Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Trojan başvurumu New jersey’den 10 haziranda yaptım Parmak izinide başvurudan 20 gün sonra verdim, şuan interview bekliyorum fakat Türkiye ye gitmem gereken bir durum oldu. Şimdi gidip mülakat belli olduğunda, mülakat tariihinde dönsem bir sıkıntı olur mu ?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells bu konuda herhangi bir bilginiz varmıdır ? Teşekkürler

• N400 formunda askerlikle ilgili aşağıdaki iki soruya mı YES diyoruz.

• Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a paramilitary unit (a group of people who act like a military group but are not part of the official military)?

• Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the official military), or weapons training?

• @divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

N400 formunda askerlikle ilgili aşağıdaki iki soruya mı YES diyoruz.

• Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a paramilitary unit (a group of people who act like a military group but are not part of the official military)?

• Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the official military), or weapons training?

Üstteki No. Paramiliter bir gruba üye oldunmu diyor. Olmadıysanız No. Askerlik yaptıysanız eğer alttaki soru Yes. “Compulsory Military Service” diye açıklama yapacaksınız alttakine.

• Evet çok haklısınız.
    Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a military unit?
    Ve
    Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the official military), or weapons training?

Bu iki soruya YES diyoruz herhalde.

Yani 15 A ve 19. Sorular.

Çok teşekkür ederim Ryback

• Bu ileti silindi!

• @divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Evet çok haklısınız.
    Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a military unit?
    Ve
    Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the official military), or weapons training?

Bu iki soruya YES diyoruz herhalde.

Yani 15 A ve 19. Sorular.

Çok teşekkür ederim Ryback

Rica ederim. Maddelere baktım şimdi, 15 A ve 19 YES. Dediğiniz gibi.

• @jerseyian arkadasim agustos ayi icinde mulakat almisti ama trye gitmesi gerekti ve mulakatini erteletip o sekilde gitti. kendisi tatildeyken yeni mulakat tarihi belli oldu ve donunce katildi. mulakatinda da travel historysine bu eklendi.
    saniyorum sorunuza bir referans cevap olabilir.

• @btek14 teşekkür ederim kısmen cevap oldu. Aslında ben mülakat belli olunca dönüp mülakata girmek istiyorum. Araştırdığım kadarıyla mülakat beklerken yurtdışına çıkma ile ilgili bir kısıtlama yok sorun olmaz diye umuyorum

• @jerseyian rica ederim. bence olmamasi lazim. sonucta arkadasim da aynisini yapti acikcasi. biometricse girdi 4-5 ay sonra mulakat belli oldu ama kendisi o arada trye gitmesi gerekliydi, erteletti donunce girdi, disarida oldugu sure / travel history update edildi ve vatandas oldu.
    darisi basiniza....

• Şu an N-400 formu Online hazırlıyorum. Destekleyici belgeler olarak tax formlarından hangilerini yüklemem daha uygun olur daha önce deneyimleyen cevaplarsa sevinirim. irs.gov’dan online olarak ;

1. Tax return transcript (sadece son 4 yıllığı alabiliyorum 2019-2022)
    2. Tax account transcript (6 yıllık mevcut 2017-2022)

• @Trojan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Şu an N-400 formu Online hazırlıyorum. Destekleyici belgeler olarak tax formlarından hangilerini yüklemem daha uygun olur daha önce deneyimleyen cevaplarsa sevinirim. irs.gov’dan online olarak ;

1. Tax return transcript (sadece son 4 yıllığı alabiliyorum 2019-2022)
    2. Tax account transcript (6 yıllık mevcut 2017-2022)

1 numara olan. 4 yıllık yeterli.

• Bende Amerikaya Green Card yoluyla geldim ve tek takip ettiğim Abd’de yasayan Türk olarak tek takip ettiğim sizlersiniz..Çok bilgi edindim sayenizde.
    Yalnız bende Abd’ye gec giriş yaptım.İlk giriş 2018 eylül ve bu tarihten sonra 10 ay giriş yapmadım ve 2019 temmuzdan beri toplam 40 ay oldu burdayım.Sence ne zaman vatandaşlık başvurusu yapmalıyım?

• @ayseerdem, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bende Amerikaya Green Card yoluyla geldim ve tek takip ettiğim Abd’de yasayan Türk olarak tek takip ettiğim sizlersiniz..Çok bilgi edindim sayenizde.
    Yalnız bende Abd’ye gec giriş yaptım.İlk giriş 2018 eylül ve bu tarihten sonra 10 ay giriş yapmadım ve 2019 temmuzdan beri toplam 40 ay oldu burdayım.Sence ne zaman vatandaşlık başvurusu yapmalıyım?

2024 Nisan ayında, 2019 Temmuz ayında giriş yaptığınız tarihe 88 gün kala başvuru yaparsanız, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

• Çok teşekkür ederim @Ryback

• @Ryback Merhaba, benim basvurumun ertesi gunu reuse letter i statumde gorundu. Bu durumda 2-3 aya direk mulakat randevusu mu gelebilir acaba? Cok tesekkurler cevabiniz icin 🙏

• @Ryback cok teşekkürler

• U.S ARMY National guard'a imza attiktan 1 gun sonra N-400 vatandaslik basvuru formunu kendim doldurdurup Ucsis.gov'a Online olarak basvurdum.
    N-426 Askeri hizmet kagidini sisteme pdf olarak yukledim.
    Yasadigim sehir Pittsburgh'ta 2 ay 5 gun sonra vatandaslik testi mulakati randevusu verdiler testi gectim vatandasligi aldim ardindan 4 gun sonrasinda temel askerlik egitimine gittim.

N-426 formu genellikle Basic Combat Training'te(Temel askerlik egitiminde) veriliyor.
    Army 3 bolume ayriliyor 1-Active Duty 2-National Guard 3-Reserve
    eger tam zamanli Active Duty'e giderseniz vatandaslik sinavi 2.5 aylik temel egitim esnasinda oluyor ugrastirici yorucu bir sureci var egitim esnasinda aliyorsunuz vatandasligi.
    Eger Unitiniz belli ise yani ilk gorev yeriniz belli ise N-426 formunu alabiliyorsunuz. Ornegin gideceginiz yer Pittsburgh Pennsylvania National Guard ya da Reserve birimi oradaki kisilere N-426 formuna ihtiyacim var diyorsunuz.Formu O-6 Albay ve uzeri seviyesindeki bir kisi imzalamasi gerekiyor.Formun ozeti su bu kisi bizim unitimizde çalisiyor bize aittir.

Eger Orduya katilim icin resmi referansa ihtiyaciniz varsa Instagramdan bana ulaşabilirsiniz.
    Mesajın başlangıcına Greencard sahibiyim ya da Greencardım yolda şeklinde yazarsanız sorunuzu yanıtlayabilirim.
    Mesajı cevaplayabilmem için minimum greencardınızın yolda olması gerekir ki yardımcı olabileyim.
    Orduya katılım için ciddi niyetiniz varsa temel araştırmaları yaptıktan sonra yani Armynin websitelerinde bilgi edindikten sonra kafanızda oluşan sorulara cevap verebilirim.
    Şu ve benzeri sorulara dönüş yapamam :Abi bu yıl greencarta başvurdum Amarıkanya ordusuna katılmayı düşünüyorum.

• Herkese öncelikle selamlar. Bayadır paylaşım yapma ya da siteye girme şansım olamıyordu. Bugüne kısmetmiş. Vatandaşlık işlemi buralar bu kadar hızlı mı bilmem ama benim ki çok hızlı geldi. 14 temmuzda N-400'ü doldurdum bir hafta sonra parmak izin için gün geldi sonra aradan 2-3 hafta geçmeden interview tarihi geldi o da 14 eylülde interview'e girdim. Bana çok basit bişey geldi. Sınava dip not düşmem gereken bir yer sınav, sonunda N-400 doldurduğunuzda size "yes or no" sorularını bir daha soruyorlar, bunu beklemiyordum ve haliyle bir soruda siyahi arkadaşı anlamadım. Bir kaç kere sordurdum bir tek bu sıkıntı olmuştu. Görüşmeden dokuz gün sonraya seromoni için 23 eylüle gün verdiler. Yani 70 günde sertifikayı almış oldum. Bana hızlı geldi ve iyi oldu. Bundan sonra SSA ofisine gidip statü değiştirip, pasaport'a başvurma kaldı. Şuana kadar 750 dolara yakın para ödedim gerisi pasaport olacak. Houston/TX'da beklenmiyecek hızdı bence.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 2
  • 13
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |