DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Betfair39 faydalı bilgi için teşekkürler hocam.

• @ramsen18, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@teqnoloq Size fikir olması açısından yazıyorum. TEB hesabı açtım. Bank of America bankasından kartımızı taktığımızda 10k TL karşılığı günlük dolar çekilebiliyor.

Merhaba, hesap açmak için şubeye gitmek gerekiyor mu? Online olarak da açılıp kart adrese yollanıyor mu?

Teşekkürler

• @diclemre Şubeden hesap açtım. 1 hafta için de kartım eve kargolandı. Online hesap açılır mı bilmiyorum.

• @diclemre ABD de yaşıyorsanız ve Türkiye ye dönme durumunuz yoksa güvendiğiniz birisine Türk konsolosluğundan vekaletname verebilirsiniz. Oda sizin adınıza hesap açabilir.

• @ramsen18 hocam yazdıysanız görmedim kusura bakmayın tekrar. 10k türk lirası değerinde günlük dolar çekimi yapılabildiği konusu hakkında bir sorum olacak bofa veya teb ne kadar bir komisyon alıyor bu günlük limitli çekimlerden süreç nasıl işliyor küçük para çekimleri için sanırım en iyi yöntem bu ancak yüksek meblağlarda nasıl bir yol izlemeliyiz teşekkürler cevap için şimdiden

• ⭐⭐⭐

@aristocrat komisyonsuz işlem olduğu için teb öneriliyor. Ama en kolayı direk swift yapmak. Geldiğimizde ilk 5-6 gün atmden komisyonsuz para çekme yöntemiyle çekmeye başladı sonra ev için birikim gösterip etmek gerekicek diye daha fazla uğraşmayalım diyerek direkt swift yaptık

• @Emre-Kurtulmuş emre hocam anladığım kadarıyla 10k tl değerinde dolar çekerken komisyonsuz işlem yapabiliyoruz. Ancak yüksek bir meblağ çekmek istediğimizde swift en hızlı ve iyi yol diyebilir miyiz

• ⭐⭐⭐

@aristocrat 10K tl değerindeki dolar 300-400 dolar arası birşey yapıyor artık. Çekmeye çalışacağınız para 1-2bin dolar değilse bence uğraşmadan swift yapmak en iyisi

• @aristocrat Teb kartınla komisyonsuz Bofa atm lerinden çekim yapılabiliyor. En hızlı yöntem ise swift ile günlük 5k $ gönderim yapılabiliyor.(Ziraat Bankasından işlem yaptım)

• ⭐⭐⭐

@ramsen18 swift yönteminde miktar sorunu olmaması lazım normalde. Ama ziraat bankasını kullandığınız için size uygulanan bir limit olabilir ziraat bankasının böyle saçma sapan kuralları vs olabiliyor

• @ramsen18 teşekkürler cevap için bugün TEB 'den hesap açtım ne olur olmaz bulunsun diye. Küçük meblağları bu yönlemle transfer etmek kulağa hoş geldi.

• ⭐⭐

Kamu bankalarında usd transfer sınırı var. Ziraatte 5k ,muhtemelen (halk ve vakıfbank) onlarda da aynıdır. Ticari bir işletme (ithalat yapan) olmadıkça limitleri esnetmeyebilirler. Ama özel bankalarda öyle bir limit yok.

• @selamibasaran Halkbank’ta hiç bir sınır yok. Eğer Amerika’da yaşama izniniz varsa istediğiniz meblağı gönderebilirsiniz.

• @smartcells Tebten gunluk para cekme limitiniz $400 -kesintisiz
    Coinbase $987.30 icin ; $972.49 ( + $14.81 banking fee)
    Guzelliigi su; 1000 dolar icin oturdugunuz yerden hesabiniza paranizi gecirebilirsiniz.
    Teb ile bu 1000 dolar 3 gununuzu alacaktir
    Secim sizin. Aciliyet durumunuza bagli. Atm ye gitmek zorundasiniz tabi Bank of America.
    Coinbase candir $15 bile degil kesintisi bilmiyorum Ben memnunum

• @Dilara-Korkmaz banking fee harici devletin aldığı vergi vs var mı acaba?

• BOA Atm lerinden teb dolar hesabına para yatıramıyorsun .Bu doğru mu

• ⭐⭐⭐

@Cancan evet yatırım yapamazsınız

• @Dilara-Korkmaz bilgi aktarımı için çok teşekkürler ancak bir arkadaş kriptoyu usdt yapıp banka hesabımıza çektiğimizde para üzerinden gelir vergisinin alınacağını yazmıştı

• @Emre-Kurtulmuş Yok bana özel değil genel olarak ziraat bankasının uyguladığı birşey.

• ⭐⭐⭐

@ramsen18 size derken Ziraat bankası kullanıcısı olduğunuz için devlet bankası olduğu için böyle saçma işlemleri olabiliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.6k

| | | |