DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @bigthinks Merak ettiğim 3 yılın ardından ne olacağı? Tası tarağı toplayıp 3 yıl için gitmek büyük risk. Devamında neler olabiliyor?

• @bigthinks evet çok mantıklı görünüyor ama bu vakitten sonra hali hazırda vize olmadan çok mümkün değil.

• @Yıldıray81 Kalıcı olmak isterseniz oradayken Express Entry başvurabilirsiniz.

• @Yıldıray81

3 yıldan sonra uzatmanın bir sürü yöntemi var .
    Önemli olan şu an bu 3 yıllık oturum / calisma iznine sahip olmak. Her türlü sonra uzatırsın zaten.. Gerisi her türlü çözülür.

• İş buldugunda işverenden mektup alıp 3 yılın sonunda uzatırsın
    • Express entry sistemine kayıt olur kalıcı oturuma basvurursun
    • 3 yıl içinde kendi işini kurma girişimi olabilir
    • Bir eğitime kayıt olursun tekrar oturum / calisma iznini uzatırsın
      Ve bunun gibi daha onlarca alternatif var..

Yeterki bu tarihi fırsatı kacırma 3 yıllık oturum / calisma iznini al.. Gerisi kolay.. Böyle şanslar her zaman gelmez.

Üstelik zaman şartı yok .. 3 yılllık oturum / calısma iznini aldıktan sonra ister 2 sene sonra git, istersen hemen git .. senin keyfine kalmış... Neticede 3 yıllık sana sağlanan bir oturum / çalışma hakkı..Elinde dursun ne zaman istersen kullanma hakkın var. Hiçbirsey yapmasan bile kişiye bir özgüven hissi verir. Sana özel bir oturum / çalışma iznin oluyor.

Not: Galiba alınan bu 3 yıllık oturum / çalışma izni schengen vize başvurusunda ayrıca kolaylık sağlıyor deniliyor. Bu müthiş durum bile buna sahip olmak için yeter.

• merhaba herkese,

eşimle beraber turist vizesi başvurumuz olumlu sonuçlandı, haliyle ts2023'e vakit dolmadan başvurmaya karar verdik. Bir kaç sorum var, cevaplarsanız çok mutlu olurum.

1- OWP aldık diyelim, TR'ye geri dönüp 6-7 ay sonra kanadaya geçsek sıkıntı yaşar mıyız?
    2-OWP aldıktan sonra turist vizeniz her şekilde devam ediyor demişsiniz, bu nasıl oluyor? Onu iptal etmeden OWP'yi pasaporta işlemiyorlar mı? (Süreçlere yabancıyız, tam anlamıyla anlamak için soruyorum)
    3- Turist vizesine kendimiz başvurduk ve çıktı, TS2023'de de kendimiz mi başvuralım, danışmanlık hizmeti mi alalım? siz ne dersiniz? önerebileceğiniz danışmanlar var mı konuyla alakalı?

teşekkürler şimdiden.

• @negahkon

1- 3 yıllık open work permit aldıktan sonra istediginiz zaman kanada'ya geri dönersiniz. Bir zaman şartı yok. İster 1 ay sonra gidin isterse 1 sene sonra. tamamen sizin keyfinize kalmış. Tek şart gecerli TRV- Visitor vizeniz olması lazım . Kanada'ya giriş için.

2- Open work permit bir çalışma izni ve pasaporta herhangi bir işlem yapılmıyor. Size basvurunuz onaylandıktan sonra posta ile zarf icinde geliyor. Yani vize gibi pasaporta yapıştırılmıyor. Kişinin kanada içinde resmi olarak çalışmasına izin veriyor.
    Vize ise kişinin kanada'ya giriş yapmasını sağlıyor ve pasaport sayfasına yapıştırılıyor

• @bigthinks teşekkür ederim, emin olmak için detaylı sormuştum. hepsine cevap vermişsiniz.

• @negahkon rica ederim.

çok fazla bilgi kirliliği var bu konular hakkında.. O nedenle çok takıntı yapmayın..

OWP aldıktan sonra istediginiz zaman kanada'dan ayrılabilir ve tekrar istediginiz zaman kanada'ya giriş yapabilirsiniz. .Asla bir zaman şartı yok.. Tek şart kanada'ya giriş için pasaportunuzda gecerli TRV - Visitor vize olmalı. Zaten bu vize yoksa uçağa bile almazlar. :))

• Merhaba, @bigthinks değerli katkılarınız için teşekkürler. Birkaç sorum olacaktı.

• Ben Kanada'dayım başvuruyu yaptim ve 13 gün oldu henüz yanıt gelmedi, ortalama yanıt süresi hakkında bilginiz var mı?
    • OWP'nin diğer ülkelere girişlerde bir kolaylığı olur mu? Örneğin Green Card'a sahip olup, US vatandaşı olmadan başka ülkelere girebilirsiniz. Kanada OWP ile İngiltere'ye giriş yapılabilir mi örneğin?
    • Benim Kanada turist vize suremin bitmesine 1 yıl kaldı. Eğer 3 yıllık OWP onaylanırsa en mantıklı hareket vizeyi yenilemek mi?
    • Ben onay alırsam TR'ye bir süre dönme durumum olacak. Bu süreçte de iş başvuruları yapmak istiyorum fakat Kanada'dan bir telefon hattı alıp Türkiye'deyken Kanada'dan gelen aramalara da açık olmasını istiyorum. Bu şekilde alabileceğim uygun bir servis sağlayıcı biliyor musunuz?
      Teşekkür ederim.

• @mhsa

• Neticelenme sureleri ile ilgili standart / fix bir süre yok.. Tamamen değişken.. O nedenle bu konu hakkında net rasyonel bir süre yok.

• OWP size sunulan 3 yıllık oturum / çalışma izni ve size verilen bu belge ile seyahat etme hakkı olmuyor. Kanadaya giriş için gecerli bir TRV- Visitor vizenizin pasaportunzuda olması gerekiyor. Ingiltereye seyahat içinde sizin ingiltere vizeniz olması gerekir. OWP ile seyahat edilmez. Belki ingiltereye vize basvurusunda OWP göstermek ekstra pozitif referans olabilir. Ayrıca bu durum schengen vize basvurusu içinde pozitif referans olabilir.

• OWP aldıktan sonra iş arama konuları ucu açık bir durum. Niteliğinize , tecrubelerinize, beklentilerinize v.b. kriterlere göre değişkenlik gösterir.

• Gördüğüm kadarıyla turist olarak gelip OWP alanların cogu geri dönup sonra iyi bir butce planlama ve kendince bir strateji yapıp tekrar kanadaya gelme hedefinde. Neticede 3 yıllık oturum / calısma hakkı verilmiş. İstedikleri zaman kanadaya geri gelip bu hakkı kullanabilirler. Diger kitlede kanada icinde ogrenci olup OWP alanlar onlar zaten sistemli geldikleri icin bir sekilde kanadada durmaya devam ediyor gibi.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• arkadaşlar, vizemiz onaylandığından beri bir araştırma sürecindeyiz. haliyle sorular daha da birikiyor.
    okuduğumuza göre eyaletlere göre çalışma izninin onaylanması değişebiliyormuş. sizin bu konuda bir öneriniz olur mu? açıkçası merak ettim. ts2023 başvurusunu vancouver’dan yapmakla toronto’dan yapmak arasındaki fark nedir tam olarak? alan arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz 🙏🏻

• Bu ileti silindi!

• @negahkon lokasyonun neticelenme süresi ile ilişkili oldugunu dusunmuyorum. Net ve rasyonel bir süre yok ve kime ne zaman netice gelecegi belli olmuyor. Çok değişken süreler var pratikte.

En sağlıklı ve dogru yapılacak durum netice belli olana kadar kanada dışına çıkmamak. Netice belli olmadan kanada dışına çıkmak risk ve neticeyi negatif etkileme durumu oluyor.

Diğer bir süreç ise netice online belli olduktan sonra OWP orjinal belgenin zarf içinde posta adresine gelmesi. Bununda standart ve rasyonel bir süresi yok. Onayı belli olan ama uzun süredir posta ile OWP belgesi gelmeyenlerde varmış.

Genelde turist olarak gelip ts2023 basvurusu yapanlar online netice belli olduktan sonra geri dönuyor. Posta ile gelen OWP belgesini beklemiyorlar. Bu belgeyi daha sonra bir sekilde teslim alıyorlar. Neticede 3 yıllık oturum & çalışma izni hakkı veriliyor. İstedikleri zaman kanadaya gidip bu hakkı kullanırlar. Yeterki gecerli TRV- visitor vizeleri olsun kanada'ya giriş için.

Geri döndukten sonra iyi bir butce ve yaşam planlaması yapıp tekrar kanadaya gelme hedefleri oluyor.

• @ultimate-ideas teşekkür ederim cevabınız için.

• @negahkon rica ederim.

Bu tarz süreçi belli olmayan basvuruları beklemek gercekten kişide merak ve karamsarlık yaratıyor. Herkes bu süreçlerden geçiyor.

O nedenle neticeyi beklemekten başka bir yöntem yok. Umarım hersey gönlünüzce olur.

Bu TS2023 gercekten çok güzel tarihi bir fırsat ve böyle fırsatlar her zaman olmaz. Bu kadar kolay oturum ve çalışma izni veren başka bir gelişmiş ülke yok.
    Ve normal şartlarda bu 3 yıllık oturum & çalışma iznine sahip olmak bayagı zor ve çok uzun prosedür, süreç ve çok yüksek maliyet. Ama şu an ki fırsat ile tek bir online basvuru ile sahip olunuyor. Tek şartı kanada içinde turist / ögrenci v.b. statu ile bulunmak.

Bu oturum ve çalışma iznine sahip olmak schengen vize basvurusunda veya diger ulkelere vize basvurularında ayrıca pozitif bir referans olur diye dusunuyorum. Bu durum bile harika bir şey.

• Merhaba arkadaslar, biz deprem bolgesinde yasayan 2 kisilik bir aileyiz. 3 Ocak'a cok az kaldi. Su an basvurmamiz mantiksiz mi? Cevap verirseniz cok sevinirim.

• Arkadaşlar 4 sorum var cevaplayabilirmisiniz Lütfen? Cevaplarsanız çok çok müteşekkir olurum.

1 - Bu Uygulama ne zaman bitiyor şu anda başvuran biri kanada turist vizesinin alınması ülkeye giriş başvuru derken sürece yetişebilir mi? imkansız mı yoksa hala önümüzde bir şans var mı?

2 - Depremzede olmayanlar uygulamadan yararlanabiliyormu ille depremzede olmamız gerekiyor mu gerekiyorsa deprem bölgesinde belli bir dönem bulunmuş olmamız ve orda akrabalarımızın ikamet etmesinin faydası nedir

3 - Bu çalışma izni bir işe bağlı değil sanırım direkt alıyoruz ve istediğimiz her işi yapabiliyoruz garson,restoran çalışanı vs vs owp olarak alıyoruz yani herhangi bir bağlayıcılığı yok vizemiz ile giriyoruz iznimizle çalışıp iş güç görüyoruz.

4 - Daha önce Moğolistan,Japonya,Gürcistan Ülkelerine turistik çin ülkesine transit girişim oldu bu pasaportumda damgalı bir şekilde var mühürler vize başvurumu olumlu etkiler mi? babam ile başvuracağım onun pasaportu boş 40+ yaşında tr de evli turist vizesine beraber başvurmamız durumunda baba oğul profilinde potansiyel engeller nelerdir

Acilen bu yazdıklarımı biri cevaplarsa çok mutlu olurum ben bu işin en sonuna yetiştim umarım imkanım varsa da başarabilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |