DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ysmnb hayır, yeminli tercüme yeterli.

• @keyifteyiz merhaba. Başka pasaport çıkartmayın. Süresi uzun olan pasaportla işlemlerinize devam etmek önemli, DS-260 formunda o pasaport gözükmüyorsa mülakat alınca onu da o zaman DS-260 formunu açtırıp, ekleyip, bu süreçte ilerlersiniz.

• @Beykentli Teşekkür ederim. Ben de bu şekilde planlıyorum. Dosya taşıma konusunu, geçtiğimiz dönemlerde bunun için gece gündüz buradaki tüm kullanıcılara ve konsolosluklara mesaj atıp işini bir şekilde halleden kişilere danıştığımda "taşımazlar boşuna uğraşmayın" minvalinde dönüş almış olmanın bana epey gülünç geldiğini de belirmek isterim.
    Samimiyetle, işinden gücünden vakit ayırıp birilerinin hayatına dokunan herkesin gönlünce olur umarım. İlginiz için teşekkür ederim.

• @Armand-Roulin tekrar merhaba. İyi haberlerinizi bekliyor olacağım.

• ⭐⭐⭐

@Beykentli yurtdışı konsoloslukların bir çoğunda maddi belge istenmezken arabanızı satın gibi bir öneri bence çok riskli. Hele ki günümüz şartlarında şu an sattığın arabayı bir kaç ay sonra aynı fiyata geri alamadığını düşünürsek. Olası bir kötü senaryoda arabayıda boşa elden çıkartmış gibi olabilir

• @keyifteyiz tekrar merhaba. Bir de belirtmem gereken şu konu var: Yeşil pasaportu olan herkes 2. pasaporunu da yeşil alamayabiliyor. Sözüm onlaraydı. Eğer siz ya da eşiniz devlet memuruysanız 2. pasaportunuzu yeşil alabilirsiniz ama ihracat yapan bir şirketin yetkilisi olduğunuz için yeşil pasaportunuz varsa o zaman siz 2. pasaportunuzu yeşil alamıyorsunuz.
    Her iki pasaportun da yeşil olması tabii ki en ideal durum. Olmuyorsa da 2.si bordo olabilir. Ama Ankara'da mülakata girecekler için böyle bir problem yok, sadece ellerindeki pasaportun geçerlilik süresi uzun olursa bence daha iyi olur.

• @Beykentli benim için uç bir bilgiydi bu. Teşekkür ederim👍

• @gucarslan teşekkür ederim. Siz olmasanız ne yapardık. Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz 🙏

• @ysmnb Almanyadan alınan bu doğum belgesi uluslararası çok dilliyse neden ingilizceye tercüme ettiriyorsunuz? Zaten İngilizce değil mi?

• @Emre-Kurtulmuş merhaba. Arabasını satar, daha ucuza başka bir araba alır, almaz, o kişiye kalmış bir konu. Mülakat almadan satmamalı zaten. Ama benim 8 arkadaşım geçmis yıllarda Green Card aldılar, yurtdışı konsolosluklar (Balkan ve Orta Asya ülkelerinden bahsediyorum) bankadaki para geçmisinizin Ankara gibi minimum 6 aylık olması ile pek ilgilenmeyip, bankadaki para miktarı azsa AP'ye bırakıp sponsor bulmasını istiyorlar ki bu arkadaşlarımın da mal varlıkları iyiydi ama her yurtdışı konsolosluk elinizdeki T.C. tapusuyla vs. çok ilgilenmiyorlar maalesef. Bu arada AB ülkeleri bankadaki paranızla ilgilenmezler kabul ediyorum. Ama Orta Asya, Balkanlar, Afrika ülkeleri aynı değiller maalesef. Kişi kendi karar vermeli diye düşünüyorum.

• @Beykentli 8 arkadaşınizin hangi konsolosluklardan vize aldigini paylaşabilir misiniz?

• @datanist merhaba. 4 kişi (2011, 2013, 2014, 2016) Aşkabat, 2 kişi ( 2015, 2018) Taşkent, 1 kisi (2009) Alma Aty, 1 kişi Priştine (2022). Bunların hepsi T.C. vatandaşı değil ama Türkiye'de hepsinin de yazlıkları ve/veya evleri vardı.

• @Beykentli peki mantık olarak 2. Pasaportu yesil alırken ne söyleyip alıyoruz çünkü bildiğim kadarıyla yeni pasaprt alırken eskisini istiyor nüfus çalışanları ve yeni yesil pasaport alınca eskisi iptal olmuyor mu?ayni anda 2 yesil pasaporta sahip olmak mümkün mü gerçekten?Not eşimde memur

• @hsn-kartal tekrar merhaba. İşim gereği ikinci pasaportu almam gerekiyor diyorsunuz. Bu konuda da nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğünde hazır bir dilekçe örneği vardı diye hatırlıyorum. Mesela bir pasaportla İsrail'e diğeriyle de Suudi Arabistan'a gitmek istemek gibi. Gidin bir NVİ Ofisi'ne sıra beklemeden ve randevu almadan bir memura danışın. O sizi yönlendirir.

• Merhaba ben yatırımımı hep altın üzerine yaptım mülakatta dolar yerine altın göstersem olur mu? Böyle yapmalı mıyım? Amerikaya gitmeye yakın dolara çeviririm diye düşünüyorum çünkü birikimim sadece bana ait değil annemle ortak biriktirdik bilemedim o yüzden.

• @gucarslan Bey ben de DV25 başvurusu yaparken DV24 başvurusu sırasındaki fotoğrafımı kullandım daha önce sormuştum DV25 için otomatik olarak sistemin seçip eleyeceğini bizden istenenin her sene yeni bir fotoğraf olduğunu söylemiştiniz benim sormak istediğim şu bu durum DV24 sürecimi etkiler mi birden içime bir şüphe düştü o yüzden sormak istedim teşekkürler .

• @sevdademirci merhaba. O altınlar bankadaki bir altın hesapta ise kabul ederler diye düşünüyorum ama yine de bilen varsa yazsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben siz aratık seçildiniz, derdiniz mülakat almak olsun.
    gerisini düşünmeyin..

• @sevdademirci bankadaki altin hesabinizdan bahsediyordaniz ve hesap sizin uzerinizeyse kabul ederler. Dokuman alirken bankadan rica edersiniz o gunku kurla usd karsiligini yazarlar.

• @gucarslan Abi merhabalar dosyamı bir başka ABD konsolosluğuna taşımak üzereyim senin de dediğin gibi taşımadan önce taşıyacağım konsolosluğun sitesinden şartlarını hangi belgeleri isteyip istemediğine baktım.Herhangi bir orduda görev yaptıysanız askeri kayıtları sunmalısınız diyor daha önce o konsoloslukta mülakata giren kişilerin mülakat deneyimini okudum askerlik durum belgesi herkesten istenmemiş istenenlerinse askerlik durum belgesini mülakat gününde almamışlar.Ben kendim yoklama kaçağıyım ne olur ne olmaz belgeyi isterler diye şubeye gittim bugün memur hanımefendiden askerlik yapmadığıma dair bir kağıt verebilecek mi diye sordum kağıt veremeyeceğini yoklamamı yaptırmamı söyledi yoklamayı tamamladıktan sonra e devlet üzerinden belgeni alabilirsin dedi üzerine şunu ekledi yoklamanı yaptırmadan yurt dışına çıkamazsın dedi daha önce burda sordum ve araştırdım forumda 2010 yılında değişen yasa ile “ Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir
    Vatandaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak suç soruşturması veya kovuşturması sebebiyle hâkim kararına bağlı olarak sınırlanabilir.” bilgisine ulaştım üzerine de @crazycells Bey green cardını aldıktan sonra başka ülkede oturumun olduğu için artık en fazla tutanak tutarlar geçebilirsin demişti havaalanından.Bugünkü memura da yasayı ilettim hakim kararı yok dedim hakkımda yoklamamı almadan da çıkabilir miyim diye sordum yoklama kaçağı olduğun için aranman var dedi çıkamazsın dedi yasayı çok dikkate almadı yani öyle hissettimartı olarak yoklama kaçağı iken forumda yurt dışına girip çıktığını söyleyen kişiler olmuştu daha önceden.Şu an ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım dosyamı taşıyacağım konsolosluk askerlik yapmayandan belge istemiyor almıyor diye yoklama mı yaptırmayıp havaalından geçmeyi mi deneyim yoksa yoklama mı yaptırıp belgeyi alıp yoklamam alınmış şekilde mi havaalından geçeyim? İkincisi daha mantıklı gibi tabiki ama yoklamamı yaptırıp şubattaki celpte bakaya kaçağı durumuna düşücem yoklama kaçağı olarak mı kalsam bakaya kaçağı mı bilemedim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |