DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Movistar74 Çok teşekkür ederim.

Evet vize pasaporta basılmış, bahsettiğim belgenin tam ismi "Immigrant Data Summary" diye bir belge, orada meslek yanlış yazılmış.

Girişte bir sorun çıkar diye korktum.

• @Srmpd Girişte sorgulanmayan bir husus, şimdiden iyi yolculuklar...

• @yeliz-özören Aslında geç kalmışız gibi gorunse de oturum ya da vatandaşlığı olmadan dosya taşıyabilen kişi sayisi bu yıl için yok denebilir.

Türkmenistana tasinabiliyor ama ülkeye giriş sorunu nedeniyle kimse taşımıyor ya da Kanadaya taşınabiliyor ama onda da vize almak gerek ki vize alımı 4 aydan başlıyor.

Oturum ya da vatandaşlığı olmadan dosya taşıyabilen arkadaş var ise yazarsa sevinirim.

• @ptcuye35
    Sürecinizi yeteri ilgi ve özenle takip etseydiniz siz de şu an herhangi bir oturum izni olmadan mülakat almış olabilirdiniz. Bu başlıkta yazılanları dahi okumuyorsunuz ve genel bir çıkarım yaparak yok denebilir diyorsunuz. Bu başlığın geçmiş 50 - 100 arası sayfasını okumuş olsaydınız eğer birçok kişinin bunu başardığını görecektiniz.

• @ugursway Forumu her gün 2024 sohbet forumu ve 2024 greenkart lotusu aşamaları olarak takip ediyorum. Günde en az 30 dakika forumda zaman geciriyorum, bahsettiğim her iki başlıgi da toplamda ikişer kez atlamadan dikkatle okumusumdur.

Rica ediyorum 2024 talihlisi olup bana oturumu ya da vatandaşlığı olmadan Kanada, Avustralya ve Türkmenistan dışında dosya tasiyabildigini yazan bir arkadaşın forum gönderi numarasini bizlerle paylasabilir misiniz? Avustralya ve Kanadaya tasiyabilen de birer kişi var, ikinci bir kişi gösterir misiniz bana rica etsem sizden. Bu arkadaşlarımız da son zamanlarda dosyalarını taşıyabildiklerini söylediler; ancak bahsettiğim iki ülkeye zaten vize almak uzun sürdüğü için durumu benim gibi olan arkadaşlara bir çözüm oluşturmuyor.

Avusturya ise dosya numarası 18000lerde iken bir ara kabul etti, ancak benim numaramda dosya taşıyabilen oldu mu, ben soyleyim olmadi. Ben tam bu dönemde forumu takip ederek 10dk içerisinde mail attım. Aktif olmadan önce ya da aktif olduktan sonra da mail attim. Ya maillerimizi görmezden geldiler ya da kibarca reddettiler. Kabul ettiği donemde de "sizin dosya numaranız aktif değil" dediler.

Bakın bahsettiginiz gibi 50-100 sayfasını değil başlığın 654 sayfadan bahsediyorum ben, tamamini okudum ve dosya taşıma yapılmadı diyorum size. Bana yapacağınız başka bir mantıklı öneriniz var mı?

• @ptcuye35
    Kaç defa daha gönderinizi düzenleyeceksiniz? Demek ki bana cevap verebilmek için okuyarak bilgiye ulaşabiliyorsunuz, bu şekilde devam ederek süreciniz için daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Size bol şanslar.

• @ugursway ....., soruma yanıt verin siz insanlarla dalga geçmeden önce lütfen. Forumun düzenleme butonunu kullanmak forum kurallarına aykırı değil diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ptcuye35 sn. @ptcuye35 ve sn. @ugursway lütfen kışkırtıcı ve salgırsan ifadelerden kaçının.
    destek almak ve forumdan bilgi ednmek için buradasınız.
    konuyu kişisel birer mesele haline getirmemenizi ve konuyu burada kapatmanızı rica ediyorum.
    teşekkürler.

• @ptcuye35
    Üslubunuza dikkat ediniz, burası kahvehane değil!

• @ugursway Ben universite hocasıyim, kahvehaneye hiçbir zaman uğramadım, oradaki üslubu da zaten bilmem. Zamanım oldukça sokak hayvanı beslerim.

• İstanbul anadolu bölgesinde TDAP ve Çocuk Felci aşısı yaptıran var mı? ve nereden nasıl yaptırdı paylaşabilirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Keenan Onemli olan eger mustakbel esinizi de dahil edecekseniz bir an once nikah yapmanizdir. Sonra da mulakat aldiktan sonra guncellemeleri yaparsiniz.

• @Yaşar-Baykal Bu aşılar hazırda var mıdır bilmiyorum ama ancak Aile Hekimliğinizde aşı yaptırabilirsiniz.

• @lumos @gucarslan
    Merhabalar;

Eğer sorumun bir yanıtı daha önce verildiyse maruz görün çok araştırdım bulamadım.

12 temmuzda Montreal'de konsolosluk randevumuz var, sağlık randevumuzu 2 temmuza aldık fakat aklıma takılan bir şey var. Türkiye'de ais kaydı yapılması gerekiyor. Kanada içinde ais kaydımı yapmam gerek yoksa bazı başka ülkeler için ais benzeri başka bir sistem var diye okumuştum. Kısacası Kanada için ais kaydı yapmalı mıyım?

Herkese süreç boyunca başarılar ve bol şanslar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 Size gelen mailde ya da direkt konsolsoluk sayfasinda yazmakta, orayi lutfen inceleyin. Kanada da AIS platformuyla anlasmalidir.

• @lumos ilginiz için teşekkür ederim bize gelen mailde sadece bu yazıyordu

You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

sisteme giriş yaptığımızda da ais vb herhangi biryere kayıt oluşturmamız ve ya bu yönde herhangi bir bilgilendirme yoktu. Konsolosluğun sitesinde de immigrant visa kategorisinde dv visa bölümü bile yok bilgilendirme almak için.

• @ptcuye35
    Sorunuza kışkırtıcı tavırlarınıza rağmen cevap vereceğim, okuyacak arkadaşlara fayda sağlaması tek gayem.

Bu foruma yazma amacım insanlarla alay etmek değil, aksine süreç hakkında buradan öğrendiğim her şeyi bizden sonra gelecekler adına bu oluşuma kendimi borçlu hissettiğim için iade etmekteyim.
    Ancak sizin gibi kişiler yüzünden de buna bir süre ara vereceğim.

Greencard süreci özellikle yüksek CN’li TR vatandaşları için, günde 30 dakika düzenli forum okuyarak başarıya ulaşabileceğiniz bir süreç değil! Bu gaflete düşen arkadaşlar kendinize verdiğiniz stresle kalacaksınız.
    Bu süreç büyük bir çoğunluğumuz için amansız bir mücadeledir, ne olduğunu, neyle uğraştığımızı anlamak, bilmek, özümsemek bu mücadelede bizim en büyük kozumuzdur.
    Dv24 sürecinin son 2 mülakat ayı kalmışken, mülakat almanın tek yolu konsolosluklara oturduğunuz yerden e-mail göndermek değildir, bunu şu aşamada herkes yapıyor. Şanslı olanlarımız bunu başardılar!
    Örnek Viyana.
    Avusturya dosya numarası 18000lerde iken bir ara kabul etti, ancak benim numaramda dosya taşıyabilen oldu mu, ben soyleyim olmadi” Bu sorunuzun cevabı, Hayır! Sizden önce davranan sürecini takip eden ve şansı da yaver giden sizden daha yüksek numaralı Viyana’dan mülakat alan arkadaşımız var. Keşke sürecinize hakimmiş gibi konuşmadan önce excel listesinden kontrol etseydiniz.
    Forumun düzenleme butonunu kullanmak forum kurallarına aykırı değil diye biliyorum.” bir diğer söyleminize istinaden, Evet değil, ancak 6 defa gönderinizi düzenlediğiniz için ve her birinde yeni bir bilgi eklediğiniz için, hangi birine cevap vereceğimi bilemedim.
    Söyledikleriniz de tek takdir ettiğim şey boş zamanlarınızda sokak hayvanı beslemeniz, bunun için size teşekkür ediyorum.
    Size bu konuda daha fazla cevap vermeyeceğim.

Bu yazımı okuyan diğer arkadaşlara ithafen,

Peki bu saaten sonra böyle fırsatları kaçıran arkadaşlar ne yapmalı?

Başka seçeneği kalmayan arkadaşlar ellerinde ki imkanlar dahilinde seyahat ederek, fiziksel olarak ilgili ülkelerde bulunup taşıma talebinde bulunabilirler. Bunun çok masraflı ve hiçbir garantisi olmadığını unutmayın! .
    Kendi tecrübemden yola çıkarak, çevremde duyduğum “ne oldu senin bu Greencard işi yaa” sorularından o kadar sıkılmıştım ki bildiğiniz gibi o psikoloji ile 1 ekim FY son gününü beklemek yerine seyahat etmeye başladım.
    Ben 3. seyahat ettiğim ülkede bunu başarmıştım. Denemezsem de zaten bu şansımı kaybedeceğimi çok iyi biliyordum! Bunu yapıp başaramayan çok insana tanık oldum. Bunun size başarı sağlayacağını söyleyemem! DV2024 işe yaracağınının hiçbir garantisi yok, ciddi bir risk olduğunu bilmelisiniz.
    Ama eminim ki bu şekilde talepte bulunmanın sizi diğer talepte bulunanlardan farklı yapacaktır.
    Bol şanlar dilerim

• @Yaşar-Baykal
    Sağlık muaynesine gireceğiniz kuruluşun talimatlarına baktınız mı?

Zira unganlarda yazan kesinlike canlı aşı olmayın diye bir uyarı var. Sorun yaşamamak için kontrol etmenizi öneririm.

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 Konsolsolukla mutlaka baglanti kurun, web sitesinde tabii ki bilgilendirme var.

Bu DV dosyalari icin iletisim linki;

Buyrun gocmenlik vize surecini iceren link; https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/MTL-Montreal.html

Montreal'de isler zor derken bunlari kast ediyordum (ama imakansiz degil) cok az dv baktiklari icin derinliklerde bilgiler. Ben kendimi olasi tasima baglaminda onlarca ulkeye hazirladigim icin surecleri arastirmistim o nedenle hatirliyor/biliyorum, Kanada'da olmasini tercih ederdim.

Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐

@yusufalak Viyana'da boyle degil merak etmeyin. Unganlarin derdi baska.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |