DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @symbi0te teşekkürler 😁

• @gucarslan Teşekkürler. Hızlı olacağım diye yaptığım hata işte. Durumu kısaca anlatarak KCC'ye mail attım. Umarım geri dönerler.

• herkese merhaba.

adresinden dosyamı kontrol etmek istediğimde confirmation no yanlış uyarısı alıyorum fakat yanlış değil. ne yapmam gerektiğini bilen biri yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkagan55 yanlış anlamayın ama yine çok gereksiz ve tehlikeli bir hareket olmuş..

forumda defalarca bu tür konularda kcc'ya mail atmayın, onlar bu tür mailleri okumaz, onlar öyle bir kurum değil, bu maili okuyup formunuzu açarlar dedim.
    kcc'de çalışan yetkili; haa o zaman formu açayım da düzelt diye cevap verirse ne yapacaksınız?

DS260'ı submit edip bekleyeceksiniz; yapmanız gereken tek şey bu ama nedense işi daha zorlaştırarak kendi kaderinizi değiştiriyorsunuz.

• @gucarslan

@gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dkagan55 yanlış anlamayın ama yine çok gereksiz ve tehlikeli bir hareket olmuş..

forumda defalarca bu tür konularda kcc'ya mail atmayın, onlar bu tür mailleri okumaz, onlar öyle bir kurum değil, bu maili okuyup formunuzu açarlar dedim.
    kcc'de çalışan yetkili; haa o zaman formu açayım da düzelt diye cevap verirse ne yapacaksınız?

DS260'ı submit edin bekleyeceksiniz, yapmanız gereken tek şey bu ama nedense işi daha zorlaştırarak kendi kaderinizi değiştiriyorsunuz.

Sizin değerli bilgileriniz çok önemli DV2025 çekilişine katılmış birisi olarak her yazdığınız yazıyı okumaya çalışıyorum , desteğiniz yardımınız taktire şayan , bu bilgileri para karşılığında kimse kimseye vermez . Hakkınız ödenmez inanılmaz, böyle insanlar'da varmış cinsinden düşündürüyor insanı , Tebrik ediyorum sizi @gucarslan

• ⭐⭐

@dkagan55 yöntem yanlış olsa da "Ankara,Turkey" seçimi doğruydu. Belki randevu kuyruğunu oluştururken önce ikamet yerini "Ankara, Turkey" olarak seçenleri ve "Yes" seçeneğini işaretleyenleri kuyruğa alıyorlardır sonra "No" seçeneğini işaretleyip "Ankara, Turkey" seçenleri dahil ediyorlardır. Bunun nasıl çalıştığını bilmemiz pek mümkün değil, belki hiçbir farkı yoktur bu seçimin. "Ankara, Turkey" olarak seçtiyseniz yapmanız gereken başka bir işlem yoktu.

• @tufank , @gucarslan , aslında forum da ki tüm postları satır satır okuyorum ama bir anlık panik, hata hatayı doğurdu yani. Şanslıysam KCC deki görevli tavsiye talebime sorun yok şeklinde geri döner, değilsem dosyamı açar buradan düzelt der. ne diyeyim ki şu an gerçekten çok üzgünüm.

• @tufank, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dkagan55 yöntem yanlış olsa da "Ankara,Turkey" seçimi doğruydu. Belki randevu kuyruğunu oluştururken önce ikamet yerini "Ankara, Turkey" olarak seçenleri ve "Yes" seçeneğini işaretleyenleri kuyruğa alıyorlardır sonra "No" seçeneğini işaretleyip "Ankara, Turkey" seçenleri dahil ediyorlardır. Bunun nasıl çalıştığını bilmemiz pek mümkün değil, belki hiçbir farkı yoktur bu seçimin. "Ankara, Turkey" olarak seçtiyseniz yapmanız gereken başka bir işlem yoktu.

Banada bu açıklama mantıklı geliyor. Algortimayı bu yönde tasarlamışlar olabilir. Yazılımcı arkadaşın no diyip aynı yeri listeden seçilme olasılığını düşündüğünü sanmıyorum. Belirli ağırlıklarda ikameti ankara olanları sonra bir miktar no diyip ankara seçenleri mülakat listesine alma ihtimalleri yüksek. @gucarslan beyinde dediği gibi bu şekilde "No" diyip ankara yı seçenlerin şu aşmada yapmadı gereken tek şey beklemek.

• @ahmetyorulmaz O kısma nereden baktınız, Completed yazısına tıklayarak mı açılıyor, yanlış bir şey yapmak istemiyorum ben de bakıcam da

• @barbie, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmetyorulmaz O kısma nereden baktınız, Completed yazısına tıklayarak mı açılıyor, yanlış bir şey yapmak istemiyorum ben de bakıcam da

Evet completed tıklayarak açılan formda sol üstde mavi liste var "get staring" bölümün en altında.

• merhabalar,
    mülakat maili gelmiş olan herkesi tebrik ederim, bekleyenler için ise umarım herkese bir an önce sıra gelir ve güzel sonuçlar herkesi mutlu eder.
    sormak istediğim; dün gelen maildeki link üzerinde tıkladığımda 404not found uyarısı geliyor karşıma. Immigrant Visa - Sign In girişi yaptığımda YOUR CASE IS CURRENTLY AT: ANKARA olarak gözüküyor. gelen mail ise;
    Required Entry Status Check for DV Submission
    You have received this email notification to inform you that you have updates available at dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

bu konuda bilgi sahibi olanlar yardım edebilir mi acaba? şimdiden teşekkürler.

• @batubayrak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

herkese merhaba.

adresinden dosyamı kontrol etmek istediğimde confirmation no yanlış uyarısı alıyorum fakat yanlış değil. ne yapmam gerektiğini bilen biri yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

CN sıfırları ile birlite girin. 2. Confirmation numberı doğru girdiğinizden emin olun. En önemlisi bu formda Javascript olabilir karakterleri otomatik english yapan. Burada şöyle bir sorun oluyor eğer soy isminizde Türkçe karakter var ise siz küçük harfle girdiğinizde onu otomatk ingilizce I ya çeviriyor ama asci olarak aynı karaktere denk gelmiyor. Bu sebeble soyismini eşleştiremiyor. Bunu engellemek için klavyeden büyük harf açık ve Türkçe karakter olmadan girin sorun olmaycaktır. Birde teanslate seçeniğini sakın açmayın google translate sayfa orijinal dilinde kalsın.

• @UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar,
    mülakat maili gelmiş olan herkesi tebrik ederim, bekleyenler için ise umarım herkese bir an önce sıra gelir ve güzel sonuçlar herkesi mutlu eder.
    sormak istediğim; dün gelen maildeki link üzerinde tıkladığımda 404not found uyarısı geliyor karşıma. Immigrant Visa - Sign In girişi yaptığımda YOUR CASE IS CURRENTLY AT: ANKARA olarak gözüküyor. gelen mail ise;
    Required Entry Status Check for DV Submission
    You have received this email notification to inform you that you have updates available at dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

bu konuda bilgi sahibi olanlar yardım edebilir mi acaba? şimdiden teşekkürler.

https://dvprogram.state.gov/

yada

"https://dvprogram.state.gov/ESC/" sonuna "/" koyarak

Buraya tıklayrak deneyebilirisiniz.

• @gucarslan benim anlamadıgım bir kısım var mantık olarak orada yes ankara demekle no diyip asagı kutudan yine ankarayı secmek aynı kapıya cıkmıyor mu ?

bende bu formu doldururken hicbir bilgiye sahip degildim acıkcası hem forum olarak hemde bilgi olarak forumun videosunu gordum ordan tanıstım ve bilgi sahibi olup forumun olsuturdugu video üzerinden gittim yani

sahsen biraz koyunluk yapmıs oluyorum direk videoda gorduklerım ile ama bende de No secip asagdan ankarayı sectım

• @yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Meho35, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 her yere baktım ve o siteden defalarca kontrol ettim

buradan bi bakar mısın dosya nerede gözüküyor?

YOUR CASE IS CURRENTLY AT: XXXX

giriş yapıtığında sağ üst köşede yazar.

Yusuf Bey merhaba, ilgili linkten kontrol yapmak istedim de application view dediğim de DS-260 formunu doldurulduğu kısma atadı. Bu aşamada değişiklik yapmayıp çıkış yaptım direkt olarak. Herhangi bir dosya açılma konusu olamaz değil mi? Öyle ki en ufak şeyden tereddüt eder oldum. Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla..

• @yusufalak cevabınız için teşekkür ederim Yusuf bey

• @yusufalak çok teşekkür ederim. buradan giriş yaptığımda mülakat gün ve saatini belirten durum gözükmekte. rica etsem bundan sonraki süreç için forumda okuduğumuz şekilde evrakları toplamaya başladım fakat evraklar ile ilgili başka bir mail alacak mıyız yoksa mülakat için tek gelen mail bu mudur?

• @achillesoag evet lendim için değil, süreç takibini yapabilmek için takip ediyordum.

• Mülakat tarihi alan tüm arkadaşları tebrik ederim. Sürecin olumlu sonuçlanmasını dilerim hepimiz için. Hayırlıysa olsun değil, Hayırlı olsun diyelim. 🙂

• Yasaklı

Doktor randevusu alırken us kalacağım adresi istiyor. Daha belli değil. Ne yazmam gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |