Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Abdullah-1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Beyler ben green card başvuru formunda foto mu 602*602 olarak yüklemişim. Sıkıntı olur mu. Photo tool ve green card başvuru formundan geçti

Sadece beyler mi var?bu forumda..

• @Abdullah-1 sorun olmaz. ben de yıllardır aynı şekilde yapıyorum. kazandığım zaman da aynı ölçülerdeki foto ile kazandım.

• @Fatihk-0 teşekkür ederim. Dsrısı bsşımıza inşallah

• Merhaba arkadaşlar, son 1 ay içerisinde iş değişikliği yaptım; bu durumu Kentucky konsolosluğuna mail atarak ya da başka bir şekilde bildirmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

• @ptcuye35 Hayır gerek yok. Ben de 2 ay önce iş değiştirdim.

• @ptcuye35 cinsiyet dahi değiştirseniz, formu açtırmayın lütfen. Mülakat aldıktan sonra istediğiniz değişikleri yapabilirsiniz. İş, adres, telefon gibi basit değişiklikler, yapılan ufak harf hataları, hatta sık sık yapılan anne kızlık soyadı hatası gibi değişiklikleri konsolosluklara göre değişiklik gösterse de, mülakat günü bile yapabilirsiniz. Mesela viyana benim formumu açmamıştı, gerek yok mülakat günü düzenleriz diye.

• ⭐⭐

@ptcuye35 Her ne olursa olsun mulakat almadan dosyanizi actirma talebinde bulunmayin lutfen. Mulakat aldiginizda zaten yeterince vaktiniz olacaktir. Mulakat aldiktan sonra mulakata gireceginiz konsolosluga mail atarak dosya actirma talebinde bulunabilirsiniz.

• @ptcuye35, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar, son 1 ay içerisinde iş değişikliği yaptım; bu durumu Kentucky konsolosluğuna mail atarak ya da başka bir şekilde bildirmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Size şu kadarını söyleyeyim, ben başvuru formunu doldururken yurtdışında farklı bir iş yapıyordum. O anki bilgilere göre formu doldurmuştum. Mülakata girerken Türkiye'ye kesin dönüş yapmıştım ve farklı bir iş yapıyordum. Ben hem ülke hem iş değiştirdiğim halde formu hiç açtırmadım. Mülakatta ne iş yapıyorsun dediklerinde güncel yaptığım işi söyledim. Vizem onaylandı. Formu açtırmayın. İçiniz rahat olsun.

• Biraz geç cevap olacak ama Türkiye saati ile çekilişin son saati nedir ?

• @LAB saatler 5 kasimda Amerika'da 1 saat geri alinacagi icin TSI 20.00 olmasi lazim.

DV2025 sohbet odasindan sorarsaniz sorulara daha hizli cevap alabilirsiniz.

• Merhaba numaramızın aktifleştiğini mail yoluyla mı öğreniyoruz?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@sevdademirci @symbi0te numaranız aktif oldu diye mail gelmez. Her ay yayınlanan bülteni takip edip numaranızın aktif olup olmadığını öğrenirsiniz. Alacağınız tek mail randevu maili olacak onun dışında bir mail almayacaksınız

• @Emre-Kurtulmuş pardon ben yanlıs anlamısım soruyu sildim zaten teşekkurler düzeltme icin

• Bana yardımcı olabilir misiniz numara aktif olup olmaması nedir nasıl bakılacak o siteden bilemiyorum cut off terimlerini de bilmiyorum kafam çok karıştı

• @toykan17 asagidaki siteyi takip edip, her ay ortalarina dogru yayinlanacak bultene bakacaksiniz.

daha sonradan sonraki ayin bultenini acinca;

en asagidaki C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN DECEMBER kismindan cut off dedikleri CN numarasina bakacaksiniz.

EUROPE 6,000 diyor yani 6000 numaraya kadar olan kisiler mulakat alabilir yani kesin alacak degil ama alabilir demek oluyor. sizin numaraniz 6000'dan kucukse mulakat icin mail alabilirsiniz. imzanizdan anladigim uzere siz alabilecek olan kisiler icindesiniz.

• @toykan17 https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları?_=1697659436240

yukaridaki basligi takip ederseniz bastan sona sorulariniza yardimci olunacaktir.

• @btek14 çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

• @toykan17 estagfurullah. rica ederim. numaraniz ve DS-260 gonderim tarihiniz gayet iyi, kisa surede mulakat maili alacaksinizdir insallah.
    her sey gonlunuze gore olsun. iyi gunler

• Mulakata goturulen banka hesabi dokumunde paranin faizde olmasi sorun yaratirmi? 6 ay normal hesapta mi durmasi gerekiyor? Veya faizde dursa olurmu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |