DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@fatih-tosun

1- Siz, eşiniz ve 21 altı yaş çocuklarınız girecek.
    2- Eşiniz kazanırsa asıl talihli eşiniz oluyor sizde onun vesilesiyle greencard almış olacaksınız, eşinizin muhakkak gitmesi gerekiyor ki 6 aylık belirtilen süre içerisinde ABD ye giriş çıkış yapıp greencardını alsın. Yoksa belirtilen süre içerisinde almazsa hakkınız yanıyor diye hatırlıyorum. 6 aylık süre de sağlık raporunu aldıktan sonra başlıyor. Mülakat tarihinden yaklaşık 1 hafta öncesine alınıyor sağlık raporu da.
    3- Paranın ne zaman geldiği çok sorun olmaz göstermelik bir meblağ bulundursanız yeterli, eğer yeterli meblağ yoksa da tapu, araba vs gösterebilirsiniz ama riske atmamak için bankada iyi para gösterin yoksa durumunuz AP ye düşer tekrar mülakat günü beklersiniz bu süre içerisinde konsolosluklarda her türlü değişim olabilir aksatmamak lazım.
    4- Evin tapusu babanızın üstüneyse malesef onu dikkate almazlar. 10bin$ iki kişi için yeterli bir miktar yani 10 bin gösterseniz de sorun olmaz.

Bildiklerim bu kadar

• @Mrfirat umarım bu sefer çıkar ,benim ilk ama son olcak diye hayal ve ümit ediyorum:))
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,acaba bana çıksa eşimde abd gelmek zorunda mı sadece ben gitsem olur mu ,zahilligimi mazur görün hiç bilmediğim ve ilk kez başvurduğum bir konu

• Sabaha karşı yine sallandık...

• @hashirama çok geçmiş olsun

• Günaydın herkese 🙂 Buraların bu kadar sakin olması korkutmuyor değil 🙂

• @hasnotben benim ilk denemem 🙂 ama 2024 2023 okudum hep. dedikleriniz kadar var bu sene ya kimsenin umudu yok kendini kaptırmamak için yazmıyor uğramıyor foruma ya da başvuru sayısı yarı yarıya düşmüş 🙂

• @mert0653 ben de bu sene çok kaptırmamak için bu sene yazmayayım diyordum ama duramadım yerimde 🙂

• @hasnotben tahminlerimde yanılmamışım. benim ilk olmasına rağmen girip bakmayayım unutayım diyorum ama bir türlü atamıyorum kafamdan 🙂

• @mert0653 atamazsın abi atamazsın 🙂 öyle bir zehir ki bu. Hadi attım desen bi anda Reelsler çıkar karşına 🙂

• @hasnotben hahha 😃 aynen öyle oluyor. Çıkmadığına üzülmem ilk başvurum sonuçta hatta şimdiden elendim bile diyorum 🙂 resimde hata olabilir diye düşünüyorum bakalım ne olacak 😃 ama buraya gelip konuları okuyunca bilgi edindikçe de keyifli zaman geçiriyorum 😃

• İnsanın kendini kaptırmaması çok zor. Geçen sene ilk başvurumdu unuttum dedim, yazmadım hiç buraya falan ama içten içe umut ettiğim için çıkmayınca çok üzüldüm. Şimdi yine istemsizce kafamda hesaplamalar yapıyorum, şu kadar kredi çekerim, şu şehre giderim, zaten ssn'im var wat'tan kalma hemen çalışmaya başlarım falan diye. istemsiz oluyor ama olmayanlara da hayran kalıyorum...

• @lavender ben çıkmayacağına eminim o yüzden kafama fazla takmıyorum. Sadece forumda vakit geçirmesi çok keyifli oluyor, ama çıkarsa da ne yaparım parayı nasıl denkleştiririm diye de sürekli düşünen biriyim 🙂 garip bi ruh hali diyelim 🙂 evli ve 2 çocuklu olunca masraflar artıyor. gerçi çıkarsa ilk kendim gidip 6 ay içinde onları yanıma almayı düşünüyorum

• ⭐⭐

@fatih-tosun Öyle bir durum olmaz diye biliyorum hocam. Size çıkarsa yani asıl talihli siz olursanız eşiniz almak istemese de olur ama asıl talihli eşiniz olursa mecbur gidip almak zorunda yoksa siz de alamazsınız greencardı

• @mert0653 Önceden belki de şöyle bir algı vardı; "Amerikaya gitmek için greencard çekilişinde çıkması lazım" Ancak şimdi zilyon çeşit gitme metodu var. Herkes kendi yöntemini kovalıyor.

Sadece amerika değil avrupası var avusturalyası var yeni zelandası var kanadası var... Gidenler de sağolsun binbir türlü gitme yöntemini öğrenip internete koyuyor.

Tek gitme yöntemi greencard çekilişi olmadığı için hatta reel anlamda gitme yolu bile sayılmaz bu çekiliş. Adı üzerinde, çeşitlilik... Adamlar toplumlarına biraz da bundan koyalım demişler. Bu yüzden bu sayfa çok çok sakin kaldı bu sene...

Evet gittikçe ciddi bir şekilde kötüye gidiyoruz burası çok çok açık.
    Türkiyede tahminime göre 5 sene sonra azınlığa düşeceğimize eminim... Milyondan fazla artık sadece göçmenlerin çocukları dünyaya geldi bu topraklarda.

Biz çok kötü olucaz hemde çok kötü... Kurtulmak için canımızla artık yollara düşmezsek iyidir...

• bu çekiliş ile birlikte tüm avrupa ülkeleri dahil gitmek için çok fazla uğraş göstereceğiz ailecek.. mesleğimiz var şükür. ama bu bu şartlarla çocuklarıma istedikleri geleceği verebileceğime şüpheliyim.

• @simurg9492 evet çok farklı yollar var ama ben diğer vizeler ile yada sınırdan geçmek ile uğraşamam bekar olsam olabilirdi 🙂 son 15 gün içinde tanıdığım 2 arkadaşım da şuan kaçak yollarla geçtiler ve yaşamlarını sürdürüyorlar 🙂 çıkarsa çıkar kafasındayım zaten burada memurum çıkmazsa da tekeri bi şekilde döndürüyorum.

• @mert0653 Kaçak yollarla geçen arkadaşlarınız büyük meblağlar ödemiştir. Riski de cabası tabii. GC çekillişine katılıp yasal yollarla gitmek en güzeli ve en kolayı. Bir de Case No düşük olup mülakata Ankara'da girebilirsek tadından yenmez..

• @Yıldıray81 Sinirdan kacak falan gecmek yurek ister. O kadar cok riski var ki parasal kayiplari bir ev kurmaya bedel.

Suan yurtdisina gitmenin en kolay en rahat sekli almanya... Mantikli olan bu malesef. Amerika falan bence en mantiksiz olanlarindan birisi haline geldi... Yapilan efora cekilen cileye degmeyecek noktada suan icin...

• @simurg9492 neden dolayı böyle bir tespit yaptınız biraz daha açarmısınız.

• ⭐⭐

Sayaç da yerini yalmış meşhur sayfada 😃
    Herkese bol şans gençler, sayaca bakıp çok kasmayalım bu sene. Olacağı varsa oluyor 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |