim, hala da mint kullaniyorum. Kanada ve Meksika gezilerinde de cok faydali cunku bu iki ulkeyi aramak ucretsiz 🙂
    Yeni paketinizi 15$ daha uyguna almak icin paylastigim linke tiklayabilirsiniz. http://fbuy.me/uukhh
    Su an sinirsiz dahil tum paketler ilk 3 ay aylik 15$. sonrasinda paket gecisi yapabiliyorsunuz, sart taahhut yok.

• Arkadaşlar selam eylül sonu ekim başı Amerika'ya yerleşeceğim. Evet her Amerika'ya giden gibi son model bir telefon almak istemezdim lakin, telefonumu günde 3-4 kez şarj etmekten yoruldum, eski ve yıpranmış bir telefona sahibim. Size sorum ise şu; güzelinden hem hat hemde telefon olarak bir paket var mı mevcutta acaba ?

• @R-Mutt Bunu ben de merak ediyorum 🧐

• @Borankartl biraz araştırdım aylık 30-40 dolar arası ödemeyle (36 ay) telefonlar mevcut (iphone 14pro ve max) ama içinde ne kadar internet var falan tam anlayamadım açıkcası 😕

• @R-Mutt, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@Borankartl biraz araştırdım aylık 30-40 dolar arası ödemeyle (36 ay) telefonlar mevcut (iphone 14pro ve max) ama içinde ne kadar internet var falan tam anlayamadım açıkcası 😕

Ben de hatla beraber telefon almanın avantajlı olduğunu duymuştum. Hatta ön sipariş alınan ve halen çıkmayan bir telefon için başvurunca epey avantajlı oluyormuş.
    Bununla alakalı olarak hangi hatlarda bu imkanlar var? Bu şekilde alım yapılacaksa hangi market, AVM veya işletmelerden almalı?
    Tecrübesi olanlar paylaşırsa ben dahil eminim çok kişi için faydalı olacaktır.

• @Ercan-Geçgin https://www.verizon.com/ adlı sitede iphone kampanyları var dediğim gibi ama içine ne dahil en ufak bir fikrim yok açıkcası, yalnız siteye girdiğin zaman dediğim kampanyaları görmek istiyorsan, vpn ile girmen gerekiyor. Vpnsiz giriş yapamadım açıkcası ben, istersen sen de bak bir şey yakalarsan yazarsın.

• @R-Mutt kendi tecrübemizi yazayım. Biz At&t nin hattını kullanıyoruz 3 ay kullandıktan sonra bize de faturaya ek olarak telefon alma kampanyasından faydalanabileceğimizi söylediler. Biz bundan faydalanmadık ama İphone 15 çıktığı zaman yine bir görüşmek istiyorum. Burada At&t Verizon gibi firmalarda gördüğüm kadarıyla arama ve internet sınırsız oluyor, hotspota sınır koyabiliyorlar ya da sınırsız isterseniz fiyat biraz daha çıkıyor. Aile planı yapıp 3-4 numara alınca hat başına fatura tutarı daha da düşüyor bilginize

• @R-Mutt Bildiğim kadarıyla bu telefon kampanyaları içinde kredi geçmişi oluşmasını istiyorlar, bir kaç deneyimde telefonunu türkiyede satıp ordan alırım diyenlerin tekrardan peşin telefon ücreti vermek zorunda kaldıklarını okumuştum

• @dytmelek yani gidince peşin alacağız gibi duruyo sizin yazdıklarınıza göre 😕

• @R-Mutt Evet ben de buna bakmıştım. Bazı işletmeler sanırım ödemenin bir kısmını peşin aldıktan sonra (downpayment) kalan kısmını bu şekilde bölebiliyorlarmış kredi skoru yoksa. Fakat yüksek ihtimalle peşin ödememiz gerekecek 😕

• @R-Mutt yani bize 3 ay olmadan almamız konusunda yardımcı olmaya çalıştılar ama olumsuz sonuçlandı, şuan istersek alabiliyoruz. Eşime peşin olarak aldık ama ben eski telefonumla idare ediyorum bakalım bu ara gidip görüşeceğiz yine

• ⭐⭐⭐

@R-Mutt o gördüğünüz 30-40 dolar ödemeler sadece telefonun ödemesi hat dahil değil

• Amerikada her şeyde olduğu gibi telefon işinde de kredi skoru gerekiyor.
    Bırakın hatla birlikte telefon kampanyalı tarifeye geçmek için bile kredi skoru gerekli.
    2 gün önce numaramı taşımak için Verizon'a gittim. Bana aylık 65 usd, (otomatik ödeme talimatı verirsem 60 usd) fiyat çıkardı. Dedim internet sitenizde 35-40 gibi fiyatlar var. Onlar sözleşmeli hatlar, bunun için kredi skorunuza bakmamız gerekiyor dedi.
    Kısaca geçerli bir kredi skoru 6 aydan önce oluşmaz. Kredi skoru oluşmadan da kimse 1200 usd'lik bir telefonu hatla birlikte vermez.
    Ben aldım diyene de saygı duyarım.

• ⭐⭐⭐⭐

@SemihPehlivan ben aldım. Hatta ssn olmadan turist vizesi ile aldım. Eğer 3 ay ve daha fazla kullandığını bir abd hattı varsa en yakın at&t ye gidin size de versinler. Biz 6-7 arkadaş değişik eyaletlerde aldık bu şekilde.

• @denizci10 ilk kullandığınız hatlar neydi?

• @denizci10 Peki

• ⭐⭐⭐⭐

@kdone T-mobile

• @tolgicaki, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@yigitberberoglu Kontorluye cevirin sanirim 6 aydi 6 ayda bir TL yukleyin hattin aramalara kapanmamasi icin wifi calling acik kalsin ihtiyaciniz oldugu an kullanabilirsiniz.

Kontorluye çevirirsek hatta dakika paketi olmayacağı için wifi arama yapılamayacak ama.

Onu nasıl halledeceğiz?

• Turıst vızesı ıle gıdıp taksıtlı telefon almak ımkansız mı ozaman. 2 yıldır orada yaşayan akrabamız var yararı olur mu ? Onun uzerınden almak ya da kefıl olması gıbı.

• ⭐⭐⭐⭐

@yuzi35 ben ve birçok arkadaşım aldı imkansız değil sadece 3 ay sonra alabiliyorsunuz. Eğer 3 aydan fazla kullandığınız bir Amerika hattınız varsa o zaman uçaktan indiğiniz gibi alabilirsiniz. Ben 20 gün sonra almıştım. Nede 20 gün bekledin derseniz 20 gün sonra öğrendim böyle bir şey yapabileceğimi. Öğrenir öğrenmez de aldım direkt zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

253

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |