Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Bakalım randevu sayılarına etkisi ne olacak

• Bence buradakilerin çoğu 2025 yazına kadar USA’ya girmiş olacak
    Siyasi bir kriz olmazsa eğer

• @steve2021, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK Ankara büyükelçiliğinde İngilizce, Farsça ve Türkçe mulakat yapılıyor. Benim bildiğim kadarıyla "temel İngilizce bilmiyorsan nasıl çalışacaksın?" sormuşlar ve reddetmişler. Aslında bende şaşırdım duyduğumda ve tam olarak da inanamadım!

bir benzerini, iş başvurusu kabul edilmiş, işyerinden belgeleri gelen
    almanya için başvuran arkadaşın başına geldi.
    temel seviyede almancan yoksa, almanyada ne yapacaksın
    diye ret almış. şirketinde ağzına etmişler.

• Son vize bülteninden sonra baya sessiz buralar 🙂

• Herkes maalesef kabullendi uzun bekleme süresini, umarım aylık verilen randevu sayıları artarak devam eder de bu süreler azalır

• Merhabalr. Ben bunun için başvuracağım ancak referans mektuplarını nasıl almak gerekiyor? Yani orjinal halini mi yollamamız lazım? Benim referans mektubumu yazan kişiler hep yurt dışında, email ile imzalı taratıp yollasalar olur mu?yoksa postayla gerçeğini mi yollamalılar??

• @duzmuhendis Hocam ben tüm referans mektuplarını hocalara 300dpi çözünürlüğünde tarattırdım.

• @TOK Korkunç bir sessizlik var. Kabullendik mi umudumuzu kestik mi bilemiyorum!

• Yeni başvuru yapan birisi olarak buradaki durumu görmek biraz can sıkıcı. Mülakat tarihleri ile ilgili durum umarım yakın zamanda düzelir. Bizim durumumuzda 2024 Haziran dan sonra TR de geçireceğimiz zaman verimsiz olacak. Mülakat zamanları bu şekilde devam ederse alternatif bir yol gerekecek.

• 27 Temmuz'dan beri UCIS'den NVC'ye talep gitmesini ve NVC'nin benden dokumanlarimi talep etmesini bekliyorum.
    4 ay dolmak uzere 😢

• @meke transfer süresinin 3-4 ayı bulması çok normal. Bazen daha erken bazen geç transfer edilebiliyor.

• @chemistontheroad çok haklısınız. bekleme süresince yeni bir projeye başlayamıyoruz, 2-3 yıl sürebilecek işlere girişemiyoruz.

• @GÖK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@chemistontheroad çok haklısınız. bekleme süresince yeni bir projeye başlayamıyoruz, 2-3 yıl sürebilecek işlere girişemiyoruz.

Her işe yarım kalacak gibi düşünerek başlıyoruz böyle böyle 2021 den beri bekliyoruz bir hızlanma olmasını öyle istiyorum ki

• @u2rem Merakimdan sormak istedim, acaba green card asamasinda son durumunuz nedir? Sizin PD olarak 30.08.2021 yaziyor. Sanirim su ana kadar almis olmaniz gerekiyordu, benim PD 3 Nisan 2023 ve Amerika icinden basvurmaya calisacagim. Sizin basvuru durumunuz Turkiye-elcilik oldugundan bir kiyas yapmak istedim.Tahmin forumlari bu fiscal year Q2 doneminde de EB2 kategorisi DoF ilerleme olmayacagini ongoruyor, sanirim yeni fiscal year baslangici olan Ekim 2024'e kadar da kalamam. Sizinki gibi Turkiye-elcilik uzerinden mi yoksa post-doc uzatimi olarak yeni fiscal year ekim ayinda tekrar gelip AOS (Amerika icinden basvuru) ihtimalini degerlendirmek istedim. Sanirim zaman farki olarak epey bir fark oluyor, elcilik basvurulari en az 1 sene daha fazla uzatiyor diye duymustum. Simdiden tesekkurler.

• Chen /wegreened ile ilk defa 2 yıl önce yazışmıştık. Fazla araştırma yapmadan en fazla 1 yıl filan sürüyordur diyerek başvuruyu umursamadık, şuan evrak toplama, başvuru dönemindeyiz ve ikinci, üçüncü yollar bulmaya çalışıyoruz.
    Kanada veya UK' de bu bekleme süresini geçirmek için bir çözüm bulmaya çalışacağız. Belki son aşamada mülakat süresi içinde faydalı olur.

• @Atlantan merhaba benim dosyam current ama Ankarada çok randevu verilmediği için bekliyoruz PD n 30.08.2021 ve DQ tarihim Nisan 2023 ilk sayfadaki excel sayfasına bakarsanız benden daha önce DQ olup bekleyenler olduğunu da görebilirsiniz. Ne yazık ki süre Tr için çok uzun ama belki AOS la zaman kazanabilirsiniz. Hayırlısı olsun hakkınızda

• @meke USCIS dosyanızı NVC ye transfer etti mi?

• @u2rem Cevabiniza tesekkur ederim. Sanirim sizin su anda bulundugunuz asamada uc seye basvurulmus olmasi gerekiyor: EAD , vize ve I-485. EAD calisma kartinizi aldiysaniz burada ise baslayip Amerika icinden AOS yapabilmenin imkani var midir acaba? Yani son asama olan I-485 surecini hizlandirmasi bakimindan belki boyle bir olasilik olabilir diye dusunmustum, tekrardan verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.

• @steve2021 hala bir haber yok mu randevu ile ilgili?

• @u2rem Yok hocam, bir haber yok hala!

Benzer Başlıklar

• 2
  • 35
  • 26
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |